Hyes pro vás hybridní růže floorbunda: výsadba a péče

Rose Ice Pho Yu - rozmanitost anglického výběru. Liší se dlouhým, bujným kvetením. Produkuje střední až velké květy růžovo-fialového odstínu s příjemnou citrusovou vůní. Doporučeno pro pěstování ve středním pruhu, Černozemu a jižních oblastech Ruska.

Historie chovu

Rose Eyes for You je řada anglických výběrů získaných v roce 2008. Autorem je Peter J. James. Jedná se o komplexní hybrid odvozený ze dvou odrůd:

 • Perská růže (Rose persica);
 • Modrá pro vás.

Popis Rose Ice Pho Yu a vlastnosti

Odrůda Ice Pho Yu patří do floribundské skupiny růží. Kombinují kvalitu hybridního čaje a růží polyanthus. Keř je malý, dorůstá až 75–100, zřídka 130 cm na výšku. Tvar je kulatý, kompaktní, vypadá elegantně. Výhonky jsou rovné, rostou svisle, obsahují trnité trny. Listy jsou středně velké, barva je jasně zelená, povrch lesklý, příjemně září na slunci.

V popisu růží Ice Pho Yu (na obrázku) je uvedeno, že dává velké květy, které dosahují průměru 6 až 10 cm. Barva je různá: uprostřed je fialovofialová, na okrajích bledá lila a růžová. Tyčinky jsou oranžové, kontrastující s obecným pozadím.

Květy růže Ice Pho Yu jsou polodvojitého typu, okvětní lístky jsou uspořádány v několika řadách

Květenství - kartáče, každý z nich roste 3-7 pupeny střední a velké velikosti. Tvar na začátku kvetení je kuželovitý. Po úplném zveřejnění se obalí, znatelně zploští.

Kvetení ledu Růže Pho Yu je bohatá a nepřetržitá; začíná v polovině června. Květy netrvají dlouho, ale objevují se ve velkém počtu, takže keř zdobí zahradu po dlouhou dobu. Zvláštností odrůdy je, že pupeny se v noci zavírají a ráno se znovu otevírají. Kultura reaguje na sluneční paprsky: v jasných dnech je více květin než v zatažených. Vůně je intenzivní, s nádechem citrusů a éterického růžového oleje.

Hlavní vlastnosti hybridní růže Eyes for You:

 • květy jsou střední a velké - 6-10 cm;
 • semi-double typ, skládající se z 20 lístků;
 • barva: fialová, růžová, světle fialová;
 • kvetení: hojné, opakované (červen - červenec);
 • počet pupenů na jednom stopce: od 3 do 5;
 • vůně: bohatá, příjemná;
 • kompaktní, středně velké pouzdro: výška 75–130 cm, šířka 70–80 cm;
 • odolnost proti padlí a černé skvrně: vysoká:
 • zimní odolnost: do -20 ° C bez přístřešku (zóna 6);
 • odolnost proti dešti: uspokojivá;
 • aplikace v zahradním designu: jednotlivé výsadby a kompozice;
 • řezání: není vhodné.

Výhody a nevýhody odrůdy

Floribunda Rose Ice Pho Yu má několik hmatatelných výhod:

 • velké, krásné květiny;
 • výrazná, příjemná vůně;
 • hojné kvetení;
 • nenáročnost péče;
 • vynikající imunita vůči běžným chorobám;
 • kompaktní pouzdro pravidelného tvaru;
 • krásná kombinace tmavě zelených listů a jasně růžově fialových květů.

Odrůda růže Ice Fo Yu má také nevýhody, na které byste měli věnovat pozornost před nákupem sazenic:

 • květiny se rychle rozpadají, nejsou vhodné k řezání;
 • vyblednout na jasném slunci;
 • nekvete v oblačném, deštivém počasí;
 • zimní odolnost je nízká.
Pozornost! Odrůdu Ice Fo Yu lze pěstovat ve středním pruhu, v oblasti Černé Země, stejně jako na jihu Ruska. V oblastech s nepříznivým podnebím potřebují keře spolehlivý úkryt. Sazenice nemusí přežít, zejména mrazivé zimy.

Metody reprodukce

Hlavní metodou rozmnožování růže Ice Pho Yu je řízky. Rostlinný materiál se získává koncem jara z mladých zelených výhonků. Je třeba je stříhat tak, aby délka každého řezu byla 20 cm. Pokyny pro pěstování jsou standardní:

 1. Všechny listy na řízcích jsou odstraněny.
 2. Proveďte šikmý spodní a rovný horní řez.
 3. Ponořen na několik hodin do roztoku stimulujícího růst - "Kornevin", "Epin".
 4. Poté jsou zasazeny do otevřeného terénu ve směsi úrodné půdy s rašelinou a pískem (2: 1: 1), pokryté filmem nebo lahví.
 5. Pravidelně větrané a napojené.
 6. Na podzim se sazenice mulčují a na jaře se přesazují na nové místo.

Řezy růže Ice Fo Yu lze pěstovat jak na otevřeném poli, tak doma.

Dalším pohodlným způsobem je vrstvení. Procedura začíná koncem září nebo začátkem října. Nejprve musíte vykopat hlubokou rýhu (15 cm) a položit tam jeden ze spodních výhonků ledu pro Yu Yu. Je připnutý drátem, posypán úrodnou půdou, zalit a důkladně mulčován.

Na jaře je ochranná vrstva odstraněna, poskytují přístup k světlu na horní část výhonku, což spustí nové větve. Na podzim jsou odřezky růže Ice Pho Yu vyříznuty z mateřského keře a přesazeny na trvalé místo. Je hojně napojena a mulčována rašelinou, humusem, pilinami nebo jiným materiálem.

Pěstování a péče

Rose Ice pro Yu vyžaduje místo přistání. Upřednostňuje dobře osvětlené oblasti. Je žádoucí, aby světlo bylo rozptýleno. Nejlepší je zvolit světlý částečný odstín z vysokých keřů nebo stromů. Místo by mělo být:

 • dostatečně úrodná (sypká půda, pH od 6,0 ​​do 7,0);
 • chráněno před silným větrem;
 • suché (nížiny se stagnující vlhkostí jsou vyloučeny);
 • s dobrou cirkulací vzduchu (je nežádoucí jej umístit vedle budov, střechy).

Hlavní termín výsadby je jaro (druhá polovina dubna - začátek května). Rose Ice Pho Yu lze zakořenit na podzim, 3-4 týdny před prvním mrazem. Pokud je půda lehká a úrodná, není nutné ji připravovat. Pokud je půda vyčerpaná, do ní se několik měsíců před výsadbou zavádí humus nebo kompost do kbelíku o velikosti 2 m2 (nebo 4 lžíce komplexního minerálního hnojiva). Těžká jílovitá půda by měla být lehčí přidáním 1 kg pilin nebo písku do stejné oblasti.

Algoritmus je standardní:

 1. Na místě vybraném pro růži Ice fo Yu je vykopáno několik otvorů hlubokých 50–60 cm ve vzdálenosti 50 cm (středně hustá výsadba).
  3
 2. Malé kameny jsou položeny s vrstvou 8-10 cm.
 3. Kořeny sazenic růží Ice Pho Yu jsou rozřezány na 30 cm a umístěny do roztoku stimulujícího růst.
 4. Jsou zasazeny do úrodné půdy a prohlubují kořenový límec o 5-7 cm.
 5. Voda hojně (10 litrů usazené vody) a mulčování.

Aby se stimuloval rychlý růst Ice Pho Yu, je třeba při výsadbě odříznout sazenici a ponechat 3-4 pupeny.

Péče o růže u této odrůdy je standardní. Rostlina je nenáročná, ale pro bohaté a dlouhotrvající kvetení byste se měli postarat o následující činnosti:

 1. Polévání je pravidelné - 1,5–2 kbelíky vody na dospělého keře týdně. Pokud je horké počasí, voda se podává dvakrát týdně. V suchu je vhodné korunu zavlažovat pozdě večer.
 2. Aplikace obvazů na růže Ice fo Yu: v dubnu močovina 15–20 g na keř, v červnu a červenci (při tvorbě pupenů a kvetení) - superfosfát (40 g) a draselná sůl (20 g). Můžete střídat minerální hnojení s organickými látkami - trus, divizna, humáty, infuze posekané trávy.
 3. Po bohatém zalévání nebo dešti by měla být půda důkladně uvolněna.
 4. Odstraňování plevele se provádí podle potřeby a plevele se opatrně odstraní.
 5. V létě byste měli mulčovat rašelinou, pilinami, humusem, ale v zimě je lepší tyto materiály nepoužívat, protože hromadí hodně vlhkosti.
 6. Ve většině regionů Ruska (s výjimkou jihu) musí být na zimu zakryty růžové keře Ice Fo Yu. To je navíc nutné provést po poklesu teploty pod -7 ° C. Zakryjte smrkovými větvemi nebo pytlovinou. Materiál je položen mezi větvemi a také na předem nainstalovaný rám nad pouzdrem.
 7. Prořezávání růže odrůdy Ice Pho Yu se provádí každé jaro, čímž se odstraní omrzlé a slabé větve.V létě jsou všechny zvadlé květiny řezány, na podzim můžete korunu ztenčit pro správnou tvorbu keře. Starší rostliny potřebují radikální ořezávání. Všechny výhonky jsou odstraněny a zůstávají pouze 2–4 pupeny.

Rose Ice fo Yu reaguje na pravidelné krmení a napájení

Rada! V prvním roce po výsadbě musí být všechny rané pupeny odstraněny.

Na růži Ice Pho Yu lze ponechat pouze srpnové květenství (ne více než dva kusy na každém stopce). Po skončení kvetení se uchovávají, dokud se nevytvoří ovoce. Pak se keř lépe zakoření na novém místě a příští rok bude schopen dát květiny.

Škůdci a nemoci

Odrůda Rose of the Ice Pho Yu má dobrou imunitu. Jako preventivní opatření proto stačí provést jedno ošetření fungicidy brzy na jaře (před nástupem otoku pupenů). K tomu použijte jakýkoli lék: kapalina Bordeaux, Fitosporin, Skor, Hom, Maxim, Fundazol.

Pokud jsou nalezeny mšice a další škůdci, jsou keře růže Ice Fo Yu ošetřeny lidovými prostředky:

 • dřevěný popel s hoblinami pracího mýdla;
 • infuze pampeliškových listů, chilli papričky;
 • roztok hořčičného prášku, tabákový prach;
 • odvar z květů měsíčku.
Pozornost! Pokud je v zahradě pozorován napadení hmyzem, je třeba použít chemické přípravky: „Fitoverm“, „Vertimek“, „Eforia“, „Inta-Vir“, „Decis“ a další.

Aplikace v krajinářském designu

Rose Ice Pho Yu vypadá krásně v každé zahradě: jak na velkých záhonech, tak na malých plochách. Vhodný pro všechny oblíbené styly - country, moderní, anglickou krajinu, francouzské motivy atd. Keře Ice Fo Yu vypadají obzvláště krásně v kombinaci s dobře upraveným trávníkem.

Při konstrukci území se odrůda používá v následujících případech:

 1. Jedno přistání.
 2. Rose Ice for Yu dokonale vyzdobí zahradu ve složení. Je kombinován s různými kulturami: delfinium, pivoňky, astry, chryzantémy a další. Hlavní podmínkou je sladění výšky a barvy. Atraktivní bledě fialová barva vám umožní použít růži Ice Pho Yu k ozdobení jakéhokoli místa na zahradě. Bush dokáže oživit i nepopsatelné rohy.
 3. Růžový led pro Yu podél zahradní cesty.

Kultura vypadá dobře v kombinaci s odrůdami modré řady, například s Blue for You. Keře jsou harmonicky kombinovány s malými květy - macešky, pryskyřníky a další.

Závěr

Rose Ice fo Yu může růst téměř v jakékoli oblasti. Keře nevyžadují zvláštní péči, ale je důležité si uvědomit, že barva okvětních lístků na jasném slunci vybledne. Místo přistání by proto mělo být polostínované. Ve většině regionů je prořezávání na podzim a přístřeší na zimu povinné.

Recenze o růžovém ledu pro Yu

Lydia, 49 let, Saransk
Koupil jsem dvouletou růži stromek se zajímavým názvem Ice pro Yu. Kultura začala kvést ve stejném ročním období. Byly dvě vlny s krátkou přestávkou. V noci se pupeny zavírají, ale v dešti nedrží, začnou hnít.
Victoria, 45 let, Stavropol
Rose Ice fo Yu lze pěstovat nejen na jihu, ale také na severu (až do moskevského regionu). Květy jsou jemné, voňavé, ale nevydrží dlouho. Je velmi důležité najít pro tuto rostlinu krásného společníka. Odborníci doporučují pěstovat Rhapsody in Blue, Burgundy Ice a Blue for You vedle Ice Pho Yu.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce