Tomato Lazy

Není žádným tajemstvím, že rajčata jsou náročná plodina, o kterou se musíte starat. Co zahradníci naší země nechodí, aby získali dobrou sklizeň těchto rostlin milujících teplo. Aby sibiřští chovatelé nějak zmírnili již tak obtížný život našich zahradníků, vyvinuli speciální odrůdu rajčat s názvem Lazy. V tomto článku o něm pojednáme.

Líný

Odrůdová charakteristika

Tomato Lazy je jednou z nejjasnějších odrůd Sibiřský výběrnedávno stažen. Ale navzdory skutečnosti, že od jejího vzniku uplynulo asi 6 let, již si získala širokou distribuci a zaslouženou popularitu.

Tato odrůda dostala své jméno z nějakého důvodu. Je ideální pro začínajícího zahradníka i pro ty, kteří jsou unavení z pocení a péče o rajčatové záhony. Sibiřský chov zanechal na této odrůdě zvláštní otisk - dobře snáší mrazy a není citlivý na teplotní výkyvy. Díky tomu jsou rajčata Lazytom vhodná pro pěstování nejen ve středním pruhu, ale také v nejsevernějších oblastech.

Důležité! Tuto odrůdu je nutné pěstovat pouze v severních oblastech ve sklenících nebo filmových přístřešcích. Zbytek regionů může Lazy Woman bezpečně zasadit do otevřeného terénu - výnos tím nebude trpět.

Odrůda rajčat Lazytayka patří k časně zralým odrůdám. Od okamžiku vzniku do zrání prvních plodů to bude trvat 95 až 100 dní. Jeho rozhodující keře mohou dorůst až do výšky 60 cm. Jejich kompaktní velikost a nízký vzrůst umožňují pěstování i v malých sklenících. Rostliny rajčat odrůdy Lazyayka nepotřebují povinné vytvoření keře. Vše, co potřebují, je odstranit nevlastní děti k prvnímu kartáčku a vyklopit hlavní stonek ve výšce 40 - 50 cm. Kvůli bohatému plodu s velkými plody vyžadují líné keře také vázání na podporu.

Líný

Plody této odrůdy jsou vázány velmi přátelsky a hlavně na postranní nevlastní děti. Ripe Tomato Lazy má tvar ve tvaru srdce a hladkou pokožku. Jeho barva se může měnit: od jasně červené po karmínově červenou. Rajčata této odrůdy jsou velké. Jejich průměrná hmotnost bude asi 300 gramů. Při dobré péči může průměrná hmotnost rajčat přesáhnout 500 gramů. Buničina ovoce má průměrnou hustotu a obsahuje 4 až 5 přepážek. Sušina v rajčatech Lazyayka bude přibližně 4,5%.

Líný

Chuťové vlastnosti této odrůdy jsou vynikající. Mají příjemnou chuť s mírnou kyselostí. Jsou ideální jak pro čerstvou konzumaci, tak pro přípravu džusů a různých omáček. Je možné je použít k přípravě okurek a konzerv. Odrůdu Lazy Tomato lze navíc konzumovat také v sušené formě.

Tato odrůda rajčat se vyznačuje odolností proti plísni a makrosporóze. Ze škůdců může být pro tuto odrůdu nebezpečný medvěd a slimáci útočící na dospělé rostliny.

Důležité! Plísňové léze rostlin a plodů odrůdy Lazyayki jsou při pěstování ve skleníku zcela běžné.

Aby se tomu zabránilo, nesmíme zapomenout na potřebu pravidelného větrání skleníku.

Odrůda rajčat Lazyanka má zvýšený výnos. Z každého z jeho keřů můžete sbírat až 6 kg rajčat. Celkový výnos na metr čtvereční bude asi 15 kg.

Hlavní výhody odrůdy Lazyayka jsou:

 • velké velikosti ovoce;
 • vynikající chuť a vlastnosti trhu;
 • schopnost rajčat dlouhodobě skladovat;
 • mrazuvzdornost;
 • schopnost plodů dozrát s předčasným odstraněním z keře.

Kromě výhod má odrůda rajčat Lazytom několik nevýhod:

 • rostliny této odrůdy netolerují dobře teplo a sucho;
 • pouzdra vyžadují silnou podporu;
 • nemusí růst na všech půdách.

S ohledem na všechny výhody této odrůdy se její nevýhody stávají menšími. Mnoho zahradníků si všimlo nenáročnosti odrůdy rajčat Lazytom a jejího vynikajícího výnosu.

Rostoucí doporučení

V našich zeměpisných šířkách se plodina rajčat Lazytayka, stejně jako jiné odrůdy, pěstuje prostřednictvím sazenic. Jeho příprava začíná v březnu, 50 - 55 dní před přistáním na trvalém místě.

Rada! Ti zahradníci, kteří chtějí začít sklízet tuto ranou odrůdu ještě rychleji, mohou zasadit sazenice na trvalé místo po 45 dnech od vyklíčení.

Současně je nutné zasadit semena pro sazenice nejdříve v polovině března.

Navzdory skutečnosti, že téměř všechna semena procházejí předprodejní přípravou, zkušení zahradníci doporučují, abyste si je sami třídili a zpracovali. K tomu potřebujete:

 • Ponořte všechna semena do vody. Semena, která vyplují na povrch, jsou prázdná a nemohou klíčit. Proto jim není dovoleno přistávat. Kromě toho nesázejte malá a poškozená semena - pravděpodobně nevyklíčí.
 • Vybraná semena musí být ošetřena slabým roztokem manganistanu draselného po dobu 15 minut. Poté musí být opláchnuty teplou vodou.
 • Namočte semínka do vody s přídavkem minerálního hnojiva nebo stimulantu růstu. Doba namáčení by neměla přesáhnout 12 hodin.

Tříděním a zpracováním semen můžete dosáhnout nejen 100% klíčivosti, ale také výrazně posílit imunitu mladých rostlin.

Při výsadbě semen pro sazenice stojí za to dodržovat hloubku setí 1,5 cm, hlubší nebo mělká výsadba nedovolí normálním klíčením semen. Aby se sazenice objevily co nejrychleji, je nutné jim zajistit teplotu 20 až 26 stupňů. Po výskytu většiny sazenic se doporučuje snížit teplotu. Během dne by mělo být 14-16 stupňů a v noci by mělo být mezi 12-14 stupni.

Aby rostliny odrůdy rajčat Lazytom mohly snáze přemístit transplantaci na trvalé místo, musí být vytvrzeny. Postup kalení je poměrně jednoduchý - mladé rostliny se v noci vyjímají na balkon nebo se umisťují do mírně otevřeného okna. Aby se zabránilo roztažení sazenic, musí být nádoby nejprve pokryty fólií.

Důležité! Kalení se provádí při noční teplotě nejméně 10 stupňů.

Líné sazenice se sklízejí po vytvoření prvních dvou listů. Současně musí být pečlivě transplantovány, aniž by došlo k poškození slabého kořenového systému rostlin. Během sklizně musí být každá rostlina zkontrolována a pokud je zjištěna hniloba kořenů, vyřazena. Slabé sazenice by navíc neměly mít šanci. Zvláště pokud se plánuje výsadba na otevřených postelích.

Odrůda rajčat Lazy, navzdory své nenáročné péči, nemusí růst na všech půdách. Její sazenice by neměly být vysazovány na vysoce hnojených kyselých půdách. Optimální budou postele se sypkou půdou střední nebo neutrální kyselosti. Pokud je na místě organizováno střídání plodin, pak postele po:

 • mrkve;
 • Luke;
 • okurky;
 • zelí;
 • luštěniny.
Důležité! Rajčata by se neměla vysazovat po bramborách nebo paprikách po dobu 3 let. Tyto plodiny nezanechají pro rajčata žádné užitečné látky.

Kromě toho sdílejí běžné nemoci, což výrazně zvýší riziko infekce rostlin rajčete.

Více informací o chorobách rajčat naleznete ve videu:

Mladé rostliny odrůdy Lazyayka nepotřebují pro optimální růst dostatek prostoru. Jeden metr čtvereční pojme až 6 keřů. Další péče o ně nebude obtížná. Vše, co potřebují, je:

 • Podvazek na podporu nebo mřížoví;
 • Pravidelné zalévání. V našem podnebí by rajčata měla být napojena nejvýše dvakrát týdně, pokud jsou pěstována venku, a jednou týdně, pokud jsou pěstována ve skleníku. Stojí za to zalévat pouze u kořene. Pro rajčata je lepší nepoužívat zavlažovací zařízení.
 • Odstranění nevlastních dětí této odrůdy se provádí pouze po první kartáč. V budoucnu Lazy-eyed nepotřebuje svírání a tvarování keře.
 • Hnojení minerálními a organickými hnojivy.

Odrůda rajčat Lazy si poradí s uvolňováním a pletí. Provádění těchto postupů však může zvýšit produktivitu rostlin této odrůdy.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých doporučení, můžete první líná rajčata sklízet za 2,5 - 3 měsíce od vzniku výhonků.

Ohlasy

Galina, 42 let, Kovrov
Líná žena si z fotografie vybrala odrůdu rajčat. Již doma jsem četl, že byl nenáročný a tiše se radoval. Semena pro sazenice byla ošetřena manganistanem draselným a vysazena. Sazenice vyklíčily společně, ale ne všechny přežily. Koncem května jsem zasadil sazenice do skleníku. Keře této odrůdy rostly docela kompaktně. Zasazoval jsem je každých 50 cm, ale mohl jsem nechat trochu méně místa. Plody jsou poměrně velké, takže keře musí být svázané. Mají klasickou rajčatovou příchuť s kyselostí. Výtěžek této odrůdy mě potěšil, takže zasadím více.

Larisa, 31 let, Strunino
Tato odrůda byla zakoupena omylem, ale nikdy jsem toho nelitoval. Lazy Tomatoes plně odpovídají fotografiím z obalu osiva. Jsou velké a velmi chutné. Zároveň nevyžadují zvláštní péči. Pěstoval jsem je venku a neočekával jsem hojné plodení. Ale tato odrůda mě překvapila. Určitě to znovu zasadím.

Maria, 58 let, Serpukhov
Už druhý rok vychovávám Lazy Woman. Tato odrůda vyžaduje povinné vázání na podporu. V tomto případě je nutné uvázat nejen samotný kufr, ale také kartáče. Poprvé jsem to neudělal a rajčatový kartáč se zlomil. Obecně je odrůda opravdu dobrá. Má velké a masité plody. Ale bez náležité péče neposkytne hojnou sklizeň. Proto bych neřekl, že je tak nenáročný na péči.

Komentáře (1)
 1. Odrůda "Lazy" je velmi dobrá. Rajčata jsou velká i venku. Buničina je lahodná, dokonce bych to řekl, cukr. Opravdu se mi to líbilo. Určitě zasadím.

  14. 2. 2018 v 08:02
  Natalia 63 let, Kemerovo
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce