Jazyk tchyně s rajčaty: recept

Na konci léta se ženy v domácnosti věnují sklizni zeleniny na zimu. Každá rodina má své vlastní preference. Někdy ale chcete uvařit něco nového s vynikající chutí. Existuje jedno „mnohostranné“ zeleninové jídlo na zimu s názvem „jazyk tchýně". Proč je „mnohostranný“? Ano, protože svačinu lze připravit z nejrůznějších druhů zeleniny. A říkají tomu tchýně ze dvou důvodů. Nejprve je zelenina nakrájena na jazyky. Druhým je velmi pikantní předkrm, spalující, jako bodavá tchyně.

U rajčat na zimu tchyně jazyk nevyžaduje žádné speciální produkty. Jsou vždy k dispozici na podzim v koších jakékoli hostesky. V jedné verzi použijeme červená rajčata, v druhé - zelená. Vyzkoušejte recepty, mohly by se vám líbit oba.

Důležitá informace

Než začnete vařit horká rajčata na zimu, seznamte se s některými důležitými body:

 1. Pro zimní sklizeň používejte zeleninu bez poškození nebo hniloby.
 2. Pokud připravujete polotovar z červených rajčat, vyberte takové vzorky, aby na dužině nebyly žádné bílé a zelené skvrny.
 3. U zeleného rajčatového občerstvení je vhodné použít ovoce, které je uvnitř mírně narůžovělé.
 4. Buďte opatrní s feferonkami nebo feferonkami. Faktem je, že přebytek může způsobit, že jídlo nebude jedlé. Jídlo by mělo být pikantní, ale s mírou.
 5. Aby hořký zelený pepř dodával budoucímu obrobku veškerou vůni, nikoli hořkost, před řezáním jej zalijte vroucí vodou.
 6. Rajčata, jazyk tchýně na zimu, zahrnuje použití octa podle receptury. V některých variantách je to 70% esence, v jiných je to stolní ocet 9 nebo 8%. Vezměte přesně ten, který je uveden v receptu. Samošlechtění je plné zdravotních problémů.
 7. Používejte pouze dobře umyté a napařené nádoby a víčka na rajčata pro jazyk zimní tchyně. Některé zkušené ženy v domácnosti doporučují před šitím lékařským alkoholem otřít vnitřní povrch víček.
 8. Tchánův salát vařený na zimu se rozloží ihned po vyjmutí ze sporáku v suchých nádobách.

To je asi všechno. Pojďme se pustit do práce!

Předkrm z červených rajčat na zimu

Tento kořeněný nízkokalorický salát (pouze 76 kalorií na 100 gramů) dostal své jméno jen kvůli štiplavé chuti, protože neobsahuje zeleninu ve formě jazyků. Množství ingrediencí je omezené, doba vaření je asi dvě hodiny. Hlavním rysem je chilli a česnek.

Na co se tedy musíte skladovat:

 • zralá masitá červená rajčata - 2 kg;
 • cibule a česnek - každý 100 gramů;
 • chilli paprička - 1 lusk;
 • kopr a petržel - každý 30 gramů;
 • jakýkoli rafinovaný rostlinný olej - 100 ml;
 • granulovaný cukr - 3 vrchovaté lžíce;
 • sůl 60 gramů;
 • stolní ocet 9% - 50 ml.

Jak správně vařit

Nejprve umyjeme veškerou zeleninu a byliny, několikrát vyměníme vodu a dobře osušíme.

Nakrájejte rajčata na 4 kusy.

Nakrájejte cibuli na poloviční kroužky.

Rozemlejte česnek pomocí lisu na česnek nebo struhadla.

V feferonce odstraňte ocas a semena. Nakrájejte na malé kostky.

Rada! Noste rukavice, abyste zabránili popáleninám.

Zeleninu podle receptu nakrájejte na velké kousky.

Položíme obrobek do hrnce, nalijeme olej, sůl, cukr. Stolní ocet se nalije přímo do studené hmoty.

Důležité! Ingredience musí stát alespoň 30 minut, aby šťáva vynikla.

V surové formě vložte hmotu do sterilních nádob a položte víčka na vrchol. Není třeba se kroutit!

Předkrm rajčata pro zimní tchyně jazyk, podle receptu, musí být sterilizovány. Jak to udělat správně? Na dno velké pánve položte kousek látky a nalijte vodu. Jakmile voda vře, načasujte ji. Sterilizace trvá třetinu hodiny.

Komentář! Voda by se měla dostat pouze k ramínkům sklenic.

Plechovky vyjmeme a svineme plechovými nebo šroubovacími víčky. Jak je to vhodné pro kohokoli. Otočte a přikryjte přikrývkou. V této poloze by rajčata tchyně měla stát alespoň jeden den, dokud úplně nevychladnou. To je důležitý bod, protože se připravujete na zimu. Dali jsme to do suterénu nebo do chladničky pro skladování.

Předkrm ze zelených rajčat

Červená rajčata se zpravidla používají k jakékoli přípravě a ne každý ví, co dělat se zeleným ovocem. Skuteční znalci chutného občerstvení dávají přednost zeleným rajčatům. Ačkoli některé ženy v domácnosti přidávají plátky lilku.

Řekneme vám, jak vařit horká zelená rajčata na zimu. Hlavní věc je, že se předkrm spálil, protože to není nic, čemu se říká jazyk tchyně.

Pozornost! To není salát, ale zelená rajčata plněná neobvyklým způsobem.

Složky uvedené níže nejsou všelékem. V kuchyni můžete kdykoli experimentovat a přidat receptu svou vlastní chuť.

Budeme potřebovat:

 • 1200 g zelených rajčat;
 • jedna střední mrkev;
 • velká hlava česneku;
 • banda zelených petrželových listů;
 • jeden list lavrushky;
 • jeden hřebíček bud;
 • 5-6 semen koriandru;
 • jedna chilli paprička;
 • 4 černé pepře;
 • 3 hrách nového koření;
 • lžíce 9% octa;
 • jednu lžíci soli a cukru.

Krok za krokem recept

Důležité! Jelikož si musíme na zimu nacpat rajčata, volíme zelené plody, které jsou pevné na dotek, bez známek poškození. Uvnitř by měly být narůžovělé.

Krok první - příprava mletého masa

Veškerou zeleninu a petržel umyjeme pod tekoucí vodou nebo v umyvadle, vodu několikrát vyměníme a osušíme na ručníku.

Oloupeme mrkev, oloupeme česnek (spodní část musí být odříznuta).

Pro zimní svačinu rozemlejte mrkev mixérem a poté přidejte česnek. Zelenina je nejen rozdrcena, ale také dobře promíchána. Pokud takové zařízení neexistuje, můžete použít mlýnek na maso nebo struhadlo s jemnými otvory.

Odstraňte tvrdé stonky z umyté a sušené petrželky. Používají se pouze něžné listy. Přidejte do mrkev-česnekové hmoty a znovu porazte. Konečným výsledkem je oranžovo-zelená náplň pro kořeněná rajčata.

Krok dva - nacpat rajčata

 1. Chcete-li připravit občerstvení na zimu na zelených rajčatech, uděláme řezy ve tvaru kříže. Rajčata až do konce nekrájíme, jinak náplň nebude držet. Vezměte malou lžičku a naplňte každé zelené rajče. Podívejte se na fotografii, jak vypadá lahodně.
  13
 2. Vložte rajčata do horké skleněné nádoby.
 3. Marináda se připravuje z litru vody a koření uvedených v receptu. Od okamžiku, kdy se vaří, se vaří 5 minut, poté se nalije ocet. Nevyhazujte hned všechny chilli papričky. Nejprve plátek, po ochutnání můžete přidat další.
 4. Nalijte zelená rajčata do jazyka tchýně s hotovou marinádou na zimu a vložte do sterilizace ve studené vodě. Když voda vře, počkejte 15 minut a vyjměte nádobu. Okamžitě ji srolovat, převracet a pod kožich, dokud úplně nevychladne.

Úžasně chutná svokra rajčata na zimu, podle tohoto receptu, lze skladovat i v místnosti.

Recept na rajčata s cuketou:

Názor odborníků na výživu

Názor odborníků na výživu na svačinu tchyně se prakticky shoduje. Považují tento produkt za nízkokalorický a s nízkým obsahem bílkovin, proto doporučují občerstvení pro lidi, kteří chtějí zhubnout.

V zimě zpravidla tělo potřebuje vitamíny a minerály. To vše je v rajčatovém předkrmu tchyně. Přítomnost česneku má navíc příznivý účinek na krevní tlak, cholesterol a riziko trombózy. Rajčata obsahují vlákninu, vitamíny, keratin a velké množství minerálů.Svačina velmi dobře pomáhá, pokud člověk trpí zácpou.

Jídlo se nedoporučuje pro lidi s onemocněním gastrointestinálního traktu a jater kvůli své kořenitosti. Dětem v malém množství lze dát rajčata v jazyce tchýně až od 10 let.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce