Lunární kalendář zahradníka a zahradníka pro Leningradskou oblast na rok 2021

Měsíční kalendář Leningradské oblasti v roce 2021 bude dobrým pomocníkem jak pro zkušeného zahradníka, tak pro začátečníka při plánování prací na jeho chatě na celý aktuální rok. Je to snadné. K jeho užitečným doporučením je třeba pouze přidat obezřetnost, zkušenosti a intuici. Výsledek předčí všechna očekávání.

Klimatické rysy regionu

Severozápadní oblast Ruska, do které patří Leningradská oblast, má mírně mírné zimy a relativně teplá léta s nepředvídatelným počasím pro následující dny. Průměrná zimní teplota je -120C a léto - +180C. Vysoká vlhkost, málo slunečných dnů, silný vítr, krátká chladná léta nutí zahradníky využívat všechny své schopnosti k pěstování požadované sklizně ovoce a bobulí na pozemcích.

Země v Leningradské oblasti je pokryta sněhem pouze začátkem prosince a roztaví se až v polovině nebo na konci dubna. Při práci v zemi je třeba vzít v úvahu klimatické podmínky regionu a ty, které nejsou příliš bohaté, které poskytují letním obyvatelům, aby dostali slušnou odměnu za práci s plodinami na zemi.

Výsevní kalendář pro rok 2021 pro zahradníky a zahradníky Leningradské oblasti

Po skončení lednových prázdnin se každý zahradník a zahradník dívá na nadcházející rok hranolem nadcházející práce na osobní zápletce. A začnou brzy, kdy bude nutné připravit výsadbovou směs a sazenice, nakoupit semena nebo provést stratifikaci, zasadit je pro sazenice, zkontrolovat inventář a naplánovat harmonogram všech zahradních prací na jaro-léto-podzim doba.

Moderní zahradníci a zahradníci, kteří pracují s rostlinami a pozemky, využívají všechny dostupné znalosti a zkušenosti, aby nejen nezničili výsledky výsadby, ale také aby získali slušnou úrodu. Mezi takové užitečné znalosti patří lunární kalendář setí zahradníka a zahradníka pro rok 2021 pro Leningradskou oblast. Byl vyvinut s ohledem na měsíční fáze a jejich vliv na přirozené procesy spojené s pohybem kapaliny na Zemi, včetně mízy v rostlinách, jejich zrychlení a zpomalení. Měsíční fáze se odrážejí ve výsledcích setí a výsadby různých ovocných a bobulových plodin. To vše musí být známo, s přihlédnutím také ke klimatickým podmínkám Leningradské oblasti.

Rada! Podle doporučení lunárního kalendáře výsadby regionu Leningrad se můžete vyhnout mnoha chybám, správně spravovat svůj volný čas, získat silné zdravé sazenice a v budoucnu dobrou sklizeň zeleniny a ovoce.

 

V lunárním kalendáři zahradníka a zahradníka Leningradské oblasti se berou v úvahu nejen fáze měsíce, ale také jeho umístění v určitém znamení zvěrokruhu. V různých polohách zodiakálního kruhu se Měsíc chová zvláštním způsobem. A to s sebou nese určité změny u lidí i rostlin.

 

Rada! Podle doporučení lunárního kalendáře pro Leningradskou oblast musíte vzít v úvahu pravidla zemědělské technologie a spoléhat se na své vlastní zkušenosti.

Lunární kalendář zahradníka a zahradníka na rok 2021 pro Leningradskou oblast po měsících

Pro zahradníky a zemědělce nákladních vozidel, téměř po celý rok, existuje celý seznam činností, které musí provádět. Měsíční kalendář zahradníka a zahradníka v Leningradské oblasti bude sloužit jako asistent, pouze jej musíte pravidelně používat, přičemž si všimnete vlivu fází noční hvězdy na stav rostlin.

leden

V polovině a na konci ledna je čas připravit zalévací směs a náčiní pro setí semen pro sazenice. Také v této době začíná příprava semen některých plodin pro výsadbu na otevřeném terénu. Jak doporučuje lunární kalendář Leningradské oblasti, v lednu můžete vysadit zeleň ve skleníku nebo na parapetu.

Při plánování prací byste se měli řídit pokyny kalendáře na rok 2021. Jsou příznivé a nepříznivé dny. Jindy rostliny nereagují na vliv měsíce.

Únor

Podle lunárního kalendáře na únor 2021 pěstují zahradníci a zahradníci v Leningradské oblasti semena nějaké zeleniny a bobulí pro sazenice do zvláštních nádob. Později bude nutné provést ponor nebo přímé přistání na otevřeném terénu. Záleží na tom, jak aktivně semena rostou. Zelení se také pěstují pro pěstování doma.

březen

V březnu teplota vzduchu stoupá, ale na výsadbu sazenic je příliš brzy. Zahradníci a zahradníci se zabývají přípravou na jarní výsadbu na místě:

  • zadržte padlý sníh a odhrňte ho tam, kde je nejvíce potřeba vody;
  • odstranit odpad z území, naplánovat umístění lůžek;
  • sbírání sazenic.

duben

V dubnu lze do otevřeného terénu vysazovat pouze semena jednoročních rostlin, které snášejí nízké teploty. V tomto případě je bezpodmínečně nutné zakrýt fólií, což vytvoří podmínky pro skleník.

Je příliš brzy přemístit hlavní sazenice na místo a zapojit se do setí. Můžete stříkat stromy jako profylaxi proti chorobám a parazitům, vykopávat půdu, provádět sanitární prořezávání stromů podle lunárního kalendáře pro Leningradskou oblast.

Smět

Až do konce května se na zahradu ještě nevysazují sazenice teplomilných plodin. Nebudou schopni přežít zpáteční mrazy. Pod filmem rostou rajčata, okurky, lilky. Uprostřed měsíce jsou vysazeny naklíčené brambory.

červen

Na začátku června mohou být noci chladné, je zaseto tolik plodin, ale pod filmem je odstraněn až na konci měsíce. Tento měsíc můžete do půdy na místě bezpečně zasadit sazenice rajčat, dýně, okurky, řepy a další zeleniny. Během tohoto období je nutné pravidelně provádět kypření, hilling, pravidelné hnojení, nutné zalévání.

Výsadba, odplevelení, kypření, prořezávání a hnojení se doporučuje podle lunárního kalendáře zahradníka a zahradníka pro Leningradskou oblast.

červenec

V červenci se sklízí první sklizeň, zelenina se vysazuje pro druhou sklizeň, vysazují se vytrvalé rostliny: šťovík, cibule, rebarbora. Plevel a řídněte sazenice pěstovaných plodin, přiveďte humus. Toto je nejteplejší měsíc, proto je u rostlin milujících vlhkost zapotřebí intenzivní zalévání.

Pozornost! Podle lunárního kalendáře Leningradské oblasti lze sklizeň provádět v kterýkoli den, s výjimkou novoluní, úplňku a zatmění. V červenci bude v těchto dnech 2, 16, 17 čísel.

srpen

Nastal hlavní čas sklizně většiny zahradnických a zahradnických plodin. Ale stále je čas na setí a pěstování salátu, kopru, ředkvičky. Neskladování je možné každý den. Chcete-li uložit, musíte to udělat 2., 9.-14.

září

Zimní česnek se vysazuje na konci září. Zelení a zelenina se v této době vysazují pouze ve skleníku. Připravte půdu pro budoucí výsadbu, kopejte, ošetřujte od hmyzích škůdců a připravte potřebná hnojiva.

říjen

Je čas připravit web na příští rok. Zahradníci a zahrádkáři:

  • sbírat odpadky, vyčistit oblast;
  • kopání půdy;
  • vápno stromy;
  • provádět preventivní ošetření stromů a keřů proti chorobám a parazitům.

Sběr zralých plodů pokračuje v říjnu.

listopad

V listopadu přicházejí mrazy a padá první sníh. Pro ty, kteří mají skleníky, tam práce pokračují. Jiní si mohou na parapet vysadit nějaké plodiny, aby měli na stole čerstvé bylinky vypěstované vlastními rukama na novoroční svátky. Nyní se můžete trochu rozptýlit a dát Zemi odpočinout.

prosinec

V prosinci pozemky na místě nadále odpočívají, stromy a výsadby usnuly až do jarního vedra. Můžete i nadále pracovat na pěstování zeleniny a bylin ve skleníku nebo doma a je vhodné se řídit kalendářem lunárního pěstování v Leningradské oblasti.

Které dny byste se měli zdržet práce na zahradě a na zahradě

Dorůstající měsíc podporuje růst plodin s plody umístěnými nad povrchem Země. Právě v těchto dnech je musíte zasadit. Když měsíc ubývá, rostliny se vysazují, aby se získaly jedlé kořenové plodiny. Ale s úplňkem a novem, jehož období trvá 3 dny, by práce na místě související se setím a výsadbou rostlin měla být odložena.

Pozice Měsíce ve znamení zvěrokruhu se odráží různými způsoby na organickém životě na Zemi a lze ji považovat za:

  • příznivý - v Rakovi, Štír, Ryby;
  • neutrální - u Býka, Váh, Střelce a Kozoroha;
  • nepříznivý - u Berana, Blíženců, Lva, Panny, Vodnáře.

Když je Měsíc v nepříznivých znameních zvěrokruhu, neprovádějí výsadby a nesejí zeleninu, ovoce a bobule na své chatě. Rostliny nebudou schopny získat potřebnou životodárnou energii, protože počáteční procesy budou slabé.

Nepříznivé dny pro práci s rostlinami na Zemi jsou podle lunárního kalendáře zahradníka a zahradníka obdobím zatmění měsíce a slunce.

Závěr

Měsíční kalendář Leningradské oblasti v roce 2021 vám pomůže plánovat práci na zahradním pozemku nejproduktivněji a nejužitečněji po celý rok. Jeho doporučení lze upravit s přihlédnutím ke získaným zkušenostem a stávajícím vlastnostem pozemku. Znát vliv Měsíce na organický život na Zemi, můžete zlepšit požadované vlastnosti rostlin a získat nádhernou sklizeň.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce