Válcový císař Red Baron (Red Baron, Red Baron): zimní odolnost, fotografie, popisy, recenze

Cylindrical Emperor Red Baron používají amatérští zahradníci k tomu, aby krásně vypadali.

Odrůda se vyznačuje svou nenáročností na povětrnostní podmínky a péčí, má dekorativní vlastnosti a také dobře roste, což usnadňuje reprodukci. Red Baron patří k vytrvalým obilovinám.

Popis válcového císaře Red Barona

Kvůli specifickému tvaru listů bohatého červeného odstínu s jasnými liniemi se válcová imperata (imperata cylindrical) nazývá „červený blesk“ a díky svému asijskému původu se jí někdy říká „japonská krvavá tráva“.

Válcová impera dorůstá až do výšky 30 cm a někdy může dosáhnout až 0,5 m. Stonka je rovná, listy jsou úzké a tvrdé, se špičatými konci.

Během období květu, které je pozorováno v polovině jara, hodí klásky dlouhé až 15 cm, stříbřitě nadýchané uši vytvářejí zajímavý kontrast s listy.

Válcový impera červený baron je výhradně okrasná rostlina. Vzhledem ke své tuhosti jsou listy nevhodné jako krmivo pro zvířata a hnízdění ptáků.

Důležité! Při kontaktu s imperátem je nutné být velmi opatrní a opatrní, protože byste se mohli zranit na tvrdých listech.

Kořen cylindrického imperátu se aktivně používá v kosmetologii (jako zvlhčující složka). Kořenový extrakt z této rostliny je schopen v co nejkratší době nasytit pokožku vlhkostí a poskytnout buňkám těla vápník.

Používá se také v tropických zemích k vaření.

Odvar z impery se používá k léčbě dýchacího systému, zažívacího traktu a také k posílení imunitního systému. Bujón má hemostatický, protizánětlivý, antipyretický, expektorační a diuretický účinek.

Využití císaře Rudého barona v krajinářském designu

Územní plánování je odpovědný proces, ke kterému je třeba přistupovat vědomě.

Díky svému elegantnímu a dobře upravenému vzhledu si Red Baron získává stále větší oblibu při terénních úpravách v jednoduchých i skupinových výsadbách.

Níže je uvedena fotografie válcového císaře v podzimní krajině.

Válcová impera je vhodná k dekoraci nejen soukromých dvorů a dvorů, ale také k dekoraci parků a náměstí a trávníků.

Fotografie cereálií imperas s kameny v krajinářském designu.

Fotografie aplikace válcového císaře Red Barona v krajinářském designu.

Fotografie válcového císaře Red Barona v kombinaci s jehličnatými plantážemi.

Ve skupinových kompozicích vypadá cylindrický imperát skvěle s péřovou trávou, jalovcem, bezem, cypřišem, proso, habrem, prvosienkou, jiřinami, stejně jako pestrobarevnými růžemi.

V kompozicích s vytrvalými listnatými keři lze Red Baron kombinovat s vřesem, bezem, hlohem, šeříkem, endorseem, euonymem, divokým rozmarýnem, abelií, jasmínem.

V jednotlivých kompozicích vypadá skvěle na pozadí zeleného trávníku.

Níže je uvedena fotografie válcového císaře Červeného barona v jediné kompozici.

Samostatné místo zaujímá plánování vaší vlastní nádrže a její zdobení pomocí válcového císaře Červeného barona.

Metody reprodukce

Imperata cylindrický Red Baron se množí různými způsoby: semeny, sazenicemi a vegetativně.

V oblastech s mírným podnebím je klíčivost semen nízká, takže nemá smysl pěstovat plodinu tímto způsobem.

Pokud existuje touha vysadit červeného barona semeny, pak na konci března - začátkem dubna vyčistí (odstraní plevel a nečistoty) a uvolní oblast na slunném místě. Mírně navlhčete půdu a položte semena přímo na povrch, posypte nahoře malou vrstvou suché zeminy. Zalévejte a podle potřeby zřeďte sazenice.

Pěstování sazenic je považováno za spolehlivější způsob. Za tímto účelem si na konci března vezměte hrnec o objemu nejméně 1 litr a živnou půdu. Semena se rozprostírají na povrchu půdy ve vzdálenosti 4 cm a lehce je vtlačují do země. Voda jemně z lahve s rozprašovačem. Poté jsou pokryty filmem, aby se vytvořil skleníkový efekt, přičemž se nezapomíná na pravidelné větrání. Požadovaná teplota vzduchu 25 ° C a rozptýlené osvětlení. Když se objeví první výhonky, film se odstraní.

Před výsadbou na otevřeném terénu jsou sazenice vytvrzeny po dobu 10 dnů. Vysazují se v okamžiku, kdy nastane stabilní teplé počasí. Sazenice jsou umístěny ve vzdálenosti 35-40 cm od sebe.

Vegetativní metoda spočívá v rozdělení kořenového systému v dospělém keři. Postup se provádí na jaře, kdy je půda dostatečně vlhká. Opatrně vykopejte keř a oddělte od něj část kořene. Vykopejte otvor hluboký 20 cm, aplikujte minerální hnojiva a kompost. Oddělený kořen je zasazen v poměrně malé vzdálenosti (protože roste velmi pomalu). Posypané úrodnou vrstvou zeminy, podbíjené, hojně zalévané a mulčované silnou vrstvou kompostu nebo rašeliny. Je třeba dbát na to, aby země nevyschla.

Pokud bylo vše provedeno správně, za měsíc se objeví nový keř.

Vegetativní rozmnožování válcového císaře Red Barona je zobrazeno na fotografii.

Výsadba a péče o válcového císaře Red Barona

Na základě skutečnosti, že válcovitý císař Red Baron v mírných zeměpisných šířkách nemá tu vlastnost, že se aktivně množí, pak jej lze zasadit bez obav o jiné kultury.

Doporučené načasování

Optimální teplota pro růst cylindrického imperátu Red Baron je od +22 do +27 ° C.

V oblastech s drsným podnebím se praktizuje předsazování do kontejnerů.

Výběr místa a příprava půdy

Aby císař Red Baron obdržel maximální množství tepla a světla, je nutné naplánovat přistání v jižní nebo západní části areálu.

Je také možné umístění v částečném stínu, ale je žádoucí, aby byla rostlina během dne několik hodin osvětlována sluncem.

Důležité! Při nedostatku slunečního světla nebudou listy produkovat barvicí pigment, což ovlivní dekorativní účinek kultury.

Pro výsadbu jsou vhodné válcovité imperiální, lehké hlíny, pískovce, které mají takové vlastnosti, jako je absence stagnace vlhkosti, vynikající ventilace a snadnost zpracování. Kyselost půdy by měla být v rozmezí 4,5-7,8. Nejdůležitější věcí je dostupnost vysoce kvalitního odvodnění.

Jak správně vysazovat

Před výsadbou impéria Červeného barona vykopávají na otevřeném terénu prostorné otvory, které jsou dvakrát větší než kořeny sazenic (asi 20 cm). Dno musí být mulčováno kompostem a nahoře se nalije minerální hnojivo.

Opatrně vložte sazenici do díry a zakryjte ji úrodnou vrstvou půdy, opatrně zalévejte a utlačujte zem. Půda kolem sazenice je mulčována kompostem nebo rašelinou. Tloušťka mulčovací vrstvy je nejméně 3 cm.

Rostoucí pravidla

Chcete-li na tomto webu pěstovat krásného císaře rudého barona, musíte dodržovat pravidla pěstování a péče.

Zalévání

Během období sucha je červený baron pravidelně napojen. Aby se zkontroloval obsah vlhkosti v půdě, opatrně se prohloubí do země o 5–10 cm. Pokud je ornice suchá v hloubce až 2 cm, zalévá se impera.

Válcový imperát nemá žádné zvláštní požadavky na vlhkost vzduchu.

Top dressing

Za předpokladu, že válcová impera byla zasazena správně, není nutné žádné další krmení.

Na začátku jara je nutné hnojit potašovými hnojivy a na podzim přidat kompost. Během vegetačního období se doporučuje krmení organickými a komplexními minerálními hnojivy několikrát.

Příprava na zimu

Válcová imperata Red Baron má vysokou zimní odolnost. Až -26 ° C může zimovat venku bez přístřešku. Je však lepší izolovat rostlinu rašelinou nebo mulčováním ze suchých listů a nahoře ji zakrýt starou přikrývkou.

V chladnějším podnebí se impera pěstuje v nádobách a v zimě se dováží do vnitřních prostor.

Každý rok, na podzim, se impera prořezává 10 cm od země.

Na konci vegetačního období je rostlina mulčována. Pokud jsou na keři Red Baron zelené výhonky, musí být odříznuty.

Staré keře se pravidelně omlazují: vykopávají a odstraňují všechny staré výhonky ke kořenům.

Důležité! Při péči o imperate noste gumové rukavice, protože ostré listy mohou poškodit pokožku.

Škůdci a nemoci

Cylindrical Imperata Red Baron je odolný vůči chorobám a škůdcům.

Kvůli stojaté vodě jsou nejčastějšími chorobami rostlin plísňové infekce. Prevence nemocí je správně zvolené místo výsadby, dobrý odtok a včasné zalévání. Aby se zbavili této nemoci, jsou léčeni fungicidy, například Quadrix, Fundazol a dalšími antifungálními léky.

Pokud rostlina impera dlouho nezakoří, znamená to, že jí chybí vlhkost.

Pokud listy imperátu nezčervenají, důvodem je nedostatečné osvětlení rostliny.

Závěr

Cylindrical Impera Red Baron je poměrně nenáročná rostlina. Pro pěstování na webu budete muset vynaložit trochu úsilí a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Recenze o císaři Red Baronovi

Elena Pushilova, 48 let, Moskva
V loňském roce jsem na letní chatě v Moskevské oblasti zasadil válcového císaře Červeného barona. Sazenice okamžitě začala dobře a poté se růst zastavil. Přečetl jsem si informace o kultuře a letos se budu více věnovat zalévání a na zimu to určitě zabalím. Opravdu chci obdivovat takovou krásu v zemi!
Karina Ermolaeva, 54 let, Kostroma
Nemám na místě válcového císaře Červeného barona, ale viděl jsem ho u svých přátel v zemi a velmi jsem ho chtěl zasadit. Před nákupem jsem se rozhodl přečíst si články na internetu a recenze. O kultuře je dostatek informací, a tak bych se odvážil zasadit ji do mé dachy.
Margarita Smeshko, 48 let, Charkov
Po přečtení recenze a pohledu na fotografii jsem se rozhodl zasadit válcovitý císař Red Baron do své letní chaty. Myslím, že bude. Naše klima je teplejší než v Moskevské oblasti.
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce