Tomato Riddle: vlastnosti a popis odrůdy

Pro zajištění velkorysé a rozmanité sklizně pěstují zahradníci několik druhů zeleniny. A samozřejmě se každý snaží sklízet brzy. Za tímto účelem jsou vybrána raná rajčata. Odrůda rajčat Zagadka je ideální pro zkušené i začínající letní obyvatele.

Odrůdová charakteristika

Určující keře rajčatového kultivaru Zagadka jsou tvořeny silnými a mocnými kmeny. Na otevřeném poli rostou rajčata do výšky asi 50 cm a ve skleníku se mohou zvednout o 60 cm. Kromě toho jsou keře vytvořeny v poměrně kompaktní formě. Nad pátým nebo šestým listem vyrůstá první shluk, na kterém je vázáno asi pět až šest plodů. Tomato Riddle prakticky nedává nevlastní děti.

Charakteristickým rysem odrůdy rajčat Riddle je časná zralost. Od okamžiku klíčení semen do sklizně uplyne 85-87 dní.

Jasně červené Riddle rajčata dozrávají v kulatém tvaru, mírně žebrované poblíž stonku (jako na fotografii). Hmotnost rajčete pěstovaného na otevřeném poli je asi 80-95 g a ve sklenících může zelenina přibrat na váze asi 112 g. Masitá dužina rajčat Hádanka chutná dobře. Zelenina má hustou slupku, která nepraská, takže rajčata se skvěle přepravují na dlouhé vzdálenosti.

Průměrný výnos odrůdy Zagadka je přibližně 22 kg na pozemek na metr čtvereční. První zralá rajčata odrůdy Riddle se objevují počátkem až poloviny června. Rajčata nepotřebují během procesu růstu zvláštní pozornost.

Pěstování rajčat

Odrůda Riddle dobře roste na stinných místech a je lepší vysazovat sazenice v otevřeném terénu nebo ve skleníku.

Výsadba semen

Pokud se použije výsadbový materiál známého výrobce, není nutné provádět speciální přípravu osiva. Výsev semen v krabici se doporučuje na konci března.

Fáze pěstování sazenic:

  1. Připravuje se kontejner s úrodnou půdou. Dostatečná výška boxu je 5-7 cm, ve vlhkém terénu je nakresleno několik paralelních rýh ve vzdálenosti 2-4 cm od sebe.
  2. Semena rajčat Riddle jsou rozloženy v řadě s krokem 1,5-2 cm.Pokud pěstujete semena častěji, pak při výsadbě klíčků můžete rostliny poškodit. Zrna jsou lehce pokryta půdou.
  3. Nádoba je pokryta průhledným plastovým obalem nebo sklem a umístěna na teplém místě. Optimální teplota pro klíčení semen je + 22-23˚ С.
  4. Asi po pěti až šesti dnech semena vyklíčí a box se umístí na osvětlenou plochu.
  5. Pokud mají sazenice dva listy, bude možné klíčky sbírat a vysazovat do samostatných šálků nebo malých nádob.

Asi dva týdny před přesazením sazenic na místo byste měli začít tvrdnout. Za tímto účelem musí být sazenice vyvedeny na čerstvý vzduch. Je nutné začít s několika minutami a postupně prodlužovat dobu kalení. V předvečer přesazení by sazenice měly být po celý den venku. Sazenice se vysazují Riddle pouze tehdy, když nastane teplé počasí a pravděpodobnost nočních mrazů bude minimální.

Rada! Sazenice musí být přepravovány opatrně, klíčky by neměly být poškozeny. Sazební materiál by neměl ležet do strany.

Výsadba sazenic

Je lepší provést transplantaci za zamračeného dne nebo zvolit čas večer, aby rostlina přes noc zesílila. Před přesazením musí být půda v šálcích mírně navlhčena, aby bylo snazší odstranit sazenice, a kořeny nejsou poškozeny.

Doporučené schéma pro výsadbu rostlinného materiálu je 6-8 keřů na metr čtvereční plochy. Rajčata by se neměla vzájemně rušit. Každé rajče odrůdy Riddle by mělo dostávat maximum světla a vzduchu. Proto jsou otvory umístěny v řadě s roztečí 35-40 cm a mezi řádky ponechávají 70-80 cm. Nejlepší možností je umístit sazenice do 2 řad (ve vzdálenosti 35 cm), přičemž 70-80 cm na cestě.

Jamky hluboké 15-20 cm jsou připraveny předem. Každá díra je zcela naplněna vodou a musíte počkat, než se vstřebá. Rajčatová odrůda Riddle je vyjmuta z nádoby, umístěna do díry a kolem rostliny je sypán malý kompost. Sazenice je pokryta zeminou a mírně zhutněna. Pod každým pouzdrem se nalije asi litr vody. Bezprostředně vedle výhonku se umístí 50 cm vysoký kolík, aby se stonky svázaly. Nedoporučuje se používat syntetické nitě k upevnění rajčat, protože by mohly poškodit stonky. Nejvhodnější možností je konopné lano.

Rada! Během týdne nemohou být rajčata napojena a po dvou týdnech je vhodné semenáčky napíchnout.

Skleník v postelích

Pokud je venku stále relativně chladno, pak je výsadba Riddle rajčat pokryta fólií, dokud se neohřeje. To se provádí tak, aby sazenice dobře zakořenily a netrpěly vysycháním. Ve skleníku vyžadují sazenice polovinu vody.

Rada! Film pro uspořádání struktury může být potažen průhledným polyethylenem nebo speciálním agrofibrem.

Agrofibre má několik výhod: odolný a spolehlivý materiál, odolný proti silnému větru, chrání rostliny během silného deště nebo před jasným slunečním světlem, odolné plátno, které lze dobře vyčistit.

Jako podpěry můžete použít trubky z PVC, které se snadno ohýbají. Pokud jsou na plátně nakresleny šňůrky, bude snadné do nich vložit trubky. Poté jsou kolíky zatlačeny podél okrajů rajčatových záhonů a trubky jsou na ně již nasazeny. Není těžké upevnit konstrukci přes přistání. Abyste plátno okamžitě neodstranili, jednoduše jej nasbírejte a rajčata otevřete.

Doporučení pro zalévání

Zabraňte vniknutí vody do stonku nebo listů rajčat. Proto musíte zalévat rajčata Riddle výhradně na kořen. Kromě toho je vhodné to udělat večer, pak voda dobře nasytí půdu a méně se odpaří.

Dokud ovoce není zasazeno, není nutné nést zalévání, je nutné pouze zabránit vysychání půdy a vzniku trhlin v půdě.

Rada! Nejlepší možností zavlažování je uspořádání odkapávacího systému. Trubky jsou položeny podél řad rajčat a voda proudí pod každým kořenem, aniž by padla na stonku nebo listy.

Při nasazování plodů odrůdy Riddle se doporučuje rajčata hojně zalévat každých 4–6 dní. Abyste lépe absorbovali vodu, můžete v předvečer zalévání mírně uvolnit půdu. Mulčování půdy pomocí slámy nebo sena zabrání rychlému vysychání půdy.

Klimatické podmínky regionu mají samozřejmě také velký význam pro vytvoření zavlažovacího režimu.

Top dressing z rajčat

Během sezóny je vhodné půdu hnojit třikrát až pětkrát. Hlavní požadavky jsou: hnojit půdu včas a nepřekračovat dávku.

Jeden a půl až dva týdny po výsadbě sazenic rajčat Riddle se do půdy zavede roztok dusičnanu amonného (10-20 g hnojiva se rozpustí v 10 litrech vody).

Během období květu je postel s rajčaty oplodněna roztokem hnoje s Azofoskou (na 10 litrů stačí 20 g).

Poté, každé dva týdny, jsou Riddle rajčata zalita mulleinem nebo anorganickými roztoky (na 10 litrů se přidá 15 g dusičnanu amonného a 25 g síranu draselného).

Nemoci rajčat

Kvůli časnému dozrávání plodů se rajče Riddle dokáže vyhnout hromadné infekci chorobami. Proto není nutná žádná speciální profylaxe ani použití speciálních chemikálií.

Odrůda rajčat Zagadka je vynikající volbou pro zahradníky, kteří jsou zvyklí sbírat zralá rajčata v polovině června.Díky jednoduchým pravidlům péče budou i začínající zahradníci sklízet slušnou úrodu.

Recenze zahradníků

Svetlana Andreychik, Gomel
Tomatoes Riddle je pro mě nová odrůda. Koncem května jsem vysadil sazenice na otevřeném terénu (bál jsem se pozdních mrazů). Proto byla první plodina sklizena v červenci. Ale přesto se mi rajče opravdu líbilo, zejména proto, že nebylo nutné sevřít. Chutné masité plody naši rodinu potěšily velmi dlouho.
Ilya Sergeev, Rostov na Donu
Souhlasím, že tato odrůda Riddle nevyžaduje velkou pozornost. Rajčata ale obecně nedělala velký dojem. Gurmáni Záhada nepřekvapuje. Už neplánuji pěstovat další rajčata odrůdy Riddle.
Štěpán Nosov, Belgorod
Na místě už třetí sezónu vysazuji rajče. Jsem spokojen s takovými výhodami odrůdy: není třeba sevřít, rajčata dozrávají ve shlucích najednou, neochorí. Začal sbírat mírně nezralé plody, aby se mohly dostat do místnosti. Ale rajčata na keři získávají více výživy. Rajčata odrůdy Riddle jsou skladována perfektně, téměř 4-6 týdnů. Chuť je vynikající a velikost je vhodná ke konzervování.
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce