Jak nainstalovat skleník Snowdrop + video

Ne každá předměstská oblast se vejde do skleníku. Z tohoto důvodu se skleníky staly velmi oblíbenými. Jsou vyrobeny samostatně ze šrotu nebo zakoupeny v obchodě, továrně vyrobené modely. Pokud jde o funkčnost, skleník je stejný skleník, pouze přístřešek není vhodný pro zimní pěstování zeleniny kvůli nemožnosti organizovat vytápění. Mezi mnoha modely získal tovární skleník Snowdrop širokou popularitu. Design je tak jednoduchý, že jej může snadno sestavit každý pěstitel zeleniny.

Vlastnosti skleníkového zařízení a továrního vybavení

Neftekamská společnost BashAgroPlast vyrábí skleníky Snowdrop plastický oblouky všité do krycí látky. Výrobek se vyznačuje nízkou hmotností, kompaktní velikostí a jednoduchou montáží.

Oblouky jsou vyrobeny z plastových HDPE trubek. Proto je nízká hmotnost hotového výrobku. Zvláštností designu Snowdrop jsou oblouky všité do krycí látky z výroby. Zakoupený skleník je zcela připraven k použití, stačí jej rozbalit a natáhnout podél zahradní postele. Sněženka je vybavena plastovými kolíky o délce 26 cm, které se zasunou na konec každé trubky a poté se oblouky zaseknou do země. Chcete-li nainstalovat Snowdrop, nemusíte dělat základnu, ale velkou zásobu krytina plátna z konců umožňují uspořádat posílení strií pro skleník.

Důležité! Lehká, ale objemná konstrukce má velký vítr. Abyste zabránili odtržení Sněženky větrem, je nutné opatrně přitlačit krycí látku k zemi. V oblastech se silným větrem bude nutné dodatečně instalovat vertikální sloupky vyrobené z kovové trubky na koncích a připevnit k nim rám.

Tovární skleník Snowdrop se prodává v následující konfiguraci:

 • Sada plastových mašlí je vyrobena z HDPE trubek o průměru 20 mm. Oblouky jsou dobrou oporou pro krycí materiál a nekorodují. Počet oblouků závisí na délce skleníku.
 • Pohodlnou instalaci oblouků do země zajišťují plastové kolíky dlouhé 26 cm, součástí sady je vždy jeden náhradní kolík. Řekněme, že 6 m dlouhá Sněženka má 7 oblouků a je doplněna 15 sázkami.
 • Používá se jako krycí látka netkaná textilie spunbond. Jeho vlastností je na rozdíl od polyetylénu delší životnost. Porézní struktura spunbondu umožňuje průchod vlhkosti, vzduchu a slunečního záření. Netkaný materiál zároveň chrání rostliny před teplotními extrémy. Na fragmentu krycího listu jsou všité kapsy, šířka je o něco větší než průměr trubky. Oblouky jsou vloženy do kapes, což vám umožní pevně držet spunbond na rámu skleníku.
 • Sněženka je dodávána s plastovými sponami. K upevnění krycí fólie na plastové oblouky je navržen určitý druh západek.

Po vyjmutí sněženky z obalu obdrží pěstitel smontovaný skleník, jehož oblouky je třeba jednoduše zastrčit do země.

Důležité! Upevnění plátna na oblouky pomocí kapes usnadňuje posunutí spunbondu nahoru po trubkách, což usnadňuje pěstiteli přístup k rostlinám.

Rozměry a náklady na montované skleníky

Sněženka se prodává ve standardních délkách 3,4, 6 a 8 m. Šířka, vždy pevná - 1,2 m. Pokud jde o výšku, tradiční výrobky jsou omezeny na 0,8 m.Existuje však model skleníku Snowdrop Plus, ve kterém výška oblouků dosahuje 1,3 m.

Hmotnost každého modelu závisí na rozměrech, ale rozdíl je malý. Díky použití lehkých materiálů se hmotnost hotového výrobku pohybuje od 2,5 do 3,5 kg. Pro skleník byla stanovena optimální hustota spunbondu - 42 g / m2... Skleníky Sněženka mohou být také vyráběny jinými výrobci, což ovlivňuje náklady na hotový výrobek. Cena se nejčastěji pohybuje mezi 1000-1800 rublů.

Vlastnosti modelu Snowdrop Plus

Jako vylepšenou modifikaci hlavního produktu nabízí výrobce skleník Snowdrop Plus, který se vyznačuje svými rozměry. Model se vyznačuje zvýšenou výškou oblouků až do 1,3 m. To nijak výrazně neovlivňuje pohodlí péče o rostliny. Nakonec je stále nemožné vstoupit do skleníku s takovou výškou. Výhodou modelu je schopnost pěstovat vysoké rostliny. Sněženka plus může být použita pod některými odrůdami polourčených rajčat a popínavých okurek.

Kompletní sada produktu zůstává nezměněna. Rozdíl je ve vyšší výšce oblouku a podlouhlých sázkách. Se zvětšením velikosti skleníku se proporcionálně zvyšuje i vítr. Pro pevné připevnění k zemi jsou zapotřebí podlouhlé kolíky. Hmotnost a kompaktnost krytu v sestaveném stavu zůstávají prakticky stejné jako u standardní sněženky.

Video ukazuje Snowdrop plus:

Výhoda krycího materiálu pro sněženku

Polyetylenová fólie pro zakrytí skleníků se díky své křehkosti postupně stává minulostí. Obvykle to stačí na jednu sezónu. Výrobce se rozhodl pokrýt skleník Snowdrop netkaným materiálem - spunbond.

Rada! Životnost krycího plátna do značné míry závisí na majiteli skleníku. Před demontáží krytu je třeba spunbond očistit od nečistot a dobře osušit, teprve poté uložit do skladu. Je důležité zvolit suché místo, kam se myši nebo krysy nedostanou. Tito hlodavci jsou schopni zničit nejen krycí plachtu, ale také hlodat plastové oblouky.

Výhody spunbondu oproti filmu jsou zřejmé:

 • Porézní tkanina umožňuje slunečnímu záření dobře procházet. Současně však vytváří stínování, které chrání listy rostlin před popáleninami.
 • Když prší, spunbond umožňuje, aby voda procházela sama. Plantáže jsou zavlažovány bezplatně dešťovou vodou a kapalina se nehromadí na povrchu. V případě filmu je tvorba kaluží doprovázena velkým poklesem. Kromě skutečnosti, že polyethylen je schopen prasknout, rozbité velké množství vody rozbije jemné stonky rostlin.
 • Spunbond se nebojí UV paprsků, teplotních extrémů a silných mrazů. Výsledný otvor lze snadno opravit, což je u filmu nemožné.

Při pečlivém používání a pečlivém skladování vydrží spunbond nejméně tři sezóny.

Instalace továrně vyrobené sněženky

Je tedy na čase zvážit postup instalace montovaného skleníku Snowdrop. V tom není nic obtížného, ​​pojďme pokračovat:

 • Skleník se prodává v balení. Nejčastěji se jedná o plastový sáček. Před instalací je struktura odstraněna z obalu, natažena po celé délce postele a záhyby na plátně se mohou vyrovnat.
 • Na rozbitých postelích zbývá pouze nainstalovat konstrukci, ale pokud tam ještě nejsou, musíte zvolit optimální umístění. Je lepší umístit postele na nestínovanou část dvora, špatně odfouknutou větry. Pokud vám velikost místa umožňuje zvolit optimální místo, je lepší umístit skleník z jihu na sever. Z toho sluneční paprsky od rána do večera rostliny rovnoměrně zahřívají.
 • Poté, co se rozhodli pro umístění postelí, začnou sestavovat rám. Sněženka se v zásadě prodává již smontovaná, stačí pouze zasunout kolíky do konců trubek. Počínaje extrémním obloukem v zahradě, jsou uvíznuti s kolíky do země. Vzdálenost mezi oblouky je určena krycím materiálem nataženým na každém úseku.Nebude fungovat snížení ani zvýšení.
 • Po instalaci všech oblouků se krycí materiál rozloží na kostru. Mělo by být mírně napnuté, aniž by se prohýbalo nebo pokrčilo. Na obloucích je spunbond upevněn plastovými sponami. V budoucnu budou poskytovat pohodlí při otevírání stran skleníku pro údržbu rostlin.
 • Na této fotografii je skleník Sněženka zobrazen se svázanými okraji krycího plátna na koncích. Toto je finále instalace. Spunbond na koncích skleníku je vázán na kůly nebo vázán na uzel a tlačen dolů s nákladem.

Pro další uspořádání skleníku můžete použít několik tipů. Předpokládejme, že koncové hrany spunbondu, svázané do uzlu, jsou nejlépe přitlačeny k zemi pod určitým úhlem. To zajistí další roztažení krycího materiálu po celém rámu. Na jedné straně konstrukce je spunbond přitlačen k zemi s nákladem a na druhé straně bude plátno drženo pouze na sponách. Odtud bude o rostliny postaráno.

Rada! Pokud do skleníku vložíte 5–7 PET lahví s vodou o objemu 5 litrů, budou během dne akumulovat sluneční světlo a v noci ho dávat rostlinám.

Sněženka se zobrazuje na videu:

Vlastní skleník sněženky

Není nic jednoduššího než vyrobit si skleník ze sněženek vlastníma rukama z materiálů dostupných na farmě. Jakákoli plastová trubka odstraněná ze starého přívodu vody a netkané textilie je vhodná pro práci.

Výrobní proces je jednoduchý:

 • Aby se postel udržovala v teple, je na jejím místě vykopána prohlubeň asi 50 cm. Do otvoru se nalije kompost, listy, malá tráva a nahoře se pokryje úrodnou půdou.
 • Plastová trubka je nakrájena na kousky a oblouky jsou ohnuté. Místo kůlů se používají kousky výztuže. Oblouky jsou zaseknuté do země v krocích po 60–70 cm.
 • Krycí materiál lze jednoduše položit na rám skleníku a připevnit ho k trubkám zakoupenými sponami. Pokud je v domě šicí stroj, lze na pruhované plátno našít kapsy na oblouky. Takový skleník bude vypadat jako tovární model.

Plátno je přitlačeno k zemi jakýmkoli nákladem nebo vázáno na kladivo. Na této domácí sněžence je připravena.

Ohlasy

Uživatelé skleníku Snowdrop zanechávají velmi odlišné recenze. Podívejme se na některé z nich.

Svetlana Egorovna, 49 let, Tomsk
Sněženka v zemi slouží již druhou sezónu. Jednoduchý design, nic zbytečného, ​​v případě potřeby sestavuji a demontuji. Délka mého skleníku je 6 m. Během používání je materiál stále neporušený.

Nikolay Petrovich, 64 let, Ivanovo
Můj dacha je neobydlený, nejsou tam žádné boudy, a tak v případě potřeby přinesu do auta skleník. Velmi pohodlné a lehké provedení, ale netoleruje silný vítr. Musíme nainstalovat další výztužné vzpěry.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce