Tinktura z ořechové kůry a skořápky

Když nastane sezóna sklizně vlašských ořechů, většina sklizeného produktu se vyhodí, což je považováno za zbytečné. Mluvíme o tuhé skořápce obsahující mnoho užitečných složek používaných v medicíně, kosmetologii a zemědělství. Tinktura z vlašských ořechů je schopna léčit záněty, zmírnit únavu a očistit pokožku. Stojí za zvážení, jak tento užitečný produkt používat v každodenním životě a jak ho připravit.

Výhody a poškození tinktury skořápek a slupek z vlašských ořechů

Je těžké přeceňovat bohatou sadu mikroživin ořechu, který je spolu s medem a luštěninami jedním z nejzdravějších potravin. Každá část obsahuje celou řadu vitamínů. Kromě toho při vaření a medicíně používají nejen jádro ořechu, ale také skořápku, slupku a příčky. Pouze z tvrdých částí je obtížnější získat užitečné látky než z jedlé části, proto se ze skořápky a slupky vyrábějí tinktury a odvary, které vytlačují užitečné prvky z tuhých částí.

Po provedení chemické analýzy vědci zjistili, že skořápka obsahuje:

 • 0,80% tuku;
 • 2,52% bílkovin;
 • 35,63% extrakty;
 • 60,89% vlákniny;
 • 1,65% popela.

Trvá na skořápce na alkoholových roztocích a používá se při léčbě krevních cév, zejména při křečových žilách, hypertenzi a zánětlivých procesech. Nezralé zelené slupky se sklízejí také ve stadiu, kdy jádro teprve začíná dozrávat - v červnu. Obsahuje až 10% vitaminu C a 3% kyseliny askorbové, což je nezbytné pro udržení pružnosti stěn cév.

Při přípravě tinktury ze skořápek vlašských ořechů na vodce byste měli vědět, že je kontraindikována pro těhotné ženy, kojící matky a osoby trpící nízkým krevním tlakem, protože alkohol ještě více rozšiřuje cévy.

Co pomáhá

Chcete-li použít tak užitečný produkt, jako je jádro vlašského ořechu, je nutné vytvořit všechny podmínky pro růst a vývoj stromu. Příroda dala kůře a skořápce vše potřebné pro vznik elixíru pro mnoho nemocí. Vodkové tinktury z oplodí a skořápky se používají při léčbě:

 • nemoci urogenitálního systému žen;
 • slinivka břišní;
 • bolest krku;
 • alergie;
 • ledviny;
 • kožní choroby;
 • křečové žíly;
 • nespavost;
 • zubní plak;
 • stomatitida a paradentóza;
 • plešatost.
Pozornost! Vysoký podíl alkoholu používaný k přípravě tinktur suší stěny žaludku, takže jej nelze použít na vředy.

Jak udělat tinkturu

Chcete-li připravit tinkturu ze slupky a skořápky vlašského ořechu, musíte si v lékárně zakoupit vysokoprocentní ethanol, rozdrtit skořápku co nejmenší, nalít ji do ní a nechat ji několik týdnů na tmavém místě . Pokud je v domě vodka nebo měsíční svit, budou fungovat i přes relativně nízkou koncentraci alkoholu.

Tinktura skořápek z ořechů s vodkou

Je velmi jednoduché připravit takový lék pomocí vodky. Je nutné připravit skořápku s co nejjemnějšími detaily. Toho lze dosáhnout kladivem a kuchyňskou deskou. Postupujte podle receptu:

 1. Vezměte čistou 500 ml nádobu a naplňte ji do 2/3 rozdrcenými skořápkami.
 2. Nalijte vodku, nejlépe bez přísad, až po okraj a pevně ji uzavřete víčkem.
 3. Umístěte tinkturu na teplé a tmavé místo po dobu 2-3 týdnů.
 4. Hotovou směs přeceďte na plátno.
 5. Vezměte si tinkturu jednu lžíci před jídlem.

Tinktura skořápek z vlašských ořechů, připravená s vodkou, se používá při nachlazení a zánětlivých onemocněních dýchacích cest, k odstraňování toxinů z těla a k normalizaci funkce štítné žlázy. To je možné díky vysoké koncentraci jódu.

Komentář! Pokud se nápoj zdá být hořký, můžete do něj přidat 1 čajovou lžičku cukru, ale poté, co byl nalit.

Tinktura skořápek z ořechů na měsíčním svitu

Tento silný a zdravý nápoj je populárně známý již dlouhou dobu. Mniši hovořili o jejích blahodárných vlastnostech ve století XIII. Tehdejší recept zahrnoval naléhání na samotná jádra, nezralé skořápky, slupky a dokonce i větvičky ořechů. Ale pro recept je během formace potřeba pouze skořápka. Sbírat jej můžete na konci června, musíte nastříhat 1 matici a zjistit, v jaké formě je, vhodnou skořápku lze propíchnout jehlou.

Podle receptu tedy musíte udělat následující:

 1. Ořechy vhodné pro zralost nakrájejte spolu se skořápkou, oloupejte a tvoří pouze jádra a nalijte polovinu do třílitrové láhve.
 2. Rozpusťte med v množství 3-5 lžící v měsíčním svitu.
 3. Nalijte měsíční svit s rozpuštěným medem do láhve s ořechy až po okraj a protřepejte.
 4. Umístěte nádobu s přísadami na tmavé místo při pokojové teplotě po dobu 45 dnů.
 5. Po měsíci a půl infuze je produkt připraven k použití, ale musí být nejprve filtrován přes tenkou látku.

Výsledný nápoj v koňakové barvě se používá k rozšíření krevních cév u osob se spánkovými problémy, k uklidnění nervového systému a očištění těla jako celku. Nezneužívejte však drogu, protože obsažený alkoholový koncentrát vysušuje stěny žaludku a může způsobit pálení žáhy.

Důležité! Tinktura skořápek vlašských ořechů na měsíčním svitu má vazebné vlastnosti a může způsobit zácpu.

Tinktura z vlašských ořechů

Nápoj vyrobený pouze ze zelené kůry bez vnitřností se připravuje nejen jako lahodný alkoholický nápoj, ale také k léčbě zažívacího traktu. Jediným rozdílem je dávka. Pro léčbu stačí jedna polévková lžíce denně na prázdný žaludek.

K přípravě tinktury ze slupky budete potřebovat:

 • 1 kg zelené husté slupky;
 • 250 g cukru;
 • 2 litry měsíčního svitu;
 • 1 litr vody.

Proces vaření je následující:

 1. Zelené ingredience nakrájejte co nejmenší, ale aby bylo možné nápoj později snadno filtrovat.
 2. Vložte vše do poměrně hluboké nádoby nebo třílitrových lahví.
 3. Nalijte vše moonshine.
 4. Přidejte cukr a nechte na tmavém místě po dobu 2 měsíců.
 5. Hotový nápoj přeceďte a je připraven k pití.

Síla této verze tinktury dosahuje 42%, má tmavě zelenou barvu. Neměli byste ji používat jako obyčejnou vodku, obsahuje mnoho složek, které mohou způsobit alergie a otravu těla, pokud pijete příliš mnoho.

Jak užívat tinkturu

Při zahájení léčby onemocnění tinkturami z ořechových složek je třeba vzít v úvahu dávky pro každou z nich. Chcete-li zjistit míru, která je stanovena konkrétně pro každý organismus, měli byste se poradit se svým lékařem a určit možná omezení vstupu, která mohou souviset s různými nemocemi.

Aplikace tinktury z ořechové kůry

Tinktura ze zelené kůry, připravená výše uvedeným způsobem, se doporučuje konzumovat v dávce jedné polévkové lžíce 3krát denně po jídle. Náprava se zobrazuje za těchto podmínek:

 • průjem jako zpevňující prostředek;
 • chřipka a bolest v krku - jako antimikrobiální a protizánětlivé;
 • kardiovaskulární onemocnění a vysoký krevní tlak (alkohol rozšiřuje cévy pouze ve velkých dávkách, v malých dávkách naopak zužuje a rozpouští tukový odpad v cévách).

Kyselina askorbová obsažená v ořechech, která je nezbytná pro posílení imunitního systému a stěn cév, se s dozráváním plodu snižuje. Ale v zelené slupce naopak stoupá na 400-800 mg na 100 g produktu.

Tření alkoholu lze použít k protření natažených svalů, aby se zmírnil zánět a bolest. Alkohol má oteplovací vlastnosti, když se vtírá do pokožky.

Důležité! Profesor Kishinevsky, který patentoval recept ze slupky na petrolej, tvrdil, že lék je účinný při léčbě rakoviny.

Aplikace infuze skořápky ořechu

Tinktura skořápky vlašských ořechů se používá nejen interně, ale také lokálně. Pokud připravíte lék na petrolej, mohou pokožku potřít dermatologickými chorobami. Při křečových žilách by měla být koupel nohou provedena přidáním 50 g přípravku do poloviny vodní nádrže.

Látky obsažené ve skořápce mají podobné složení jako aktivní uhlí, proto je směs vhodná k čištění těla v případě otravy. Lék je zvláště užitečný při léčbě zánětlivých procesů v gynekologii, jmenovitě s erozí a zánětem děložního čípku. Pouze v tomto případě by měla být skořápka trvat na vodě a vařit ji 10 minut. Ochlazený vývar musí být naředěn v poměru 1:10 a má být použit pro potlačení zánětu a namazání podráždění navlhčením vatového tamponu v roztoku.

Opatření

Léky z tinktur ze slupky a skořápky jsou poměrně koncentrovaným produktem, který vytlačuje prospěšné látky tohoto ovoce. Než začnete přípravek užívat, je třeba vzít v úvahu některé vedlejší účinky. Kromě toho, že tento nápoj obsahuje vysoké procento alkoholu a pro lidi náchylné k alkoholismu, je obecně kontraindikován, aby nevznikl návyk, může také způsobovat alergie. Matice je považována za alergen a kterákoli z jejích složek může vyvolat negativní reakci těla. Pokud osoba dříve zaznamenala nesnášenlivost ořechů, měl by být přípravek užíván velmi opatrně po konzultaci s lékařem.

Kontraindikace

Jako každý alkoholický nápoj jsou tinktury kontraindikovány u dětí, těhotných žen a kojících matek. Lidé, kteří jsou alergičtí na ořechy a jód, by se měli ořechového produktu zdržet. Lidé s hypertenzí by ji měli užívat opatrně kvůli sodíku, který obsahuje. Totéž platí pro ty, kteří trpí onemocněním ledvin, abnormální fungování orgánu špatně vylučuje sodík, což vede ke zvýšení krevního tlaku.

Esenciální oleje obsažené v ořechech mohou vyvolat exacerbaci žaludečních a duodenálních vředů. Ze stejného důvodu by je neměly užívat lidé s nízkou kyselostí.

Podmínky skladování

Tinktura z vodky a měsíčního svitu může být skladována po dobu 3-5 let, v závislosti na podmínkách skladování. Zpočátku by měla být hotová tinktura nalita do zatemněných lahví, aby se zabránilo zbytečnému vystavení světlu. Pokud žádné nejsou, pak lze nádobu zalepit tmavou páskou nebo zabalit do tmavého hadříku.

Chraňte produkt před mrazem. Pokud jej skladujete na balkóně, musíte sledovat změny počasí a zabránit zamrznutí. Nejlepší je však skladovat jej ve skříni nebo ve skříni při pokojové teplotě. Tinkturu byste měli občas zkontrolovat, abyste se ujistili, že se nezměnila na ocet.

Závěr

Tinktura na skořápce vlašských ořechů je alkoholický nápoj, i když léčivý. Používejte jej opatrně a vyhněte se nadměrnému používání. Nápravu by měli obzvláště opatrně užívat starší lidé, jejichž tělo se se zpracováním látek nesnáší dobře.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce