Jak si vyrobit šťávu z granátového jablka doma

Mačkání šťávy z granátového jablka doma není tak obtížné. Tento přírodní nápoj je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Kromě toho si můžete být jisti, že nápoj bude prospěšný a bude stát řádově levnější než produkty z obchodu. Balené nápoje nejsou vždy zdravé, protože v obchodech nejčastěji prodávají nektary a barevnou vodu s přísadami.

Vlastnosti přípravy šťávy z granátového jablka doma

Vždy se věřilo, že domácí nápoje z bobulí a ovoce jsou mnohem zdravější než ty z obchodu. Při přípravě šťávy z granátového jablka doma musíte dodržovat některá pravidla. To vám umožní získat přírodní produkt, ve kterém budou zachovány všechny prospěšné vlastnosti ovoce:

 1. Musíte si vybrat husté granáty bez poškození a hniloby. Pokud je na slupce granátového jablka co i jen malý otvor, je vnitřní část nevhodná nejen pro získání užitečné kapaliny, takové granátové jablko je zdraví škodlivé, protože se v něm vyvíjejí škodlivé bakterie.
 2. Plody je třeba umýt v několika vodách, aby se odstranil prach, zrnka písku, špína, a poté se otřít do sucha hadříkem.
 3. Oloupejte kůži a bílé pruhy z granátového jablka. Během tohoto postupu musíte být opatrní, abyste neporušili integritu bobulí. Musíte pracovat s ostrým nožem.
 4. Zkušené ženy v domácnosti doporučují vyrazit semena granátového jablka a pilně poklepávat na kůru lžící.

Musíte vyčistit granátové jablko, aby se oddíly a bílé filmy nedostaly do šálku se zrny. Faktem je, že tyto vnitřní části ovoce, jakmile jsou v lisovaném džusu, mu dodávají hořkost.

Kolik granátových jablek potřebujete k získání litru šťávy

Plody mají různé hmotnosti. Z jednoho 200 g granátového jablka lze vytlačit asi 150 ml tekutiny. V průměru je výtěžek vymačkané šťávy z jednoho granátového jablka doma asi 80%.

K získání 1 litru zdravého a léčivého nápoje budete potřebovat asi 2, 2,3 g zralého ovoce. Ačkoli nejčastěji není potřeba průměrné rodiny víc než sklenice.

Jak odšťavnit granátové jablko doma

Přírodní šťávy získané doma se liší nejen chutí, zachovávají si užitečné látky a vitamíny. Můžete se napít různými způsoby.

Mnoho lidí doma mačká granátová jablka. Ale při použití odšťavňovače je proces rychlejší. Cokoli, co po přípravě nápoje zůstane, není třeba vyhodit. Buničina je skvělým doplňkem k vaření.

Pozornost! Výtěžnost šťávy u odšťavňovače je vyšší než u ručního odšťavňování.

Jak odšťavnit granátové jablko bez odšťavňovače

Ke zmáčknutí granátového jablka můžete použít různé metody. Existuje mnoho možností, nejprve ruční lisování šťávy z ovoce.

Pomocí balíčku

Toto je pohodlný způsob, jak vytlačit šťávu z přírodního granátového jablka. Pro práci budete potřebovat nůž, váleček a 2 mrazicí pytle. Mají pohodlný zámek, který vám umožní pevně uzavřít zrna, aby nedošlo k znečištění kuchyně.

Umyté a sušené granátové jablko se oloupe, rozdělí na jednotlivé bobule a dá se do sáčku. Je těsně uzavřen, aby z něj nemohla vytékat kapalina.Kromě toho je vzduch opatrně vytlačován, jinak může vak prasknout.

Pak musíte dát tašku na stůl, vzít váleček a začít vytlačovat šťávu. Není těžké to udělat, stačí na něj zatlačit, jako by se těsto vyválilo. Postupně se v sáčku hromadí kapalina a zrna zůstávají bez dužiny. Nyní jej musíte vypustit do čisté nádoby.

Prostřednictvím gází

Chcete-li vytlačit lahodný nápoj z granátového jablka, potřebujete zralé ovoce bez poškození kůže a gázy. Musíte vařit:

 • granáty - 2 ks .;
 • vařená voda - ¼ st .;
 • krystalový cukr - 1 polévková lžíce.

Jak správně odšťavnit granátové jablko:

 1. Nejprve se umyté ovoce oloupe z tvrdé kůry, poté se rozdělí na samostatné bobule, z nichž každá je očištěna od vláken a filmů.
 2. Bobule jsou umístěny v čisté misce. Zrna se nalijí do tenké tkaniny v malých porcích (musí být složena do několika vrstev) a stisknutím na ně postupně vytlačujte kapalinu.
 3. Musíte pracovat opatrně, abyste nestříkali vše kolem. Proces je zdlouhavý, protože granátové jablko je důkladně vymačkané, dokud nejsou všechna semena rozdrcena.
 4. Totéž udělejte se zbytkem semen granátového jablka.
 5. Pokud chcete pít nápoj bez suspenze, můžete jej konzervovat po dobu 1 hodiny v chladničce. Během této doby nápoj získá průhlednost, sediment bude na dně.
 6. Před vypitím výlisků z granátového jablka se tekutina zředí čistou vodou, protože neředěný nápoj negativně ovlivňuje žaludeční sliznici kvůli vysokému obsahu kyselin. Zvláště pokud je džus určen pro děti.
Důležité! V 1. st. vytlačené z kapaliny z granátového jablka přidejte 2-3 lžíce. l. vařená voda a krystalový cukr podle chuti.

Kavkazský způsob

Chcete-li ručně vytlačit šťávu z granátového jablka, můžete použít nejstarší metodu. Jedinou podmínkou je, že slupka musí být neporušená, jinak šťáva samovolně vytéká.

Fáze práce:

 1. Opláchněte celé ovoce, osušte ručníkem a poté položte na čistý stůl.
 2. Začněte rolovat granátové jablko na stůl, abyste rozdrtili zrna.
 3. Musíte tlačit na ovoce, dokud nezměkne.
 4. Zbývá jen vyříznout otvor a vypustit vytlačenou šťávu z granátového jablka do sklenice.

Pomocí bramborové kaše

Chcete-li ručně vytlačit šťávu z granátového jablka doma, můžete použít běžný bramborovač.

Za tímto účelem jsou do vysokého kastrolu umístěna samostatná semena granátového jablka, aby nerozstříkla všechno kolem, a začnou je drtit. Je nutné kapalinu intenzivně vytlačovat po dobu nejméně 15 minut.

Poté se vytlačená kapalina jasně červené barvy filtruje pomocí jemného síta. Před použitím zřeďte vodou.

Jak připravit šťávu z granátového jablka v odšťavňovači

Použití této techniky k vytlačování šťávy z granátového jablka doma je pohodlné a rychlé. Jedno zralé ovoce stačí pro jednu osobu. Důkladně se opláchne čistou vodou, aby se odstranily nečistoty a choroboplodné zárodky z povrchu granátového jablka. Poté otřete do sucha ručníkem.

Poté pomocí ostrého nože musíte provést řez, abyste se nedotkli zrn. Chcete-li rychle oddělit bobule, musíte klepnout na kůru lžící. V tomto případě se rozlijí do nádobí a bílé filmy a přepážky zůstanou v granátovém jablku.

Vložte zrna po malých částech do otvoru odšťavňovače. V závislosti na typu odšťavňovače se šťáva vyrábí pomocí elektřiny nebo mechanického působení.

Kapalina vytéká ven zvláštním otvorem. Šťáva z granátového jablka, vymačkaná odšťavňovačem, se získává z buničiny. Aby se získala čirá kapalina, hmota se brání a filtruje se přes síto.

Jak připravit šťávu z granátového jablka v mixéru

Moderní ženy v domácnosti mají mnoho zařízení, která jim usnadňují práci. Mixér je skvělou volbou pro přípravu přírodního džusu ze semen granátového jablka. Nápoj se připravuje ze dvou granátových jablek, vařené vody, granulovaného cukru nebo medu (podle chuti).

Vyberte pevné granáty, které nejsou poškozené. Poté se důkladně omyjí teplou vodou.Umyté ovoce se suší ručníkem, krájí a loupá.

Poté oddělte zrna do mísy mixéru. Přidejte vodu, zapněte mixér a začněte připravovat šťávu. Po 2-3 minutách jej musíte složit do cedníku pokrytého několika vrstvami gázy. Tím se oddělí drť od výsledného nápoje.

Vymačkaná tekutina, pokud je to požadováno, může být oslazena cukrem nebo přírodním medem.

Jak správně skladovat šťávu z granátového jablka

Příprava šťávy z přírodního granátového jablka doma je snadná. Produkt lze skladovat pouze v chladničce. V některých případech, když je spousta granátových jablek, ženy v domácnosti konzervují vymačkanou tekutinu.

Chcete-li připravit vymačkaný džus z granátového jablka na zimu, můžete jej přivést k varu a poté horký nalít do sterilních skleněných nádob nebo lahví. Nádoby pevně uzavřete, otočte dnem vzhůru. Odstraňte pod kožich, dokud úplně nevychladne. Skladujte na chladném místě: ve sklepě nebo v chladničce.

Jak dlouho je čerstvě vymačkaná šťáva z granátového jablka skladována

Lisovaná šťáva z granátového jablka se na rozdíl od jiných čerstvých šťáv nedoporučuje dlouhodobě skladovat. Aby tělo dostalo všechny vitamíny a živiny, musí se vymačkaná tekutina okamžitě vypít. Trvanlivost čerstvě vymačkané šťávy z granátového jablka je omezena na 1-2 hodiny.

Nejlepší odšťavňovače z granátového jablka

Šťáva z granátového jablka byla doma vymačkaná po celou dobu. Aby byl proces rychlejší, lidé vytvořili speciální zařízení - odšťavňovače. Mohou být mechanické nebo elektrické. Aby bylo možné rychle připravit šťávu z granátového jablka doma, nejčastěji se používá odšťavňovač. Jelikož existuje mnoho těchto domácích spotřebičů, musíte zjistit, které z nich je nejlepší použít.

Možnosti odšťavňovače:

 • odšťavňovač citrusů;
 • Šnekový odšťavňovač;
 • lis na odšťavňovač;
 • elektrická zařízení s výkonem 20 až 100 W.

Závěr

I dítě může doma vytlačit šťávu z granátového jablka. Musíte si jen pamatovat, že je lepší pít to hned, protože živiny rychle mizí. Čistá tekutina může poškodit žaludek a střeva. Proto se do koncentrovaného nápoje z granátového jablka přidává vařená voda.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce