Jabloň Bessemyanka Michurinskaya: popis odrůdy, péče, fotografie a recenze

Jabloň Bessemyanka Michurinskaya je jednou z nenáročných podzimních odrůd, které poskytují dobré výnosy. Plody tohoto stromu dobře snášejí přepravu a zimování a jsou vhodné pro surovou konzumaci i pro následné zpracování.

Historie chovu

Odrůda jablek Bessemyanka Michurinskaya byla vyšlechtěna ruským chovatelem Ivanem Vladimirovičem Michurinem v roce 1913 v důsledku křížení odrůd Bessemyanka Komsinskaya a Skryzhapel. Vědec si dal za cíl získat odrůdu, která je odolná vůči růstu v oblastech s chladným podnebím, v podmínkách častých bouří a větrů. 8 let po obdržení sazenice bylo možné pěstovat první voňavé plody s chutnou sladkokyselou dužinou.

Jabloň Bessemyanka Michurinskaya je ekologicky udržitelná a vysoce výnosná odrůda

Popis odrůdy jablek Bessemyanka Michurinskaya s fotografií

Odrůda jablek Bessemyanka Michurinskaya se rychle rozšířila. Rostlina je vhodná pro pěstování v malých soukromých oblastech i v průmyslových výsadbách.

Ovoce a vzhled stromu

Dospělý plodící strom je střední nebo vyšší průměrné výšky, s několika mocnými větvemi. Koruna mladých stromů je oválná, postupem času se rozšiřuje a zaobluje.

Popis jabloně Bessemyanka Michurinskaya:

 • větve jsou silné, ne dlouhé, bez puberty;
 • barva kůry - světle hnědá;
 • listy mírně zvrásněné, s vtaženým okrajem, tmavě smaragdové barvy;
 • stonky jsou silné a kulaté.

Plody jsou středně velké (váží až 160 g), kulaté, uprostřed mírně zploštělé. Kůže je zelenožlutá, s červenými pruhy, pokrytá voskovým květem.

Ze strany, kde jsou jablka intenzivně zalitá sluncem, lze často vidět jasně červené skvrny. Semenné hnízdo plodu má tvar baňky, komory jsou uzavřené, s 1–2 semeny nebo vůbec bez semen.

Životnost

Zasazený na kopci ve vhodném klimatickém pásmu může jabloň Bessemyanka Michurinskaya žít více než 75 let. Hlavní podmínkou dlouhověkosti ovocného stromu je správná včasná péče:

 • doplňování hnojiv;
 • prořezávání;
 • zalévání;
 • kypření půdy;
 • odstranění plevele.

Chuť

Buničina zralého jabloně Bessemyanka Michurinskaya má krémový odstín, chuť je sladká s kyselostí. Jablka jsou velmi šťavnatá, voňavá, bohatá na vitamín C (20–21 mg na 100 g dužiny). Celkové množství cukrů ve zralých plodech je asi 11%, kyseliny - 0,7%.

Plody Bessemyanka Michurinskaya jsou zeleno-žluté, s karmínovými skvrnami na jedné straně, tekoucími do pruhů na druhé

Rostoucí regiony

Bessemyanka Michurinskaya se pěstuje hlavně ve středních a severozápadních oblastech Ruska a na východě Sibiře. Strom se nebojí větrů, bouří a mrazů díky své odrůdové vlastnosti - silné dřevo větví a kmene.

Výtěžek

Odrůda má vysoký výnos - až 120 kg plodů od 1 dospělého stromu ročně, a to navzdory zvýšenému vylučování během období zrání. Aby se ochránili před ztrátami spojenými se znehodnocením jablek, je důležité, aby je zahradníci shromáždili před polovinou září, aniž by čekali na přezrání.

Mrazuvzdorný

Tato odrůda jablek je odolná vůči chladu a mrazu, dobře snáší zimování, pokles teploty v zimě i v noci. Další izolace pro Bessemyanka Michurinskaya není nutná.

Odolnost vůči chorobám a škůdcům

Odrůda je odolná vůči škůdcům a houbovým chorobám, zejména proti chrastavitosti. Pro zvýšení imunity se doporučuje provádět každoroční preventivní postřik a hnojení insekticidy: síran měďnatý, Inta-Vir.

Doba kvetení a doba zrání

Plodnice je od poloviny května do poloviny června pokryta rozptylem světle růžových květů. Dále začíná fáze tvorby a zrání plodů. Sklízet můžete od druhé poloviny září, aniž byste čekali, až plody samy začnou padat.

Důležité! Prvních 5 let po výsadbě sazenice musíte odříznout kvetení - to zrychlí rychlost růstu, vývoj koruny a kořenového systému.

Opelovače

Bessemyanka Michurinskaya je samoplodná odrůda. Chcete-li získat dobrou úrodu poblíž tohoto stromu, musíte zasadit opylovatelné jabloně, například: odrůdy Melba, Annis, Ottawa.

Přeprava a zachování kvality

Plody mají silnou slupku a pevnou dužinu, jsou dobře přepravovány a skladovány v chladném skladu po dobu 4 měsíců (za předpokladu, že jablka byla pečlivě sklizena, slupka je neporušená, bez poškození).

Výhody a nevýhody

Jedinou nevýhodou odrůdy je vysoké drobení plodů během zrání. Navzdory tomu se dobrá sklizeň obvykle sklízí z Bessemyanka Michurinskaya.

Během zrání se plody Bessemyanka silně rozpadají

Výhody odrůdy:

 • udržitelnost životního prostředí;
 • vysoký výnos - až 220-230 kg jablek z 1 stromu;
 • dobrá obchodní kvalita ovoce.

Plody dobře snášejí přepravu, mají atraktivní vzhled a vynikající chuť. Jablka této odrůdy jsou vhodná pro syrové stravování i pro další zpracování na džemy, konzervy, kompoty a sušení.

Přistání

Výsadba Bessemyanka se doporučuje na začátku podzimu nebo v polovině jara. Před nástupem chladného počasí by se strom této odrůdy měl zakořenit a posílit - pouze v tomto případě bude schopen přežít zimu. Rostlina se vyvíjí dobře na vyvýšeném slunném místě, daleko od podzemních vod. Půda by měla být lehká, vzduchotěsná a vodotěsná, například pískovec nebo hlína.

Fáze výsadby:

 1. Před výsadbou Bessemyanka Michurinskaya je třeba připravit otvor až 80 cm hluboký, 1 m široký, na jeho dno je umístěna organická minerální směs.
 2. Horní vrstva půdy musí být smíchána s hnojivy a tato směs musí být naplněna sazenicí instalovanou ve středu otvoru spolu s kolíkem na podporu.
 3. Po obvodu otvoru by měly být ze země vytvořeny nárazníky, které udrží vlhkost v místě přistání.
 4. Místo výsadby je hojně zaléváno vodou.

Doporučuje se mulčovat půdu kolem sazenice pilinami nebo hnojem - to pomůže udržet kořenový systém před vysycháním a zamrzáním a také chránit před aktivním růstem plevele.

Pěstování a péče

Po výsadbě sazenice Bessemyanka Michurinskaya se doporučuje pravidelně uvolňovat ornici v oblasti kmene kmene - to je nutné ke zlepšení výměny vzduchu a průchodu vlhkosti do kořenového systému. Uvolňování se provádí den po zalévání, když již byla absorbována vlhkost a Země neměla čas vyschnout.

Péče o stromy zahrnuje:

 1. Řez - vyrábí se na podzim (odstraňte staré, suché, poškozené výhonky), stejně jako na jaře (tvorba koruny, počínaje 4. rokem po výsadbě).
 2. Zalévání během teplé sezóny (u dospělého stromu stačí 1 kbelík vody při pokojové teplotě jednou za 2 týdny).
 3. Odstranění plevele.
 4. Vrchní obvaz s organickými hnojivy na konci podzimu.
 5. Doplňování minerálními hnojivy (hnojiva obsahující dusík - brzy na jaře; fosfor-draselná hnojiva - jednou za 3 týdny od okamžiku, kdy se pupeny objeví až do začátku tvorby plodů).
 6. Obvaz na list, postřik korunky mikroelementy.

Přestože je jabloň Bessemyanka Michurinskaya odolná vůči houbovým chorobám a strupům, doporučuje se provádět preventivní postřik tohoto stromu insekticidy a fungicidy 2-3krát za sezónu. Tím zabráníte výskytu ovocných škůdců: listových válečků, nosatců, roztočů.

Sběr a skladování

V září jsou jablka připravena ke sklizni, poté je lze skladovat ve sklepě nebo ve speciálně vybaveném skladu chladného ovoce po dobu 3,5 měsíce. Je důležité začít sklízet včas - než se plody začnou rozpadat. Musíte sbírat jablka se stopkou, opatrně je dát do připravené nádoby, neházet ani nebít.

Důležité! Před uskladněním plody jabloně Bessemyanka Michurinskaya neutírejte, protože by se poškodil voskový povlak, který chrání jablka před chorobami.

Zralé plody Bessemyanka Michurinskaya jsou skladovány v chladné místnosti po dobu až 4 měsíců

Doporučuje se odkládat padlé plody samostatně. Nejprve je musíte použít, protože jsou uloženy méně než ty, které jste vytrhli ze stromu.

Závěr

Jabloň Bessemyanka Michurinskaya se podílela na vývoji 12 nových vysoce adaptivních a ekologicky udržitelných odrůd. Kromě toho je tento druh velmi populární v domácím zahradnictví.

Aromatické sladké a kyselé plody Bessemyanka s vínovou dochutí se aktivně používají ke zpracování, stejně jako k čerstvé spotřebě v období podzim-zima. Vysoká míra produktivity, přepravy a zachování kvality naznačuje, že tato odrůda je jedním z nejúspěšnějších šlechtitelských experimentů slavného Michurina I.V.

Ohlasy

Alla Leonidovna, 54 let, Kirovsk.
Hledal jsem odrůdu jablek, která by nevyžadovala zvláštní péči, poradil prodejce Bessemyanka. Sazenice začala dobře, bez problémů zimovala 4 roky. Doufáme, že brzy dosáhnete sklizně.
Svetlana, 37 let, Moskevská oblast.
Jabloň Bessemyanka Michurinskaya roste v naší zahradě již více než 15 let. Jablka této odrůdy chutnají trochu kyselě, ale džem z nich se ukáže jako velmi chutný. Snažíme se uchovat více ovoce - během zimy nejíme všechno a džemy a kompoty odcházejí velmi rychle.
Evgeny, 50 let, Krasnojarsk.
V mém dači roste několik odrůd jabloní, Bessemyanka Michurinskaya je nejoblíbenější z nich. Tento strom nikdy nezamrzá, neochorí, trvale poskytuje dobrou sklizeň. Polovinu jablek distribuujeme příbuzným a druhou odložíme do sklepa - do konce zimy je dostatek vitamínů.
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce