Cibulové sady Golden Semko F1: popis odrůdy, recenze

Cibule Zolotisty Semko F1 je časně zralý plodný hybrid první generace odolný proti nepříznivým podmínkám klíčení. Patří k univerzálním odrůdám, vhodné k čerstvé spotřebě. Po tepelném zpracování ztrácí ostrost, získává měkčí dochuť.

Popis a vlastnosti odrůdy cibule Golden Semko

Hybrid byl chován ruskými chovateli na základě holandské červené semko cibule. Do státního rejstříku Ruské federace byla zapsána v roce 2000. Organizátorem odrůdy je moskevská agrofirma „Semko-Junior“.

Cibulové soupravy Golden Semko se etablovalo jako všestranná, nenáročná odrůda se stabilním výnosem. Při čištění téměř žádné slzy. Chuťové vlastnosti cibule Zolotisty Semko hodnotili odborníci jako vynikající.

Vzhled

Hybrid F1 roste v jednotlivých velkých žárovkách, aniž by vytvářel hnízda. Plody odrůdy Semko jsou rovnoměrné, zaoblené, oblečené ve zlaté slupce. Krk řepy je tenký. Vnitřek ovoce je bílý, šťavnatý, se specifickou štiplavou chutí.

Na žárovce Golden Semko je několik šupin, většinou 2-3 vrstvy

Nadzemní částí rostliny je jasně zelené duté peří. Dosahují výšky 30-35 cm, slabě ostré. Na jedné řepě se vytvoří až 40 peří.

Doba dozrávání a výnos

Cibule Golden Semko F1 patří k typu raného zrání. Od vyklíčení až po sklizeň neuplyne více než 2,5 měsíce. Hmotnost jedné žárovky je 75-80 g, výtěžek je 1 m2 - 4-5 kg. Doba použitelnosti je 5-7 měsíců.

Odolnost vůči chorobám a škůdcům

Cibule Golden Semko F1 je imunní vůči chorobám rodiny cibule. Nepříznivé povětrnostní podmínky a nedodržování zemědělských technik však vedou k rozvoji plísňových chorob: špinění, fusarium, různé druhy hniloby, padlí.

Ze škůdců odrůdy Golden Semko jsou nebezpečné třásněnky, housenky a cibule

Složení a vlastnosti

Mezi příznivé vlastnosti cibule patří:

 • antibakteriální účinek na střevní mikroflóru, zlepšení metabolismu;
 • obohacení těla vitamíny a mikroelementy;
 • optimalizace ochranných vlastností těla, snížení rizika rozvoje rakovinného bujení;
 • eliminace toxinů.

Hybrid Golden Semko je bohatý na vitamíny a minerály. Chemické složení zahrnuje: mangan - 11,5%, kobalt - 50%; křemík - 16,7%, vitamin C - 11,1%.

aplikace

Cibule Golden Semko se používá při vaření. Je součástí mnoha jídel. Jsou konzumovány syrové, vařené, smažené, karamelizované. Golden Semko se používá jako ochucovadlo pro pokrmy z masa a ryb, pro výrobu omáček, koláčů a šťáv.

V lidovém léčitelství a kosmetologii se cibule používá k přípravě masek pro omlazení a obnovu pleti, k posílení vlasů.

Rostoucí regiony

Hybrid Golden Semko F1 se doporučuje pěstovat jako jednoletá plodina. Kultivace se provádí na čerstvém vzduchu. Vhodné jsou jak jižní regiony, tak regiony s mírným podnebím. V severních oblastech se hybrid pěstuje ve skleníku. V tomto případě musí být výsadba doplněna.

Výhody a nevýhody

Před výběrem odrůdy pro výsadbu v konkrétním regionu se musíte seznámit s jejími charakteristikami, výhodami a možnými nevýhodami. Cibule Golden Semko F1 je mezi pěstiteli zeleniny žádaná, protože je nenáročná a nevyžaduje zvláštní péči.

Zelenina obsahuje mnoho užitečných chemických prvků, takže se používá na letní saláty, na smažení a pečení.

Profesionálové:

 • snadno snáší teplotní výkyvy;
 • má imunitu vůči škůdcům a chorobám;
 • vykazuje vysokou produktivitu v jakémkoli klimatickém pásmu;
 • nenáročný v péči;
 • trvanlivost hotových výrobků je 5-7 měsíců;
 • dvě metody výsadby - semena a cibule;
 • dobrá prodejnost a chuť.

Mezi nevýhody patří skutečnost, že cibule Golden Semko F1 není vhodná pro pěstování na peří. Agrárníci se naučili vyrovnávat se s růstem vegetačního období v severních oblastech. V posledních letech byl hybrid pěstován sazenicemi.

Data přistání

Semenové sady cibule se vysazují brzy na jaře nebo před zimou. Průměrná denní teplota půdy by zároveň neměla být nižší než +10 ° С. Pokud je hybrid vysazen před zimou, musí být místo mulčováno vrstvou kompostu a když přijdou první mrazy, zakryjte jej větvemi jehličnatých stromů. S příchodem jarního tepla jsou smrkové větve odstraněny.

Důležité! Nejlepší předchůdci cibule Golden Semko jsou zelí, rajčata, brambory, okurky.

Jak zasadit

Postele pro výsadbu hybridu F1 jsou vybaveny v dobře osvětleném prostoru. Ve stínovaných rozích se tuřín ukáže jako malý, deformovaný se šipkami. Půda pro cibuli by měla mít neutrální úroveň pH (můžete pěstovat mírně zásadité). Golden Semko miluje mírnou vlhkost.

Pěstování ze semen

Výsev semenného materiálu hybridu se provádí v drážkách hlubokých 2 cm. Rozpětí mezi řádky je 10-15 cm. Osivový materiál se rozdělí odděleně, ustupuje od sebe 1,5-2 cm. Pokud zasejete Golden Semko F1 silnější, budete muset ztenčovat, jinak se tuřín nevyvine do požadovaných velikostí.

Po umístění semen do drážek jsou posypána, nezapomeňte je napojit. Než se objeví první výhonky, doporučuje se výsadbu zakrýt. Jakmile se na luku Golden Semko vylíhne peří, přístřešek je odstraněn. Za příznivých klimatických podmínek počkejte na první výhonky za 10-14 dní.

Pěstování cibule Semena Golden Semko vhodná pro jižní oblasti

V oblastech s teplým podnebím jsou příznivé podmínky pro sklizeň semen v jedné sezóně.

Výsadba sevka

Cibuli Sevka Golden Semko se doporučuje před výsadbou ponořit na 20 minut do roztoku síranu měďnatého nebo do vody

Po leptání před výsadbou je třeba tuřín opláchnout a vysušit. Při výsadbě mokrého materiálu existuje vysoké riziko vzniku hniloby.

Před výsevem se cibule Golden Semko kalibruje rozdělením na tři frakce.

Doporučený rozestup řádků je 20-25 cm, vzdálenost mezi žárovkami je 10 cm, hloubka drážek je 5 cm. Řepa je posypána zeminou, takže nad povrchem zůstane 3-5 mm.

Důležité! Nedoporučuje se hluboce prohlubovat semeno odrůdy Golden Semko do země, plody budou mít nepřirozený válcový tvar.

Sevok umístěný blízko povrchu také obdrží nesprávnou konfiguraci tuřínu. Po výsadbě jsou postele posypány vrstvou písku (až 5 mm), místo je vyrovnáno.

Funkce péče

Péče o cibuli Golden Semko se provádí první dva měsíce. Kultura potřebuje zalévání, kypření půdy a další hnojení.

Zalévání

Prvních osm týdnů po výsadbě by měl být hybrid Semko F1 intenzivně zavlažován. K tomu použijte teplou vodu, nejlépe usazenou. V závislosti na klimatických podmínkách je frekvence zavlažování regulována. V průměru jsou postele zavlažovány jednou za sedm dní. V suchém počasí se počet zavlažování zvyšuje, v deštivém počasí se snižuje. Vlhčení se zastaví tři týdny před sklizní z lůžek.

Pokud se cibule Golden Semko pěstuje ve skleníku, zavlažování se provádí kapáním.Nadměrná vlhkost vede k hnilobě tuřínu.

Odplevelení, uvolnění

Během období aktivního růstu cibule Semko F1 je nutné plevele pravidelně plevelovat. Na volné, dobře provzdušněné půdě je výnos několikrát vyšší. Manipulace se provádí nejméně jednou týdně, doporučuje se to provést následující den po zalévání.

Top dressing

Před výsadbou je nutné plochu, kde se plánuje pěstování cibule Semko, zúrodnit. Poprvé se hnojivo aplikuje během podzimní přípravy. Sekundární moření se provádí bezprostředně před setím. Vhodný je roztok kravského nebo kuřecího hnoje, spotřeba je 3 l / m2.

Třetí krmení hybridu se provádí dva týdny po vzejití výhonků. Za tímto účelem rozpusťte 30 g močoviny v kbelíku s vodou. Objem je dostatečný k zavlažování pozemku o rozloze 2 m².

Sklizeň a skladování

Skutečnost, že nastal čas na sklizeň, je varována zvěšeným peřím, mírně vysušeným řepovým krkem. Hybrid se sklízí za jasného a suchého počasí. Po odstranění cibule ze země se rozloží pod baldachýnem. Před položením cibule se Golden Semko nechá několik týdnů uschnout pro skladování. Poté jsou vybrány shnilé a zkažené vzorky.

Kontrola chorob a škůdců

Když se objeví první příznaky nemoci, je nutné ošetřit lůžka fungicidními přípravky. Nejúčinnější jsou Previkur, Maxim, Skor.

Aby se zabránilo kontaminaci místa, doporučuje se třídit sadbu. Shnilé, nedůvěryhodné žárovky jsou vyřazeny. Houba se aktivně vyvíjí v kyselých půdách. Půda je proto vápněna dolomitovou moukou.

Aby se zabránilo výskytu škodlivého hmyzu, měla by se cibulová lůžka střídat s mrkví.

Účinnými prostředky pro škůdce jsou: ošetření sazenic a semenného materiálu roztokem síranu měďnatého (1%), postřik zelených mýdlovou vodou.

Závěr

Cibule Golden Semko F1 je nenáročná v péči, dobře se přizpůsobuje jakémukoli klimatickému pásmu, má imunitu vůči většině chorob, je zřídka ovlivněna škodlivým hmyzem. Aby se zabránilo výskytu onemocnění a poškození plodiny parazity, je nutné včas provést preventivní opatření.

Recenze zahradníků o cibuli Golden Semko

Anastasia, 43 let, Tula
Naše klima je mírně kontinentální, ale Semko Golden hybrid (pěstuji jen několik let) má čas dozrát. Jedinou nevýhodou je, že semena nemůžete sbírat sami, musíte si je každý rok koupit. Řepa má stejnou velikost, sladkou chuť.
Gennadij, 65 let, Krasnodar
V loňském roce byla poprvé zakoupena semena Golden Semko F1. Stály trochu víc než jiné odrůdy cibule, tak jsem si vzal několik sáčků na testování. Sklizeň mě potěšila. Hybrid je v péči nenáročný, tvoří krásné, rovnoměrné, zlaté hlavy. V chuti prakticky není hořkost.
Natalya Petrovna, 58 let, Volgograd
Pěstuji Semko F1 pět let, nikdy jsem nezůstal bez úrody. Dříve jsem používal semenáčkovou metodu, ale poslední dva roky jsem právě zasel semena. Sazenice jsou vždy přátelské, produktivita je vynikající. Kvalita chuti je na vrcholu. Používám ho k přípravě salátů, smažení, v marinádách.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce