Hybridní čajové růže floribunda odrůdy Červené zlato (Červené zlato)

Rose Red Gold je atraktivní květina s originální šarlatovou a zlatou barvou. Kvete dvakrát na začátku a na konci léta. Květenství střední velikosti, 1-3 ks. na stopce. Mají příjemnou vůni meduňky. Dobře se hodí jak pro zahradní dekorace, tak pro stříhání.

Historie chovu

Rose Red Gold (Rose Red Gold) - paleta anglického výběru, získaná v roce 1971. V překladu z angličtiny znamená název „červené zlato“. Okvětní lístky jsou malovány v bohatých korálových tónech se zlatým jádrem. Odrůda se ve Velké Británii a sousedních zemích rozšířila poměrně rychle. Díky své relativně vysoké zimní odolnosti jej lze pěstovat v klimatických podmínkách Ruska.

Popis odrůdy a vlastností růže floribunda Red Gold

Rose Red Gold patří k hybridním čajovým odrůdám. Keř je středně velký, dosahuje výšky 90–120 cm, koruna je hustá. Listy jsou tmavě zelené barvy, střední velikosti, s lesklým povrchem. Někdy listy získávají načervenalý odstín. Výhonky jsou silné, pokryté trny.

Květy růže z červeného zlata jsou klasického pohárového tvaru, dvojitého typu (uspořádané do několika řad). Na každém stopce jsou 1-3 středně velké pupeny. Průměr květenství je 7–8 cm. Opakované kvetení: červen a srpen-září. Barva je korálová, šarlatová, melounová, uprostřed okvětních lístků je patrný zlatý odstín. Díky tomuto kontrastu vypadají květiny velmi působivě a vždy přitahují pozornost.

Hlavní vlastnosti odrůdy růže červené zlato:

 • středně velké pouzdro (do 1,2 m);
 • střední květy - průměr 7–8 cm;
 • barva: bicolor (šarlatová, zlatá);
 • začínající období - červen a srpen;
 • froté typ;
 • odolnost proti dešti: dostatečná, ale některé vzorky jsou poškozené;
 • barva na slunci nezmizí;
 • příjemná vůně meduňky, slabě vyjádřená;
 • zimní odolnost: zóna 6 (vydrží až -23 stupňů bez přístřešku);
 • stabilita řezu: vysoká;
 • odolnost proti padlí a černé skvrně: není nejvyšší;
 • postoj k osvětlení: fotofilní;
 • péče: reaguje na pravidelné zalévání a krmení;
 • aplikace v zahradním designu: jednotlivé výsadby a kompozice.

Rose Red Gold patří ke klasickým dvoubarevným odrůdám

Výhody a nevýhody odrůdy

Kultura láká zajímavým zbarvením. Na jedné straně jsou okvětní lístky velmi světlé a na druhé straně šarlatové a zlaté odstíny nedráždí oči a navíc vypadají originálněji než klasické červené.

Výhody odrůdy růží z červeného zlata:

 • atraktivní zbarvení;
 • květiny klasické formy;
 • opětovné kvetení;
 • vhodné pro řezání;
 • nezmizí na slunci;
 • poměrně odolný vůči dešti;
 • keř je kompaktní, čistý, silný výhonek;
 • mít příjemnou vůni;
 • lze pěstovat ve středním pruhu a na jihu Ruska;
 • existuje imunita vůči hlavním nemocem.

Existují také některé nevýhody:

 • ve většině regionů vyžaduje kultura přístřeší na zimu;
 • keř je pokryt trny.

Metody reprodukce

Růže z červeného zlata lze množit řízky. Na začátku léta je odříznuto několik zelených výhonků dlouhých 15 cm, všechny listy jsou odstraněny a je proveden šikmý spodní řez. Poté na několik hodin vložte „Kornevin“, „Heteroauxin“ nebo jiný růstový stimulant. Poté jsou zasazeny do skleníku pod film nebo do nádoby v úrodné půdě - půda s humusem, rašelinou a pískem (2: 1: 1: 1). Na zimu napojena a pokryta listy.Na jaře jsou přesazeni na trvalé místo, podána dusíkatá hnojiva a zalita.

Dalším snadným způsobem, jak šířit růži z červeného zlata, je získat řízky. Na podzim je kolem křoví vykopáno několik rýh o hloubce 15 cm, spodní výhonky jsou ohnuté a přitlačené, přičemž zůstává pouze horní část. Zaléváno, pokryté listy, krmeno dusíkovým hnojivem příští jaro. Na podzim jsou rozděleny na několik částí s kořeny, přesazeny na trvalé místo, napojeny a znovu mulčovány.

Výsadba a péče o růže Floribunda Red Gold

Sazenice růží z červeného zlata jsou nakupovány od spolehlivých dodavatelů, jsou při nákupu pečlivě prozkoumány. Výhonky a kořeny musí být zdravé a listy musí být čisté (bez sebemenších skvrn). Výsadbu lze naplánovat na jaro (duben) a na podzim (září - říjen). Místo musí splňovat několik kritérií:

 • půda je úrodná, lehká (hlinitá nebo písčitá hlína);
 • daleko od nížin, kde nedochází ke stagnaci vlhkosti;
 • místo je chráněno před silným větrem;
 • stránka je otevřená, na jihu je povoleno mírné stínování.
Pozornost! Nesázejte pod stromy růže z červeného zlata.

Vysoké plodiny nejen vytvářejí stín, ale mohou také vyvolat šíření škůdců.

Chcete-li zasadit růži z červeného zlata, musíte vykopat díru o hloubce 40 cm a průměru

Pokud je půda vyčerpaná, musí být připravena několik měsíců před výsadbou. Země je vykopána a pokryta humusem nebo kompostem v kbelíku na 1 m2. Místo organické hmoty můžete na stejnou plochu aplikovat komplexní minerální hnojivo 60–80 g. Piliny nebo písek jsou nutně zalité v jílovité půdě, 1 kg na 2 m2.

3-4 týdny před výsadbou vykopávají růže z červeného zlata několik otvorů ve vzdálenosti 40-50 cm od sebe. V nich je položena drenážní vrstva malých kamenů a pokryta úrodná půda. Během přistání jednají takto:

 1. Kořeny růže z červeného zlata jsou nasáklé Kornevinem nebo Epinem.
 2. Jsou zasazeny do jám.
 3. Posypte zeminou tak, aby místo roubování zůstalo mírně nad úrovní terénu. V tomto případě by měl být límec kořene 7–8 cm.
 4. Zalévejte to hojně, na jaře dejte močovinu nebo jiné dusíkaté hnojivo.
 5. Země je mírně podbízená, mulčovaná rašelinou, humusem, pilinami.

Růžové červené zlato vyžaduje určitou péči, ale s tímto úkolem si poradí i začínající květinářství. Je nutné zorganizovat správné zavlažování. Půda by měla být mírně vlhká bez stagnace. Za normálních podmínek se voda podává každý týden v kbelíku na každé pouzdro (předem obhájené při pokojové teplotě). V suchu je zalévání zdvojnásobeno.

Pravidelně se aplikuje růžový obvaz z červeného zlata:

 • na začátku dubna močovina (15–20 g na keř);
 • v červnu, během tvorby pupenů - superfosfát (40 g) a síran draselný (20 g na keř). V srpnu, během druhé vlny, je nutné opakovat stejné krmení.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat prořezávání. V prvních letech života roste růžový keř z červeného zlata velmi aktivně, proto je nutné pravidelné sevření výhonků. Květy trvají 10-15 dní, po kterých uschnou - stopky je třeba odříznout, aby poskytly nádhernou druhou vlnu kvetení. Každé jaro (na konci března) se provádí sanitární prořezávání, při kterém se odstraňují poškozené a omrzlé větve.

Je důležité si uvědomit, že růže z červeného zlata potřebuje zimní přístřeší ve všech ruských oblastech, s výjimkou jižních. Při přípravě je keř dobře napojen, půda je mulčována rašelinou, listy, pilinami. Samotné výhonky jsou ohnuté k zemi a pokryté pytlovinami nebo smrkovými větvemi. Na začátku jara je přístřešek odstraněn.

Jako úkryt na zimu mohou být růžové výhonky spojeny dohromady a přitlačeny k zemi.

Rada! Po silném zalévání nebo dešti je nutné půdu uvolnit.

Odstraňování plevele se provádí podle potřeby.

Škůdci a nemoci

Rose Red Gold má uspokojivou imunitu proti padlí a černé skvrně. Ale v nepříznivých obdobích může trpět těmito nemocemi a jinými infekcemi. Proto se každé jaro doporučuje provádět preventivní ošetření fungicidy: kapalina Bordeaux, síran měďnatý, „Ordan“, „Topaz“, „Profit“, „Tattu“, „Fitosporin“.

V létě se na keřích růže z červeného zlata často vyskytují housenky, mšice, šupinatý hmyz, roztoči, slintající haléře a další škůdci. Můžete se s nimi vyrovnat lidovými prostředky. Pro tyto účely použijte roztok popela s mýdlem na praní, infuzí tabákového prachu, šípy a hřebíčkem česneku, cibulovými slupkami, odvarem z brambor a dalšími.

Pokud je invaze silná, je nutné provést ošetření insekticidy: "Biotlin", "Aktara", "Vertimek", "Fufanon", "Match", "Inta-Vir" a další.

Pozornost! Při zpracování růžových keřů z červeného zlata byste se měli snažit dostat pouze na listy a stonky.

Procedura se provádí večer, v suchém a klidném počasí.

Aplikace v krajinářském designu

Růžové keře z červeného zlata jsou kompaktní a samotné květiny jsou velmi světlé. Proto rostlina vypadá krásně v jednotlivých výsadbách na upravených trávnících vedle verandy.

Růže jsou vždy skvělé při hromadné výsadbě

Květina je vhodná pro jakýkoli styl zahrady - anglický trávník, venkov, francouzská krajina, klasická, moderní a další.

Fiktivní uniforma z červeného zlata vypadá elegantně v jediném střihu

Sazenice lze umístit podél centrální silnice a ponechat mezi nimi vzdálenost alespoň 1 m.

Růžové keře z červeného zlata přitahují pozornost na každém záhonu

Mohou být umístěny v kruhu nebo v řadě, což nezhorší design

Závěr

Rose Red Gold je zajímavá odrůda, kterou lze pěstovat na zahradě. Keře jsou kompaktní, dobře rostou, proto se v prvních letech života musíte postarat o formativní prořezávání. Květy lze použít jak na zahradní výzdobu, tak na kytice.

Recenze s fotografií růže floribunda Red Gold

Julia Mikhailovna, 61 let, Ryazan
Rose Red Gold se mi líbilo na první pohled: podíval jsem se na fotku, přečetl jsem si popis, recenze a rozhodl se to zkusit. Keř potěšen svým bujným kvetením: první vlna 8-10 cm palic, druhá menší. Je zajímavé, že se časem mění barva: nejprve šarlatová se zlatými částmi v „hloubce“ a poté úplně červená. Tvar pupenu také přitahuje: je klasický, prostě úžasný!

Lyubov Viktorovna, 45 let, Volgograd
Rose Red Gold je oblíbený na mých stránkách. Nebojí se deště, nezmizí na slunci, ale je lepší jej zasadit vedle keřů tak, aby tam byl stín několik hodin denně. Roste mi 4 roky, nikdy nebyl nemocný a normálně hibernuje. Je však nutné zakrýt pytlovinou nebo smrkovými větvemi. Vůně je slabá, nenápadná.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce