Okurka Herman f1

Okurka je jednou z nejběžnějších zeleninových plodin, které zahradníci tak milují. Cucumber German je mezi ostatními odrůdami výhercem, a to díky vysokému výnosu, své chuti a době trvání plodnosti.

Odrůdová charakteristika

Hybridní odrůda okurek německé F1 se nechala pěstovat na území Ruské federace již v roce 2001 a během této doby se mu podařilo zachytit fantazii amatérů i zkušených zahradníků, aniž by se vzdal svého vedení dodnes. Německá F1 je všestranná odrůda, která je vhodná pro pěstování ve sklenících, venku a na farmách na velkých plochách.

Okurka Herman f1

Popis německé odrůdy okurky F1 na obalu je neúplný, proto byste si měli prostudovat všechny jemnosti tohoto hybridu.

Dospělý okurkový keř dorůstá do střední velikosti a má rostoucí koncový bod hlavního stonku.

Pozornost! Květy ženského typu, nevyžadují opylení včelami, jasně žluté barvy.

Listy keře jsou středně velké, tmavě zelené. Samotná okurka Herman F1 má válcovitý tvar, má střední žebrování a střední tuberositu, trny jsou lehké. Kůra je tmavě zelené barvy, má mírnou skvrnitost, krátké bílé pruhy a mírný květ. Průměrná délka okurek je 10 cm, průměr je 3 cm a hmotnost není větší než 100 gramů. Dužina okurek nemá hořkost, má nasládlou dochuť, světle zelenou barvu a střední hustotu. Německá odrůda okurek je díky své chuti vhodná nejen pro moření na zimu, ale také pro čerstvou konzumaci v salátech.

Skladování je možné po dlouhou dobu, žloutnutí se neobjeví. Pokud je sklizeň pozdě, dorůstají až 15 cm a mohou být na keři dlouhou dobu. Německá okurková odrůda F1 má dobrý výkon při přepravě i na dlouhé vzdálenosti.

Tato odrůda okurek je imunní proti padlí, cladospornóze a mozaice. Ale vzhledem k možnosti poškození mšicemi, roztoči a rzí je nutné provést preventivní opatření pro okurku hybridní odrůdy německé F1.

Okurka Herman f1

Rostoucí

Zpočátku jsou semena okurek hybridní odrůdy Herman F1 pomocí postupu peletování ošetřena thiramem (ochranná skořápka s živinami), takže se semeny není třeba žádných dalších opatření. Pokud jsou semena přirozeně bílá, možná jste si koupili falešný.

Německé okurky F1 je možné pěstovat v chatkách a na velkých farmách. Vzhledem k tomu, že rostlina je partenokarpická, je možné ji pěstovat ve skleníku i v zimě. Od vyklíčení po první okurky trvá asi 35 dní. Aktivní hromadné plození okurek hybridní odrůdy německé F1 začíná 42. den. Aby se zabránilo popáleninám v létě, je nutné předem promyslet místo setí nebo zajistit další zastínění (zasít kukuřici vedle ní, vymyslet dočasný baldachýn, který je umístěn na hojném slunci). Při pěstování ve skleníku musí být okurky napojeny 2-3krát týdně, ale na otevřeném poli - častěji, protože půda vysychá. Po každém zalévání musí být kolem keře provedeno mulčování. Za dobrých podmínek od 1 m2 Můžete sbírat až 12-15 kg okurek a hybridní odrůda German F1 přinese ovoce od začátku června do září. Sklizeň lze provádět ručně a pomocí zemědělské technologie.

Okurka Herman f1

Výsadba semen

Pěstování okurky Herman F1 nebude dělat potíže ani pro začátečníka. Díky speciálnímu povlaku nevyžadují semena německých okurek před setím další postupy a míra klíčení je více než 95%, proto by při výsadbě přímo do země měla být semena umístěna po jednom, bez následných ředění.K setí jsou vhodné různé druhy půdy, hlavní je, že je k dispozici dostatečné množství hnojiva. Země by se měla během dne zahřát na 13 ° C, ve tmě až na 8 ° C. Teplota vzduchu by však během dne neměla klesnout pod 17 ° C. Přibližné období výsadby semen německé okurky F1 začátkem května, v závislosti na regionech, se může lišit.

Země musí být dobře vykopána, je vhodné přidat piliny nebo loňské listy. Tento postup je nezbytný pro provzdušňování, aby byla půda naplněna požadovaným množstvím kyslíku. Bezprostředně před zasetím semen německé F1 se do otvorů umístí humus, rašelina nebo minerální hnojiva. Poté je místo setí hojně napojeno. Semena se vysévají ve vzdálenosti 30-35 cm od sebe, mezi řádky by mělo být ponecháno 70-75 cm, což usnadňuje sklizeň. Hloubka setí by neměla přesáhnout 2 cm. Pokud jsou semena hybridní odrůdy German F1 zaseta mimo skleník, mohou být semena pokryta fólií, aby se udržela teplota, poté, co se objeví klíčky, je třeba je odstranit.

Okurka Herman f1

Výsadba sazenic

Sazenice okurek hybridní odrůdy Herman F1 se pěstují pro dřívější sklizeň. Semena klíčí za příznivých podmínek předem a na hlavním místě růstu jsou vysazeny již narostlé okurkové keře.

Nádrže na sazenice okurek německé F1 musí být vybírány s velkým průměrem, aby při přesazování zůstaly na kořenech velké hrudky, aby nedošlo k jejich poškození.

Samostatné nádoby jsou naplněny speciálním substrátem určeným pro pěstování zeleniny nebo pouze okurek. Můžete si tedy být jisti, že půda je naplněna minerály potřebnými pro plný růst a vývoj sazenic okurky. Semena se vysévají do hloubky asi 2 cm, poté se pokryjí potravinářskou fólií nebo sklem, aby se udržela požadovaná teplota a vlhkost (skleníkový efekt), a umístí se na slunné místo.

Okurka Herman f1

Po vývoji klíčků je nutné odstranit kryt ze sazenic okurek Herman F1 a mírně snížit teplotu v místnosti, aby nedošlo k roztažení sazenic, jinak bude stonek dlouhý, ale tenký a slabý. Po přibližně 21-25 dnech jsou sazenice okurky připraveny k přesazení do skleníku nebo na otevřený povrch.

Pozornost! Před jak zasadit okurky Herman F1, ujistěte se, že na sazenicích jsou 2-3 pravé listy.

Doporučuje se vysazovat sazenice okurek hybridní odrůdy německé F1, kotyledonové listy do předem připravených otvorů. Stejně jako u semen je třeba místo výsadby hnojit a zalévat.

Bush formace

Pro pohodlí sklizně a její zvýšení je nutné správně vytvořit okurkový keř a dále sledovat jeho vývoj. Formujte to do jednoho hlavního stonku. Vzhledem k vynikající schopnosti Herman F1 okurky je nutné používat mřížoví. Tato metoda je vhodná pro pěstování na otevřeném poli i ve skleníku.

Ve sklenících se často používá motouz. Pro jeho postroj se používá přírodní materiál; nedoporučuje se používat nylon nebo nylon, protože tento materiál může poškodit stonku. Niť je přivázána ke sloupkům a délka je měřena k samotné půdě. Konec musí být zaseknutý do země poblíž keře do malé hloubky, opatrně, aby nedošlo k poškození kořenů. Pro budoucí podvazek postranních výhonků je třeba vytvořit samostatné svazky dlouhé 45-50 cm od hlavní mřížoviny. Pro každý okurkový keř je vyroben samostatný škrtidlo. Pokud okurkový keř nepřesahuje 40 cm, měl by být několikrát pečlivě omotán kolem motouzu. Jak sazenice rostou, postup se několikrát opakuje, dokud nedosáhne mřížoví.

Okurka Herman f1

Aby pěstovaná stopka keře nezasahovala do průchodu mezi řádky a pro větší produktivitu je nutné odříznout jeho okraj. Měli byste také odstranit všechny výhonky a vaječníky, které se tvoří v prvních čtyřech listech keře. To je nezbytné pro vytvoření silného kořenového systému, protože živiny a vlhkost vstupují skrz okurkový keř.V dalších dvou dutinách je ponechán 1 vaječník, zbytek je sevřen. Všechny následující vaječníky jsou ponechány tak, jak jsou pro tvorbu plodiny, obvykle je jich 5-7 na uzel.

Top dressing

Pro zlepšení výnosu hybridní odrůdy German F1 je nutné aplikovat různé druhy hnojiv, od setí semen po plodení. Existuje několik druhů krmení:

  • dusík;
  • fosforečná;
  • potaš.

První krmení okurky musí být provedeno ještě před začátkem kvetení, je to nutné pro aktivní růst keře. Můžete použít skladovací hnojiva, aplikovat koňský, kravský nebo kuřecí hnůj. Druhá zálivka okurky Herman F1 se provádí, když se vytvoří plody. Během tohoto období je nutné používat fosfor a draslík. V případě potřeby lze tento postup opakovat po týdnu. Během celého růstu okurky je nutné krmit popelem.

Pozornost! Draselné soli obsahující chlór nelze použít ke krmení.

Okurka Herman F1 je vynikající volbou pro začátečníky a vášnivé zahradníky. Včasná zralost a vysoký výnos umožní po dlouhou dobu vychutnat si jasnou chuť. A příjemné recenze na Hermanovy okurky to opět potvrzují.

Ohlasy

Constantine, 52 let, Rjazaňská oblast
Nedávno jsem vyzkoušel hybridní odrůdu okurek německé F1 a výsledkem jsem byl velmi příjemně překvapen. Pěstoval okurky ve skleníku sám, bez vnější pomoci, dodržoval všechna pravidla a předpisy. Ukazuje se, že to není vůbec obtížné. Svázal jsem to, sevřel vrchol, keře už nerostly a bylo pohodlné chodit mezi postelemi. Plody se objevily dříve než plody sousedů. Ale to nevadí, každému jsem dopřál první okurky, protože sklizeň se ukázala být skvělá. Získají se lahodné, křupavé, aromatické okurky. Saláty jdou přes obě tváře. Sdílel jsem fotografii sklizně a příjemnou recenzi o německých okurkách svým sousedům, nyní pěstují tuto odrůdu a jsou velmi šťastní.
Vladislav, 34 let, Rostov
Zabývám se pěstováním okurek Herman F1 na mé malé farmě. Semena sice nejsou nejlevnější, ale díky svému výnosu se plně vyplatí. Okurky mají dobrou trvanlivost, takže se nemusím bát, že je zkazím. I když nebudete sklízet delší dobu, nepřerostou ani nezožltnou.
Galina, 63 let, Samara
Slyšel jsem o odrůdě okurky Herman F1 od souseda a okamžitě jsem se ji pokusil vypěstovat v mé zahradě. Líbily se mi okurky, které rostly. Marina na zimu, ale stále zůstávají křupavé a chutné. Děti a vnoučata jsou velmi spokojeni s chutí okurek a vždy si berou zásoby pro sebe.
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce