Kaviár z cukety na zimu: nejchutnější

Konzervování zeleniny je dlouholetou ruskou tradicí. Téměř veškerá zelenina ze zahrady je stočena do sklenic, což vytváří chutné zásoby na zimu. Nakládané okurky, rajčata, různé zeleninové saláty a samozřejmě squashový kaviár. To vše je velmi chutné, ale jeho příprava trvá hodně času. Některé zkušené ženy v domácnosti však vědí, že existují recepty, které vám umožní rychle připravit zeleninová těsnění. Například, lahodný squashový kaviár na zimu to může trvat ne více než hodinu a někdy i 30-40 minut. O tom, jak rychle a lahodně připravit toto tradiční předkrm, si povíme později v této části.

Jednoduchý a rychlý recept

Tento recept vám umožní vařit lahodný squashový kaviár z minimální sady produktů za pouhých 40 minut. Můžete ji jíst horkou, chlazenou ihned po vaření nebo na zimu srolovat do sklenic.

Důležité! Jednou z výhod squashového kaviáru je jeho nízký obsah kalorií. Například produkt připravený podle tohoto receptu obsahuje pouze 80 kcal na 100 g.

Požadovaná sada produktů

Tento recept na kaviár lze nazvat klasický... K jeho přípravě potřebujete 3 kg cukety, 1 kg cibule a to samé mrkve, doslova 2 polévkové lžíce. l. rajčatová pasta, 1,5 lžíce. l. sůl, 1 lžička l. citrony a 1,5 lžíce. l. Sahara. Ke smažení zeleniny budete potřebovat trochu rostlinného oleje. Takovou sadu produktů lze opravdu nazvat minimem pro vaření kaviáru z cukety, takže recept je nejlevnější a nejrychlejší na přípravu.

Důležité! Zelení, kořeny, česnek lze přidat podle chuti.

Proces vaření

Chcete-li kaviár vařit „rychle“, musíte se zásobit dvěma pánvemi pro současné smažení různých druhů zeleniny a velkou pánví na vaření kaviáru. Obecně je proces vaření poměrně jednoduchý a přístupný každé domácnosti:

 • Z cukety odstraňte semínka a kůži. Pokud je zelenina mladá a její kůže ještě neztvrdla a uvnitř nejsou žádná semínka, můžete ji jednoduše umýt a nakrájet na kruhy nebo kostky.
 • Cuketu osmažte na oleji do zlatova. Tmavé, spálené skvrny na zelenině mohou zničit vzhled budoucího kaviáru.
 • Nakrájejte mrkev a cibuli a smažte na druhé pánvi. Souběžné smažení zeleniny ušetří čas na vaření kaviáru z cukety.
 • Smaženou zeleninu promíchejte a rozemlejte na mlýnku na maso. K sekání můžete také použít mixér.
 • Přeneste nakrájenou zeleninu do velké nádoby a přidejte do směsi potřebné koření a rajčatový protlak. Vařte kaviár po dobu 15 minut.

Takový jednoduchý recept vám umožňuje konzervovat některé prospěšné látky z cukety po konzervování. Chuť předkrmu překvapí svou něhou.

Kaviár z cukety za 60 minut

Lahodný kaviár z cukety na zimu můžete uvařit doslova za 60 minut. Během této doby můžete připravit asi 5 litrů aromatického a delikátního občerstvení.

Seznam přísad

Chcete-li připravit cuketové občerstvení, budete potřebovat docela cenově dostupné produkty ve velkém množství, což vám umožní vařit velkou dávku zimních potřeb najednou. 6 kg cukety tedy bude vyžadovat 3 kg mrkve a 1,5 kg cibule. V tomto receptu je také rajčatová pasta v množství 500 ml. 6 lžíce. l. sůl a 15 lžíce. l.cukr, stejně jako 3 lžíce oleje jsou konzervačními látkami pro squashový kaviár, které umožňují jeho dlouhodobé skladování v zimě. Pokud se vlhkost z cukety rychle odpaří, může být zapotřebí malé množství vody.

Fáze přípravy kaviáru

I nezkušený kuchař může vařit kaviár podle tohoto receptu, protože zde neexistují žádné speciální triky:

 • Umyjte, oloupejte a nakrájejte veškerou zeleninu. Aby to bylo rychlejší, můžete cuketu nakrájet na tyčinky, nastrouhat mrkev a nakrájet cibuli na půlkroužky.
 • Vložte nakrájenou zeleninu do hrnce a duste 40 minut na mírném ohni. Během této doby může být zapotřebí voda, aby se zabránilo spálení zeleniny. Optimálně lze do specifikovaného objemu produktů přidat 1-1,5 lžíce vody.
 • Na konci vaření se zelenina umístí do cedníku, aby vlhkost skla. Poté je vraťte na pánev a rozemlejte mixérem na pyré.
 • Zbývající produkty se přidají k výsledné homogenní hmotě a vaří se dalších 15-20 minut. Na konci vaření je squashový kaviár položen do čistých připravených nádob a srolován.

Výhoda receptu spočívá nejen ve vynikající chuti výsledného občerstvení, ale také v jednoduchosti a vysoké rychlosti vaření, protože není nutné zeleninu předsmažit a zajistit, aby se nespálila.

Cuketový kaviár s rajčaty a bylinkami

V mnoha receptech se používá vynikající kombinace tykve a rajčatové pasty. Jedinečnost tohoto konkrétního receptu spočívá v tom, že místo rajčatové pasty se doporučuje použít čerstvá rajčata, která se v zahradě pravděpodobně vyskytnou v podzimní sezóně posezení. „Vrcholem“ tohoto squashového kaviáru je také zeleň, která sytí produkt svou jedinečnou vůní a chutí. Další informace o přípravě tohoto lahodného receptu na kaviár naleznete níže.

Ingredience na vaření

Nejdůležitější ingrediencí v kaviáru je samozřejmě cuketa. Recept je určen pro 1 kg této zeleniny, ale v případě potřeby lze množství produktů proporcionálně zvýšit. Kromě cukety budete na vaření kaviáru potřebovat 300 g čerstvé mrkve, stejné množství cibule, 700 g rajčat, 2 papriky, 100 g bylin (to může být kopr, celer, petržel), sůl, cukr a česnek (1–2 hřebíček).

Technologie vaření

Tento recept bude trvat něco málo přes hodinu, než se připraví kaviár. Samozřejmě, pokud se zvýší objem jídla, zvýší se čas věnovaný čištění, krájení a pečení zeleniny. Obecně je proces vaření poměrně jednoduchý a zvládne ho i začínající kuchař:

 • Musíte si připravit základní zeleninu na smažení. Vyjměte semennou komoru z cukety, odřízněte slupku od povrchu zeleniny. Cukety nakrájejte na plátky nebo kroužky. Oloupejte a umyjte mrkev, nakrájejte. Cibule musí být také oloupána a nakrájena na půlkruhy nebo malé kostky.
 • Cuketu vyvařte v mouce a smažte, aby kousky zeleniny na každé straně získaly zlatou barvu. Souběžně s cuketou v jiné pánvi můžete začít smažit mrkev a cibuli. To urychlí proces vaření.
 • Zatímco je hlavní zelenina smažená, můžete si dát papriku a rajčata. Je bezpodmínečně nutné z nich odstranit kůži, jinak by ztuhl hotový squashový kaviár. Pro snadné odlupování kůže musí být zelenina opařena vroucí vodou.
 • Smaženou zeleninu a oloupaná rajčata a papriky posuňte mlýnkem na maso. Nalijte olej na dno velké pánve a přidejte homogenní směs kaviáru, soli a cukru podle chuti. Vařte zeleninu na mírném ohni, zakryjte ji 50-60 minut.
 • 2-3 minuty před koncem vaření přidejte do kaviáru nasekaný česnek a bylinky.
 • Vložte kaviár do pasterizovaných nádob a uzavřete pevným víkem nebo stočte.

Některé ženy v domácnosti dávají po smažení plátky cukety na papírový ručník, který odstraňuje přebytečný olej.Při přípravě squashového kaviáru se takový trik nepoužívá, protože přebytečný olej umožní dušení zeleniny bez přidání kapaliny a zjemní chuť hotového kaviáru.

Pikantní squashový kaviár za 90 minut

Pro milovníky kořeněného jídla je následující recept, který je založen na použití červené chilli papričky a česnek. Takové jídlo se stane nejen lahodnou pochoutkou v chladném zimním období, ale také lékem na prevenci virových onemocnění.

Vše, co potřebujete k vaření

Hned bych chtěl poznamenat, že objem produktů specifikovaných dále v receptu vám umožní uvařit pouze 10 porcí squashového kaviáru. Pro zimní sklizeň to nemusí stačit, a proto je možné v případě potřeby proporcionálně zvýšit množství všech produktů.

Pikantní squashový kaviár se připravuje z 500 g squashu, 2 středně velkých mrkví, 1 cibule a samozřejmě 1 chilli papričky. Kromě toho budete potřebovat 2 stroužky česneku, 75 ml rostlinného oleje, trochu octa a sůl podle chuti.

Kroky vaření

Vaření lahodného squashového kaviáru podle tohoto receptu by nemělo způsobovat žádné potíže. Proces vaření je jednoduchý a přímý:

 • Oloupejte cukety, mrkev a cibuli nakrájené na malé kostky.
 • Oloupejte chilli papričku ze semen. Jemně nakrájejte pepř a česnek.
 • Před nalitím vroucího oleje do něj vložte přísady do jedné velké nádoby;
 • Dušte zeleninu ve vlastní šťávě a nádobu zakryjte víkem.
 • Pokud kaviár začne hořet, musíte přidat několik lžící vody;
 • Asi po hodině vaření bude zelenina měkká. To znamená, že je čas je rozdrtit. K tomu můžete použít mlýnek na maso, mixér. Některé ženy v domácnosti dokáží rozdrtit zeleninovou směs na požadovanou konzistenci pomocí síta a bramborové kaše.
 • Po rozemletí musí být do zeleninové směsi přidána sůl a případně další koření.
 • Před rozšířením kaviáru do sklenic pro ucpání na zimu se doporučuje přidat do pasterizovaných nádob trochu stolního octa (1 lžička na 500 ml objemu). To umožní, aby se produkt v zimní sezóně lépe udržel. Je-li to žádoucí, může se ocet (1 - 2 lžíce) přidávat ne do sklenic, ale do směsi zeleniny na konci vaření.

Tento recept je založen na použití červených pálivých chilli papriček. Bohužel není vždy možné najít tento čerstvý produkt doma po ruce. Proto v některých případech nahraďte čerstvý produkt racionálně mletou červenou paprikou v množství 1 polévkové lžíce. l.

Další recepty na squashový kaviár a ilustrativní příklad vaření najdete ve videu:

Malá tajemství výroby lahodného kaviáru

Každá velká věc se skládá z mnoha malých, ale důležitých nuancí. Zkušené ženy v domácnosti to vědí zvlášť dobře. Ve skutečnosti se často stává, že pokrmy připravené podle stejného receptu se chuťově výrazně liší. Ukázalo se, že je to všechno o maličkostech. Při přípravě squashového kaviáru tedy existují tajemství:

 • Na lahodné občerstvení použijte kastrol s těžkým dnem. Tyto pokrmy jsou rovnoměrně zahřáté a nedovolí, aby se zelenina během vaření dusila. Pokud taková pánev neexistuje, můžete použít litinový kotel nebo pánev s nepřilnavým povrchem a vysokými okraji.
 • Použití mixéru vám umožní udělat squashový kaviár obzvláště něžný a homogenní. S pomocí mlýnku na maso je docela obtížné dosáhnout takového výsledku, kromě toho, že budete muset zeleninové pyré dvakrát otočit. Jediným mletím směsi s mlýnkem na maso se kaviár bude skládat z mnoha malých částic, „vajíček“, která si jistě také najde své obdivovatele mezi spotřebiteli.
 • Přípravu kaviáru můžete urychlit předsolením cukety. Za tímto účelem musí být cuketa několik hodin před vařením kaviáru oloupána a mírně osolena, chlazena, aby zelenina vypustila šťávu. Nebude to trvat déle než hodinu, ale výrazně to urychlí proces vaření této přísady.Po solení je cuketa lehce vymačkaná rukama a odstraní přebytečnou vodu a sůl.

Každá žena v domácnosti dokáže připravit cuketový kaviár rychle a chutně. Chcete-li to provést, musíte si naložit nějaké znalosti a potřebný balíček produktů. Recept na lahodný kaviár si můžete vybrat pouze na základě osobních preferencí: někdo vidí výhodu v nízkokalorickém obsahu, někdo v pikantní chuti a pro některé ženy v domácnosti je důležitá pouze snadná příprava. Obecně však lze tvrdit, že squashový kaviár je vždy chutný, zdravý a cenově dostupný, protože ho můžete vařit z přírodních produktů pěstovaných v zahradě vlastními rukama.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce