Cuketa Casanova F1

Pouze líný zahradník na svém webu nepěstuje cuketu. Jsou velmi nenároční a nenároční na péči. Většina odrůd potřebuje pouze normální zalévání pro normální růst. Existují však také odrůdy, které se bez ní mohou obejít. To je velmi výhodné pro ty zahradníky, kteří na místo přicházejí pouze o víkendech. Cuketa Casanova F1 je jednou z těchto odrůd.

Cuketa Casanova

Odrůdové vlastnosti

Tato odrůda patří k hybridům s časným zráním. Jeho pololisté keře mají velké rozřezané listy tmavě zelené barvy bez skvrn a skvrn. Cuketa Casanova svým tvarem připomíná válec. Je to elegantní a dlouhé. Cukety zároveň nemají tendenci se příliš protahovat. I když zapomenete vyzvednout zralé ovoce, nevyroste z něj... Barva zralých cuket je heterogenní: na světle zelené kůži vyniknou bílé tečky střední velikosti. Plody tohoto hybridu mohou v průměru vážit od 0,9 do 1,5 kg. Jejich měkké krémově zbarvené maso je docela husté a chutné. To jim umožňuje úspěšné použití nejen při vaření, ale také při konzervování.

Casanova F1

Charakteristickým rysem této hybridní odrůdy je její tolerance vůči suchu.

Důležité! Tento hybrid nejen dobře snáší sucho, ale také jej potřebuje. Při nadměrné vlhkosti půdy může její kořenový systém hnit.

Rostoucí doporučení

Navzdory skutečnosti, že odrůda je velmi nenáročná na péči, měli byste před výsadbou věnovat pozornost půdě. Ideálním místem pro výsadbu Casanova F1 budou postele, na kterých rostly:

 • brambory;
 • zelí;
 • luk;
 • luštěniny.

Pokud semena nejsou vysazena po těchto plodinách, na novém místě nebo po jiných odrůdách dýně, musí být půda oplodněna. To se provádí na podzim při kopání zeleninové zahrady. Organická hnojiva jsou ideální:

 • koňský trus;
 • divizna;
 • ptačí trus.

K obohacení půdy poskytuje použití kompostu a zeleného hnoje velmi dobré výsledky.

Tuto hybridní odrůdu lze zasadit dvěma způsoby:

 1. Semeno v otevřeném terénu. V tomto případě se přistání provádí v měsíci květnu. Optimální hloubka setí je 4-6 cm.
 2. Pěstování sazenic. Tato metoda se používá k získání dřívější sklizně. Je lepší začít připravovat sazenice měsíc před doporučenou výsadbou, tj. V dubnu.
Důležité! Semena a sazenice musí být zasazeny tak, aby mezi sousedními keři byla vzdálenost 60 cm. Bližší výsadba nedovolí rostlinám plně se rozvíjet a úroda může být horší.

Tento hybrid velmi dobře reaguje na uvolnění a krmení. Pokud byla půda připravena před výsadbou, lze tyto postupy vynechat.

Recenze zahradníků

Maria, 51 let, Jaroslavl
Casanovu občas vysadím. Líbí se mi jejich vkus. Ale ve srovnání s jinými odrůdami vypadá cuketa Casanova trochu křehce. Nepoužívám je na točení. Ale pokud je smažete, pak je nemožné sundat. Můžu doporučit těm, kteří mají volné místo, které nemá co zasazovat. Pro tyto cukety bych nepřidělil speciální postel.
Anna, 30 let, Bogoroditsk
Casanova F1 koupil kvůli experimentu. Zasazeno okamžitě na postel pod filmem. Všechno se objevilo až na pár semen. Cuketa začala rychle. Odrůda se mi líbila, protože je nenáročná na zalévání a nepřerůstá. Když jsme dorazili k dači po 2 týdnech nepřítomnosti, cukety této odrůdy byly čisté. U jiných odrůd několik cuket vyrostlo v něco hrozného: bylo to roztažené tady, bylo tam oteklé. Mohu doporučit cuketu Casanově F1, pro letní sídlo je to právě to.
Oksana, 42 let, Vyazniki
Neměl jsem moc rád Casanovu. Existují i ​​další výhodnější odrůdy.Není nijak pozoruhodný, cuketa je jako cuketa. Ale to je můj názor. Například mému sousedovi se to líbilo. Dal jsem jí téměř všechny cukety. Můžete jej zasadit jako vzorek.
Komentáře (1)
 1. Cuketa "Casanova" byla vysazena před několika lety. Byl jsem velmi překvapen. Nekonečné plodení. Několik jich ukrojíte a další okamžitě porostou! Velké množství. Jeden keř nás krmil celou sezónu!
  Několik let jsem nemohl koupit tato semínka. Ale dnes se to podařilo (18.02.21). Radím všem

  18. 2.21 v 07:02
  Kateřina
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce