Recepty smažených rajčat

Rajčata jsou oblíbená zelenina každého, která se vaří čerstvá i vařená. Rajčata jsou na zimu často srolována. Ale jen málo lidí ví, jak vařit smažená rajčata na zimu. Je to však jedinečný předkrm v chuti i vzhledu. Potěší milovníky lahůdek a ženy v domácnosti, které každý rok přicházejí s jedinečným kouskem.

Pravidla pro konzervování smažených rajčat na zimu

Aby se smažená rajčata ukázala jako skutečně chutná, je nutné dodržovat technologii konzervování. Nejprve však musíte vybrat ingredience a připravit se na proces. Tímto způsobem můžete získat nejkrásnější a nejchutnější výsledek.

Nejprve vybereme hlavní komponentu. Může to být jakákoli odrůda, ale plody by měly být silné a ne příliš velké. Malé se lépe chrání a jsou úplně smažené. Před konzervací je nutné plodinu vytřídit, aby se do nádoby nedostaly zmačkané plody, ani zkažené nebo se známkami hniloby. V ideálním případě je krém dobrou volbou.

Rajčata by měla být dostatečně zralá, ale zároveň nezralá. Jinak bude výsledkem nepříjemně vypadající masa.

Při smažení rajčat se ke sklizni používá rafinovaný olej, protože při smažení se v nerafinovaném stavu tvoří všechny druhy škodlivých složek.

Banky, které se používají ke konzervaci, by měly být dobře umyty a sterilizovány. Věnujte zvláštní pozornost krytům. Musí být také sterilizovány.

Podrobný recept na smažená rajčata s česnekem

U klasického receptu s česnekem musíte vzít následující ingredience:

 • rajčata - 1 kg;
 • 5 stroužků česneku;
 • 50 g cukru;
 • 5 g soli;
 • 9% ocet - 60 ml;
 • kolik vody a oleje je potřeba.

Z tohoto množství se získá litr konzervace. U třílitrové plechovky se tedy všechny komponenty ztrojnásobí.

Podrobný recept vypadá takto:

 1. Opláchněte rajčata a osušte je ubrouskem.
 2. Oloupejte a nakrájejte česnek.
 3. Připravte banky. Musí být sterilizovány a suché.
 4. Vezměte pánev, zalijte olejem a zapalte.
 5. Opečte ovoce, dokud se na sudech neobjeví mírné zhnědnutí. V tomto případě je nutné rajčata neustále obracet.
 6. Z pánve přeneste rajčata přímo do nádoby.
 7. Nalijte česnek mezi vrstvami rajčat.
 8. Do nádoby nalijte cukr, sůl a ocet.
 9. Rajčata ve sklenici nalijte vroucí vodou.
 10. Voda by měla dosáhnout až k samým okrajům.
 11. Obrobek stočte, otočte a zabalte.

Můžete jej uložit jak při pokojové teplotě, tak v chladné místnosti, jako je sklep nebo suterén. V takovém případě bude doba použitelnosti delší.

Nejjednodušší recept na smažená rajčata na zimu

K přípravě nejjednoduššího receptu stačí vzít olej, rajčata a sůl. To je základ receptu, ale v každém případě budete muset přidat buď malé množství octa, nebo trochu více soli. Jinak rajčata nebudou schopna přežít. Ingredience jsou následující:

 • rajčata - kolik se vejde do nádoby;
 • olej na smažení;
 • sůl.

Všechna smažená rajčata musí být vložena do sterilizované nádoby. Přidejte sůl a zalijte vroucí vodou. Ihned se srolovat a co nejvíce zabalit. Čím pomaleji nádoby vychladnou, tím lépe budou skladovány.

Smažená rajčata na zimu s bylinkami a česnekem

Chcete-li připravit voňavý polotovar, můžete jako přísady přidat různé zelené.Zde je jeden z nejběžnějších receptů. Jako součásti musíte vzít:

 • 800 g malých rajčat;
 • 3-4 lžíce olivového oleje;
 • česnek - 4 hřebíčky;
 • několik větviček tymiánu, bazalky a máty nebo směsi suchých bylin;
 • sůl.

Recept je následující:

 1. Umyjte a osušte rajčata.
 2. Oloupejte česnek.
 3. Nalijte olej na pánvi.
 4. Vložte rajčata do pánve a smažte je 15 minut.
 5. Během smažení nádobu protřepejte, aby se rajčata převrátila.
 6. Nakrájejte česnek na plátky.
 7. Přidejte do pánve bylinky a vařte dalších 10 minut.
 8. Přidejte česnek a vařte dalších 10 minut.
 9. Zavřete víko a vypněte oheň.
 10. Uspořádejte rajčata spolu s olejem a veškerou šťávou z pánve do sklenic.
 11. Udržujte v chladu.

Toto je nejvoňavější recept vůbec. Nelze přidat všechny bylinky, ale množství bylin si můžete upravit podle svých představ.

Recept na pečená rajčata bez octa

Pro ty, kteří neuznávají konzervování octem, existuje speciální recept bez tohoto produktu. Součásti:

 • červená rajčata - 800 g;
 • 80 ml olivového oleje;
 • 4 stroužky česneku;
 • 5 g každé z bazalky, tymiánu a máty;
 • sůl podle chuti.

Připravte stejným způsobem jako předchozí recept. Vzhledem k dlouhému tepelnému ošetření a přítomnosti bylin se recept získává s dobrou přípravou a v nepřítomnosti octa. Stále se však doporučuje skladovat takový výrobek v chladničce nebo ve sklepě. Pokud je teplota v temné skladovací místnosti nebo na balkóně správná, přežijí tam i smažená rajčata.

Konzervovaná smažená rajčata na zimu

U konzervovaných rajčat budete muset připravit marinádu. Na litr vody musíte vzít tři lžíce 3% octa a stejné množství cukru. Ingredience pro recept jsou klasické: rajčata, pár stroužků česneku, rostlinný olej na smažení a trochu soli. Podle chuti hostesky lze přidat bylinky.

Rajčata se smaží z každé strany asi 5 minut. Když jsou plody hotové, musí být vloženy do nádoby co nejtěsněji. Všechno posuneme česnekem. Poté nalijte hotový výrobek marinádou, která je vyrobena z octa, vody a cukru. Marináda by měla být strmá vroucí voda. Poté, co jsou sklenice naplněny marinádou až na samý vrchol, je třeba je okamžitě srolovat a převrátit a zabalit do deky.

Pravidla pro skladování smažených rajčat

Smažená rajčata jsou úplnou přípravou na zimu. Pokud jsou tedy správně skladovány, nemusí se dva roky zhoršovat. Musíte však dodržovat některá pravidla:

 1. Teplota by neměla být vyšší než +18 ° C.
 2. Místnost by měla být zatemněna, protože přímé sluneční světlo má nepříznivý vliv na uchovávání konzervovaných potravin ve skleněných nádobách.
 3. Vlhkost nesmí překročit 80%.

Mimo jiné byste měli věnovat pozornost kvalitě švu. Pokud je víko nakonec volně uzavřeno a dojde k porušení těsnosti, může kdykoli začít proces fermentace. Pokud není sklep nebo suterén, pak je lednička perfektní, nebo spíše její spodní police. Pokud během přípravy byly nádoby a víčka sterilní a nedošlo k porušení těsnosti, pak v chladničce, jako ve sklepě, obrobek klidně přežije zimu a dokonce i několik.

Závěr

Zralá rajčata jsou bohatou zásobárnou vitamínů. Chuť a vůně rajčatových polotovarů je různorodá v závislosti na tom, co přesně chce hostitelka získat. Pečená rajčata lze připravit s octem nebo bez octa. Pro milovníky úžasné vůně existuje recept s bylinkami. Vaření není obtížné a skladování se provádí také ve sklepě nebo suterénu, kde je uložena veškerá konzervace. Můžete přidat česnek, který dodá obrobku potřebnou ostrost.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce