Jak se zbavit otupělosti na jejich chatě

Sleepy je jednou z nejodolnějších a rychle se šířících rostlin. Je to běžný problém mnoha zahradníků, protože je téměř nemožné jej úplně překonat. Tato rostlina má silné a pevné kořeny, které tvoří mnoho větví. Rýma tedy na celém webu rychle roste. Kromě toho tato rostlina produkuje obrovské množství semen. Klíčí poměrně rychle. Zdálo by se, že je to zoufalá situace. Ale přesto můžete s depresí bojovat. Níže uvidíme, jak se zbavit otupělosti na letní chatě. Tyto tipy vám pomohou udržet váš web pěkný a uklizený.

Důležité funkce

Pokud v boji proti ostatním plevele je zvykem půdu jednoduše vykopat, pak to nebude fungovat se zoufalstvím. Tato rostlina roste 40 cm hluboko se svými kořeny. Při kopání půdy je kořenový systém rozdělen na menší části, které zase mohou také klíčit.

Pozornost! Vysněná semínka by nikdy neměla skončit v jámě kompostu. I za takových podmínek si semenný materiál zachovává své vlastnosti a bude schopen znovu vyklíčit, pokud se dostane do země.

Nejlepší je vápno spálit bezprostředně před rozlitím semen do půdy. Pokud to není možné, je nutné shromáždit všechny květiny a kořeny do černého pytle na odpadky. Mělo by to být dobře svázané a nechat rok hnít. V této formě semena nepředstavují žádné nebezpečí. Tato metoda je skvělá i pro ostatní plevel.

Nejlepší látky pro boj s ním jsou:

  • dolomitová mouka;
  • Limetka;
  • kousek křídy.

Faktem je, že kyselé půdy velmi rádi utíkají. Proto, aby rostlina přestala aktivně růst, je nutné vytvořit opačné podmínky.

Bojujte proti umrtvování na zanedbané zemi

Nejprve musíte odstranit horní vrstvu trávníku a otočit ji vzhůru nohama. Poté se zalévá roztokem na kompostu a přikryje se fólií. Dále musíte počkat, dokud se sod nerozpadne. V tuto chvíli můžete provést další zalévání roztokem močoviny nebo jiného minerálního hnojiva. Tento proces bude trvat nejméně dva měsíce.

Stává se však, že na to není čas a musíte rychle začít s výsadbou různých plodin. V takovém případě byste měli přejít na speciální přípravky zvané herbicidy. Je pravda, že takové potěšení nemusí být levné. Tyto chemikálie navíc kazí složení půdy a snižují úrodnost. Aby bylo zpracování půdy skutečně efektivní, mělo by se to provádět několikrát za sezónu.

Důležité! Před ošetřením místa herbicidy je nutné posekat veškerou vegetaci.

Je také důležité sledovat vzhled květin na keřích. Jakmile se deštníky začnou objevovat, měli byste je okamžitě vyzvednout. Lehká semena snění jsou rychle přenášena větrem a za krátkou dobu se mohou rozšířit po celé oblasti. Na fotografii níže vidíte, jak vypadají květiny snu.

Jak řešit zalednění v oblasti bez plantáží

Postupy, jak se zbavit otupělosti, začínají na podzim. Stejně jako v předchozím případě musí být pozemek vykopán do hloubky lopaty a otočit zem. Pak je země pokryta černý film a odešel v tomto stavu na zimu. Tak jako krycí materiál můžete použít střešní krytinu. Tato metoda pomůže zbavit se většiny plevelů.

Rada! Na jaře, po odstranění filmu, je nutné vykopat půdu a současně vybrat všechny oddenky vidlemi.

Ničení snů na záhonech s trvalkami

Nejtěžší věc bojovat s plevelem je to na záhonech. Kromě toho existuje vysoká pravděpodobnost, že poprvé a navždy a napořád zbavit se otupělosti nebude fungovat. Většina známých metod trvá velmi dlouho, vyžaduje energii a kazí vzhled záhonů.

Květinovou zahradu můžete ochránit před spaním běžnou kovovou deskou. Jednoduše se vykopá do půdy kolem záhonu nebo rostlin. Chráníte tak záhon před množením oddenků v podzemí. Pokud však rýma roste velmi blízko záhonu, pak může rostlina proniknout pomocí semen.

Mulčování může do jisté míry pomoci v boji proti návalům. Chcete-li to provést, měla by být poseta celá zemní část plevelů a poté na povrch půdy položeno seno nebo sláma. Navíc můžete oblast pokrýt tmavým materiálem. Po 7 dnech je krycí materiál nahrazen lepenkou a nahoře se nalije vrstva zeminy. Pokud květiny spadnou pod krycí materiál spolu se spláchnutím, je třeba v místech jejich růstu vytvořit díry. Oddenky trvalek tak dostanou potřebnou vlhkost.

Pozornost! Místo lepenky je dokonalý střešní materiál nebo fólie.

Můžete také každý týden sbírat nebo sekat všechny listy a stonky plevelů. V tomto případě většina rostlin zemře nebo zeslábne. Jedná se o velmi časově náročný proces. Pokud zůstanou rostliny nedotčené několik týdnů, znovu se rozšíří na záhon.

Někteří zahradníci také používají herbicidy ve svých postelích k zabíjení vrby. Pouze v tomto případě musíte být velmi opatrní, protože můžete ublížit květinám. Herbicidy se v tomto případě aplikují lokálně na listy a vrcholy vápníku. K tomu můžete použít štětec.

Zbavení snů na zahradě

Bez ohledu na to, jak primitivní to může být, nejúčinnější metodou je kultivovat zahradu vidlemi. Nejjednodušší je tedy hák oddenku zaháknout a vytáhnout. Pamatujte však, že sníh se může dostat až k postelím a do podzemí. Chcete-li ochránit svou zahradu před nežádoucím „hostem“, musíte kopat břidlici kolem místa do hloubky asi 40 cm.

Mnoho zahradníků používá následující lidovou metodu. Nelíbí se jí oblasti, kde se pěstují brambory. Důvodem je, že tato plevel netoleruje neustálé házení. Čím častěji tedy provádíte úklid, tím je pravděpodobnější, že na podzim úbor úplně zmizí z vaší zahrady.

Důležité! Sousedství s topinamburem netoleruje ještě větší otupělost. Tato rostlina dokáže přežít mnoho plevelů z vašeho webu.

Pro další metodu byste měli připravit černý film. Místo pokrývá ihned po vykopání půdy na jaře. V této podobě by měla Země stát až do samotného vysazení sazenic nebo semen. Je však možné fólii během výsadby neodstraňovat. K tomu je nutné vytvořit otvory přímo ve filmu, do kterého budou vysazeny sazenice. Toto je pravděpodobně nejúčinnější metoda. Kromě toho nemá prakticky žádné nevýhody. Díky úkrytu se půda dokonale zahřeje, což má velmi pozitivní vliv na sazenice. A úkryt bude sloužit také jako mulčování, díky čemuž boj skončí nejen tupostí, ale i dalšími plevelem. Jedinou nevýhodou je, že se houby a jiné patogeny v takovém prostředí rychle množí. Mnoho zahradníků ale stále bojuje se splachováním tímto způsobem. Je lepší získat špatnou sklizeň jednou než pokaždé kvůli sousedství s takovým plevelem.

Závěr

Nyní přesně víte, jak se zbavit zasněnosti ve vaší oblasti. Plevel jako rýma straší mnoho zahradníků a zahradníků. Cítí se skvěle na záhonech spolu s vytrvalými květinami, na zahradě, v malinových výsadbách. Obecně téměř všude. Mnoho lidí se této trávy zbavuje na venkově nebo na zahradě pomocí různých metod a zařízení. Bohužel ne každému se podařilo zasténání zcela vymýtit.Úsilí a vytrvalost však budou určitě odměněny a plevelů bude mnohem méně.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce