Okurky Cedric F1: popis odrůdy, fotografie, recenze zahradníků

Cedrická okurka se objevila na trhu se semeny jen před několika lety, během nichž ji zahradníci dokázali ocenit. Mnoho lidí si oblíbilo časnou zralost zeleniny, její chuť, vysoký výnos. Aby se odrůdové vlastnosti projevily co nejjasněji, musíte znát jemnosti a nuance kultivace.

Historie chovu

Cedrická okurka (Cucumis sativus L. Cedrik) je dílem nizozemských chovatelů z Enzy Zaden. V roce 2015 byl hybrid zařazen do státního registru Ruské federace a doporučen pro pěstování uvnitř ve většině regionů země. Je oceňována po celém světě a úspěšně se pěstuje na jaře a v zimě vyhřívaných sklenících.

Popis cedrických okurek

Okurka odrůdy Cedric patří k neurčitému typu, její výhonky nejsou omezeny růstem, pokud nehrozíte špičky. Listy jsou středně velké, tmavě zelené. Cedrická okurka tvoří malé postranní větve. Kořenový systém je dostatečně silný, za nepříznivých podmínek je schopen dodávat vlhkost a živiny, aniž by upustil od vytvořených vaječníků. Rostlina přestává růst jen dočasně. Typ květů odrůdy Cedric je ženský. V axilách hlavního kmene se spolu s pupeny objevují tři až pět vaječníků. Zelentsy v době zralosti trhu má délku 12-14 cm, s průměrnou hmotností 100 g. Tvar ovoce je podlouhlý-válcovitý. Kůže je tmavě zelená, s malými hrbolky, bílými ostny a mírnou pubertou. Neexistuje prakticky žádné žebrování. Buničina je šťavnatá, nasládlá, hustá, křupavá, s jasnou vůní.

Semena okurky cedrové jsou malá, často životaschopná

Charakteristika cedrických okurek

Vzhledem k tomu, že odrůda Cedric je parthenokarpická, poskytují okurky ve skleníku stabilní a pravidelné výnosy. Neurčitost vám umožní získat vysokou rostlinu a sbírat maximální počet plodů vynikající kvality z jednoho keře. Hybrid brzy dospívá. Přenositelnost a zachování kvality jsou vysoké. Je ceněn pro svou odolnost vůči hlavním chorobám - padlí, kladosporiu, okurkové mozaice. Účel ovoce je univerzální.

Důležité! Okurka Cedric je schopná přinést ovoce i za špatných světelných podmínek.

Výtěžek

Plodování trvá asi dva měsíce. Výnosy nejsou ovlivněny teplotními výkyvy a změnami podmínek pěstování. Okurky odrůdy Cedric dozrávají rovnoměrně, podléhají zemědělské technologii od 1 m2 sbírejte 15-18 kg. S vytvořením významné vrstvy humusu, pravidelným zaléváním a vrchním obvazem se výtěžek zvyšuje na 24-26 kg / m2.

Podmínky dozrávání a kvetení

Cedrické okurky začnou kvést měsíc po vyklíčení. Začátek intenzivního a přátelského plodení lze pozorovat za 40–45 dní. Shromažďují se každé dva dny. K odstranění ovoce použijte nůžky nebo zahradnické nůžky, abyste při ručním trhání nepoškodili výhonky. Cedrické okurky musíte skladovat v chladničce nebo suterénu, kde teplota vzduchu nepřesahuje +10 ° C a vlhkost je vysoká. Vkládají se do nádob s otvory pro volnou cirkulaci vzduchu (kartonové krabice, koše). Předtříděné, odstraněné poškozené nebo vykazující známky nemoci.

Cedrické okurky se sklízejí večer nebo brzy ráno

Odolnost vůči chorobám a škůdcům

Cedrický hybrid má vysokou imunitu vůči hlavním houbovým chorobám. Pro preventivní účely ve sklenících je nutné dezinfikovat půdu fumigací sirnými bombami a zpracováním síranem měďnatým. Místnost musí udržovat optimální vlhkost, pravidelně větrat. Střídání plodin a kontrola hladiny dusíku v půdě pomáhají předcházet chorobám na cedrické okurce. Rostlina je někdy napadena škůdci. Největší nebezpečí mezi nimi je:

 1. Mšice melounová - určuje ji ovislé listy, kapky sladké rosy a shluk mravenců.

  Při zvládání napadení mšicemi pomáhá léčba infuzí kořenů pampelišky s přídavkem hořčice

 2. Spider roztoč - bílé tečky na zadní straně listu a pavučina zapletení vrcholů výhonků.

  V boji proti roztočům na okurce se používá infuze měsíčků

 3. Whitefly - bílé larvy, které se později vyvinou do malých můr a zanechají na stoncích lepkavý povlak.

  Proti molice se postřik okurek infuzí droga používá jednou za deset dní

 4. Okurkový komár - jeho larvy vytvářejí otvory v listech dělohy, což vede k zažloutnutí a smrti sazenice.

  Okurkovou okurku můžete zničit zpracováním s Aktarou 3-4 dny po výsadbě

Výhody a nevýhody

Cedrické okurky jsou relativně nová odrůda; pouze několik let se používají k získávání rané zeleniny na soukromých farmách a v průmyslovém měřítku. Během této doby byly odhaleny výhody hybridu a jeho nevýhody.

Okurky odrůdy Cedric se vyznačují svazkovou metodou tvorby vaječníků

Výhody hybridu:

 • časné zrání;
 • vysoký a stabilní výnos;
 • samoopylení;
 • odolnost vůči infekcím a napadení hmyzími škůdci;
 • skvělá chuť;
 • univerzálnost použití;
 • věrnost teplotním extrémům a nedostatečnému osvětlení;
 • uchování prezentace během skladování a přepravy.

Nevýhody cedrických okurek zahrnují nemožnost samovolného sběru semen, protože si nezachovávají odrůdové vlastnosti.

Výsadba okurek

Cedrické okurky lze pěstovat ve skleníku, na otevřeném poli, na balkóně a dokonce i na parapetu. Jeho tolerance vůči nedostatku světla a náhlým změnám teploty pomáhá pěstovat stejně bohaté plodiny za všech podmínek. Používají jak osivovou metodu, tak sazenice.

Výsev na otevřeném terénu

Cedrický hybrid je odolný vůči většině chorob, což výrazně usnadňuje kultivaci na otevřeném poli a pěstování semen. Vyberte místo, které je dobře osvětleno sluncem s volnou, úrodnou půdou.

Důležité! Místo výsadby okurek na otevřeném poli se každoročně mění.

Semena odrůdy Cedric nepotřebují předběžnou přípravu, protože jsou nakupována od specializovaných výrobců, kteří provádějí kompletní zpracování osiva. Místo je vykopáno do hloubky bajonetu lopaty a odstraňuje kořeny plevele. Do půdy se přidávají piliny, rašelina, kuřecí trus. Jsou vytvořeny hřebeny o šířce 70 cm a výšce 20 cm a jejich povrch je vyrovnaný. Po ohřátí vzduchu na +18 ⁰С a půdy na +15 ⁰С začnou setí. Uprostřed hřebene je vytvořena drážka, hluboká 3 cm, prohozená horkým roztokem manganistanu draselného. Semena jsou rozložena v intervalech 25 cm, pokryta zeminou s vrstvou 3 cm, nahoře jsou umístěny oblouky a pokryty agrofibrem nebo filmem. Optimální doba setí pro cedrické okurky ve středním pruhu je konec května. Měly by být upraveny v závislosti na klimatických podmínkách regionu. Nejlepšími předchůdci cedrických okurek jsou brambory, ředkvičky, paprika, hrášek a zelí.

Důležité! Fóliové přístřešky musí být pravidelně otevírány kvůli ventilaci.

Nepěstujte okurky Cedric po dýni nebo mrkvi

Sazenice metoda

Pro urychlení sklizně cedrických okurek se používá metoda sazenic.Jako nádoby se berou rašelinové sklenice, tablety, kazety nebo plastové nádoby. Fungují podle algoritmu:

 1. Nádoba je naplněna vlhkou půdní směsí složenou z písku, humusu a zahradní půdy v poměru 1: 2: 2.
 2. Semena jsou uzavřena po jednom do hloubky 1,5-2 cm.
 3. Shora přikryjte sklem nebo fólií a přeneste na teplé místo (+25 ° C).

Po 5-6 dnech se objeví první výhonky. Kontejnery se sazenicemi cedrických okurek se přemístí na dobře osvětlené místo. Teplota vzduchu se postupně snižuje na 15-18 ° C.

Důležité! Při nedostatečném osvětlení jsou sazenice osvětleny speciálními lampami, což prodlužuje denní dobu o několik hodin.

Sazenice okurek Cedric se zalévají čistou teplou vodou nejméně dvakrát týdně

Transplantace na trvalé místo se provádí, když se na rostlinách vyvinou čtyři pravé listy. Zasazeno ve skleníku podle schématu 20x50 cm, umístěno na 1 m2 nejméně tři rostliny. Okurky jsou zalévány, lehce spudované, vytvářejí podporu pro vertikální růst.

Pravidla péče o cedrickou okurku

Pro úspěšnou vegetaci a plodení cedrických okurek musíte:

 1. Ve skleníku udržujte konstantní teplotu +20 ° C.
 2. Zalijte usazenou vodou.
 3. Pravidelně se uvolňuje a odstraňuje plevele z kořene.
 4. Správně vytvarujte a připevněte keře ke mříži.
 5. Pravidelně přihnojujte.

Okurky Cedric jsou krmeny několikrát - před kvetením komplexním minerálním hnojivem, během něho - superfosfátem a močovinou, třikrát síranem draselným a Agricolou během období plodnosti.

Rostliny odrůdy Cedric musí být správně vytvořeny:

 1. Oslňte prvních pět listových dutin.
 2. Odstraňte nevlastní děti na hlavní stonku a nechte vaječníky.
 3. Vrchol po dosažení výšky 2-3 m sevřete.

Zažloutlé spodní listy je třeba pravidelně stříhat a odstraňovat.

Závěr

Cucumber Cedric je mladá, slibná raná odrůda, která nezpůsobuje velké potíže s růstem. Zkušení a začínající zahradníci si ji stále častěji vybírají, protože k získání kvalitní zeleniny za krátkou dobu stačí jen minimální péče.

Recenze zahradníků o cedrických okurkách

Panina Elena, Smolenská oblast
Semena okurky odrůdy Cedric koupil před dvěma lety náhodou, na radu přítele. První překvapení mě čekalo, když se všech deset semen ze smečky ukázalo jako životaschopných, a dalo dobré, silné sazenice. Až příště odrůda udeřila o měsíc později - objevily se první zelené - malé, uhrovité, křupavé a neobvykle chutné. Od té doby je to moje oblíbená odrůda.
Smirnov Nikolay, Kirov
Pěstuji odrůdu Cedric v polykarbonátovém skleníku. Na konci dubna vysazuji sazenice a o měsíc později sbírám první okurky. Plodí dlouho. Dost na přípravu na zimu a na čerstvou spotřebu.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce