Sada zimní cibule Troy: popis odrůdy, výsadba a péče

Onion Troy je holandský výběrový hybrid, který se nedávno objevil na ruském trhu s osivem. Zimní odrůdu lze vysadit na jaře i na podzim na malém pozemku a farmářských polích. Během vytváření a následné experimentální kultivace byly vzaty v úvahu a odstraněny všechny nedostatky kultury: Troy zřídka onemocní, není prakticky ovlivněn škůdci. Cibule se pěstuje pouze ze zakoupeného rostlinného materiálu.

Popis a vlastnosti trojské cibule

Z hlediska chemického složení nejsou hybridy nižší než odrůdy plodin, ale jsou odolnější vůči stresu. Vzorky vysazené na podzim se nebojí mrazu, začnou růst při teplotě +50 C, málokdy onemocníš. Díky těmto vlastnostem se výnosy zvyšují a kultivace se zjednodušuje.

Troy byl vytvořen pro pěstování v produkčním měřítku. Odrůda má dlouhou trvanlivost a vysokou chuť, hořkost je přítomna v zanedbatelném množství, poloostrá cibule. Za žádných povětrnostních podmínek nestřílí, rostlina vydělává všechny živiny na zrání cibulky.

Důležité! Troy nejde do pera, vzdušná část je tvrdá a ne silná. Pokud je fotosyntéza narušena při řezání listů, cibule se zmenší.

Vzhled

Externě se odrůda Troy příliš neliší od standardních odrůdových zástupců:

 • baňka je kulatá, mírně protáhlá, hmotnost dosahuje 70-80 g, průměr je až 8 cm;
 • membránová struktura se skládá z horních suchých šupin zlaté nebo světle hnědé barvy a šťavnatých vnitřních bílků s mírným namodralým nádechem;
 • krk je tenký, krátký;
 • listy jsou trubkovité, tmavě zelené, s voskovitým povlakem, ne početné, až 35–40 cm dlouhé, struktura je tuhá s podélnými vlákny.

Stejně jako většina hybridů Troy nedávají semena, cibule se množí dceřinými cibulkami, které tvoří dno hnízda pupenů. Rostlinný materiál je získáván speciální technologií u zemědělských firem se specializací na tuto oblast.

Buničina vnitřních šupin je šťavnatá, poloostrá, chuť se nemění z nedostatku vlhkosti nebo nadbytku vlhkosti

Doba dozrávání a výnos

Troy hybrid je raná odrůda. Při výsadbě na jaře plodina dozrává tři měsíce po vyklíčení. Zima roste dříve, cibule se sklízí za 2,5 měsíce. V jižních oblastech se sklizeň získává přibližně v polovině července, v mírném podnebí na konci téhož měsíce. Zrání je určeno stavem zelené hmoty. Zožltne, položí se a vysuší. Produktivita Luca Troy s 1m2 je 5-6 kg.

Odolnost vůči chorobám a škůdcům

Na slunném místě se střední vlhkostí hybrid neochorie a netrpí škůdci. Trojská cibule má silnou odolnost vůči hlavním infekcím: bakterióza, alternaria, padlí, bílá hniloba a hniloba dna, peronosporóza, listová mozaika.

Hlavní hrozbou pro kulturu je cibule můra a moucha, ale tento hmyz neparazituje na trójském hybridu.

Složení a vlastnosti

Chemické složení cibule obsahuje:

 • vitamíny (flavonoid kvercetin, kyselina askorbová, B1,2,6, E, A, PP);
 • saponiny;
 • Sahara;
 • sliz;
 • fytoncidy;
 • éterické oleje:
 • kyselina jablečná a kyselina citrónová;
 • minerály: železo, draslík, jód;
 • pektinové sloučeniny;
 • glykosidy.

Cibule má antihelmintické, baktericidní, diuretické vlastnosti. Stimuluje produkci žaludečních sekrecí, což normalizuje funkčnost trávicího systému. Doporučeno pro diabetes mellitus. Podílí se na hematopoéze a metabolických procesech.

aplikace

Cibule Troy se nejčastěji používá při vaření. Přidává se do salátů, smažené a vařené. Tato zelenina je nepostradatelná pro dochucení různých pokrmů. Cibule je součástí mnoha receptů na konzervování zeleniny na zimu. Přidává se do polotovarů: knedlíky, knedlíky, kotlety. Používá se k přípravě klobás.

Cibule se používá k výrobě léčivého přípravku s antimikrobiálním účinkem "Allilchep", indikovaného pro dysbiózu, intestinální atonii. Allylglycer se také vyrábí pro léčbu kolpitidy rodu Trichomonas.

Cibule se v kosmetologii používá k bělení obličeje a odstraňování pih. Pomáhá při seborei, posiluje vlasové folikuly, zabraňuje odlupování pokožky.

Rostoucí regiony

Trója cibule je rostlina odolná vůči chladu, klidně odolává jarním mrazům

Sazenice v počáteční fázi mohou zemřít při teplotě + 2–40 C. V oblastech s mírným kontinentálním podnebím se doporučuje přikrýt postel v noci.

Když se vytvoří listy, cibule se nebojí snížení teploty na -4-70 C. Optimální ukazatel pro vegetační období 15-250 C. Pokud je dodržen režim zavlažování, roste dobře při +350 C. Troy vstoupil do státního rejstříku v roce 2008 s doporučeními pro pěstování ve středních regionech. Tuto odrůdu lze pěstovat na celém území Ruska, s výjimkou Dálného severu.

Výhody a nevýhody

Výhody luku Troy:

 • trvale vysoký výnos bez ohledu na povětrnostní podmínky;
 • odolnost proti chladu;
 • vhodné pro průmyslové pěstování (je možný mechanizovaný sběr);
 • tolerance vůči stresu;
 • silná imunita;
 • časné zrání;
 • vysoká nutriční hodnota;
 • univerzálnost při použití;
 • jednoduchá zemědělská technologie;
 • žádné šípy.

Mezi nevýhody patří nemožnost nezávislé reprodukce a vysoké náklady na sadbový materiál.

Hybrid se pěstuje pouze pro žárovky, zelené Troy se nepoužívají

Vlastnosti výsadby trojské cibule

Pokud jde o světlo, odrůda je poměrně náročná, ve stínu se nebude vyvíjet normálně. Lůžko cibule Troy je odloženo pouze na suchou, úrodnou půdu s neutrální reakcí.

Pozornost! V podmáčené oblasti hybrid hyne, v nejlepším případě bude zaostávat v růstu, což bude mít přímý vliv na ukazatel výnosu.

Troy lze zasadit před zimou nebo na jaře, před umístěním na zahradu se semena nařezají na ramena, aby se urychlilo klíčení, a namočí se do stimulátoru Energen.

Výsadba trojské cibule před zimou

Sevok je zasazen přibližně v polovině nebo na konci října, v závislosti na regionálním podnebí:

 1. Týden před výsadbou je místo vykopáno, kořeny plevele jsou odstraněny.
 2. Před prací zvedněte postel do výšky 20 cm a vydezinfikujte ji roztokem obsahujícím oxychlorid měďnatý.
 3. Zavádí se humus, dřevěný popel (pokud je složení kyselé), rašelina, superfosfát a draslík. Všechny látky jsou zapuštěny do půdy opakovaným kopáním.
 4. Vytvořte drážky s hloubkou 5 cm, s intervalem 15 cm, položte semena ve vzdálenosti 4 cm.
 5. Zakryjte zeminou a vyrovnejte povrch.

Před mrazem je místo mulčováno rašelinou (4 cm), na jaře je vrstva odstraněna, aby nezasahovala do klíčení.

Luk je umístěn v drážkách dnem dolů

Výsadba trojské cibule na jaře

V jižních oblastech je kultura vysazována ve třetí dekádě dubna; v mírném podnebí to lze provést v první polovině května. Pozemek je připraven na podzim, vykopán, plevele odstraněny a hojně postříkány síranem měďnatým. Po prvních mrazech se provádí zavlažování vodou, v zimě pokryjí postel sněhovými závěje.

Jarní výsadba trojské cibule:

 1. Zahradní postel je vykopána, jsou aplikovány organické látky a komplexní minerální hnojivo.
 2. Brázdy jsou vyrobeny 5 cm hluboko, semena jsou rozložena ve vzdálenosti 8-10 cm.
 3. Rostliny cibule, přikryjte půdou vrstvou 2–2,5 cm.

Povrch je vyrovnán a napojen roztokem, který stimuluje růst.

Péče o cibuli Troy

Odrůda nevyžaduje další agrotechnické techniky, kultivace trojské cibule je pro plodinu standardní:

 1. V květnu až červnu se cibule zalévají jednou týdně v objemu 10 l / 1 m2... Zalévání je zcela zastaveno 3 týdny před sklizní.
 2. Když roste plevel, plevel.
 3. Když peří dorůstá do 6 cm, krmí se dusíkem a draslíkem. V době tvorby se cibule oplodňují kapalnou organickou hmotou, po 10 dnech se přidá „Agricola pro cibuli a česnek“.

Vzhledem k tomu, že odrůda Troy je brzy, je krmení zastaveno od druhé poloviny července.

Kontrola chorob a škůdců

Cibule Troy onemocní, pokud jsou postele vybrány správně, tj. Na slunném a suchém místě. Jinak je možné hnilobu žárovek; rostlinu nebude možné zachránit. Aby se zabránilo plísňovým infekcím, je zcela vytvořená zelená hmota ošetřena přípravkem "Hom" nebo síranem měďnatým.

Při neustálém uvolňování a odstraňování plevelů se škůdci neobjevují. Pro prevenci můžete v blízkosti zahradní postele zasadit rostlinu s pronikavým zápachem, například měsíček.

Závěr

Troy Onion je časný hybrid se silnou imunitou. Může být vysazen na jaře a na podzim. Zimní plodiny dozrávají rychleji a jsou skladovány déle než tři měsíce. Cibule je odolná proti stresu, se stabilním výnosem, všestranně použitelná. Vhodné pro pěstování v celém Rusku (s výjimkou severních oblastí).

Recenze zahradníků o cibuli Troy

Valentina Vasilyeva, 56 let, GNizhny Tagil
Už druhou sezónu zasazuji do země cibuli Troy. Jsem spokojený s rozmanitostí. Cibule rychle dozrávají, při pěstování nevyvolávají problémy. Zalévám první tři týdny po výsadbě, v budoucnu bude dost deště. Produktivita na nejvyšší úrovni. Letos jsem sbíral od 2 m2 asi 9 kg, u jiných odrůd nebyl takový výsledek.
Tatiana Strezhenova, 45 let, Moskevská oblast
Zasazuji Troy již čtvrtý rok. Je mojí prioritou. Dříve jsem zkoušel jak odrůdy, tak i hybridy, vyskytly se problémy s pěstováním, hlavně výsadba trpěla plísní. Musel jsem to neustále zpracovávat. S touto odrůdou cibule je vše v pořádku: nezhoršuje se, vyvíjí se dobře, chuť je vynikající a výtěžek vysoký.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce