Rajčatové banánové nohy: vlastnosti a popis odrůdy

Mnoho zahradníků je v podstatě experimentátor. Jen málo lidí odmítne pěstovat na svém webu novou odrůdu rajčat, aby ocenili chuť nového produktu. A díky chovatelům je pro ně výběr velmi obtížný. Koneckonců, rozmanitost odrůd je prostě úžasná. Některé druhy mají nejen neobvyklou chuť, ale také neobvyklý tvar a barvu. Výnos a zemědělská technologie mnoha rostlinných druhů se výrazně liší. Jedním z těchto nových produktů je odrůda rajčat Banana Legs. Název odrůdy je zajímavý a existuje touha dozvědět se o něm co nejvíce: podívejte se na fotografii, přečtěte si recenze zahradníků, kteří ji již pěstovali ve skleníku nebo na otevřeném poli, porovnejte vlastnosti.

Popis odrůdy

Navzdory skutečnosti, že rajče z banánových nohou bylo vyšlechtěno již v roce 1988, zájem o něj dodnes nevyschl. A z dobrého důvodu. Ačkoli to bylo chováno americkými chovateli, stalo se docela rozšířeným v jižních oblastech, ve středním Rusku a dokonce v oblastech s poměrně drsným podnebím. A to vše kvůli výhodám, které má rajče v plném rozsahu, při úplné absenci jakýchkoli nedostatků.

V tuto chvíli je rajče Banana Legs velmi populární. Rozhodující. Liší se v nenáročné péči. Týká se odrůd v polovině sezóny. V katalozích jej najdete v sekci „žlutoplodé“ odrůdy. Oficiální název je „Banana Legs“. Technika pěstování se prakticky neliší od pěstování tradičních odrůd.

Při pěstování rajčat na otevřeném poli a ve skleníku je malý rozdíl. Pod filmem nebo ve skleníku dorůstají keře až do výšky 1,5 m. Na otevřeném poli sotva dosáhnou keře výšky 0,8 - 0,9 m. Větve a listy jsou poměrně tenké a půvabné.

Zajímavý! Způsob pěstování rajčat „Banánové stehna“ (semenáček nebo bezsemenný) nemá vliv na výnos, chuť a kvalitu ovoce.

Zrání rajčat začíná na 65-70 dní. Liší se také vysokým výnosem - z jednoho keře lze podle pravidel pěstování sklízet nejméně 4–6 kg rajčat.

Vlastnosti plodů a rajčat

Zahradníci nejprve věnují pozornost tvaru a jasu barvy ovoce.

Tvar rajčat je opravdu neobvyklý - trochu připomíná exotické ovoce. Pravděpodobně to byla tato okolnost, která hrála svou roli, když mu chovatelé vybrali takové bizarní jméno. Při popisu odrůdy v internetových obchodech se ale zmiňuje hlavně tvar rampouchu.

Jasně žlutá barva je charakteristickým rysem rajčat Banana Legs. Mírně nezralé plody mají malé záblesky světle zelené barvy, které mizí, jak dozrávají.

Rostlina patří k odrůdám kaprů. Jeden shluk roste od 7 do 13 rajčat. Zrají téměř současně, což umožňuje nejen krmit rodinu chutnými rajčaty s lehkým nádechem citrusů, ale také připravit všechny druhy přípravků na zimu.

Hmotnost jednoho rajčete se pohybuje mezi 50-80 gramy. Ale když pěstujete rajčata ve skleníku, s vynikající péčí a včasným zaléváním, zahradníci si všimnou, že hmotnost ovoce může dosáhnout 110-130 gramů.

Délka rajčat závisí také na podmínkách pěstování. V průměru dosahují velikosti 8–10 cm, ale ve sklenících mohou dorůst až 12 cm.

Rajčata odrůdy "Banana Legs" se liší od tradičních chutí. Masitá, něžná dužina s minimem semen - to je jejich vlastnost. Kůže rajčat je poměrně hustá, což hraje při konzervování důležitou roli. Chuť rajčat je sladká s jemnou kyselostí a lehkou dochutí citronu.

Zajímavý! Rajčatové keře "Banánové nohy" nepotřebují štípání, ale je třeba je pravidelně připnout.

Rajčata jsou skladována velmi dlouho, aniž by se změnila jejich chuť. Rajčata jsou pro přepravu na velké vzdálenosti dobře snášena, pokud byla sklizena mírně nezralá.

Výhody a nevýhody rajčat Banana Legs

Při výběru semen pro svou zahradu každý zahradník kromě charakteristik hodnotí výhody a nevýhody jakékoli odrůdy.

Hlavní výhody rajčat Banana Legs jsou následující:

 • Vysoká produktivita;
 • Jednoduchá pravidla pro výsadbu a následnou péči;
 • Jasná barva a neobvyklý tvar ovoce;
 • Jemná, nasládlá chuť se sotva znatelnou kyselostí;
 • Vysoká odolnost vůči různým chorobám, zejména proti pozdní plísni;
 • Snadno snáší teplo a mírné poklesy teploty;
 • Tato rajčata se snadno přizpůsobují místním klimatickým podmínkám;
 • Stejně dobře se hodí pro venkovní a skleníkové pěstování;
 • Lze pěstovat bezsemenným způsobem;
 • Vysoké procento klíčení semen rajčat "Banana Legs" (více než 97%);
 • Dokonale toleruje potápění a přepravu;
 • Ovoce stejné velikosti;
 • Současné kvetení a zrání.

Se všemi různými výhodami bych chtěl zmínit ještě jednu věc - rajče "Banana Legs" nemá prakticky žádné nevýhody. Pokud během kultivace nastanou nějaké potíže, znamená to, že kultivační pravidla nebyla dodržena. Příliš silná výsadba nebo nedostatečné sluneční světlo výrazně ovlivňuje výnos a chuť rajčat.

Zajímavý! Mírně nezralá rajčata jsou skvělá pro konzervaci jako celek.

Pravidla pro výsadbu a péči

Jak bylo uvedeno výše, technika pěstování rajčat Banana Legs se neliší od ostatních odrůd. Rajčata lze pěstovat jak jako semenáč, tak i bez semenáčků, přičemž semena se vysazují okamžitě na otevřeném terénu. Druhá metoda je ideální pro jižní regiony a střední Rusko, stejně jako pro vlastníky vytápěných skleníků.

Pěstování rajčat v sazenicích

U sazenic se semena rajčat "Banana Legs" vysazují nejméně 65-70 dní před zamýšlenou transplantací do volného terénu. Doporučuje se vybrat ve fázi 2-3 listů. Je nutný vrchní obvaz a pravidelné kypření půdy.

Při přesazování sazenic do volného terénu nelze na 1 m² vysadit více než 4 rostliny. Nezahušťujte výsadbu - nedostatek vzduchu a živin okamžitě ovlivňuje výnos a chuť plodů.

Pěstování rajčat bezsemenným způsobem

Před zasazením semen rajčat "Banana Legs" na otevřeném terénu musíte půdu řádně uvolnit. Vrchní obvaz s komplexními minerálními hnojivy musí být proveden bodově, okamžitě do otvorů.

V procesu růstu rajčata potřebují pravidelné zalévání teplou, usazenou vodou a kypření půdy.

U jakékoli metody pěstování rajčat je nutné během procesu růstu vytvořit keř. K tomu zůstanou 3-4 silné, zdravé stonky. Zbytek musí být odstraněn.

Vlastnosti odrůdy naznačují, že rajče „Banana Legs“ nemusí být štípané. Mnoho zahradníků však podle svých zkušeností stále doporučuje pravidelně sevřít rajčata bezprostředně po vytvoření keře. Jinak budou plody malé a výnos okamžitě poklesne.

Zajímavý! Chovatel Tom Wagner je tvůrcem odrůdy rajčat Banana Legs.

Rajčata musí být svázána, jinak jednoduše spadnou pod váhu kartáčů s mnoha druhy ovoce.

Podle četných recenzí je rajče Banana Legs velmi náročné na péči. Spolu s vysokým výnosem to jen zvyšuje hodnotu této odrůdy.

Aplikace ovoce

Rajčata „Banana Legs“, která mají vynikající chuť, se výborně hodí k čerstvému ​​jídlu i k přípravě letních salátů a plátků při servírování na slavnostním stole. Při přípravě salátů je třeba mít na paměti, že rajčata mají jemnou citrónovou chuť.

Mnoho žen v domácnosti často používá ke konzervování rajčata, a to jako celek i jako součást zimních salátů a lečo. Po nasolení celého ovoce odhalí svou vynikající chuť.

Pro ty, kteří rádi experimentují v kuchyni, lze rajčata Banana Legs použít při přípravě různých omáček, past a jako přísadu do omáčky. Jsou velmi vhodné pro okamžité zmrazení celých nebo nakrájených rajčat, stejně jako pro sušení.

Každá žena v domácnosti v souladu s preferencemi svých rodinných příslušníků najde, kde a jak lze tato neobvyklá, jasná a neuvěřitelně chutná rajčata použít.

Recenze na rajče "Banánové nohy"

Mnoho zahradníků, kteří již pěstovali rajčata této odrůdy na svých pozemcích, mluví velmi nejednoznačně o jejích vlastnostech. Každý si všimne vysoké klíčivosti semen rajčat "Banana Legs" a nenáročné péče. Někteří majitelé stránek poznamenávají, že rostliny této odrůdy přinášejí plody dobře za následujících podmínek:

 • Dodržování pravidel výsadby - ne více než 4 ks na m²;
 • Dobré osvětlení;
 • Vrchní obvaz s minerálními hnojivy ve fázi sběru a následně v procesu růstu;
 • Pravidelné zalévání a kypření půdy;
 • Tvorba keřů a pravidelné svírání.

Pouze v tomto případě můžete počítat s vysokou kvalitou plodiny.

Zajímavý! Při výběru rajčat Banana Legs pro přípravu salátů na zimu nezapomeňte, že po tepelném ošetření se chuť citronu zvýrazní.
Katerina, 43 let, Brjansk
Tuto odrůdu pěstuji již tři roky. Moje rodina se to opravdu líbí. Moje vnoučata tato rajčata velmi milují. Dal jsem to do sklenic až letos. Dříve jedli všechno a před prázdnými místy jich neměli dost. Ale chci se podělit o své zkušenosti. V prvním roce byl výnos velmi nízký. Jak se ukázalo, rajčata banánových nohou rádi rostou, za předpokladu, že je v nich dostatek volného místa a spousta světla. Od té doby je okamžitě vysazuji na otevřeném terénu a neobtěžuji se sazenicemi.
Vitalij, 52 let, Iževsk
Na svačinu jsem měl rád čerstvé banánové nohy. Ale banky se mi nelíbily. Ale to je věc vkusu.
Valentina, 38 let, Saratov
Sázím rajčatové banánové nohy po dlouhou dobu. Chcete-li získat bohatou sklizeň, je nutné je sevřít. Kdysi jsem nechal jen dvě stonky, ale pak jsem začal nechat 4 na každém keři. Nyní je výnos vysoký. Rajčata jsou velmi chutná, moje domácnost má ráda jasně žlutou barvu. Bananchiki mají velmi rádi a v zimě to dostanou z plechovky - živá připomínka slunečného léta.

Autor videa vám řekne o všech výhodách rajčat Banana Legs:

Závěr

Tomato "Banana Legs", charakteristika a popis odrůdy, recenze, fotografie říkají jen jednu věc. Pokud milujete něco exotického a mimořádného, ​​chcete zažít nové vjemy a nebojíte se experimentovat, kupte si semena a bez obav je vysaďte na svůj web. Vy i vaši blízcí se vám určitě bude líbit neobvyklý tvar, jasně žlutá barva a příjemná rajská chuť s nádechem citrusů.

Komentáře (1)
 1. A tato rajčata se mi opravdu líbí. Článek obsahuje fotografii, kde jsou plody nakrájeny na talíři. Jejich vnitřek je průhledný a pak se stávají velmi chutnými. Nespěchejte, abyste je vytrhli jen žluté z keře, počkejte, až se změní na oranžovou.A pak pochopíte, že rajčata jsou opravdu vynikající.

  14.01.2020 v 02:01
  Lýdie
 2. Pěstování banánových nohou v loňském roce. Chutné, v čerstvém stavu prázdné. Proto je vhodný pouze pro zachování

  09/01/2020 v 10:01
  Julie
  1. A co se týče ochrany, odpadků, neměl jsem rád čerstvé ani slané, dokonce jsem byl rozrušený, že jsem zaujal místo ve skleníku, a koupil jsem si pytel semen až za sto rublů.

   17.03.2020 v 03:03
   Elnna
 3. Koupil jsem semena rajčat Banana Legs od partnera. Sdílela semínka také s příbuzným. Rajčata krásně rostla, ale pokud jde o mě, nejsou vůbec chutná, ale toto dřevěné jádro. To je strašné. Vůbec nechápu, jak lze takovou odrůdu inzerovat. To jsou nejhorší rajčata, co jsem kdy zasadil.

  02.01.2020 v 10:01
  Tatyana
 4. Tomato Banana Legs neměl rád: tvrdý střed, žádná chuť. Přestože je odrůda plodná a tvar krásný, při konzervování nepraská, ve sklenicích vypadá krásně.

  23.10.2019 v 09:10
  Galina
 5. Souhlasím s Vyacheslavovým komentářem, že rajče mají tvrdé jádro, jako houba, která všechno kazí. Sklizeň rajčat je velmi velká z keře, chuť zralého rajčete je sladká, vůbec není kyselá.

  09/04/2019 v 10:09
  Olga
 6. Snažil jsem se pěstovat odrůdu Banana Legs ...
  Sklizeň je velká, ale chuť je tak-tak, nikdo z nás to neměl rád, a uprostřed ovoce je nějaký druh tvrdého základu, který nežvýká, zasahuje.

  15. 8. 2019 v 12:08
  Vyacheslav
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce