Jazyk tchýně z cukety

Jak obtížné je někdy vybrat tu správnou volbu z velkého počtu receptů, které jsou uvedeny v kuchařce, když chcete něco chutného, ​​originálního a zároveň snadno vyrobitelného.

Salát "jazyk tchýně»Od cukety na zimu patří jen do podobné kategorie přípravků. Pokud omylem zkusíte toto jídlo s přáteli nebo známými, určitě jej budete chtít zopakovat. Nejlepší zprávou je, že to není vůbec obtížné a přípravu tohoto lahodného občerstvení zvládne i začínající kuchař. Dále bude článek podrobně diskutovat o postupu výroby salátového „jazyka tchýně“ z cukety s podrobnými pokyny.

Někteří lidé mají přirozenou otázku ohledně původu tak původního názvu salátu. Je však snadné uhodnout, že plátky, do kterých se cuketa krájí, připomínají tvar jazyka. Přívlastek v hravé podobě odráží ostrost nabízeného občerstvení. Existuje však mnoho receptů na provedení „jazyka tchýně“, protože tento salát je tolik oblíbený, že ženy v domácnosti s ním experimentují spíše volným způsobem a snadno upravují množství ingrediencí obsažených v kompozici. Proto lze štiplavost salátu "svokra" snížit nebo zvýšit podle vkusu osoby, která jej připravuje.

Hlavní složení produktů pro jazyk tchýně

Mezi mnoha recepty na přípravu salátu „z tchýně“ z cukety zůstává složení produktů, které se k němu používají, obvykle nezměněno.

Komentář! Nejčastěji se mění poměry produktů a některých pomocných složek, jako jsou koření, rostlinný olej nebo ocet.

Níže je uveden nejklasičtější recept na tento salát „svokra jazyk“ z cukety na zimu s podrobnými fotografiemi ilustrujícími výrobní postup.

Chcete-li připravit tento salát z cukety, musíte si vzít:

  • Cuketa správná - 2 kg;
  • Rajčata - 2 kg;
  • Sladká paprika - 3-4 kusy;
  • Čerstvý česnek - jedna středně velká hlava;
  • Horká paprika - 1-2 malé lusky;
  • Rafinovaný rostlinný olej, nejčastěji slunečnicový olej, 150-200 ml;
  • Stolní ocet 9% - 70 ml (přírodní víno dodá salátu delikátnější chuť - 100 ml);
  • Granulovaný cukr - 50 g;
  • Jakákoli sůl, ale ne jodizovaná - 50-60 g.

Je zřejmé, že tento cuketový salát je obzvláště lahodný s rajčaty. Může se ale stát, že jste se rozhodli vařit toto jídlo v sezóně, kdy ještě není dostatek šťavnatých a zralých rajčat. V tomto případě se místo rajčat často používá hotová rajčatová pasta. Je zajímavé, že někteří dokonce upřednostňují cuketový salát s rajčatovou pastou místo čerstvých rajčat. Kromě těstovin můžete také použít hotový rajčatový džus.

Chcete-li připravit salát "tchýně na jazyku" podle výše uvedeného receptu, musíte si před tepelným zpracováním vzít 500 g rajčatové pasty a zředit ji jedním litrem vody. Pro recept na salát budete potřebovat 1,8-2 litrů rajčatové šťávy.

Téměř každá cuketa bude dělat, kromě těch velmi přezrálých. Mláďata lze použít celá a lépe je stříhat napříč podlouhlými koly.

Doporučuje se odstranit slupku z dospělejších cuket, stejně jako všechna semena s pomalou vnitřní částí. Na salát by se měly používat pouze ty nejtvrdší části tykve.

Pozornost! Pamatujte, že v receptu na salát se jedná o zeleninu, která byla zcela oloupaná, oloupaná a semena.

Cukety relativně velké velikosti se nejprve nakrájejí na několik příčných částí a poté se každá část podélně rozřízne na plátky o tloušťce alespoň 1 cm.

Rajčata na salát z cukety „z tchánova jazyka“ je lepší vzít zralá a šťavnatá. Tvrdé a nezralé nebudou fungovat. Ale několik přezrálých a nepravidelně tvarovaných rajčat je dokonalých, protože budou stále rozdrceny, aby se vytvořila omáčka.

Totéž platí pro papriku - i zdeformovanou, ale vždy zralé plody lze použít k přípravě salátu „na jazyku tchýně“.

Kroky vaření

Takže pokud nevíte, jak připravit salát "tchánův jazyk" z cukety, pak vám v této zajímavé věci pomohou následující pokyny.

V prvním kroku se cukety oloupou a nakrájejí na vhodné plátky, takže můžeme říci, že jste tuto fázi již absolvovali.

Druhým krokem je řešení rajčat. Pokud jsou vaše rajčata příliš hustá nebo vás jen trápí, lze ji snadno odstranit. K tomu si připravte dvě misky s vodou: jednu položte na oheň a přiveďte k varu, druhou nechejte vychladnout. Zatímco se voda vaří, proveďte na rajčatech v části proti ocasu zářez ve tvaru kříže. Rajčata vhoďte do vroucí vody a ihned je vyjměte štěrbinovou lžící a vložte do studené vody. Po této operaci kůže někdy sama vyklouzne, nebo jí musíte trochu pomoci. Poté nakrájejte rajčata na 2 až 4 kusy, přičemž v případě potřeby odstraňte všechny problémové oblasti. Rajčata protřete masovým mlýnkem a výslednou voňavou hmotu vložte do hrnce se silným dnem na střední teplotu.

Dalším krokem při přípravě salátu je sladká a kořeněná paprika. Ze sladkého očistěte celou vnitřní část semínky a přepážkami a nakrájejte na kousky vhodné velikosti. Totéž se děje s feferonkami.

Rada! Pokud máte na rukou jemnou pokožku nebo máte lehká poranění, je vhodné si při krájení feferonek chránit ruce tenkými rukavicemi.

Dalším krokem je rozmělnění obou druhů paprik a připojení k nakrájeným rajčatům. Když směs rajčat a pepře vaří, vařte asi 10 minut a za občasného míchání.

Po 10 minutách přidejte do pánve sůl, cukr a máslo a poté přidejte cuketu čekající na jejich čas. Přiveďte k varu a jemně promíchejte plátky cukety, aby se nerozpadly.

Další fáze je nejdůležitější při přípravě salátu „z tchýně“ z cukety. Protože se musíte ujistit, že mají čas na vaření, to znamená, že budou docela měkké, ale nestačí na to, aby se z nich změnilo pyré. Zhruba by se to mělo stát za 20–30 minut, ale v každém případě je vše individuální a záleží na odrůdě a stáří cukety. Dokonce ani v receptu s fotografií není vždy možné přesně zobrazit stav plátků cukety v salátu. To obvykle přichází se zkušenostmi, takže se nedejte odradit, pokud se vám nepodaří cuketu poprvé uvést do požadovaného stavu a strávíte ji. To rozhodně neovlivní chuť salátu.

Několik minut před tím, než je cuketa hotová, přidejte do pánve česnek a ocet nasekaný v česnekovém lisu. Počkejte, až se směs vaří, a odstavte ji z ohně. Salát z tchýně je připraven k jídlu. Na zimu je to ale třeba vyhrnout.

Současně, když jedním okem pozorujete chování cuketových jazyků v pánvi, začnete umýt a sterilizovat sklenice a víčka. U zimní přípravy salátu to musí být provedeno. Každá žena v domácnosti si volí vlastní způsob sterilizace plechovek.

Rada! Pokud to chcete udělat rychleji a bez dalšího ohřívání vzduchu v kuchyni, sterilizujte nádoby v mikrovlnné troubě.

K tomu stačí do každé nádoby nalít trochu vody, aby nepraskla, a nastavit ji na maximální režim na 5-10 minut, v závislosti na velikosti nádoby.

Vzhledem k tomu, že podle tohoto receptu je salát připraven bez sterilizace, je velmi důležité nádoby a víčka dobře sterilizovat a hotovou svačinu poté uložit horkou do horkých nádob.Uzávěry lze použít jak obyčejné kovové, tak šroubové, hlavní je sterilizovat je po dobu nejméně 5 minut.

Nakonec zbývá jen otočit nádoby se salátem dnem vzhůru a zabalit.

Zkuste si podle tohoto receptu udělat salát „tchánův jazyk“ a pokud dodržíte všechna doporučení, pak na zimu určitě získáte lahodný a originální nádech.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce