Jak a co malovat pneumatiky na záhon: zajímavé designové nápady + fotografie

Schopnost krásně malovat kola na záhon je nejen touhou zušlechtit území nádvoří originálně a zároveň levně, ale také příležitostí k sebevyjádření, realizaci tvůrčího potenciálu, plodnému využití ojetá kola automobilu. Květinové záhony zdobené koly automobilů jsou všudypřítomné.

Co je nutné

Poté, co jeho majitel navrhl stavět a malovat květinové záhony na kole na osobním pozemku, musí zakoupit základní materiály, které budou při tónování pneumatik potřebné.

K provádění vysoce kvalitní práce budete potřebovat:

 • speciální rozpouštědlo, aceton nebo jiná kapalina pro předběžné čištění povrchu;
 • základní nátěr používaný jako základ pro barvu;
 • materiál na barvy a laky;
 • štětce několika velikostí, sprej nebo sprej.

Jakou barvou natřít pneumatiky na záhon

Aby květinové záhony vyrobené z pneumatik potěšily jejich majitele co nejdéle, musí být správně natřeny. Je důležité nejen zvolit správnou barvu, ale také ji nanést.

K barvení pneumatik můžete použít různé typy tónovacích přípravků, včetně:

 • smaltované barvy a laky;
 • akrylové nátěry - pokud budou správně naneseny, vydrží dlouho;
 • automobilové barvy se vyznačují rychlým schnutím, dobrou údržbou a lze je použít jako základní vrstvu;
 • barvy ve formě aerosolu, pohodlí jejich použití spočívá nejen v úplném pokrytí produktu barvou, s vyloučením mezer i na těžko dostupných místech, ale také v možnosti změnit odstíny barvy;
 • nitro barvy - rychleschnoucí nátěry, které nepropouštějí sluneční světlo;
 • vodní barvy mají významnou nevýhodu - vyblednou pod sluncem;
 • olejové formulace, dobře pronikají do gumového povrchu a dlouho drží;
 • barvy určené výhradně pro gumové povrchy.

Každý majitel má právo vybrat si, jakou barvou bude lakovat pneumatiky do květinové zahrady, na základě svých schopností a preferencí.

Podle mnoha tipů a fotografií z internetu můžete pneumatiky na záhon krásně namalovat a vytvořit z pneumatik jedinečný design svého osobního území.

Techniky lakování pneumatik

Chcete-li správně natřít pneumatiky na záhon, musíte dodržovat určitou techniku ​​a dodržovat pravidla vyvinutá zkušenostmi:

 1. Gumové povrchy vyžadují povinnou předběžnou přípravu materiálu pro práci: důkladné mytí pneumatik, odmaštění pneumatik, základní nátěr, sušení, čištění povrchu smirkovým materiálem.
 2. Volba typu základního nátěru závisí na laku: rychleschnoucí kyselý základní nátěr ochranné známky GF-021 je vhodný pro oleje na bázi, pro barvy na vodní bázi můžete použít běžné lepidlo PVA.
 3. Po dokončení předběžné fáze výběru nátěru laku a laku můžete přistoupit k aplikaci barvy na gumovou pneumatiku. Povlak musí být aplikován v několika vrstvách.

Gumová kola na auto můžete na záhon malovat barvou jednoho odstínu nebo mnoha barvami, čímž vytvoříte určitý vzor.

Základní pravidla, která se při lakování květinových záhonů z pneumatik automobilů doporučují dodržovat:

 • nejlepší barevnou možností je paleta světlých barev, protože takové odstíny zabrání přehřátí půdy a oddenků rostlin;
 • tloušťka povlakové vrstvy záhonu by neměla být příliš tenká, ale neměli byste nanášet ani barvu s velmi silnou vrstvou, jinak by se zdeformovala vlivem slunce nebo mrazu;
 • je nutné vyzdobit květinové záhony pneumatik tak, aby vzor na květináčích automobilových pneumatik svým jasem neutopil krásu živých rostlin.
Komentář! Pro prodloužení životnosti pneumatik na záhonech je nutné je lakovat jak zvenčí, tak zevnitř.

Nápady na malování kol na záhony

Každý může krásně malovat záhon vytvořený z gumové pneumatiky. Pouze tento proces je kreativní a vyžaduje čas a úsilí. Mezi nejoblíbenější možnosti zdobení květinového záhonu pomocí pneumatik patří výroba květináčů, závěsných květináčů, dekorativních květinových záhonů, různých zástupců fauny: labutě, sloni, papoušci, želvy, ježci, pavouci, květiny (sedmikrásky), prvky kuchyňské náčiní (šálky). Vnější design zahrady nebo dvora bude vypadat originálně, pokud natřete kola na záhon přírodním kamenem.

Běžné složení pneumatik se dělí do několika typů:

 • zvednuto, když je na sobě naskládáno několik pneumatik;
 • obrubníky - pneumatiky jsou položeny podél trati nebo určité rekreační oblasti;
 • monoclumba - volně stojící pneumatiky s jedním typem barvy;
 • zavěšený - držený v zavěšení pomocí speciálních podpěr, slouží jako místo přistání pro jednoleté rostliny;
 • víceúrovňové - struktury tvořené kaskádou velkého počtu pneumatik pro automobily.

Pneumatiky pro automobily mohou být umístěny jednotlivě i ve skupinách, mohou být také součástí květinové zahrady - mixborderu, kde jsou postupně vysazovány různé rostliny.

Pokud chcete vytvořit jasný a krásný design, je lepší ozdobit kola záhonu různými barvami.

Jednoduché pestrobarevné květinové záhony

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit záhon z kol automobilu, je uspořádat pneumatiky na požadovaném místě výsadby. Potřebují nalít zemi a zasadit květiny. Pneumatiky velkých rozměrů, lakované v jasných barvách, vypadají blahodárně. Důležitou podmínkou pro návrh takové květinové zahrady je uspořádání drenážního systému, bez kterého rostliny zemřou na přebytečnou vlhkost. Květinová zahrada několika úrovní umožní, spolu s nízkými květinami, použít vysoké a ampelous. Dokonce i chaotickým uspořádáním vícebarevných koleček vyjde nádherný květinový záhon.

Výběr možností pro malování pneumatik na záhon se provádí na základě obecné koncepční představy o zahradě nebo jiném pozemku:

 • ušlechtilé stříbro promění obyčejnou pneumatiku ve velkolepý ocelový květináč;
 • travnatá zelená skryje dekorační prvek na ploše se zeleným trávníkem;
 • pestré barvy umožní soustředit se na určité detaily zahrady.

Poté, co jste na fotografii sledovali jednotlivé nápady hotových výrobků, můžete pneumatiky pro záhon malovat v jedné barvě a pomocí šablony na něj aplikovat lehký ornament.

Komentář! Při aranžování květinové zahrady nebo květinového záhonu je důležité si uvědomit, že je možné a nutné malovat pneumatiky pro květinovou zahradu barvou, která je v souladu s obecným stylem designu.

Nestandardní květinové záhony

Standardní použití pneumatik již ustoupilo do pozadí. Dnes se každý snaží najít jedinečnou možnost designu květinového záhonu vyrobeného z koleček, přičemž věnuje zvláštní pozornost jeho malování a vytváření nestandardní květinové zahrady na svém dvoře. Zástupci zvířecího světa se stanou originální výzdobou květinové zahrady: želva z pneumatik, labuť, ježek, pavouk, drak nebo kdokoli jiný, let představivosti není omezen.

Výroba želvy je docela jednoduchá. K tomu budete potřebovat 2 pneumatiky, do hlavní jsou vyříznuty otvory pro nohy zvířete, z druhé bude vnější část, je rozdělena na 4 segmenty, z nichž se stanou nohy. Za řemesly je konstruován ocas, hlava je vyrobena z plastové láhve.Výrobní proces je ukončen nátěrem.

Malování květinových záhonů vyrobených vlastními rukama ze starých pneumatik automobilů je nejpříjemnějším okamžikem umění dekorace. Výběr barvy usnadní dostupnost příkladů fotografií, ale rozhodnutí zůstává na majiteli a jeho schopnostech, preferencích.

Pro větší originalitu záhonu pneumatik se spolu s pneumatikami používají i jiné improvizované materiály: plastové lahve, různé kameny. Studna z pneumatik bude zdobit zahradní pozemek.

Výroba květinového záhonu vlastními rukama má mnoho pozitivních aspektů, zejména schopnost zvolit barvu, kvalitu, velikost. Díky přítomnosti barevných odstínů jsou pneumatiky pro záhony natřeny všemi barvami duhy a proměňují je ve skutečná mistrovská díla.

Další nápady pro používání barevných pneumatik

Spolu se schopností vyzdobit květinový záhon květinami vypadají řemesla vyrobená z kol originálně. Nekonečnost nápadů vám umožňuje vytvářet z pneumatik automobilů dokonce i designový nábytek: zahradní stoly, poufy, křesla. Používají se také k výrobě krmítek pro ptáky, dětských houpacích křesel, houpaček, pískovišť, autíček a motocyklů pro dětská hřiště.

Cesty jsou vyloženy gumovými pneumatikami a jsou z nich vyrobeny zahradní bazény. Lustry, schody, stojany na časopisy, fontány, popelnice, stojany na deštníky jsou vyrobeny z pneumatik. Toto není úplný seznam všech druhů možností použití starých pneumatik. Široká škála aplikací v pneumatikách je vysvětlena vlastnostmi materiálu: nízká cena, životnost, univerzálnost.

Závěr

Krásně malovat kola na záhon je vzrušující proces, který vyžaduje pečlivý přístup, promyšlení každého detailu a splnění určitých požadavků. Použitím výše uvedených doporučení bude moci každý majitel proměnit svou zahradu v umělecké dílo.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce