Tomato Pinocchio: recenze, fotografie

V poslední době jsou cherry rajčata stále populárnější. Neurčité a standardní, s jednoduchými nebo složitými štětci, různých barev a tvarů, všechny jsou malé velikosti a mají vynikající bohatou chuť, někdy s ovocnými tóny. Používají se k zdobení různých pokrmů, není nadarmo se těmto rajčatům někdy říká koktejlová rajčata. Mohou být sušeny, protože mají vysoký obsah pevných látek a cukrů. Cherry rajčata vypadají skvěle v marinádách. Ale především přinášejí dětem radost, protože je jedí čisté přímo z křoví. Malí spotřebitelé milují tuto zeleninu pro svou chuť a dospělí ji také oceňují pro její nepopiratelné výhody.

Důležité! Pouze 100 g cherry rajčat obsahuje denní příjem tak důležitých vitamínů jako C, B a A, stejně jako železa a draslíku, které tělo tolik potřebuje.

Historie cherry rajčat

Poté, co byla rajčata uvedena do Evropy, byla na řeckém ostrově Santorini pěstována maloplodá rajčata. Milovali sopečnou půdu ostrova a suché podnebí. Historie odrůdové třešně sahá do roku 1973. Tehdy izraelští chovatelé získali první pěstované odrůdy maloplodých rajčat. Byly sladké, dobře skladované a velmi dobře vydržely přepravu. Od té doby se cherry rajčata rozšířila do celého světa a jejich odrůdy a hybridy jsou stále více a více.

Mezi nimi jsou jak vysoké, tak velmi drobky. S jedním z nich vám dnes představíme. Toto je rajče Pinocchio, jehož úplné vlastnosti a popis jsou uvedeny níže. Tady je jeho fotka.

Popis a vlastnosti

Tomato Pinocchio byl zařazen do Státního rejstříku výsledků v chovu v roce 1997. Doporučuje se pro pěstování ve všech oblastech naší země. Zpočátku bylo rajče Pinocchio určeno pro venkovní pěstování, ale mnoho zahradníků si rychle uvědomilo, že malá rostlina s kompaktním kořenovým systémem bude dobře fungovat balkón a je docela vhodný pro vnitřní kulturu.

Státní registr ji uvádí jako odrůdu v ​​polovině sezóny, ale výrobní společnosti, například Sedek, ji považují za ranou sezónu.

Rajčata Pinocchio patří ke standardním odrůdám a jsou velmi určující. Vůbec nepotřebuje štípání, silný keř by neměl potřebovat podvazek. Nízké, jen do 30 cm keře nedávají silné kořeny.

Rada! Tato odrůda rajčat je nejlépe svázaná. Bush plný plodin lze jednoduše otočit ze země.

Výnos Pinocchia není příliš vysoký. Mnoho výrobců slibuje až 1,5 kg na pouzdro, ale ve skutečnosti je to méně. Zhutněná výsadba vám umožní získat větší výnos na jednotku plochy, protože rajčatové keře jsou kompaktní a nezabírají mnoho místa. List rostliny je prostředního typu mezi rajčaty a bramborami. Je tmavě zelené barvy, mírně vrásčitá. V době plodení jsou keře poseté malými plody velmi dekorativní.

Pinocchio, stejně jako všechna superdeterminovaná rajčata, je nakloněno brzy, to znamená, že končí svůj růst. Zahradníci proto někdy vysazují záhony s vyššími rajčaty rostlinami Pinocchio. Rychle se vydává a nenarušuje růst jiných rajčat.

  • na keři je mnoho shluků rajčat, z nichž každá může mít až 10 plodů;
  • hmotnost jednoho rajčete se pohybuje od 20 do 30 g;
  • tvar ovoce je kulatý a barva je jasně červená;
  • chuť je velmi příjemná, rajská, nasládlá s lehkou kyselostí;
  • Účel rajčat Pinocchio je univerzální - jsou chutná čerstvá, perfektně marinovaná a jsou dobrá v jiných přípravcích.

Aby byl popis a vlastnosti rajčat Pinocchio úplný, je třeba zmínit, že tato rostlina je odolná vůči hlavním chorobám rajčat, díky své rané zralosti dokáže přinést ovoce před výskytem phytophthory.

Toto rajče se pěstuje na otevřeném poli, ale stále více a více zahradníků získává jeho semena, aby s ním nejen vyzdobili balkon nebo lodžii, ale také aby získali sklizeň chutných a zdravých rajčat doma. Ale kdekoli pěstujete rajče Pinocchio, musíte začít se sazenicemi.

Pěstování sazenic

Načasování setí semen pro sazenice závisí na tom, kde bude rostlina nadále existovat. U otevřeného terénu může sečení začít koncem března nebo začátkem dubna. Pro balkónovou kulturu ji můžete zasít dříve, protože květináče s rostlinami lze v případě studeného prasknutí vždy přesunout do místnosti. Pro pěstování na parapetu se na podzim vysívá rajče Pinocchio, aby se do začátku zimy získaly hotové sazenice.

Varování! V tuto chvíli je katastroficky málo světla, bez plnohodnotného osvětlení nelze pěstovat sazenice ani rajčata.

Nakoupená semena i semena shromážděná z jejich rajčat v zahradě jsou připravena k setí: jsou nakládána v roztoku manganistanu draselného. Pro požadovaný účinek by měla být jeho koncentrace 1%. Semena by neměla být v roztoku uchovávána déle než 20 minut, aby neztratila klíčivost. Dále je musíte namočit do roztoku epinu, humátu a zirkonu. Tyto látky nejen zvyšují energii klíčení semen, ale také stimulují imunitu budoucí rostliny. Doba expozice je od 12 do 18 hodin.

Semena se vysévají bezprostředně po namočení do připravené půdy ze stejných částí humusu, listové nebo rašelinové půdy a zakoupené rašelinové půdy. Přidání popela do směsi - 10 litrové sklo a superfosfát - st. lžíce na stejné množství učiní půdu výživnější. Výsev se nejlépe provádí v samostatných kazetách nebo květináčích - každé po 2 semenech. Pokud klíčí obě rostliny, zůstává nejsilnější, druhá je opatrně odříznuta na úrovni půdy.

Důležité! Je nemožné zasít semena rajče Pinocchio přímo do velkých nádob.

Kořenový systém malých rajčat roste pomalu a jednoduše nedokáže zvládnout objem velkého hrnce, půda se okyselí, což bude mít v budoucnu špatný vliv na vývoj rostliny.

Abyste mohli úspěšně pěstovat sazenice, potřebujete optimální teplotu - asi 22 stupňů, dobré a dostatečné osvětlení v čase - denní hodiny by měly trvat nejméně 12 hodin a včasné mírné zalévání. Zalévejte rajčata Pinocchio pouze usazenou vodou při pokojové teplotě. To by mělo být provedeno, když je ornice úplně suchá.

Vrchní obvaz se provádí jednou za deset let rozpustným komplexním minerálním hnojivem s povinným obsahem stopových prvků. Každé 3-4 týdny musíte přesadit do větší nádoby. Kořenový systém musí být pečlivě chráněn před poškozením a rostliny musí být přeneseny hrudkou Země, aniž by ji setřásly.

Vlastnosti pěstování v půdě

Pinocchio rajčata se vysazují pouze v teplé zemi. Jeho teplota by neměla být nižší než 15 stupňů.

Pozornost! V chladnější půdě nebudou rajčata schopna absorbovat všechny živiny.

Rajčata potřebují týdenní zalévání, vrchní obvaz každých 10-15 dní, uvolnění země po zalévání a dvojité hilling s vlhkou půdou. Pinocchio rajčata jsou napojena pouze teplou vodou. To by mělo být provedeno nejpozději 3 hodiny před západem slunce. Zalévání je nutné pouze u kořene, listy by neměly být navlhčeny, aby se nevytvořily podmínky pro výskyt pozdní plíseň. Na 1 čtvereční m postele mohou být vysazeny až 6 rostlin, ale oni se cítí lépe, pokud je zachována vzdálenost 50 cm mezi keři.

Pěstujeme rajčata na balkóně

K tomu je vhodná lodžie nebo balkon orientovaný na jih, jihovýchod nebo jihozápad.Na severním balkoně nebude Pinocchiova rajče mít dostatek světla a jeho vývoj bude velmi pomalý. Rostoucí půda musí být dostatečně úrodná, protože rajče bude růst v uzavřeném prostoru. Je připraven stejným způsobem jako pro pěstování sazenic.

Rada! Aby se po přesazení rostliny cítily dobře a rychle rostly, půda, do které jsou přesazovány, by neměla být méně úrodná než půda, ve které rostly sazenice.

Mnoho zahradníků věří, že pro tuto odrůdu stačí 2 litrový hrnec. Ale podle recenzí těch, kteří pěstovali rajče Pinocchio na balkóně, se cítí lépe v nádobě o objemu nejméně 5 litrů. Je velmi výhodné používat odříznuté pětilitrové plastové lahve, ve kterých je při zalévání bezpodmínečně nutné vytvořit otvory pro odtok přebytečné vody.

Rajčata vysazená v uzavřeném prostoru jsou zcela závislá na péči, kterou jim zahradník poskytuje. Zalévání a krmení by proto mělo být prováděno včas.

Hliněné kóma v květináči se nesmí nechat úplně vyschnout. Rajčata mohou na takovou chybu při odchodu reagovat upuštěním květů a vaječníků. Úrodnost půdy by měla být také vždy ve výšce, což zajistí plnou sklizeň. Rostliny musíte krmit alespoň jednou za 2 týdny, ale se slabým roztokem komplexního minerálního hnojiva. Po krmení je třeba zalévat. Nezapomeňte uvolnit půdu v ​​nádobě na výsadbu tak, aby vzduch volně proudil ke kořenům. Pokud je počasí po dlouhou dobu zamračené, osvětlení rajčat nepoškodí osvětlení speciálními fytolampami. Pro rovnoměrné osvětlení se nádoby s rajčaty otočí o 180 stupňů denně i za slunečného počasí. Rajčata Pinocchio rostoucí na balkóně nepotřebují opylení, protože opylují sami.

Pěstování na parapetu

Trochu se liší od toho na balkoně. Podíl domácích rajčat je důležitý pro udržení správného teplotního režimu do 23 stupňů během dne a 18 v noci. Podsvícení těchto rostlin je nutností. K plnému vývoji potřebují alespoň 12 hodin denního světla. Domácí rajčata jsou napojena tak, aby byla celá hliněná hrudka úplně mokrá. Při krmení se dávají nejprve plná hnojiva a se začátkem kvetení a plodů se do směsi hnojiv navíc přidává draselná sůl.

Rajčata Pinocchio neposkytnou obrovskou sklizeň, ale malé dekorativní keře nejen potěší oko svým vzhledem, ale také poskytnou lahodné ovoce pro děti.

Ohlasy

Ekaterina, 42 let, Kostroma
Vždycky pěstuji cherry rajčata. Ve svém skleníku pěstuji různé odrůdy, které poskytují dobrou sklizeň. A na ulici přistávám Pinocchia. Zasazuji to po okrajích zahrady pouličními rajčaty. Rostou spolu dobře a zvyšuje se výnos ze zahrady. Rádi jíme malá rajčata čerstvá. Jsou vhodné k vyplnění prostoru mezi velkými rajčaty v nádobách na marinádu. Vypadají také velmi pěkně v různých nádobách.

Anna, 30 let, Aleksine
Vzpomínám si na sladkou chuť rajče Pinocchio z dětství. Máma je vždy hodně zasadila. Každý den jsme běhali do zahrady, abychom zjistili, zda je sladká pochoutka zralá. Jedli je přímo z keře, protože moje matka rajčata s ničím nezpracovala. Teď jsem sama matkou a hýčkám děti cherry rajčaty. Mezi mnoha odrůdami má dítě Pinocchio vždy své místo.

Komentáře (1)
  1. Pěstuji 2 rostliny v krabici na parapetu. Letos dozrávají 4 plodiny a kvetou 2 kartáče. Doufám, že do nového roku dostanu některá ze svých rajčat.

    06.11.2019 v 03:11
    Michaele
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce