Nejproduktivnější odrůdy rajčat pro skleník

Rajčata jsou oblíbenou zeleninou pro většinu zahradníků. Pěstuje se hlavně ve sklenících a sklenících, které vám umožňují vytvořit nejpříznivější mikroklima pro tuto teplomilnou kulturu. Chovatelé nabízejí mnoho odrůd rajčat, z nichž každá má zvláštní chuť, výrazný tvar, barvu ovoce a různé agronomické vlastnosti. Mnoho zemědělců současně věnuje zvláštní pozornost výnosu rajčat. Článek tedy obsahuje nejvíce produktivní odrůdy rajčat pro skleníky, které umožňují získat více než 30 kg ovoce z 1 m za sezónu2 půda. Níže je uveden podrobný popis takových rekordních odrůd, jsou uvedeny chuťové a agrotechnické vlastnosti jejich plodů.

Vysoce výnosné odrůdy

Ve většině případů mají neurčitá rajčata rekordně vysoké výnosy, které mohou růst a přinést plody až do nepříznivých podmínek. Pro pěstování takových odrůd je skleník nebo skleník vynikající volbou. V chráněných podmínkách zůstává teplota vyšší než na otevřeném poli, rostliny se nebojí krátkodobých chladu a raných mrazů, což znamená, že bude možné sklízet až do pozdního podzimu.

Mezi nejvýznamnější neurčitá skleníková rajčata patří:

Fatalista F1

Odrůda rajčat široce známá ruským farmářům. Má výjimečně vysoký výnos, který je při správné péči asi 38-40 kg / m2... Rajčata patří k neurčitým, její keře jsou velmi vysoký a listové. Při pěstování rajče pro skleník Fatalist f1 je třeba dbát na to, aby se včas svázal a vytvořil keř. Tím se zabrání poškození rostliny v důsledku velkého množství ovoce.

Fatalista F1

Fatalistická rajčata F1 dozrávají 100–110 dní po zasetí semene. Před nástupem technické zralosti jsou plody zbarveny zeleně, jak dozrávají, jejich barva se stává jasně červenou. Hmotnost jedné zeleniny je 120-160 g, tvar těchto plodů je plochý. Rajčata mají chutnou, šťavnatou dužinu. Jejich kůže je tenká, ne drsná. Odrůda je vysoce odolná proti praskání. Účel rajčat je univerzální, lze je použít při přípravě salátů a ke konzervování.

Admiro F1

Admiro F1

Hybrid je zástupcem Holandský výběr... V mírném podnebí rajčata Admiro f1 dobře rostou a tvoří bohaté vaječníky. Doporučuje se pěstovat odrůdu ve sklenících. Výsadba vysokých neurčitých keřů by neměla být silnější než 3-4 rostliny na 1 m2 půda. Včasným zaléváním, uvolňováním a krmením rostlin bude možné získat sklizeň lahodných červených rajčat v množství více než 39 kg / m2... Takový vysoký výnos vám umožní jíst čerstvé rajčata v sezóně a připravit okurky na celou zimu.

Rajčata "Admiro f1" jsou středně velká: jejich hmotnost je asi 130 g. Společně dozrávají za 110–130 dní. Odrůda se vyznačuje vysokou odolností vůči chorobám, jmenovitě verticilóze, pozdní plísni, TMV, cladosporium.

Baldwin f1

Baldwin f1

Vysoce výnosná odrůda rajčat, která je již mnoho let dobře známa ruským zahradníkům. Za příznivých podmínek výnos skleníkových rajčat odrůdy Baldwin f1 přesahuje 37 kg na 1 m2 půda. Takový vysoký výnos umožňuje, aniž by zabíral velké plochy půdy, získat potřebné množství zeleniny pro čerstvou spotřebu a sklizeň.

Pouzdra hybridu Baldwin f1 jsou neurčitá.Jak rostou, je třeba je svázat a připnout. Povinná péče o rostliny by měla zahrnovat také kypření půdy u kořenů a hojné zalévání.

Vysoké keře by měly být ponořeny do skleníku, který není silnější než 3 sazenice na 1 m2... Nejlepšími předchůdci plodin jsou cukety, okurky a kopr, květák a petržel. Rajčata odrůdy „Baldwin f1“ jsou náročná na složení půdy a pro dosažení rekordního výnosu je nutné rostliny pravidelně (jednou za 2–3 týdny) krmit organickými a minerálními hnojivy s vysokým obsahem dusíku a draslík.

Fotografie rajčat "Baldwin f1" lze vidět výše na fotografii. Váží každý asi 150 g. Doba zrání ovoce Baldwin f1 je přibližně 110 dní. Zralá červená rajčata mají plochý kulatý tvar. Chuť a prodejnost ovoce je vysoká.

Gilgal F1

Gilgal F1

Úžasná velkoplodá odrůda s vynikající zeleninovou chutí. Každé rajče hybridu "Gilgal f" váží více než 250 g, jeho tvar je klasický - plochý. Masová rajčata potěšení se sladkou chutí, hustou a jemnou dužinou, tenkou slupkou. Taková rajčata jsou darem pro milovníky čerstvých zeleninových salátů, lahodných přírodních rajčatových past a džusů. Konzervovaná rajčata "Gilgal f1" jsou také velmi dobrá.

Tuto úžasnou odrůdu rajčat můžete pěstovat ve skleníku. Předpěstované sazenice by měly být v polovině května ponořeny do chráněné půdy podle schématu 3-4 rostliny na 1 m2 přistát. Hustší výsadba může vytvářet stínování a nemoci.

Při pravidelném zavlažování, uvolňování a krmení mladých rostlin, již nad 6-7 listy, se objeví první květenství, na kterém se vytvoří 3-5 rajčat a následně dozrávají. K aktivnímu plodu dochází 110 dní po zasetí semen. Velikost celkového výnosu dosahuje 40 kg / m2více než 97% ovoce se navíc vyznačuje vysokou obchodní kvalitou.

Evpatoriy f1

Evpatoriy f1

Tomato "Evpatoriy f1" je ideální svou chutí a vzhledem. Maso zeleniny je masité a sladké, což umožňuje použít zeleninu k přípravě salátů, džusů, kečupu. Tomato "Evpatoriy f1" je také vynikající pro konzervování.

Hybrid „Evpatoria f1“ je termofilní, takže ho lze pěstovat venku pouze v podmínkách Ukrajiny nebo Moldavska. Ruští zahradníci pěstují tuto odrůdu výhradně v pařeninách, sklenících. Neurčité rajčata se ponoří do země, 3 keře na 1 m2 půdy v polovině - koncem května. Péče o rostliny je standardní a měla by zahrnovat zalévání, krmení, podvazky a svírání rajčat a uvolňování, odplevelení půdy u kořene.

Během vegetačního období rostlina hojně tvoří vaječníky 6-8 ks na květenství. První květenství se tvoří nad 9-10 listy. Doba zrání plodů této odrůdy je 110 dní. Zralá rajčata váží 130-150 g. Výnos odrůdy je překvapivý - 44 kg / m2.

Důležité! Odrůda Evpatorium f1 je odolná vůči všem běžným chorobám.

Rhapsody-NK f1

Rhapsody-NK f1

Další plodná odrůda rajčat pro skleník. Vyznačuje se krátkou dobou zrání plodů, která je pouze 100 dní, a výjimečně vysokým výnosem přes 43 kg / m2... Rostliny tvoří hojně vaječníky v množství více než 7 kusů na každém plodném klastru. Hmotnost zralého rajčete je asi 110–140 g. Chuť zeleniny je úžasná: dužina je šťavnatá a sladká, slupka je tenká, ale odolná proti poškození a popraskání.

Důležité! Charakteristickým rysem plodů odrůdy "Rhapsody-NK f1" je vynikající přepravitelnost, která v kombinaci s vysokými výnosy činí tuto odrůdu nepostradatelnou pro profesionální zemědělce.

Rajčata této odrůdy pěstují zemědělci v Rusku, Moldavsku a na Ukrajině. Rostliny se ponoří hlavně do skleníku, nicméně v jižních oblastech je možné pěstovat rajčata odrůdy "Rhapsody-NK f1" a na otevřených plochách. Pouzdra hybridu jsou neurčitá a vyžadují podvazky, sevření a sevření.Není nutné zpracovávat rajčata chemickými látkami, protože rostliny mají genetickou odolnost vůči viru verticillium, cladosporium a tabákové mozaice.

Talitsa f1

Talitsa f1

Každý zahradník, který chce pěstovat vysoce výnosnou odrůdu rajčat, by měl věnovat pozornost hybridu Talitsa f1. Toto rajče je nenáročné v péči, bezbolestně snáší krátkodobé sucho, nízké a vysoké teploty a zároveň je připraveno potěšit farmáře vysokým výnosem, který je vyšší než 38 kg / m2... Slabě listnatá, neurčitá rostlina dorůstá až 2 m. Je vděčná za hnojení minerálními hnojivy a organickými látkami.

Malá jasně červená rajčata o hmotnosti až 120 g jsou velmi chutná a šťavnatá. Ideální pro saláty a konzervování. Kůže rajčat je jemná a tenká, ale s růstem ovoce nepraská. Rajčata odrůdy Talitsa f1 dozrávají za 100–110 dní.

Článek tedy uvádí nejznámější vysoce výnosná rajčata, jejichž chuť a agrotechnické vlastnosti byly testovány časem. Zaslouží si pozornost každého zahradníka, který si ze široké odrůdy vybere vysoce výnosnou odrůdu rajčat. Pro ty, kteří si kladou otázku, která odrůda rajčat je pro skleníky nejproduktivnější, doporučuje se seznámit se s hybridem Westland f1.

Westland F1

Westland F1

Tato odrůda má rekordní výnos - až 60 kg / m2... Rajčata se pěstují výhradně ve sklenících, sklenících. Rostlina je náročná na péči a plodí naplno, roste pouze na výživné půdě a je pravidelně hojně zalévána.

Plody hybridu jsou chutné a sladké, s průměrnou hmotností 140 g. Zelenina dozrává relativně brzy - 100 dní ode dne setí kultury pro sazenice.

Důležité! Přes všechny své výhody není odrůda Westland f1 mezi farmáři příliš oblíbená, protože je relativní novinkou na trhu a nevzbuzuje důvěru.

Závěr

Všichni se vzdali odrůdy rajčat jsou vysoké a vyžadují dodržování určitých pravidel péče. Informace o tom, jak správně formovat vysoká rajčata, je uvedeno ve videu:

Volba vysoké výnosnosti odrůdy rajčat pro skleníky, stojí za to věnovat pozornost výše uvedeným možnostem, protože se liší nejen bohatou sklizní, ale také vynikající chutí ovoce. Pěstují se snadno ve skleníku, pokud znáte a používáte pravidla pro vytváření keřů, pravidelné zalévání a krmení rostlin. Stojí za zmínku, že všechny výše uvedené plodné odrůdy byly testovány mnohaletými zkušenostmi zemědělců a mají mnoho pozitivních ohlasů na různých zemědělských fórech a webových stránkách.

Ohlasy

Valentina Petrova, 54 let, Jekatěrinburg
Už mnoho let pěstuji odrůdu Fatalist f1. Během této doby mě nikdy nezklamal: vždy vysoký výnos, rajčata vynikající chuti. Dobrou zprávou je, že rajčata jsou malá „jedna po druhé“, každá s hmotností přibližně 120 g, která se dobře vejdou do celé nádoby a umožní vám připravit lahodné a krásné švy. Vždy radím všem zainteresovaným zahradníkům tuto konkrétní odrůdu rajčat.
Anna Mikhanko, 38 let, Biysk
Velmi se mi líbí odrůda Gilgal f1, protože vždy přináší ovoce ve velkém množství, rajčata jsou velmi chutná, sladká. Zelenina funguje dobře na saláty i na válcování. V kultivaci není odrůda náladová, vyžaduje pouze zalévání a krmení. Z keřů jsou také pravidelně odstraňováni další nevlastní synové. Tuto odrůdu doporučuji všem „líným labužníkům“, protože usnadňuje pěstování mnoha lahodných rajčat.
Komentáře (1)
  1. Dejte mi prosím odkaz na rajče Westland - chci koupit

    11.12.2019 v 08:12
    Svetlana
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce