Jak sdílet kombuchu doma: video, fotografie

Ne všechny ženy v domácnosti vědí, jak rozdělit kombuchu. Tělo má úžasnou vlastnost. V procesu růstu má formu pokrmů, ve kterých je umístěn, a postupně zabírá celý prostor. Když se prostor stane vzácným, musí být rozdělen.

Vlastnosti reprodukce kombuchy

Chcete-li začít chovat, můžete si vzít kus od přátel, koupit potomka nebo si ho sami vypěstovat. Poslední metoda je časově nejnáročnější, ale zároveň jednodušší.

Nejprve si vezměte velkou skleněnou nádobu o objemu 3 litry. Nalijte 500 ml středně silného čaje. Nalijte 50 g cukru a promíchejte.

Nádoba se vyjme na tmavém místě. Není třeba skrýt obrobek ve skříni. Můžete jej nechat v místnosti, ale aby na sklenici nespadalo přímé sluneční světlo. Nemusíte zakrývat víkem. Stačí pokrýt gázou, aby byl zajištěn neustálý přísun čerstvého vzduchu a aby se do čaje nedostaly nečistoty.

Teplota je důležitá pro šíření kombuchy. Mělo by to být v rozmezí + 20 ° ... + 25 ° С. Pokud indikátor klesne pod + 17 ° С, tělo se přestane vyvíjet a nemusí vůbec růst.

Po nejméně týdnu se na povrchu vytvoří lehká pěna. To je začátek tvorby medusomycete. Bude růst asi tři měsíce. Můžete pochopit, že jeho velikost silněla. Tělo musí mít tloušťku alespoň 1 mm. Současně z nádoby začne vycházet kyslá, ale zároveň příjemná vůně.

Pro urychlení růstu můžete do čaje nalít octový roztok. Jeho množství by mělo být 1/10 celkového objemu infuze.

Když tělo značně doroste, musí být rozděleno. Poté přeneste do samostatné nádoby s dříve připraveným roztokem. Jak správně oddělit kombuchu je vidět na videu na konci.

Medusomycety mohou růst pouze za správných podmínek

Proč potřebujete sdílet kombuchu

Rozdělení medusomycete je nezbytný proces, pro který existují dva důvody:

  1. Sdílejí čajové medúzy pro chov, pokud existuje touha sdílet užitečný produkt nebo prodat za další příjem.
  2. Tělo dorůstá do takové velikosti, že se sotva vejde do nádob. Výsledkem je, že je obtížné ji náležitě umýt a pečovat o ni. Proto musí být rozděleny a přemístěny do různých bank.

Jak rozdělit kombuchu je zobrazeno na fotografii.

Oddělená část se vloží do čerstvého čaje

Kdy rozdělit Kombuchu

Oddělení kombuchy je jednoduchý proces, ale musí být provedeno správně. Velmi často to nelze provést, protože tělo nebude mít čas na přibývání na váze a plně nasytí infuzi potřebnými živinami.

Vrstva je oddělena od dospělého medusomycete, když získá alespoň 8 cm na šířku. Tenké mladé desky se nedotknete, protože nebude schopna přežít traumatický proces a zemře.

Dlouho rostoucí čajové medúzy, které vytvořily mnoho vrstev s trhlinami, musí být odděleny.

Rada! Medúza je umístěna do nádoby s tmavou stranou.

Organismus můžete rozdělit do vrstev

Jak propagovat kombuchu doma

Rozdělení kombuchy doma není obtížné, pokud rozumíte principu postupu.

Medusomycete se může množit znovuzrozením. Pokud se z nádoby dlouho nevytahuje, klesá ke dnu. V tomto okamžiku se z horního okraje odstraní tenká vrstva. Toto je znovuzrozená kultura. Zbytek se vyhodí, protože produkuje velké množství kyseliny octové.

Pro získání nového nálevu je odstraněný film odeslán na čerstvé sladké čajové lístky.

Jak oddělit vrstvy kombuchy

Když medusomycete dosáhne tloušťky více než 9 cm, lze jej rozdělit na části. Postup se provádí velmi opatrně, protože je snadné poškodit tělo dospělého.

Oddělte jednu desku nebo několik desek. Množství závisí na tloušťce těla. Vynikající možností je průhledný film, který se často tvoří na povrchu medusomycete. Pečlivě se vyjme a umístí do nové nádoby se sladkým čajem. Jak rozdělit kombuchu je jasně vidět na videu.

Pouze hustý organismus podléhá dělení

Jak šířit kombuchu v plátku

Pro reprodukci je nutné odlepit kousek kombuchy a sebrat ji malým množstvím infuze, ve které byla umístěna.

Poté vložte do sterilizované skleněné nádoby se sladkým čajem. Chraňte před slunečním zářením pod gázou. Trvejte na tom dva týdny.

Je nutné velmi opatrně rozdělit tělo, aby nedošlo ke zranění.

Rada! Nové čajové tělísko produkuje hladší a chutnější nápoj.

Jak správně propagovat kombuchu z hotového nápoje

Zralý organismus lze množit správným rozdělením kombuchy. Chcete-li to provést, musíte odlepit část medúzy a přesunout ji do nádoby s předem připraveným roztokem. Za tímto účelem se 100 g černého čaje bez přísad nalije do 1 litru vroucí vody. Nalijte 60 g cukru. Rozpusťte úplně.

Roztok prochází přes tenkou látku, aby nezůstaly žádné čajové lístky a krystaly, protože způsobují popáleniny. Úplně ochlaďte a nalijte do sklenice. Poté se medúzy umístí.

Rada! Vždy by měly být dva kontejnery. První je pro pití a druhá pro růst těla.

Vědci chovali čajovou medúzu o hmotnosti asi 100 kg

Jak přesadit kombuchu do jiné nádoby

Po rozdělení kombuchy pro reprodukci ji budete muset přesadit do jiné nádoby. Za tímto účelem je nádoba sterilizována. Nalijte trochu starého nálevu a poté přidejte nový sladký nápoj.

Tělo se omyje převařenou vodou a umístí se na nové místo bydliště. Poté zavřete krk čistým kouskem gázy. Trvejte na tom dva týdny. Poté je nápoj připraven k pití.

Nádoba musí být předem vyčištěna a sterilizována

Může být Kombucha rozřezán na průměr, kolem okrajů nebo na polovinu

Aby nedošlo k poškození, je nutné kombuchu řádně oddělit. Dospělý medusomycete nelze rozřezat na dvě poloviny, v průměru, podél okraje, ani na malé kousky. Rozdělení se provádí pouze stratifikací. Takový proces se obvykle vyskytuje přirozeně, stačí najít štěrbinu na celém povrchu těla.

Medusomycety nelze nijak řezat

Co dělat s oddělenou kombuchou

Oddělené medúzy se usadí v nové nádobě s čerstvým roztokem a pečlivě se o ně postará. Nedávejte jej do velkého množství tekutiny. Pro začátek stačí pouze 500 ml. Postupně se zvyšuje.

Pokud se změnila chuť nápoje, musíte kombuchu rozvrstvit, oddělit 2-3 spodní části a zlikvidovat. Kvas se tak stane mnohem příjemnějším.

Nálev se pravidelně vypouští a tělo se nalije čerstvými čajovými lístky. V létě se kapalina mění každé 3-4 dny a v zimě to stačí jednou za 5-6 dní. Pokud zmeškáte okamžik, na látce se objeví hnědý film, který zabrání vniknutí kyslíku. Výsledkem je, že tělo může onemocnět a zemřít.

Medusomycety se promývají každé tři týdny. K tomu použijte čistou vodu, která musí mít pokojovou teplotu.

Uchovávejte tělo také při pokojové teplotě

Závěr

Je nutné kombuchu správně rozdělit. Protože jde o živý organismus, který se skládá z bakterií a hub. Je důležité si uvědomit, že ke zmenšení nelze použít nůžky nebo nože. To způsobí onemocnění medusomycete a případně jeho smrt.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce