Jehličnatý kvas na bázi mědi: recenze, recept

Jen málo lidí ví, že si můžete jehličnatý kvas vyrobit sami doma. Zároveň se ukazuje nejen chutný, ale také mimořádně zdravý nápoj. Kromě toho, že jehličnatý kvas dokonale osvěží v horku, dává energii a energii, také ví, jak léčit mnoho nemocí. A nejneuvěřitelnější je, že s pomocí takového nápoje můžete prodloužit život o celých deset nebo více let.

Užitečné vlastnosti jehličnatého kvasu

Jehličnatý kvas je skutečný léčitel; obsahuje značné množství přírodního antibiotika. Většina sanatorií pro pacienty s tuberkulózou a pro lidi s jinými respiračními chorobami se nachází v borových lesích. Pravidelným pitím borovicového kvasu můžete očistit plíce, krev a celé tělo od různých infekcí. Nápoj také obsahuje mnoho mikroelementů, které tělo v zimě velmi potřebuje.

Jehličnatý kvas posiluje krevní cévy, kosti a má protizánětlivé vlastnosti. Zlepšuje paměť, vizuální funkce, obnovuje mladistvost pokožky, činí ji pružnou a hladkou. To je způsobeno látkami obsaženými v jehličnatém kvasu, které stimulují růst a obnovu kolagenových vláken.

Antioxidanty

Měděný jehličnatý kvas je užitečný s velkým množstvím antioxidantů. Jedná se o látky, které jsou v moderním světě nesmírně nutné. Špatná ekologie, nekvalitní potraviny, znečištěný vzduch, voda - to vše vede k tvorbě volných radikálů v lidském těle. Ty zase "nastartují" mnoho negativních procesů v těle: ateroskleróza, onkologie, problémy s imunitou, výskyt chronických ložisek zánětu.

Antioxidanty bojují proti volným radikálům, „špatnému“ cholesterolu, kocovině a mají pozitivní vliv na metabolismus. Jehličnatý kvas obsahuje resveratrol, silný rostlinný antioxidant. Pokud jde o sílu jeho účinku na tělo, je 50krát silnější než vitamin E, 20krát silnější než kyselina askorbová a 5krát silnější než beta-karoten. Vědci prokázali, že pokud je tato látka užívána pravidelně, může prodloužit životní cyklus těla téměř dvakrát.

Resveratrol neumožňuje, aby změny související s věkem vstoupily v plnou sílu, ovlivňují geny a zabraňují rozvoji různých mutací. Kromě toho omezuje množství hromadění tuku v těle a nejen zabraňuje jejich ukládání, ale také podporuje štěpení, a proto působí jako účinný prostředek v boji proti nadváze.

Bioflavonoidy

Kvas z borovice je bohatý na tak cenné látky, jako jsou flavonoidy. Mezi nimi je na prvním místě dihydroquercetin, jehož léčivá síla je mnohem lepší než působení všech ostatních látek v této skupině. Chemická sloučenina aktivně a všestranně ovlivňuje lidské tělo:

 • normalizuje koncentraci triglyceridů a cholesterolu v krvi;
 • ničí krevní sraženiny v cévách;
 • zpomaluje opotřebení těla;
 • obnovuje poškozenou žaludeční sliznici;
 • vyvolává diuretický účinek;
 • zlepšuje koronární oběh;
 • posiluje srdeční sval;
 • snižuje vedlejší účinky chemoterapie;
 • předchází patologiím zrakových orgánů;
 • má antivirový účinek;
 • zvyšuje imunitu;
 • přispívá k prevenci rakoviny, cukrovky, onemocnění mozku.

Farmaceutický průmysl vyrábí dihydroquercetin ve formě tablet z jehličnatých surovin.Látka se však neabsorbuje stejně dobře jako z jehličnatého kvasu. Faktem je, že nápoj obsahuje malé množství ethylalkoholu, což usnadňuje vstup prvku do metabolických procesů.

Jak vyrobit jehličnatý kvas

Chcete-li připravit jehličnatý kvas, musíte nejprve jít do lesa. Je lepší sklízet suroviny od konce léta do začátku zimy. Během tohoto období akumuluje maximální koncentraci jedinečných živin. Pokud v tuto chvíli jehly důkladně zásobíte, nakrájíte na menší kousky, osušíte, pak je možné tuto zásobu skladovat po celý rok až do nové sklizně.

Mladé větvičky je třeba vytrhat. Jsou zpravidla světle zelené barvy, vynikají jasnější barvou na pozadí jehličnatých houštin. Dalším krokem je nasekání přinesených jehel. Bude to obtížné pomocí mixéru, takže budete muset vzít nůžky a nakrájet zelené jehly na kousky 0,5 - 1 cm. Umyjte je pod tekoucí vodou na jemném sítu, vypusťte nebo osušte.

Jak vyrobit měděnou vodu

Dále musíte získat roztok vody nasycené ionty mědi. Měli byste se pokusit najít kdekoli na farmě jakýkoli malý předmět vyrobený z čisté mědi (slitina nebude fungovat). Můžete jej očistit od zelených ploch a tmavých pruhů vařením 10 minut ve vodě s kyselinou citronovou.

Pokud není k dispozici nic vhodného, ​​je povoleno vzít obyčejný měděný drát. Pokud byl dříve izolován, důkladně ho očistěte smirkovým papírem. To pomůže odstranit všechny průhledné, a proto neviditelné vrstvy povlaku. Ponořte očištěný kovový předmět do vody, vařte, dokud se neodpaří 30-40% vody a v pánvi zůstane koncentrát mědi.

Pozornost! Nejchutnější kvas se získává z jehličí.

Recept na jehličnatý kvas v měděné vodě

Naplňte třílitrovou nádobu 40% připravenými jehlami. Přidejte med v množství dvou lžící na 1 litr vody. Celkově se ukázalo, že na 3 litry musíte dát 5-6 lžící.

Poté, co je vše rozloženo ve sklenicích, nalijte jehly horkou měděnou vodou. Z toho bude asi polovina plechovky. Poté chybějící část doplňte obyčejnou vroucí vodou a nalijte ji pod víko.

Když nápoj stojí jeden den, přidejte k němu suché pekařské droždí. Na 3 litry jehličnatého kvasu bude trvat asi jeden malý sáček (10-12 g).

Od chvíle, kdy začne proces fermentace, lze jehly odstranit. Prvním znakem bude vzhled pěny a malých bublin na povrchu kvasu. Obsah nádoby přeceďte přes síto a poté protáhněte přes gázový filtr. Jehličnatý koncentrát lze odstranit ještě před přidáním droždí.

Jehličnatý kvas bude kvasit asi 1,5-2 dny. Po skončení tohoto procesu musí být hotový nápoj pečlivě filtrován. To lze provést prostřednictvím ubrousku, papírových ručníků jakýmkoli jiným způsobem. Poté vše vložte do chladničky. Poté, co jehličnatý kvas zůstane několik dní, trochu se odlehčí a bude připraven k použití. Všechny droždí se usadí na dně, zemřou a nápoj lze vypít. Doporučená denní dávka kvasu jehličnanů je 150-200 ml.

Pozornost! Pokud někdo shledá chuť nápoje z jehličí a medu příliš specifickým, můžete do něj přidat trochu citronové šťávy.

Recept na jehličnatý kvas doma na zakysané smetaně

Stojí za to zvážit recept na jehličnatý kvas vyrobený se zakysanou smetanou. Sbírejte čerstvé čerstvé větvičky z borovice nebo smrku, opláchněte, nakrájejte. Vložte suroviny do nádoby o objemu 3 litry na třetinu objemu, nalijte horkou převařenou vodu přes "ramena".

Do nádoby nalijte malý šálek cukru, až roztok trochu vychladne (na +30 ° C), přidejte lžíci zakysané smetany. Poté vše dobře promíchejte, protřepejte a nechte vyluhovat na tmavém místě a krk zakryjte ubrouskem. Nechte stát po dobu 1-2 týdnů, přičemž sledujte připravenost nápoje, poté přeceďte. Nalijte do lahví, skladujte v chladu.

Jehličnatý kvas pijte 100 ml krátce před jídlem 3krát denně.Průběh léčby nápojem trvá 3 týdny až 2 měsíce, jednou ročně.

Druhý recept

Tuto metodu přípravy jehličnatého kvasu vyvinul vědec sovětské éry B.V.Bolotov. Je založen na schopnosti produktů mléčného kvašení (zakysaná smetana, mléčná syrovátka) indukovat fermentační proces.

Složení:

 • jehly (suché) - 3 šálky;
 • zakysaná smetana - 2 lžíce;
 • voda - 3 l;
 • cukr - 125 g.

Připravte infuzi horkých jehel. Za tímto účelem zalijte vroucí vodu přes borové (smrkové) větvičky, předem umyté a nasekané. Nalijte cukr, trvejte na tom, že pod víkem je až +30 C. Odloupněte nápoj z jehel, projděte filtrem. V malém množství vývaru zřeďte zakysanou smetanu a až poté ji přidejte do roztoku. Jehličnatý kvas bude kvasit asi 3 dny, poté jej znovu napněte a lahvujte. Zašlete do chladničky k uskladnění.

Jak si dát jehličnatý nápoj

Jehličnatý kvas, stejně jako jakýkoli bylinný přípravek, musí být užíván na prázdný žaludek. Je lepší to udělat ráno před snídaní nebo mezi jídly. Vezměte šálek borovicového kvasu najednou, jednou nebo vícekrát denně.

Jehličnatý kvas lze použít bez léčebných účelů, lze ho vypít jako osvěžující tonizující nápoj v horkém letním období. Jelikož je v něm koncentrováno mnoho účinných látek, je lepší je nezneužívat a užívat je v rozumném množství.

Kontraindikace

Na příjem jehličnatého kvasu neexistují prakticky žádná omezení. Je to nesmírně užitečné. Jedinou výjimkou jsou lidé s chronickým zánětlivým onemocněním ledvin.

Závěr

Jehličnatý kvas je vynikající tonikum, revitalizační a omlazující prostředek. Svým stálým obdivovatelům poskytne silné duchovní a fyzické zdraví, dlouhověkost a nekonečné mládí.

Recenze jehličnatého kvasu

Vishnyakov Sergey Petrovich, 32 let, Kazaň.
Měděné nádobí dobře čistí a nabíjí vodu. V Indii se hodně prodává. Koupil jsem si jeden a od té doby piji jen měděný nálev. Indové pevně věří, že taková voda se svými vlastnostmi rovná vodám Gangy, to znamená, že je posvátná. Musíte však do misky nalít pouze čistou vodu. Jakmile jsem přidal citron, došlo k nějaké nežádoucí reakci mezi kyselinou a mědí a po tomto pití jsem se cítil špatně.
Korneichuk Svetlana Olegovna, 43 let, Jekatěrinburg.
Jehličnaté odvarky, nálevy a kvas, včetně velmi dobrého účinku na reprodukční orgány, mužské i ženské. Moje dcera nemohla otěhotnět, chvíli pila jehličnatý kvas a uspěla, narodil se nádherný chlapec!
Sharov Yuri Vladimirovich, 53 let, Lipetsk.
Pravidelně už mnoho let užívám borovicový kvas. Naštěstí je v mém regionu dost borovic. Nápoj velmi dobře tónuje, dodává účinnost, zdraví a v mém věku je to velmi důležité. Kromě toho, že s pomocí jehličnatého kvasu sním o dlouhém aktivním životě, zachraňuji se tímto způsobem před prostatitidou.
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce