Odrůdy okurky s oválným svazkem

V poslední době se na trhu objevily odrůdy všívané okurky, ale rychle si získaly popularitu mezi zahradníky, kteří hledají velké sezónní výnosy. Ještě před 15–20 lety se ve sklenících pěstovaly středně zralé hybridy a na otevřeném prostranství obyčejné odrůdové okurky.

Chovatelské hybridy získali chovatelé křížením několika odrůd se ženským vaječníkem. Tyto odrůdy tedy začaly produkovat 4 až 10 plodů na uzel vaječníku, což výrazně zvýšilo výnos.

Pěstování a péče o banda okurky

Aby parta okurek měla dlouhé vegetační období a produkovala značné množství ovoce, vyžaduje zvláštní péči. Velké množství vaječníků oslabuje rostlinu, takže hybridy tohoto typu vyžadují pravidelné krmení a dodržování některých pravidel během kultivace:

 • Všívané okurky nejsou zasazeny příliš blízko u sebe. Maximální hustota mezi keři ve sklenících je 2-3 sazenice na 1 m2, na otevřené půdě může toto číslo dosáhnout až 3-4.
 • Na začátku vegetačního období by rostlina měla mít silný kořen a silnou stopku, aby mohla „krmit“ a udržovat četné vaječníky.
 • Pokud jsou pěstované sazenice okurky určeny k výsadbě na otevřeném terénu, musí být po transplantaci pokryty filmem a uloženy tam až do začátku aktivního kvetení.
 • Parta okurky doporučujeme pěstovat na místech chráněných před větrem. Rostlina je velmi teplomilná a oslabená stonka pravděpodobně zemře jako průvan.
 • Povinné krmení rostliny organickým minerálním hnojivem. Postup se provádí dávkovaný (ne více než 15 gramů na m22 jednou týdně).
 • Pro urychlení růstu skleníků je ve skleníku nebo skleníku instalována volumetrická nádoba se shnilou trávou nebo hnojem. Odpařený oxid uhličitý aktivuje růst rostlinných buněk a umožňuje vám rychle získat požadovanou sklizeň.
Rada! Pamatujte, že sběr okurek ve svazcích by se měl provádět denně.

Přerostlé plody zbývající na keři zabraňují vzniku nových vaječníků.

Podpory jsou důležitým faktorem pro pěstování skupinových hybridů na otevřeném poli. Nejlepší plody a maximální výnos se získávají z keřů připevněných ke mříži upevněné na podpěrách, vysokých 2 metry a výše. Zároveň musí být mezi sloupky připevněna síťovina o velikosti ok nejméně 15 cm, na které jsou připevněny nové řasenky.

Parta okurky vyžadují pravidelnou údržbu a krmení. Navzdory skutečnosti, že vegetace ve svazcích je v rostlině uložena na genetické úrovni, může se změnit z nesprávného zalévání nebo špatného osvětlení.

Současně nelze rostlinu přeplnit hnojivy. V případě hojného nebo nesprávného krmení se mohou chomáče vytvářet pouze na dolních vaječnících stonku. Optimální podmínky pro pěstování okurek jsou udržování požadované teploty (bez náhlých výkyvů) a relativně vysoká vlhkost. Proto se v létě, kdy teplota vzduchu ustálí, doporučuje pěstovat okurky ve vybavených sklenících nebo venku.

Jak si vybrat nejlepší odrůdu pro výsadbu

Hybridy svazkových okurek jsou rozděleny do několika druhů, z nichž hlavní jsou opylovaní hmyzem nebo partenokarpické.První se zpravidla pěstují na otevřeném terénu nebo ve sklenících speciálně vybavených otevírací střechou. Ty jsou přizpůsobeny pro filmové skleníky a skleníky.

Oba se mohou lišit větvením. Pro vysoké skleníky a otevřené terény s vybavenými podpěrami jsou vhodné odrůdy s dobrým a omezeným rozvětvením, pro nízké skleníky a skleníky - se slabým rozvětvením.

Výhody dobře větvených odrůd

Rostliny se vyznačují dlouhým vegetačním obdobím a vysokými výnosy. Pro střední Rusko jsou to odrůdy jako „Maryina Roscha F1“, „Three Tankers“, „Chistye Prudy“, „Boy with a Finger F1“, junior Lieutenant “.

Vlastnosti pěstování okurek s omezeným větvením

Tyto rostliny nevyžadují pravidelné štípání, jsou nenáročné na péči a mají poměrně dlouhé vegetační období. Nejlepší odrůdy - „Gepard F1“, „Mravenec F1“, „Kobylka F1“, „Trumpova karta“.

Nejlepší odrůdy okurek s nízkým větvením

Vynikající volba pro velkou sezónní sklizeň. Vegetační období trvá od 1 do 1,5 měsíce. Slabé boční větve jsou krátké, nevyžadují sevření. Nejlepší odrůdy - Balalajka, kytice F1, abeceda F1.

Nedostatečným růstem

Je zřejmé, že sběr okurek je pravidelný a pracný proces. Ale co ti, kteří se na svých dvorcích objevují jen o víkendech? Je možné pěstovat dobrou sklizeň péčí o okurky 2-3 dny v týdnu?

Zejména pro letní obyvatele vyvinul domácí chov několik odrůd okurek s úmyslným zpomalením růstu plodů. Díky tomu okurky na keři prakticky nemají příležitost přerůst a neberou energii ze zelených. Plodinu lze odstranit jednou týdně.

Nejoblíbenější z nich jsou inseminované odrůdy okurek Captain F1 (na obrázku výše), Acorn F1. Samoopylení - „Buďte zdraví“, „Balkon F1“, „Karapuz F1“.

Pozornost! Při výsadbě hybridů Captain a Acorn pamatujte na to, že tyto rostliny mají výhradně ženský kvetoucí typ, takže jsou s nimi vysazeny všechny okurky odrůd opylovačů.

Všívané okurky s pomalým růstem plodů mají další charakteristickou vlastnost - jejich miniaturní a neopylované plody jsou vynikající pro konzervování. A takový hybrid jako "Balkonny" je nenáročný na péči a poskytuje velké výnosy, přizpůsobující se jakýmkoli podmínkám růstu.

Nejoblíbenější odrůdy okurek

Správně zasazené a dobře pěstované okurky s oválným trsem jsou v průměru schopné vyprodukovat až 20 kg plodiny na keř. Při výběru odrůdy si přečtěte pokyny a prostudujte si základní podmínky péče.

Následující položky jsou dnes populární a žádané:

Lavina F1

Lavina F1

Týká se odrůd raného dozrávání určených pro růst ve sklenících, sklenících a na volném prostranství. V jedné partii se vytvoří 4 až 6 okurek. Vegetační období je 1,5 měsíce a výsledné plody dosahují délky 8 až 10 cm. Odrůda je univerzální a plodinu lze použít jak na saláty, tak na konzervování.

Tchýně F1

Tchýně F1

Samoopylovací odrůda okurek s předčasným dozráváním, která se cítí skvěle jak ve skleníkových podmínkách, tak na otevřeném poli. Ve svazku se tvoří až 4 střední plody, průměrná hmotnost je 100 g. Charakteristickými rysy tohoto typu jsou zvýšená genetická odolnost vůči houbovým chorobám a nízké teploty.

Heroic Strength F1

Heroic Strength F1

Okurka je známá svým dlouhým vegetačním obdobím a vysokými výnosy. Pěstuje se ve sklenících i venku. Průměrný počet vaječníků ve svazku je 8 ks. Délka jedné okurky během období zrání může dosáhnout 12-15 cm.

Zelená vlna F1

Zelená vlna F1

Tato odrůda je považována za nejproduktivnější mezi hybridními partami. Zelená vlna je odolná vůči teplotním extrémům a virovým infekcím typickým pro skleníkové odrůdy. Jak vidíte na fotografii, průměrný počet vaječníků v uzlech je 8-10.

Ajax F1

Ajax F1

Hybrid, jehož semena k nám přicházejí z Holandska.Po úplném zrání dosahují okurky délky 15 cm a hmotnosti až 100 gramů. Odrůda je považována za nejchutnější mezi hybridními hrozny a má záviděníhodnou stabilitu při získávání velkých výnosů.

Piccolo F1

Piccolo F1

Samoopylený hybrid s časným zráním určený pro pěstování ve sklenících a na otevřeném poli. První plody dozrávají již 40. den po přenosu sazenic do půdy. Okurka nevyžaduje pravidelné zalévání a údržbu, je odolná proti padlí, houbovým chorobám, se stabilní dlouhodobou plodností.

Excelsior

Excelsior

Další nová odrůda parta okurek pěstovaných nizozemskými chovateli. Jak vidíte na fotografii, jsou mimořádně krásné. V jedné partě dozrává až 8 plodů o velikosti 10–12 cm. Hybrid je univerzální a ideální pro konzervování a moření. Kromě toho tato odrůda neztrácí svůj vzhled během dlouhodobé přepravy.

Pěstování hroznových okurek je spojeno s některými obtížemi, které nejsou vlastní konvenčním odrůdám okurek. Navzdory tomu si získávají stále větší oblibu mezi zahradníky, kteří chtějí získat stabilní a bohatou úrodu.

Při nákupu semen pro sazenice nezapomeňte konzultovat s prodejcem zvláštnosti pěstování určitého druhu a odrůdy, jeho odolnost vůči měnícím se povětrnostním podmínkám a náchylnost k chorobám. Striktně dodržujte všechny pokyny pro pěstování.

Ohlasy

Antonina Telegin, Novorossijsk
Pěstuji okurky již více než 15 let. Sazím sazenice na postelích, bez skleníku a skleníku. Již druhou sezónu používám lavinová semínka. Okurky splňují své jméno - sklizeň musí být odstraněna téměř každý den a nejmenší okurky jsou překvapivě chutné, jsou-li solené.

Nikolay Samoilov, Taganrog
Už dlouho mám vlastní skleník. Rozhodl jsem se začít pěstovat okurky, abych během sezóny nasbíral co nejvíce sklizně. První zkušenost se ukázala jako úspěšná - odrůda síly Bogatyrskaya nezklamala! Doporučuji tyto okurky všem!

Komentáře (1)
 1. V zásadě souhlasím. Ačkoli zde nebylo uvedeno žádné og. Zyatek (Gavrish). Musíte to vzít do balení od výrobce ...

  04/03/2017 v 12:04
  Alexi
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce