Jak se navždy zbavit pšeničné trávy na webu

Možná, že zahradník nemá nepříjemnějšího nepřítele než plevele... Jsou schopni vyvážit nejklidnější a nejzkušenější osobu. Zdálo by se, že na tomto místě právě odplácel zahradní postel a několik dní můžete klidně obdivovat plody své snahy, ale teď už déšť utekl, vyrušen o týden, a hle - a je tu opět les tráva a z pěstovaných rostlin, jak se říká, existují pouze rohy, ano nohy. Pšeničná tráva je nejjasnějším představitelem těchto darebáků v masce rostlin. Po mnoho let, jaké metody nebyly vynalezeny k boji proti němu, ale je živý a zdravý a ovládá stále více nových území.

Ve skutečnosti je pšeničná tráva jen rostlina, takže se s ní samozřejmě dokážete vyrovnat, stačí si vybrat určitou strategii a důsledně ji dodržovat. Tento článek je věnován přesně tomu, jak se zbavit plíživé pšeničné trávy.

Celoobličejový a profilový portrét

Než začnete přemýšlet o tom, jak se vypořádat s pšeničnou trávou, musíte tuto rostlinu lépe poznat, protože navzdory všem zjevným nevýhodám pro zahradníka má také výhody. Pšeničná tráva poskytuje vynikající seno a výživnou zelenou píce pro hospodářská zvířata a drůbež. Rostlina má léčivé vlastnosti, protože ne nadarmo ji kočky a psi často jedí, když se necítí dobře. Proto předtím, než zcela a neodvolatelně zničíte pšeničnou trávu ve vaší oblasti, přemýšlejte o tom, možná vám tato rostlina může být stále užitečná.

Komentář! Pšeničná tráva může opravdu pomoci při onemocněních plic, jater, žaludku a střev. A šťáva z čerstvé pšeničné trávy se používá při kožních problémech.

Jak tedy vypadá plíživá pšeničná tráva? A vypadá to jako nejběžnější tráva z rodiny obilovin. Je to vytrvalá rostlina, kterou je třeba vzít v úvahu při zahájení boje s ním. Hlavním lákadlem pšeničné trávy je oddenek, který je schopen větvení a plazení (odtud specifický název) na velké vzdálenosti. V horizontální rovině je oddenek jedné rostliny docela schopný pokrýt plochu tří metrů čtverečních. Ale hloubka pšeničné trávy zřídka proniká pod 15-20 cm.

Pšeničná tráva, jejíž fotografii můžete vidět níže, se může množit semeny a oddenkovými segmenty a tak úspěšně, že i centimetrový segment stačí k tomu, aby rostlina uvolnila stonek s listem.

Lidé nazývají pšeničnou trávu pšeničnou trávou a psí zub pro schopnost propíchnout (bodnout) plodiny pěstovaných rostlin, stejně jako žito a obyvatele podobnosti s pěstovanými obilnými rostlinami (pšenice, žito).

Pšeničná tráva může dosáhnout výšky 1,5 metru. Na detailní fotografii můžete vidět, že její listy někdy získávají namodralý odstín.

Vzhledem k tomu, že rostlina patří do rodiny obilovin, její květ vypadá jako vztyčený hrot.

Pšeničná tráva je opravdu superodolná rostlina.

Pozornost! Roste na jakékoli půdě a cítí se dobře i na letní chatě s kyselou půdou.

Rostlina snadno snáší všechna sucha a mrazy a její semena začínají klíčit již při teplotách + 2 ° С- + 3 ° С. Samozřejmě, všechny tyto vlastnosti dohromady tvoří vzhled škodlivého škůdce zahrad a zeleninových zahrad.

Drtivá rána chemií

Pokud trápíte mozek problémem, jak dostat ze zahrady pšeničnou trávu, pak vám v každém případě pomůže použití herbicidů.Herbicidy, tj. Chemikálie, které ničí rostliny, jsou známy již dlouho, ale teprve v posledních letech se objevily ty, které jsou považovány za relativně bezpečné. Jsou rozděleny na:

 • kontinuální herbicidy, které jsou lepší pro ošetření velkých ploch bez výsadby pěstovaných rostlin;
 • selektivní herbicidyto se hodí pro trávníky nebo postele s již vysazenou zeleninou.

Mezi léky, které zahradníci nejaktivněji používají, je třeba zmínit následující:

 • Tornádo;
 • Zátah;
 • Hurikán Forte;
 • Přízemní;
 • Agrokiller;
 • Fusilade Forte.

Když účinná látka těchto přípravků zasáhne zelenou část rostliny, rychle se rozšíří po celém těle, pronikne do kořenů, syntéza látek je narušena a pšeničná tráva zemře. Nevýhodou těchto léků je, že neovlivňují semena a jejich klíčení, proto po jediném ošetření nové rostliny často vylezou ze země a rychle získají zpět své území.

Z toho vyplývá závěr: ošetření herbicidy by mělo být provedeno alespoň dvakrát.

Předpokládá se, že poločas škodlivých složek po expozici herbicidům je 2–4 týdny. To znamená, že po tomto období může být zahrada zaseta potřebnými rostlinami nebo mohou být vysazeny sazenice. Proto má smysl provádět proces zpracování buď brzy na jaře, nebo na podzim po sklizni. Zahradníci, kteří tuto metodu použili, ji považují za velmi účinnou při zabíjení pšeničné trávy na zahradě. Otázka úplné neškodnosti herbicidů je však stále otevřená.

Rada! V zájmu ochrany svých pěstovaných rostlin nepoužívejte tyto přípravky častěji než jednou za tři roky na stejném místě.

Metody ekologického zemědělství

Ekologické zemědělství a jeho metody jsou stále oblíbenější mezi obyvateli letních zahrad a zahradníky. A ne bezdůvodně, protože to umožňují, aniž by došlo k narušení přirozené rovnováhy, je docela možné vyrovnat se s problémy, které nejsou vždy stejné jako chemikálie. Pokud nechcete používat chemii, ale nevíte, jak se zbavit plevelů zvaných pšeničná tráva jinak, přijde vám na pomoc ekologické zemědělství.

EM - léky

Vědci relativně nedávno vyvinuli nová léčiva, která jsou shluky určitých mikroorganismů. Při zpracování zdravých rostlinných tkání v malých koncentracích (jako v případě homeopatie) jsou schopny nejen zlepšit vývoj rostlin, ale také je chránit před chorobami. Na druhou stranu, pokud se koncentrace zvýší desetkrát a dojde k ošetření poškozených rostlinných tkání, pak mikroorganismy, jednou na čerstvých řezech, nastartují fermentační mechanismus, kořeny ztratí svoji vitalitu a rostliny odumřou. Pomocí tohoto mechanismu se můžete zbavit pšeničné trávy v zahradě.

Nejznámější jsou následující EM léky:

 • Záře;
 • Baikal EM-1;
 • EM sirup;
 • Tamir;
 • Obrození;
 • Gumazate EM je univerzální.

Schéma boje s pšeničnou trávou pomocí EM přípravků je následující: na podzim, po sklizni, je nutné ořezat všechny nepotřebné rostliny, včetně plíživé plevelné plevelů na úrovni půdy. Ve stejný den rozlijte celou zkosenou oblast některým z přípravků EM v koncentraci 10krát vyšší než tradiční.

Důležité! Ošetření musí být provedeno do 12 hodin po nařezání rostlin, aby přípravky padaly na čerstvé řezy, jinak může být účinek výrazně snížen.

Dalším důsledkem takového ošetření je to, že mikroorganismy stimulují klíčení semen pšeničné trávy, které poté, co začaly růst, rychle spadnou pod první mráz. Pokud stejnou operaci zopakujete brzy na jaře poté, co se objeví další výhonky, můžete nakonec zničit ty rostliny pšeničné trávy, které na podzim nezemřely.

Mulčování půdy

Chcete-li se zbavit pšeničné trávy, stačí pokrýt oblasti, na kterých se usadila, jakýmkoli tmavým materiálem: filmem, střešní plstí, netkaným materiálem nebo jen lepenkou. Tato metoda vás nezklame, pokud přístřešky dáte brzy na jaře a necháte je až do začátku zimy. Jediným problémem je, že tímto způsobem bojují proti pšeničné trávě jen na malých plochách. Na velké ploše se zdá obtížné najít tolik tmavého materiálu pro ochranu rostlin.

Ale na malých plochách je těžké se vyrovnat s myšlenkou, že tato země bude během celého teplého období vypnuta z oběhu. Proto tato metoda funguje nejlépe pro ničení pšeničné trávy v uličkách rostlinných záhonů.

Siderata - záchranáři

Siderata jsou rostliny, které po zasetí a rozřezání před kvetením zlepšují stav půdy. Mnoho z nich, zejména rostlin z čeledi luštěnin, dokáže obohatit půdu o živiny, zatímco jiné pomáhají v boji proti plevelům jejich vytlačováním.

Mnoho zahradníků se zachrání před invazí pšeničné trávy setím oblastí, kde začala obzvláště aktivně růst, ovesem nebo žito. Tuto operaci lze provést jak na jaře, tak na podzim po sklizni. Dříve musela být země obdělávána nebo vykopána nejméně půl lopaty, aniž by si vybrala oddenky pšeničné trávy.

Pozornost! Tato metoda je vhodná i pro velký pozemek.

Poté zasejte žito nebo oves stuhami vzdálenými 15 cm. Asi po 5-6 týdnech, kdy rostliny dosáhnou 15 cm, je třeba je oříznout, znovu kultivovat a pokud to povětrnostní podmínky dovolí, je oblast znovu zaseta žitem nebo ovesem. Pokud tento postup zopakujete celkem asi třikrát, bude pšeničná tráva na vašem webu navždy zničena.

Je zajímavé, že pšeničná tráva také nemá ráda některé pěstované rostliny, jako je hrach, kukuřice, fazole a slunečnice. Pokud jsou semena těchto rostlin hustě zasazena na zorané pole, pak až vyrostou, budou moci uškrtit její kořenový systém a plíživá pšeničná tráva bude odstraněna.

Agrotechnické techniky

Tyto metody nakládání s plevelem jsou pravděpodobně známy všem zahradníkům, nicméně mohou být účinné na malých plochách s určitou vytrvalostí, trpělivostí a tvrdou prací.

 • Kopání s pečlivým výběrem kořenů pšeničné trávy. Musí to být provedeno pomocí vidle, protože lopata sníží pouze oddenky rostlin a je téměř nemožné je úplně vybrat. Vidle s tímto úkolem obvykle odvádí vynikající práci.
 • Kontinuální prořezávání mladých rostlin pšenice na úrovni terénu. Tato metoda boje proti pšeničné trávě se ve skutečnosti počítá ze skutečnosti, že dříve nebo později žádné kořeny nepřežijí a bez toho, aby jim dodávaly potravu z nadzemní listové části rostlin, zemřou.
 • Pravidelné mletí kořenů rostlin kultivátorem. Při použití této metody je důležité včas odstranit mladé sazenice pšeničné trávy ze země, než jejich kořeny stihnou vytvořit novou silnou vrstvu.
 • Kupodivu to zní, ale můžete jednoduše ignorovat pšeničnou trávu v zahradě, abyste s ní bojovali. V tomto případě je lepenka položena přímo na vrchol rostlin, na vrchol je umístěna řada rostlinných zbytků, které jsou pokryty vrstvou úrodné půdy. Okraje improvizovaného zahradního záhonu mohou být obloženy kameny nebo cihlami a lze tam vysadit jakékoli zahradní rostliny. Wheatgrass nemůže přežít pod takovou strukturou.

Komentář! Nezapomeňte, že i když vaše kontrola plevelů skončila úspěšně a pšeničná tráva zmizela z vašeho webu, může se od vás dobře plazit zpět od sousedů.

Bylo to za starých časů, kdy celá vesnice obvykle bojovala s pšeničnou trávou a nyní, vzhledem k počtu opuštěných míst, musíme sami přijmout opatření k ochraně hranic před nezvaným hostem. To je snadné udělat, pokud nemáte příliš velkou plochu, kopat do země ze strany sousedů do hloubky 25-30 cm pásů břidlice nebo jakéhokoli plastu na ochranu před oddenky rostliny.

Lidové metody

Pokud jde o boj s pšeničnou trávou, všechny prostředky jsou dobré a možná vás bude zajímat některé lidové způsoby, jak se zbavit této plevelů.

 • Soda - Použitím silného roztoku sody na zalévání keřů z pšeničné trávy se otravné rostliny snadno zbavíte.
 • Sůl je nejlevnější lidový lék na pšeničnou trávu. Pokud ji posypete na rostliny shora, pak se po zalévání nebo dešti absorbuje do země a výrazně omezí růst pšeničné trávy.
 • Kyselina citronová - pokud se 3 polévkové lžíce látky rozpustí v 1 litru horké vody a nastříká se výsledným roztokem pšeničné trávy, pak bude muset dlouho přijít k rozumu.
 • Ocet - pro postřik pšeničné trávy je lepší vzít 15-20% octa, ale 9% je také vhodných pro zničení pozemní části rostlin. Bohužel je těžké zničit kořenový systém pšeničné trávy octem, lék je dobrý pouze pro roční plevele.
 • Ethylalkohol - může být obtížné najít tuto drogu v zemi, nicméně, pokud ji zředíte v poměru 1:10 a obděláváte půdu, pak zaručuje zničení pšeničné trávy po celou další zahradní sezónu.
 • Vroucí voda nebo hořák - oba jsou účinné hlavně proti zemní části pšeničné trávy. Nějaký čas po ošetření je schopen znovu se zotavit z oddenků.

Jak vidíte, pšeničná tráva je docela zvládnutelná a výběr fondů je poměrně široký. Musíte si jen pamatovat, že všechno vyžaduje určitou míru.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce