Jak se zbavit březové trávy na zahradě

Během období pěstování zeleniny na zahradě jsou letní obyvatelé nuceni bojovat proti plevelům. Na ploše s velkým množstvím plevele nemůže být dobrá sklizeň. Koneckonců také vyžadují slunce, vodu a živiny. Proto čím více plevelů, tím méně užitečné prvky se získávají pěstovanými rostlinami. Různé typy metod kontroly zelených škůdců se liší. Tento článek je věnován způsobům, jak se zbavit místa břízy.

To je to, co lidé nazývají pole svlačec, který dokáže zaplnit velkou plochu během několika dní. Bříza patří do kategorie vytrvalých popínavých rostlin, velmi rychle rostoucích a obtížně vylíhnutých.

Biologické vlastnosti rostliny

Weed bříza je docela krásná rostlina. Když svlačec roste na okraji lesa, dává mu zvláštní kouzlo.

Ale na zahradě se toho musíte okamžitě zbavit. Není příliš snadné dostat břízu ze zahrady. Jde o to, že kořeny této rostliny pronikají hluboko do země a mají dobrý přísun bílkovin a sacharidů. Dorůstají až 1,5-2 metru na délku, což snižuje touhu letních obyvatel zbavit se břízy v jednom plení.

Pozornost! Některé vzorky mají kořeny dlouhé až 6 metrů.

I sebemenší poškození kořenového systému stimuluje růst nových vrstev. Nebude to fungovat, abyste zničili plevel najednou, potřebujete rytmické, přesné a vysoce kvalitní akce.

Jaký je boj proti kořenům pučejícím plevelům, ke kterým patří bříza? Jak se zbavit krásného, ​​ale zbytečného souseda na zahradních postelích? U těchto druhů je metoda „vyčerpání“ velmi účinná. Listová hmota se odřízne, jakmile se objeví nad zemí. Boj proti březovým plevelům odstraněním kořenů je velmi neúčinný. A pravidelným odřezáváním výhonků vypustíte kořenový systém lezecké plevele. Když klíčí klíč, živí se rezervami nahromaděnými v kořenech. Při pravidelném odstraňování výhonků vyraší znovu a znovu a sníží tyto rezervy.

Důležité! Je nutné odstranit klíčky svlačce, dokud listy nekvetou. Pouze v tomto případě je možné se plevele rychle zbavit.

Pokud je toto období přeskočeno, pak rostlina pomocí listů znovu doplní své zásoby a zotaví se. Když se tedy objeví tenký výhonek, je okamžitě odstraněn. To lze snadno provést lopatou nebo lopatkou, můžete použít motyku. Každý si vybere nástroj pro boj s břízou podle svých představ.

Je nutné odstranit všechny plevele na webu. Pokud necháte alespoň jeden svlačec, pak bude práce zbytečná a příští léto budete muset začít znovu. Bříze by nemělo být dovoleno kroutit se kolem žádných rostlin, proto rostlinu odstraňte nejen na postelích, ale v každém rohu letní chaty.

Jediným spolehlivým způsobem, jak se zbavit plevelů, je složitý neustálý boj.

Způsoby, jak web uvolnit z loachu

Jak zacházet s svlačcem, aby bylo dosaženo maximálního účinku? Rostlinu plevelů lze z webu odstranit několika způsoby:

Odstraňte klíčky. Tato metoda byla zmíněna výše. Hlavní věcí je nevynechat okamžik, kdy se objeví listy.

Zabraňte dozrávání semen. Svlačec se množí semeny a kořenovými větvemi. Pokud se nechá semena dozrát, bude velmi obtížné kontrolovat šíření plevelů. Pravidelně řezejte nadzemní část břízy, aniž byste ovlivnili její kořeny. V tomto případě nedovolíte semenům dozrát a dosáhnete vyčerpání kořenů.

Proveďte podzimní kopání zahrady. Je lepší to udělat vidlemi.Je snadné nasekat kořeny na malé kousky lopatou, ze které vyroste nová bříza. Při kopání pečlivě vyberte všechny viditelné kořenové kousky, abyste maximalizovali volná plocha.

Pěstování půdy. Po sklizni postříkejte oblast přípravky na hubení plevelů, aby plíživá plevel znovu nerostl. Při velké distribuci břízy se ošetření herbicidy opakuje 2-3krát. Jinak si silný kořenový systém plevelů poradí s jedy. Použijte Roundup, Rainbow, Tornado. Můžete provádět pevné zpracování nebo bodové zpracování.

Neprovádějte mechanické zpracování půdy až do úplného vítězství nad břízou. V opačném případě umožníte plevelům snadné zotavení. Dospělá rostlina je méně náchylná k působení drog, proto je lepší zpracovávat mladé březové výhonky.

Mulčování. Před zasazením sazenic do země nebo v létě pokryjte půdu mulčovacím materiálem.

To může být:

  • zbytky střešního materiálu nebo stavební fólie;
  • speciální zahradní krycí materiál;
  • černý film, který nepropouští světlo;
  • lepenka nebo silná tlustá tkanina.

Chcete-li zasadit sazenice, udělejte do materiálu díry. A pokud v této oblasti nejsou žádné výsadby, rozložte mulčování do souvislé vrstvy. Bez slunečního záření bříza zemře.

Důležité! V oblastech s břízou se piliny nepoužívají jako mulčování. Okyselují půdu.

Vápnění. Bříze se daří na kyselých půdách, takže snížení hodnoty pH je dobré pro hubení plevelů. Dobře funguje i zavedení dřevěného popela jako hnojiva.

Vynikající možností boje je použít přirozenou konkurenci v přírodě. Jak se zbavit břízy pomocí jiných rostlin? Zasejte siderata nebo vytrvalé trávy. V prvním případě je vhodná hořčice, ve druhém - kostřava nebo bluegrass. Hustě rostoucí rostliny inhibují plevel a neumožňují množení škůdců, kteří se v březových houštinách cítí dobře.

Uvedené metody fungují komplexně. Zahradníci však považují pravidelné odplevelení za nejúčinnější. Nenechat růst trávu„Oslabíte ji a zachráníte web před hrozivou plevelem.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce