Jazyk tchýně na lilek na zimu: recept

Mezi ozdobami slavnostního stolu vynikají zeleninová jídla pro svou vynikající chuť, nutriční hodnotu a originální design. Populární lichotník, lilkový jazyk, se může stát ústředním bodem každé oslavy. Existuje několik receptů, ale nejoblíbenější je tradiční způsob vaření.

Předkrm lilku s lilkem je smažený zeleninový talíř s různými náplněmi uvnitř. Zajímavou možností je recept na tchaj-wanův salát s lilkovým jazykem na zimu. Následuje způsob, jak rychle připravit a připravit salát krok za krokem.

Jak si vyrobit tchýně se salátem z lilku

Klasický tchánský jazyk z lilku se připravuje velmi snadno a chuť pokrmu je vždy vynikající. Vaření nezabere mnoho času a přísady jsou mnohem menší než u obvyklého kaviáru:

 • 2 lilky;
 • 2 střední rajčata;
 • 100 g hotové majonézy;
 • zelené (nejlépe pikantní);
 • koření a sůl podle chuti.

Technologie přípravy tchyně z lilku podle klasického receptu je v síle i začínajících kuchařů. K tomu vám pomůže podrobný popis procesu s fotografií:

 1. Lilek pečlivě umyjte a nakrájejte na tenké plátky.
 2. Umístěte do skleněné nebo plastové nádoby ve vrstvách a posypte solí. Nechejte působit 15-20 minut, aby šťáva vynikla.
Důležité! S ním hořkost zmizí a nebude měnit chuť k lepšímu. Předkrm by měl být mírně kořeněný, ale ne hořký.
 1. Nalijte olej do pánve, zahřejte. Talíře ponořte do mouky, osmažte z obou stran.
Důležité! Lilek dobře absorbuje olej, takže budete muset neustále sledovat množství v pánvi a v případě potřeby přidávat.
 1. Nedoporučuje se hluboce smažit lilky, aby se nespálily.
 2. Opečené zeleninové proužky položte na talíř, aby vychladly.
 3. Dále byste měli udělat rajčata. Musí být rovnoměrně rozřezány na kruhy.
 4. Je vhodné, aby rajčata v předkrmu na jazyku tchýně nevypadala příliš drsně. Proto je lepší je řezat co nejtenčí.
 5. Položte lilkové jazyky, které mezitím vychladly, na misku, na jednu stranu je namažte majonézou. Chcete-li přidat koření, můžete předem smíchat majonézu se strouhaným sýrem a nasekaným česnekem.
 6. Na každý proužek zeleniny položte rajčata.
 7. Předkrm dochuťte solí a pepřem, můžete posypat nasekaným česnekem a kořeněnými bylinkami. Přeložte každý talíř na polovinu.
 8. Na ozdobu můžete předkrm posypat nasekanými bylinkami nebo si vyrobit majonézový vzor. Možnost s celou snítkou petrželky nebo koriandru vypadá skvěle.
 9. Předkrm lze podávat na stole.

Klasický recept je nejoblíbenější. Verze salátu na zimu však není tak známá. Mezitím existuje několik způsobů, jak si na zimu z lilku udělat tchánský jazyk. Konzervovaný pokrm bude sloužit jako vynikající příloha k masovým a rybím pokrmům a může být také podáván na slavnostním stole jako studené občerstvení.

Jak na zimu uvařit lilkový jazyk lilku

Recept na zimní verzi se od tradiční mírně liší. Existuje několik způsobů spojování pro dlouhodobé skladování. Nejpopulárnější jsou následující 2 možnosti.

Žádné smažení

Složení:

 • lilek 4 kg;
 • velká rajčata 10 ks .;
 • papriky 10 ks .;
 • rostlinný olej 1 šálek;
 • stolní sůl 50 g;
 • cukr 200 g;
 • 4 česnekové hlavy;
 • hořký pepř 3 lusky;
 • ocet 30 ml.

Poslední 3 přísady dodají salátu koření a udrží svačinu déle.

V případě potřeby lze z receptu vyloučit česnek a feferonku.

Důležité! Předkrmy lilku na zimu jsou umístěny pouze ve sterilních nádobách, které by měly být připraveny předem.

Měli byste začít přípravou hlavní ingredience. Nakrájejte lilky na kruhy, posypte solí a počkejte 30 minut, aby vynikla šťáva, spolu s kterou hořkost zanechá budoucí svačinu.

Zbytek zeleniny rozemlejte v mlýnku na maso nebo v mixéru. Do výsledné směsi přidejte olej, cukr, sůl, ocet a důkladně promíchejte.

Plátky lilku vložte do hrnce, přikryjte směsí nakrájené zeleniny a koření a duste 30 minut.

Roztáhněte hotový ostrý tchánův jazyk do sklenic, vyhrňte víčka a teple zabalte, dokud nevychladne.

Opečený

Tento předkrm se liší v tom, že hlavní složka je předsmažená. Komponenty lze brát ve stejném složení, stačí přidat více zelených. Obsah kalorií v obrobku se mírně zvýší.

Přípravná fáze pro hlavní složku zůstává stejná - nakrájejte zeleninu, podlejte solí a nechejte extrahovat šťávu. Vypusťte tekutinu, smažte každý kruh, dokud se na obou stranách neobjeví zlatá tvářenka.

Důležité! Po smažení vložte lilky do síta, cedníku nebo na ubrousek. To umožní, aby přebytečný olej ze zeleniny odtékal.

V tuto chvíli byste měli nakrájet zbytek zeleniny a smíchat je s kořením, octem a nasekanými bylinkami. Vložte hmotu na sporák a vařte půl hodiny.

Připraven salát tchýně na jazyku vložte do sklenic, rovnoměrně rozložte lilek a nalijte. Sterilizujte obrobek dalších 15 minut ve vodě. Poté jej srolovat, zabalit a po vychladnutí uložit. Z fotografie můžete vidět, jak chutný lilkový salát tchýněho jazyka, vařený na zimu, vypadá.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce