Zabíjení plevele octem a solí

Plevel obklopují nás všude. Zahradníci si dobře uvědomují, jak obtížné je s nimi zacházet. Ale nemůžete nechat web bez dozoru. Takové rostliny rostou tak rychle, že mohou úplně utopit všechny ostatní plodiny. Manuální zpracování webu trvá hodně času. Tyto postupy mají navíc pouze krátkodobý účinek. Vytrvalé hluboce zakořeněné plevele brzy dorostou a tak nekonečně. Zahradníci proto začali hledat nástroj, který by dokonale zvládl ničení plevelů, ale zároveň byl bezpečný pro zdraví a životní prostředí.

Roky zkušeností ukazují, že obyčejný ocet je takový lék. Přidávají se do něj další látky, které pouze zvyšují účinek tohoto přírodního herbicidu. Níže se podíváme na to, jak používat ocet a sůl proti plevelům a v jakém poměru tyto přísady smíchat.

Ocet jako prostředek proti plevelům

Ocet je všestranný prostředek proti plevelům. Bojuje dobře i s těmi nejnáročnějšími rostlinami. Kromě toho je zcela bezpečný pro lidi a zvířata. Prostředky založené na něm pomáhají zbavit se nejen nežádoucí vegetace, ale i některých škůdců. Bylo zjištěno, že mravenci okamžitě mizí z oblastí, kde byl používán ocet. K tomu je třeba smíchat ocet s úrovní kyselosti 40% s běžnou vodou ve stejných poměrech. Poté se touto směsí nastříká stanoviště škůdců.

Pozornost! Ocet může zabíjet nejen plevele, ale i plodiny, které jste zasadili.

Na postelích s pěstovanými rostlinami by měla být droga používána opatrněji. Ale většina zahradníků se tomu přizpůsobila a používá způsoby aplikace, které jim umožňují nepoškodit zahradní rostliny. Dále se v článku podíváme na to, jak nástroj správně používat.

Herbicidní recepty

Kontrola plevele s octem by se měla řídit jasnými pokyny. Během přípravy je velmi důležité dodržovat proporce. Nejčastěji se používá vodný roztok 40% octa. Smíchá se s vodou ve stejných poměrech a poté se kontaminované oblasti stříkají. Tato směs funguje dobře s jakoukoli trávou.

Můžete použít ocet s nižší úrovní kyselosti. Například následující recept je pro 6% látky. Pro přípravu herbicidu kombinujte:

  • 1 litr vody;
  • 2,5 šálku octa.

Tato směs může být použita k ošetření plochy asi sto metrů čtverečních. V tomto případě je nutné produkt opatrně nastříkat, aby se nedostal na zeleninu a jiné plodiny.

Následující recept je připraven tímto způsobem:

  1. Ocet a citronová šťáva se mísí v poměru 3: 1.
  2. Hotový roztok se používá ke stříkání plevele stříkací lahví.

Nejúčinnější řešení

Pokud plevel ve vaší oblasti nedokáže regulovat žádný jiný lék, měl by být připraven žíravější roztok. Je vyroben z octa a soli. Taková směs odstraní plevel z oblastí v blízkosti cest, plotů a dalších míst, kde pěstované rostliny nerostou. Tato metoda dokonce pomáhá zbavit se vytrvalých plevelů, které na jejich místě obvykle rostou znovu a znovu.

Abyste mohli připravit přípravek na hubení plevelů, musíte si připravit:

  • litr vody;
  • 5 lžící octa;
  • 2 lžíce kuchyňské soli.

Voda by měla být vařená.Poté se k němu přidají zbývající přísady, promíchají se a plevele se zalijí hotovou směsí.

Pozornost! I samotná sůl je vynikajícím zabijákem plevele. Může být posypán uličkami v postelích. To nejen zabije plevel, ale také mu pomůže v budoucnu vyklíčit.

Mýdlový herbicid

Kromě soli a octa můžete do směsi přidat tekuté mýdlo nebo myčku proti nežádoucí vegetaci. Takový přípravek musí být opatrně nastříkán na plevel stříkací lahví. V tomto případě by bylo dobré pěstované rostliny přikrýt silným papírem nebo jiným materiálem.

K přípravě řešení budete potřebovat:

  • 1 litr stolního octa;
  • 150 gramů kuchyňské soli;
  • 1 lžíce tekutého mýdla.

Veškerá připravená sůl se nalije do prázdné láhve. Potom se nalije octem a přidá se mýdlo. Nyní by měl být obsah lahve dobře protřepán a nalit na nežádoucí rostliny. Pro větší účinnost používejte ocet s kyselostí nejméně 15%.

Aplikace drogy

Ocetový roztok je neobvykle silná látka, která ničí všechny rostliny, které mu stojí v cestě. Proto je nutné drogu používat správně, aby nedošlo k poškození vysazených plodin. To platí zejména pro aplikaci herbicidu v postelích.

Důležité! Látku používejte pouze za vhodného počasí.

Slunce může drogu ještě zesílit. Po dobu 3 dnů po postřiku by teplota vzduchu měla být alespoň + 20 ° C. Slunce pomáhá herbicidu rychle popadat listy a spálit je. Počasí by mělo být nejen teplé, ale také klidné. Takové podmínky přispějí k rozšíření produktu na všechny okolní rostliny.

Kontrola plevele octovým roztokem se provádí stříkací pistolí. Kapalina se tak nedostane na vysazené plodiny. A abyste si byli 100% jisti bezpečností, můžete postele zakrýt zbytečným papírem.

S touto oblastí je třeba zacházet velmi opatrně. Lék by neměl přijít do styku s půdou. Pokud je látka hojně nastříkána, nemůže být místo zasazeno po několik příštích let. Ocet může zabít všechny užitečné mikroorganismy, takže půda musí na chvíli odpočívat.

Pozornost! Nejbezpečnější je použít ocet k odstranění plevele na chodnících, v blízkosti plotů nebo obrubníků.

Použití takových přírodních přípravků vám umožní v krátké době odstranit plevel. Pokud aplikujete roztok ráno, pak do večera budou rostliny letargické a bez života. Brzy úplně vyschnou. Poté mohou být shromážděny a odstraněny z webu. Všechny výhody této metody lze také připsat úsporám. Chemické herbicidy jsou mnohem dražší. Takové přípravky rychle působí na plevel a jsou velmi snadno připravitelné.

Pamatujte, že kontrola plevele začíná dříve, než se na rostlinách vytvoří semena. Recenze zkušených zahradníků ukazují, že postřik plevele v zahradě by měl být prováděn brzy na jaře, kdy se teprve začíná objevovat.

Důležité! Ocet nejen spálí vrchol rostliny. Je schopen proniknout do kmene a dostat se přímo do kořenového systému. Přípravek tedy zcela ničí nežádoucí vegetaci.

Závěr

Mnoho zahradníků tvrdí, že ošetření plevele lidovými prostředky je nejlepší způsob, jak odstranit všechny otravné rostliny. V současné době existuje mnoho chemických herbicidů. Všechny však mohou vážně poškodit lidské zdraví. Tyto látky se navíc hromadí v půdě a kazí její složení. Tento článek popisuje mnoho receptů na ekologicky šetrné herbicidy, které ničí téměř všechny známé druhy plevelů. Jejich používáním neohrožujete sebe ani svou rodinu. Příprava a aplikace produktu navíc nevyžaduje mnoho úsilí a času.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce