Houby z kyselého mléka: co dělat a jak zabránit kvašení

Mléčné houby, konzervované nebo solené, jsou kyselé - situace je nepříjemná. Veškerá práce šla dolů a produkt je škoda. Abyste tomu v budoucnu zabránili, musíte zjistit své chyby a najít příčinu kvašení.

Proč se toulí slané mléčné houby

Pokud je s konzervací něco špatně, je fermentace pozorována ve sklenicích okurek. Někdy to ženy v domácnosti berou jako normální událost. Ve skutečnosti, pokud se objeví bubliny a pěna, znamená to vývoj negativních procesů. Okamžitě můžeme dojít k závěru, že ochrana se zhoršila. Pokud se však problém objeví první den, produkt lze přesto zachránit.

Pozornost! Pokud proces fermentace trvá asi týden, měla by být taková konzervace okamžitě zlikvidována.

V plechovkách s vysoce kvalitním konzervováním není zakalená solanka, není tam žádná pěna a sycené bubliny

Je obtížné přesně určit, proč solené mléčné houby fermentovaly. Konzervace obvykle zkysne v následujících případech:

 1. Shromážděné houby byly před solením špatně vyčištěny a omyty.
 2. Složky, které se podle receptu nepoužívají, nepřiměřeně. Nejčastěji se to týká soli a octa.
 3. Bylo použito mnoho dalších přísad. Například milovníci okurek rádi dávají hodně cibule a právě to způsobuje kvašení.
 4. Pokud použijete nesterilizované nádoby a víčka, konzervace rychle zkyselí.
 5. Neválené solené mléčné houby jsou skladovány v chladničce. Ochrana je odeslána do chladného, ​​tmavého suterénu. Pokud dojde k porušení pravidel skladování, produkt fermentuje.
 6. Zkrocení zmizí, pokud se do plechovky dostane kyslík v důsledku odtlakování víka.
 7. Nakládané okurky mohou zkysnout, pokud je porušena technologie vaření, například houby se vaří méně než předepsanou dobu.
 8. Celá nádoba s produktem zkysne, pokud je mezi dobrými ovocnými těly zkažená houba.

Abyste se vyhnuli takové situaci, musíte zodpovědně zacházet s solením, dodržovat recept a hygienu.

Na videu je recept na nakládání mléčných hub:

Jak pochopit, že mléčné houby jsou kyselé

Od prvních dnů je těžké určit, že konzervace zakysala. Zpočátku vypadají solené mléčné houby normálně, i když uvnitř nádoby již začal destruktivní proces. O znehodnocení produktu svědčí živé známky, které se objeví po několika dnech, kdy už je příliš pozdě na záchranu hub.

Solené houby by neměly cítit kysele

Zjistěte znehodnocení solení podle následujících kritérií:

 1. Bez fermentačního procesu nemohou plodnice vykysnout a vždy je doprovázeno uvolňováním plynů. Vzhledem k tomu, že nemají kam jít, víko bobtná. Při silném nasycení jej dokonce odtrhne od hrdla plechovky. Solanka se zakalí.
 2. Když se mléčné houby napěnily, je to již jasný signál, že vykysly. Na povrchu solného roztoku se tvoří pěna. Postupem času dorůstá plísní, která roste přes všechny houby.
 3. Pokud solené mléčné houby páchnou kysele, je to třetí jistý znak toho, že jsou kyselé. Vůně však lze slyšet, pokud jsou houby jednoduše nasoleny v nádobě pro rychlou konzumaci. S ochranou je situace komplikovanější. Po otevření víka cítíte kyselost.

Pokud má okurka alespoň jeden z uvedených znaků, nelze konzervaci znovu oživit. Produkt je vyhozen, jinak může dojít k těžké otravě.

Co dělat, když jsou mléčné houby kyselé

Pokud je fermentace zaznamenána pozdě, toxiny budou mít čas na absorpci do produktu. Zvláště pokud jde o ochranu. Pokud jsou houby silně kyselé, existuje jen jedna cesta ven - zahodit je.Nemůžete se ani pokusit produkt uložit. Pokud se na nálevu po 1 až 2 dnech objeví pěna, to znamená, že mléčné houby okyselí téměř okamžitě během solení, lze je ještě zachránit. Problém je pravděpodobně způsoben nesprávným poměrem složek.

Pokud je pěna detekována v rané fázi solení, lze houby přesto zachránit

Nalijte houby z nádoby do velké mísy. Začíná nejdelší a nejvíce vyčerpávající proces čištění od ostatních ingrediencí. Jinými slovy, v misce by měly zůstat pouze mléčné houby. Cibule, paprika, bobkový list a další koření jsou odstraněny. Vytříděné plodnice se promyjí tekoucí vodou. Houby se dají do hrnce, nalijí se vroucí vodou a vaří se 5 minut. Postup se opakuje dvakrát.

Vařením se z ovocných těl vytáhne veškerá kyselá marináda. Houby jsou zcela bezpečné. Nyní mohou být naplněny novou marinádou a odeslány k uskladnění. Není nutné je znovu vařit, protože proces dvojitého varu již proběhl.

Rada! Pokud po resuscitaci mléčné houby znovu okyselí, musí být bez lítosti vyhozeny.

Jak se vyhnout fermentaci mléčných hub

Záchrana zakysané ochrany je nevděčná a nebezpečná věc. Tomuto problému je lépe předcházet, než jej řešit později. V souladu s recepturou se sterilita vyhne fermentaci produktu.

Pokud to přeženete s bylinkami, cibulí a jiným kořením, houby zaručeně vykysnou.

Abyste snížili pravděpodobnost zmizení okurek, stojí za to dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Před nasolením se plodnice důkladně umyjí, očistí a namočí. I v této fázi však mohou nastat problémy. Stává se, že mléčné houby, když jsou namočené, nakysnou v obyčejné vodě. Chyba je porušení technologie. Při namáčení se voda mění každých 4-5 hodin, nedovolí jí stagnovat.
 2. Po sklizni se plodina uchovává v chladničce až 1 den. Pokud jsou houby oloupané - ne více než 3 hodiny.
 3. Banky a víčka jsou důkladně omyty vodou a sodou, opláchnuty, sterilizovány parou nebo uvnitř trouby.
 4. Počet ingrediencí se používá tolik, kolik je předepsáno v receptu.
 5. I při silné adoraci cibule je jejich přítomnost v konzervování minimalizována. Indukuje fermentaci.
 6. Během třídění se kontroluje čerstvost každé houby. Podezřelé plodnice jsou odstraněny.
 7. Nakládané okurky jsou skladovány na chladném tmavém místě. Z důvodu ochrany není přípustná teplota vyšší než +10 oC. Pokud nejsou mléčné houby srolované, ale pro rychlé použití uzavřené nylonovými víčky, umístí se do chladničky.
 8. Konzervované mléčné houby se skladují až 1 rok. I když nefermentovali, je lepší staré švy zlikvidovat.

Aby bylo zaručeno, že nebudou otráveny houbami, jsou po otevření nádoby před použitím smažené nebo dušené.

Závěr

Houby z kyselého mléka - nelitujte produktu. Je lepší se zbavit ochrany. Otrava houbami je těžká a tělo je vážně poškozeno. Léčení je mnohem dražší než nové solení.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce