Brusinkový džem

Brusinkový džem má v kulinářském průmyslu zvláštní místo. Jemný, vynikající dezert, který evokuje skutečně nebeskou rozkoš. Není těžké připravit džem a brusinky jsou cenově dostupné bobule, kterých se můžete chytit bez poškození peněženky.

Brusinkový džem s citrusovou šťávou

Ve sbírce polotovarů pečujících žen v domácnosti je sklenice nebo dokonce dva brusinkový džem s citrusovým džusem. Přídavek citronu a pomeranče nejen pomáhá želé formovat dezert a vyvážit jeho chuť, ale také z něj dělá zdroj vitaminu C, který lidské tělo v chladném období tolik potřebuje. Recept je jednoduchý a nezabere mnoho času.

K výrobě tohoto lahodného džemu budete potřebovat:

 • 500 g čerstvých brusinek;
 • ½ ks citrón;
 • 1 PC. oranžový;
 • 150 g cukru.

Recept poskytuje následující:

 1. Umyjte brusinky a citrusové plody se zvláštní péčí studenou vodou.
 2. Stiskněte šťávu z poloviny citronu a pomeranče.
 3. Naplňte malou nádobu brusinkami, přidejte cukr a citronovou kůru nastrouhanou na jemném struhadle. Vše dobře promíchejte.
 4. Přidejte citronový a pomerančový džus, můžete přidat trochu vody.
 5. Rozemlejte obsah nádoby mixérem a při mírném ohni duste 20 minut.
 6. Vložte hotovou pochoutku do sklenic a zakryjte čistými víčky.

Doporučuje se neukládat brusinkový džem vyrobený podle tohoto receptu po dlouhou dobu, ale okamžitě ho podávat s čajem, který obohacuje tělo komplexem vitamínů, minerálů a dalších užitečných látek. Pokud plánujete poslat brusinkový džem do sklepa nebo chladničky k dlouhodobému uchování, musíte při přípravě polotovaru změnit proporce v receptu, včetně 300-400 g cukru a vařit 40 minut.

Brusinkový džem v pomalém sporáku

Pomocí multivarku můžete vytvořit originální brusinkový džem s příjemnou viskózní konzistencí a mimořádnou vůní. Hlavní argumenty při výběru tohoto receptu a způsobu vaření: minimální čas strávený a úspora maximálního množství užitečných prvků v produktu.

Složení přísady podle receptu:

 • 1 kg brusinek;
 • 0,5 kg pomeranče;
 • 1,5 kg cukru.

Jemnost výroby bobulového džemu:

 1. Umyjte brusinky a pomeranče pod tekoucí vodou. Nasekejte bobule a pomeranče nakrájejte spolu s kůrou a odstraňte semínka.
 2. Smíchejte připravené ingredience a posypané cukrem nechte vyluhovat.
 3. Výsledná směs se přenese do misky multivarku a v režimu "Quenching" se vaří 30 minut.
 4. Po uplynutí času rozdělte hotový brusinkový džem do sklenic a hermeticky je uzavřete víčky vhodné velikosti. Po ochlazení vyjměte obrobek na místo, kde je suchý a chladný.

Brusinkový džem vyrobený podle tohoto receptu lze použít jako samostatný dezert nebo jako náplň do různých domácích pekárenských výrobků.

Recept na jablkový brusinkový džem

Pokud je na dovolenou plánován sladký stůl, pak bude velmi užitečný brusinkový džem s jablky. Ocení to všichni, kdo byli na oslavu pozváni. K vytvoření tohoto nádherného dezertu je lepší brát měkké odrůdy jablek, jako jsou Slavyanka, Bely Naliv, Grushovka a další, které mají vysoký obsah pektinu - přírodního zahušťovadla, které sklizni dodává charakteristickou strukturu.

Recept vyžaduje následující přísady:

 • 4 lžíce. brusinky;
 • 6 ks jablka;
 • 2 ks citrón;
 • 1,2 kg cukru;
 • 1 polévková lžíce. voda.

Technika vaření:

 1. Odstraňte slupku z umytých jablek a vyjměte semenné lusky. Poté nakrájejte na malé kostky. Brusinky roztřiďte, složte na síto, opláchněte, osušte.
 2. Připravené součásti odešlete do velké nádoby a přidejte cukr a dobře promíchejte.
 3. Položte na sporák a při zapnutém ohni udržujte směs ovoce a bobulí, dokud se nerozvarí, soustavně míchejte a odstraňujte pěnu, která se vytvoří během procesu vaření džemu. Po varu vařte 15 minut.
 4. Odstraňte kůru z citronů pomocí jemného struhadla a vytlačte šťávu do samostatné misky. Výsledné přísady přidejte do vroucího brusinkového džemu a vařte, dokud obsah nezačne hustnout.
 5. Odstraňte z tepla a nechte vychladnout. Poté připravené čisté nádoby naplňte hotovým džemem a přikryjte víčky sterilizací po dobu 10 minut.
 6. Srolujte a umístěte na chladné a suché místo.

Abyste uchovali horký obrobek na zimu, musíte jej dát do sterilizované nádoby až po samé okraje, protože minimální množství vzduchu v nádobě je zárukou dlouhodobého skladování produktu. Produkt skladujte při teplotách od 0 do 25 stupňů a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 75 procent. Sterilizovaný džem lze skladovat až 24 měsíců.

Syrový brusinkový džem

Tento džem vás potěší svou tloušťkou, vynikající chutí, jedinečnou vůní a jednoduchou přípravou, protože nemusíte stát u sporáku, odstraňovat pěnu, sledovat čas a utěsňovat víčka. Recept bez vaření vám navíc umožní vytěžit maximum ze zimní sklizně, protože zůstane zachována svěží chuť a aroma brusinek. Hlavní nevýhodou této sladkosti je její krátká trvanlivost.

Podle receptu musíte připravit sadu následujících komponent:

 • 2 lžíce. brusinkové ovoce;
 • 1 PC. oranžový;
 • 1 polévková lžíce. Sahara.

Sekvenování:

 1. Vezměte celé zmrazené brusinky, které se před vařením rozmrazí a umyjí. Odstraňte z pomeranče kůru na struhadle a z poloviny citrusových plodů vytlačte šťávu dužinou.
 2. Složte brusinky do mixéru a nasekejte a přístroj zapněte pulzně. Poté přidejte cukr, pomerančovou kůru a šťávu. A ještě jednou rozdrtíme ovocnou a bobulovou hmotu.
 3. Nedoporučuje se skladovat takový výrobek déle než 7 dní, takže brusinkový džem vyrobený podle tohoto receptu by měl být spotřebován do týdne.

Tato originální sladkost ideálně doplňuje zmrzlinu, jogurty, tvarohové svačiny a je také zajímavým nálezem pro výrobu všech druhů cukrovinek.

Brusinkový džem

Za chladného zimního večera, kdy je potřeba další porce pozitivu, vás nic nerozveselí jako sklenice brusinkového džemu, která vás nadchne svou ovocnou a bobulovou chutí a jakousi lehkou vůní. A také tuto pochoutku lze přidat do listových koláčů jako mezivrstvu a do různých rolí, které se používají jako náplň.

Sada ingrediencí podle receptu:

 • 200 g brusinek;
 • 1 oranžová;
 • 80 g cukru;
 • 80 ml vody.

K výrobě brusinkového džemu potřebujete:

 1. Brusinky roztřiďte, umyjte a osušte, poté vložte do připravené nádoby a přidejte cukr a vodu.
 2. Pomocí jemného struhadla získáte oranžovou kůru a z poloviny vymačkejte šťávu. Přidejte výsledné komponenty do nádoby s brusinkami.
 3. Dobře promíchejte všechny přísady a pošlete je na kamnu a zapněte vysokou teplotu. Vařte 15 minut za občasného míchání. Poté snižte množství plynu a udržujte jej po dobu dalších 60 minut.
 4. Po uplynutí doby vyjměte ze sporáku. Když hmota vychladne, rozemlejte ji pomocí mixéru na pyré.
 5. Dezert je připraven a můžete začít pít čaj.

Marmeláda připravená podle tohoto receptu je ideální pro přípravu lahodných sendvičů. Tento produkt je také dobrý, protože se snadno šíří a nešíří se.

Závěr

Brusinkový džem, bohatý na vitamíny, dokáže u čaje potěšit celou rodinu.Další sklenici takového lahůdky lze bezpečně použít jako dárek přátelům, kteří ocení všechny chuťové vlastnosti této originální sladkosti a požádají o sdílení receptu na vaření.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce