Abychom pomohli začínajícím umělcům - malujeme kameny akrylovými barvami

Úžasné krásy se dosáhne, když na pozadí rostlinné zeleně vyniknou jasné barvy. Tento efekt můžete na webu dosáhnout různými způsoby. Jedním z typů barevné kreativity, který je stále populárnější, jsou kresby na kamenech akrylovými barvami. Pro ty, kteří vidí takový design poprvé, se zdá, že je prostě nemožné udělat taková mistrovská díla vlastními rukama.

Ve skutečnosti i ti, kteří nemají žádné zkušenosti s kartáči a barvami, mohou malovat kameny. Příkladem jsou malé děti. Pomocí štětce a několika barev barvy vytvářejí jedinečné odvážné vzory, které jsou obdivuhodné.

Chcete-li dosáhnout stejného výsledku, zkuste podrobně zvážit tento levný způsob, jak vyzdobit letní chatu nebo zahradu.

Za prvé je užitečné, aby se začínající umělci seznámili s hlavními malířskými etapami. To zahrnuje:

 1. Výběr materiálu... Hlavním materiálem pro malování je samozřejmě kámen.
 2. Kreslení... Tento krok je nutností pro začátečníky. Ti, kteří věří ve své tvůrčí schopnosti, se mohou bezpečně obejít bez náčrtu. Aby však byla kresba na kameni jasná, je lepší ji nakreslit.
 3. Výběr barevné palety a štětců... Při vytváření vzorů na kamenech je barva velmi důležitá, protože struktura a povrch se mohou lišit. Proto budete muset zvolit barevná řešení na základě vlastností kamenů, a to nejen podle zamýšleného ornamentu.
 4. Připnutí vzoru.

Jasným sledováním této sekvence si můžete být jisti, že budete schopni nejen vyhnout se chybám, ale také vytvořit jasné vzory.

Začínající umělci mají spoustu otázek, takže každému z nich je třeba věnovat náležitou pozornost.

Nástroje a materiály

Jaké kameny jsou vhodné pro malování barvami? Nejlepší je malovat na hladké, ploché kameny.

Mořské oblázky jsou ideální pro kreslení, ale pokud je daleko od moře, můžete si vybrat vhodný materiál v okolní krajině.

Když se pečlivě podíváte na obyčejné dlažební kameny a malé kameny, někdy okamžitě uvidíte zápletku budoucího obrazu. Hlavní věc je, že vybraný kámen je hladký a má hustou strukturu. Porézní kameny vyžadují hodně barvy, jen ji absorbují. Pokud je však v expozici vytvořen kus sýra, pak je porézní kámen dobrou volbou. Těžce válcované kameny nebo kameny s ostrými hranami nebudou fungovat. Je těžké z nich čerpat. Také byste neměli brát velmi tmavé dlažební kostky.

Co je třeba udělat s vybraným materiálem? Nejprve se dobře umyjte a dobře osušte. Vždyť zvolený kámen je často velmi špinavý.

Zatímco kámen schne, připravíme barvy. Ti, kteří se již zabývají takovou kreativitou, malování různými barvami - akvarely, kvaš, akryly. Zkušení umělci pracují s akrylovými barvami. Začátečníkům se také doporučuje vyzkoušet tuto možnost.

Akrylové barvy jsou k dispozici ve světlé plné paletě, dobře se hodí na povrch kamene i bez základního nátěru. Další výhodou je, že rychle schnou. I když, zejména pro začátečníky, bude tento faktor třeba brát v úvahu po celou dobu práce.

Udělejte opatření pro oblečení, jinak může jedna kapka vypadat velmi „doma“. Při práci s kameny by mělo být na paletu naneseno malé množství barev. Povrch kamene je malý, takže přebytečná barva rychle zaschne.Akrylové barvy jsou dražší než jiné, ale jejich kvalita pro malování plně odůvodňuje náklady.

Chcete-li malovat barvami na kameny, potřebujete štětce. Budete potřebovat štětce různých šířek.

V některých okamžicích se hodí párátko. K malování na pozadí jsou potřeba velké štětce a tenké pomohou namalovat různé malé detaily a tahy. Při práci s akrylovými barvami je nutné zajistit, aby kartáč neměl čas zaschnout. Za tímto účelem je často umístěn ve vodě. A když změníte tón nebo barvu malby, dobře se umyjí a osuší. Jinak se kartáč velmi rychle změní na škrabku, která už nebude fungovat.

V seznamu materiálů zahrneme jednoduchou tužku pro skicování skici na kameni. Druhým přírůstkem bude tenčí a vatový tampon. Budou potřebné v případě oprav. Průhledný lak - pro upevnění vzoru a také PVA základ nebo lepidlo.

Témata pro kreativitu

Pro začínajícího umělce je často velmi obtížné rozhodnout o tématu skladby. Je tu touha, čas a barvy, ale existuje mnohem menší důvěra v to, že to dopadne. Zvažme několik příkladů malby na kameny, které zvládne i začátečník. Ukáže se to velmi hodné.

Ornamenty a geometrické vzory

Nejvýhodnější možnost.

I při jakékoli nepřesnosti nebo „propíchnutí“ barvami vypadají takové kresby na kamenech velmi chytlavě. Mohou být jednoduše rozloženy mezi trávu na trávníku nebo mezi kameny. Pro tyto fantazie je velmi důležité zvolit nejjasnější barvy a velké množství barev. Čím bohatší, tím krásnější bude vzor.

Ovoce a bobule

V tomto případě jsou vždy po ruce přirození „sedící“. Můžete kopírovat barvy a reliéfy z vaší plodiny. Například jahoda:

Hmyz, ptáci, zvířata, ryby

Pro ty, kteří pochybují o svém talentu, bude stačit prohlédnout si vzdělávací fotografie nebo videa pro děti. Je velmi dobré to dělat se svými dětmi. Malování na kámen akrylovými barvami bude zábavnější a užitečnější.

Děti, i bez učebnice, ochotně nakreslí berušku, želvu, červa.

Pohádkové domy

Tyto kameny mohou mít jakoukoli velikost a barvu. Děti si rádi hrají s domky, dokonale zdobí trávník a zahradní cestu.

Jakékoli téma bude stačit, pokud se právě učíte, jak malovat kameny akrylem. I ta nejúspěšnější díla vypadají skvěle na trávníku, v skalce, v zahradních kompozicích.

Oblázky pro hru

Tato kategorie zahrnuje oblázkové domino

figurky pro dětské hry a kameny s tematickými kresbami.

Pojďme začít kreslit

Dobře umytý, vyčištěný a odmaštěný kámen je připraven pro další operace. Zkušení umělci radí začátečníkům, aby před lakováním aplikovali základní nátěr. Někdy je úspěšně nahrazen směsí PVA lepidla a bílé barvy. Tím se skryjí některé nerovnosti v pozadí a obraz bude jasnější. Po opětovném vysušení je kámen připraven k skicování.

Nejprve se použije barva pozadí pro malování a pak se začnou kreslit. Pro tuto operaci je pro začínající umělce lepší vzít si jednoduchou tužku. Nakreslete všechny podrobnosti a zkontrolujte výkres na papíře. Poté je skica vytvořena barvami. Jakoukoli chybu lze napravit ředidlem a vatovým tamponem. A někdy zubatá linie dává vašemu mistrovskému dílu výraznou příchuť.

Jakmile akrylová barva dobře zaschne, je kámen pokryt akrylovým lakem. Pokud se vzor nenachází na celém povrchu kamene, může být zbytek části ponechán neošetřený.

Dokončení práce na zdobení kamene akrylovými barvami dává prostor pro projev další fáze kreativity. Jak aplikovat malované oblázky? První kreativní pokusy obvykle zůstávají na stránkách vlastníka. A poté, když se ruka stane sebevědomější, můžete svým přátelům a rodině udělat úžasné dárky:

 1. Magnet na ledničku... Na plochý oblázek s krásným vzorem je nalepen magnet, který zdobí interiér kuchyně.
 2. Suvenýry... Skleněné nádoby - džbán, krásná sklenice jsou ideální pro vytvoření barevné kompozice. Malované kameny lze sladit tónem nebo tématem, nebo můžete připojit „nekompatibilní“.
 3. Dětské soupravy... Nejsou zde žádná omezení. Parkoviště, zoo, flóra a fauna mohou nejen bavit děti, ale také sloužit jako vzdělávací materiál.

Mnoho lidí s nedostatkem vhodného materiálu najde jednoduché východisko. Kameny pro malování akrylovými barvami se velmi snadno vytvářejí vlastními rukama. K tomu budete potřebovat:

 1. Umyvadlo nebo kbelík... Nalije se do toho trochu vody.
 2. Písek... Nalijte do nádoby na úroveň naplněné vody. Písek by měl být dobře nasycen vodou, ale na jeho povrchu by neměla být voda. V písku se vytvoří prohlubeň požadovaného tvaru.
 3. Polyethylen... S jeho pomocí je připravený formulář lemován.
 4. Cementová malta... Připraveno podle obvyklého receptu a nalito do prohlubně. Horní část je uzavřena polyethylenem a posypána vrstvou písku.

Po úplném zaschnutí je váš kámen připraven k malování akrylovými barvami. Technologie kreslení se neliší od klasické.

Pokud je to žádoucí, přidá se do cementu barvivo požadovaného odstínu. Tím vytvoříte přirozené pozadí obrazu. S takovými kompozicemi bude stránka mnohem jasnější a pohodlnější.

Pomoc začínajícím mistrům:

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce