Kaviár z lilku s rajčatovou pastou: recept

Kaviár z lilku je chutnou a zdravou pochoutkou pro dospělé i děti. Je milován a vařen v mnoha rodinách. Existuje mnoho různých receptů na toto jídlo s pestrou paletou ingrediencí. Kaviár z lilku s rajčatovou pastou se však ukazuje jako obzvláště chutný. I nováček v domácnosti ho dokáže uvařit dostatečně rychle. O tom, jak to udělat, si povíme později v článku.

Nejlepší recepty na kaviár z lilku s přídavkem rajčatové pasty

Zkušená žena v domácnosti jistě najde svůj oblíbený recept na toto zeleninové jídlo, které pravidelně z roku na rok používá. Začínající kuchařští specialisté častěji hledají recept, který uspokojí všechny chuťové potřeby a preference. Právě pro takové začínající kuchaře se pokusíme poskytnout seznam a popis nejlepších receptů na kaviár z lilku s rajčatovou pastou. Tyto recepty byly testovány časem a již si našly spoustu obdivovatelů, jejichž počet je pravidelně doplňován novými fanoušky.

Jednoduchý recept s minimální sadou produktů

Uvedený recept na lilkový kaviár je klasický. Jeho příprava a minimální množství jídla, které pravděpodobně vždy najdete v kuchyni, bude chvíli trvat. Takový pokrm lze nejen jíst ihned po vaření, ale lze jej také konzervovat na zimu. V chladném období, kdy má tělo obzvláště akutní nedostatek vitamínů, se zeleninový kaviár stane skutečně žádoucím pokrmem na každém stole.

Požadovaná sada produktů

Jak již bylo uvedeno, tento recept předpokládá použití pouze těch nejdostupnějších produktů. Kromě 1 kg lilku tedy musíte použít 200 g cibule a stejné množství mrkve, rajčatový protlak v množství 200 g, 100 g slunečnicového nebo olivového oleje, 100-120 g bylin a také jako koření podle chuti. Používané koření může zahrnovat sůl, cukr a různé druhy pepře.

Důležité! V případě potřeby nahradí rajčatovou pastu strouhané čerstvé rajče, ale v tomto případě bude chuť občerstvení nevýrazná. Situaci můžete napravit přidáním velkého množství koření.

Vaření kaviáru

Je poměrně jednoduché připravit kaviár podle navrhovaného receptu. Každá žena v domácnosti se s tímto úkolem určitě vyrovná. Pro lepší pochopení lze proces vaření kaviáru popsat v několika fázích:

 • Umyjte a oloupejte lilky, nakrájejte na malé kostky a smažte je na pánvi s olejem, dokud nebudou vařené.
 • Měkké kousky lilku za tepla přeskočte nožem nebo mlýnkem na maso.
 • Oloupejte, nakrájejte a smažte mrkev a cibuli. Do hotové směsi cibule a mrkve přidejte malé množství cukru, soli, pepře. Můžete použít mletý černý pepř a nové koření.
 • Smíchejte připravené přísady do jedné nádoby, promíchejte, přidejte rajčatový protlak.
 • Vařte zeleninu na mírném ohni dalších 10-15 minut.

Pokud je rozhodnuto uchovat kaviár z lilku na zimu, lze proces vaření poněkud zjednodušit: smícháním všech ingrediencí je nemusíte dusit. Kaviár musí být naplněn do čistých nádob a sterilizován spolu se zeleninou po dobu 10-15 minut, poté srolován.

Vynikající recept na jemný kaviár

Podzim je to nádherné období, kdy na zahradě dozrává ta nejchutnější a nejzdravější zelenina. Je zvykem je nejen jíst čerstvé, ale také konzervovat na zimu. Kaviár z lilku připravený podle níže uvedeného receptu se může stát složitým rostlinným přípravkem.

Seznam produktů

Lilek, rajčata, cibule, mrkev a paprika - toto je seznam potravin, které tvoří základ tohoto jídla. Kuchaři budou moci potvrdit, že všechny tyto ingredience jsou vynikající kombinace a navzájem se doplňují. Při přípravě jídla je ale důležité znát přesné poměry potravin. Pro kaviár z lilku tedy budete potřebovat lilky samotné v množství 2 kg, rajčata ve stejném objemu, sladké papriky (nejlépe červené), 600 g mrkve, 400 g cibule, česnek a spoustu zelené, 300 ml oleje, 3-4 lžíce. l. sůl a aromatické koření podle chuti.

Důležité! 2 kg čerstvých rajčat nahraďte rajčatovou pastou v množství 1 litr.

Proces vaření

Kaviár z lilku se vyznačuje svou něhou. Toho je dosaženo díky skutečnosti, že všechny produkty jsou mleté ​​pomocí mlýnku na maso. Tato metoda trvá kratší dobu, než se ingredience nakrájejí, a vytvoří se produkt s vynikající jednotnou konzistencí. Díky použití mlýnku na maso je proces přípravy kaviáru doslova dopravním pásem.

Kaviár z lilku s paprikou a česnekem můžete připravit provedením následujících manipulací:

 • Cibuli oloupeme a nakrájíme na jemno nožem. Toto je jediná přísada, kterou není třeba sekat v mlýnku na maso a která se nejprve odešle do předehřáté pánve.
 • Zatímco se cibule smaží na mírném ohni, oloupaná mrkev se naseká na mlýnku na maso a přidá se do pánve.
 • Dále je na řadě lilek. Jsou také mleté ​​pomocí mlýnku na maso a přidány do fritovací konvice. Všechny přísady v pánvi pravidelně promíchejte, aby se nespálily.
 • Papriky a rajčata se nalijí vroucí vodou, odloupnou se z nich. U rajčat je pevné místo uchycení stonku odstraněno, u paprik je očkovací komora očištěna od zrn. Zelenina se rozemele a posílá na celkovou hmotnost produktů. V tuto chvíli můžete místo rajčat přidat do kaviáru rajčatovou pastu;
 • Poloviční část soli se přidá do směsi zeleniny, poté se přísady důkladně promíchají a nádoba je pevně zakryta víkem. Dusíme kaviár po dobu 50-60 minut. Podle potřeby se během smažení do misky přidává slunečnicový olej.
 • Doslova 10 minut před koncem vaření přidejte do zeleninové směsi nasekané bylinky, česnek, zbývající množství soli, mletou papriku. Před dokončením vaření musíte ochutnat lžíci mírně vychlazeného kaviáru a podle potřeby přidat koření.

Počet ingrediencí v navrhovaném receptu vám umožní připravit na zimu 4–5 litrů lilkového občerstvení. Po přípravě se horká směs položí do čistých, suchých nádob a sterilizuje po dobu 10 minut, poté se svinou nebo pevně uzavřou víkem. Konzervovaná zelenina je po celou zimní sezónu bez problémů skladována ve sklepě nebo spíži.

Kaviár z lilku s majonézou za 40 minut v troubě

Kaviár z lilku lze připravit pomocí rajčatové pasty a majonézy. Tyto dva produkty dodají tomuto zeleninovému jídlu pikantní a plnou chuť.

Důležité! Jedinečnost receptu spočívá v tom, že lahodný kaviár z lilku lze vařit jednoduše v troubě za pouhých 40 minut.

Sada produktů

Chcete-li připravit zeleninové občerstvení, potřebujete 1 kg lilku, 300 g rajčatové pasty, 2-3 stroužky česneku, jednu cibuli, 2-3 lžíce. l. majonéza a sůl, pepř podle chuti. Množství ingrediencí v receptu je malé, protože takový kaviár z lilku se připravuje jako sezónní pokrm a nepoužívá se ke konzervování.

Kroky vaření

Je docela jednoduché připravit lilkový kaviár z tak „skromné“ sady produktů.Proto bylo rozhodnuto nabídnout recept k rukám začínajících kuchařů.

K přípravě kaviáru potřebujete:

 • Umyjte lilky, osušte je papírovým ručníkem. Ponořte celou zeleninu bez krájení do oleje a dejte na plech. Pečte lilek v troubě, dokud nebude hotový. Bude to trvat asi půl hodiny. Po celou tuto dobu musí být lilky pravidelně obraceny, aby se zajistilo rovnoměrné uvaření dužiny bez spálení.
 • Oloupejte hotové lilky, lehce je vymačkejte a odstraňte přebytečnou tekutinu. Maso dušené zeleniny nasekejte nožem nebo nasekejte na mlýnku na maso s velkými otvory.
 • V hluboké misce kombinujte nasekaný lilek s rajčatovou pastou.
 • Před použitím přidejte čerstvou cibuli a česnek, majonézu a koření podle chuti.

Rada! Velké lilky na pečení v troubě lze snížit na polovinu.

Navzdory jednoduchosti přípravy a omezené nabídce produktů má kaviár z lilku připravený podle tohoto receptu vynikající chuť. Umí to vařit i ten nejzkušenější kuchař.

Pikantní kaviár z lilku

Tento recept je skvělý na konzervování. Zelenina s přídavkem koření, chilli papriček, česneku a octa má štiplavou, štiplavou chuť, která vás během zimy zahřeje.

Výrobky pro vaření

K přípravě lahodného, ​​kořeněného kaviáru budete potřebovat 500 g lilku, 400 g cibule, 300 g rajčatové pasty, 100 g mrkve. Recept zahrnuje také celou řadu paprik: sladkou papriku (nejlépe červenou), napůl horkou chilli papričky, malý černý pepř. V případě potřeby můžete chilli papričku nahradit 1 lžičkou. mletá červená paprika. Pikantní bylinky (petržel a kopr) se také nacházejí v lilkovém kaviáru. Z konzervačních látek pro přípravu občerstvení musíte použít sůl, cukr (podle chuti), slunečnicový olej v množství 160 ga 9% ocet (5-10 ml).

Vaření kaviáru

Vaření kaviáru podle tohoto receptu bude trvat něco málo přes hodinu a půl. Krájení a pečení zeleniny trvá hodně času. Proces vaření lze popsat v několika fázích:

 • Umyjte lilky, nakrájejte je na kostky. Kůže z mladé zeleniny není třeba odstraňovat.
 • Cibuli oloupeme, nakrájíme na půlkroužky.
 • Mrkev a papriky nakrájejte na proužky.
 • Nejprve osmažte cibuli na pánvi, poté přidejte mrkev. Další ingrediencí pro smažení je lilek. Postupem času přidejte do směsi zeleniny slámu ze dvou paprik, soli a cukru.
 • Přidejte rajčatovou pastu k hlavním produktům, směs zeleniny vařte 20-25 minut, dokud nebude plně uvařená.
 • 5 minut před koncem vaření přidejte do kaviáru nasekané bylinky a ocet.
 • Vložte hotový výrobek do sklenic, zakryjte je víčkem a sterilizujte. U 500 ml plechovek stačí 30 minut sterilizace, u litrových plechovek musí být tato doba prodloužena na 50 minut.
 • Po sterilizaci srolovat nádoby s kaviárem.

Vaření lilkového kaviáru pomocí tohoto receptu bude trvat hodně času a úsilí, ale výsledek stojí za to. Lahodný kaviár je skvělý jako hlavní chod a doplněk vařených brambor a chleba.

Závěr

Navzdory jednoduchosti popisu může vaření lilkového kaviáru způsobit nezkušeným kuchařům určité potíže. V tomto případě vám vizuální příklad umožní zobrazit všechny fáze přípravy a analogicky provádět manipulace. Video z vaření kaviáru z lilku pomocí rajčatové pasty naleznete zde:

Kaviár z lilku je chutný a zdravý produkt, který lze vařit dostatečně rychle. Některé recepty vám umožní zvládnout tento úkol za pouhých 30-40 minut. Během procesu vaření si kaviár zachovává některé vitamíny a užitečné vlastnosti přírodních produktů. Kaviár z lilku vám v zimním období umožní vychutnat si chuť zeleniny a zvýšit imunitu lidského těla. Produkt může být užitečný nejen pro dospělé, ale i pro kojence.Dušená zelenina může malým dětem pomoci zlepšit proces trávení. Obecně lze konstatovat: kaviár z lilku je produkt pro celou rodinu, úkolem hostitelky je pouze vybrat nejlepší recept a používat jej moudře.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce