Recept na koňak na ořechových příčkách

Koňak na ořechových příčkách je původní odrůdou známého produktu. Je připraven z ořechových membrán, trval na třech druzích alkoholu: alkoholu, vodce nebo moonshine.

Vlastnosti přípravy koňaku na příčkách ořechů

Cognac je všestranný nápoj, který lze připravit z jakéhokoli produktu. Díky ořechovým přepážkám je barva koňaku bohatá a chuť jedinečná. Kromě své výjimečné chuti obsahuje ořechový koňak velkou koncentraci živin.

Tento produkt je užitečný pro lidi s cukrovkou. Při pravidelném užívání ořechových příček snižují hladinu glukózy v krvi, pomáhají snižovat projevy diabetes mellitus a zbavují se inzulínové rezistence.

Vysoký obsah jódu pomáhá vyrovnat se s časnými stádii onemocnění štítné žlázy. Je nutné užívat tinkturu alkoholu v polovině čajové lžičky dvakrát denně po dobu 2 týdnů.

Komprese s koňakem lze provést na bolavé klouby. Směs zahřeje problémovou oblast, dodá do ní užitečné vitamíny a minerály.

Na nachlazení a kašel bude také užitečné použít lžíci koňaku. Příčky z vlašských ořechů obsahují velké množství vitaminu C a skupiny B, které pomáhají tělu rychleji se zotavit a mají antiseptické vlastnosti.

Důležité! Nápoj na ořechových přepážkách lze nalít méně než u jiných druhů koňaku - obecně ne méně než měsíc.

Recepty na koňak na ořechových membránách

Cognac na ořechových membránách navrhuje různé komponenty receptů. Uděláte jakýkoli alkoholický nápoj, který máte rádi. Recept lze doplnit různými přísadami - skořicí, hřebíčkem, citronovou šťávou.

Koňak z ořechových příček na alkoholu

Tento recept je vhodný pro milovníky silnějších nápojů, má výraznější ořechovou chuť bez nečistot. Pro něj budete potřebovat:

 • alkohol 45% - 2 l;
 • ořechové příčky - 0,5 šálků;
 • skořice - 1 hůl.

Způsob vaření:

 1. Umyté a drcené ořechové membrány by měly být vloženy do sterilní nádoby, přidejte skořici. Naplňte alkoholem.
 2. Nádoba by měla být pevně uzavřena víčkem a umístěna na tmavé místo po dobu 3 týdnů. Po infuzi lze nápoj filtrovat.

Můžete jej uložit za jakýchkoli podmínek, s výjimkou teplot nad +26 stupňů.

Na vodce

Pro ty, kteří jsou zvyklí na jemnější chuť, je vhodný recept na koňak na bázi vodky. Může být později použit pro kompresi, protože stupeň je nižší a existuje menší riziko popálení. Pro recept musíte vzít:

 • ořechové příčky - 1 sklo;
 • vodka - 2 l;
 • cukr - 100 g.

Krok za krokem vaření:

 1. Ořechové membrány by měly být nality do cedníku, opláchnuty vroucí vodou a ponechány po dobu 3 minut. Poté mohou být umístěny do láhve a naplněny vodkou. Můžete přidat cukr a 1–2 hřebíček.
 2. Láhev musí být pevně uzavřena a ponechána vyluhovat při teplotě +25 stupňů po dobu 2 týdnů. Tinktura musí být občas protřepána. Po uplynutí této doby může být nápoj filtrován a pevně uzavřen. Nechte na chladném tmavém místě.

Množství cukru a koření lze upravit podle chuti.

Na měsíčním svitu

Recept na měsíční svit obsahuje více ingrediencí, které dodávají nápoji různé odstíny chuti, vůně a zdraví. Nejlepší je použít ovocný moonshine s nízkou příchutí, abyste se dobře spojili s ořechovými tóny. K vaření budete potřebovat:

 • rafinovaný měsíční svit - 3 l;
 • ořechové příčky - 1 sklo;
 • hřebíček pupeny - 7 kusů;
 • černý čaj - 1 polévková lžíce;
 • vanilkový cukr - 2 čajové lžičky;
 • skořice - 1 hůl;
 • kyselina citronová nebo citronová šťáva - 0,5 čajové lžičky.

Krok za krokem vaření:

 1. Omyté přepážky z vlašských ořechů musí být vhozeny do cedníku a opařeny vroucí vodou. Nalijte je do láhve měsíčního svitu.
 2. Láhev může být naplněna cukrem, skořicí, hřebíčkem a čajem. Smíchejte vše tak, aby se ingredience rozdělily po celém nápoji. Poté přidejte kyselinu citronovou nebo citronovou šťávu.
 3. Láhev musí být pevně uzavřena a ponechána na teplém místě po dobu jednoho měsíce. Nápoj třepejte jednou týdně.

Na konci období infuze může být ořechová brandy filtrována přes přeloženou gázu. Tato směs složek pomůže zbavit se parazitických organismů a nedostatku jódu.

Co jiného můžete do koňaku přidat

Tento nápoj předpokládá různé přísady - čím více jich je, tím bohatší a jasnější chuť. Mezi přísadami najdete různé komponenty.

 • Citrónová kůra... Citronová šťáva dodává nápoji kyselost, zatímco citronová kůra vytváří ušlechtilou hořkost a jedinečnou citrusovou vůni. Kůra navíc obsahuje více vitamínů, které jsou skladovány v kombinaci s alkoholem, což činí nápoj ještě zdravějším.
 • Miláček... Místo cukru pro sladkost můžete přidat med, pokud je tinktura vyrobena pro diabetického pacienta nebo pro osobu s hubnutím. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů a vlašské ořechy se vždy doporučuje konzumovat v kombinaci s medem. Dodá novou chuť a jemné aroma.
 • Černý čaj... Kromě bohaté syté barvy přidá černý čaj koňaku příjemné koláče a zesílí jeho vůni. Čaj v kombinaci s medem dělá koňak obzvláště chutným.
 • Skořice... Toto koření v kombinaci s citronem vytvoří chuť podobnou slavnému svařenému vínu. Takový nápoj bude dobrý na Silvestra, přinese pocit tepla a pohodlí.
 • Vanilkový cukr... Tato přísada zjemní hořkou chuť vlašských ořechů, čímž je lehčí a aromatičtější. Je dobré přidat do vodky brandy vanilkový cukr, protože je méně silný.
 • Zrzavý... Aby byla tinktura hojivější, můžete do ní přidat lžičku strouhaného zázvoru. Takový koňak lze užívat na nachlazení a kašel, otřít si s ním hrudník a záda a použít ho jako obklad, protože zázvor dělá nápoj pikantním a lépe vás zahřeje.

V závislosti na přísadě se změní nejen chuť a vůně, ale také léčivé vlastnosti, proto stojí za to zvolit přísady jednotlivě. Koňak z vlašských ořechů lze použít s černou hořkou čokoládou a jinými sladkostmi.

Podmínky skladování

Vzhledem k tomu, že nápoj obsahuje alkohol, může být skladován až rok nebo déle. Léčivé vlastnosti však dosáhnou svého vrcholu po měsíci infuze a poté začnou slabnout, jak se chemické sloučeniny rozpadají.

Koňak můžete skladovat na chladném tmavém místě v těsně uzavřené lahvi.

Důležité! Pro lékařské účely nemůžete konzumovat více než dvě sklenice denně - až tři polévkové lžíce.

Závěr

Koňak na ořechových příčkách je produktem výjimečných vlastností. Je to nejen chutné, ale také užitečné, pokud se používá správně. Tento nápoj ponechává prostor pro představivost, pokud jde o rozmanitost ingrediencí. Je snadné jej připravit a výsledná tinktura bude po dlouhou dobu poskytovat výhody a potěšení.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce