Vytváříme jedinečný dekor pro letní sídlo - namalujeme sudy

Dacha je oblíbeným místem pro práci a odpočinek. Druhý typ zábavy je nejen příjemný, ale také nezbytný. Proto se každý letní obyvatel snaží vyzdobit svou milovanou letní chatu sám. Jakmile začne transformace zahradního pozemku, chci vnést všechny podrobnosti do barevného zápasu. Šetrný majitel má v zemi kovové nebo plastové nádoby na vodu. To může být:

 • zalévací sudy;
 • letní sprchová nádrž;
 • nádoba na máčení bylin.

Nejčastěji se jedná o staré rezavé sudy, které téměř sloužily svému času. Ale i nádoba na máčení trávy („zelené“ hnojivo) může být velmi originální. Nejjednodušší a nejdostupnější způsob je malovat.

V dnešní době je to velmi populární trend v krajinářském designu pro letní chaty, kterému se říká malování na staré sudy.

Po takovém kreativním zásahu starý rezavý sud vůbec nezkazí vzhled místa. Může být umístěn na zahradní posteli, v rekreační oblasti, v blízkosti domu nebo jen u vchodu.

Co je potřeba

Je lepší natřít sudy barvivem na konkrétní materiál. Pokud je hlaveň dřevěná, použijte smalt. Kovové nebo plastové nádoby lze transformovat alkydovými, olejovými nebo vodními barvami s antikorozním účinkem. Mnoho letních obyvatel si vybírá akrylové barvy. Vytvářejí živý vzor, ​​dobře snášejí anomálie počasí, snadno se nanášejí na povrch a odstraňují z rukou a jsou pro děti bezpečné.

Pokud není možné koupit novou barvu pro barvení, vezměte zbytky jakékoli barvy. Je důležité, aby barva na natřeném válci byla vodoodpudivá. Kromě toho budete potřebovat:

 1. Kartáč, brusný papír... Velikost zrna brusného papíru je lepší brát velká. Pokud ale stále musíte povrch brousit, ten jemnozrnný vám přijde vhod.
 2. Škrabka a kartáče... Je vhodné natřít hlaveň nejen na vnější straně. Je dobré chránit to zevnitř. K tomu budete také potřebovat držák kartáče, abyste se neopírali o hlaveň a nedýchali výpary barvy.
 3. Rozpouštědlo, lakový benzín... Potřebné k ředění staré barvy pro barvení nebo úpravu obrázku.
 4. Primer... Pomůže to udržet hlaveň v zemi mnohem déle. Aplikujte před lakováním.
 5. Tužka, křída... Pro usnadnění malování je velmi důležité nakreslit náčrt na papír nebo přímo na hlaveň.

Chcete-li vytvořit nějaké kresby, jsou užitečné větvičky jalovce nebo thujy, šablony, plechovka barvy.

Posloupnost tvůrčích fází

Úplně první a nejdůležitější bude volba kapacity. Na vyzdobení chaty můžete namalovat sudy v jakémkoli stavu. Pokud si vezmete děravou a velmi starou, pak je dobré ji přeměnit na záhon. Vydrží necelý jeden, ale v této letní sezóně bude ještě jeden malovaný záhon.

Sud, který je vhodný pro skladování vody, je třeba nejprve očistit od rzi a nečistot, aby barva dobře přilnula. K tomu použijte škrabku a brusný papír. Někteří letní obyvatelé před lakováním nanesou převodník rzi. V každém případě je dalším krokem odstranění zbytků nečistot, prachu a mastnoty hadříkem. Je navlhčen v alkoholu nebo rozpouštědle a povrch hlavně je otřen.

Příprava plastového sudu pro barvení je mnohem jednodušší. Je pouze nutné povrch dobře umýt a vysušit.

Když se hlaveň suší, musíte nakreslit náčrt nebo rozhodnout o tématu kresby.Položí se na papír a poté se tužkou nebo křídou přenese na povrch hlavně. Nejběžnější témata barvení:

 • květiny, stromy, listy;
 • zvířata, ptáci;
 • lidé;
 • abstraktní barevné skici.

Přejdeme do malířské fáze. Nejprve je natřen vnitřní povrch. Zde budete potřebovat nástavec štětce, abyste se barvou dostali až na samé dno hlavně.

Doporučuje se natřít vnější povrch hlavně ve dvou vrstvách, aby se neobjevily skvrny.

Barva by měla zaschnout. Pojďme k rozložení obrázku.

Důležité! Náčrt na hlavni je nutností! Pokud potřebujete nakreslit velkou kresbu barvou, pak nebude snadné dosáhnout symetrie bez náčrtu tužkou.

V opačném případě, když ustoupíte do dálky, můžete si všimnout nakreslených očí, květů různých úrovní nebo velikostí.

Pomocí barvy ve spreji vytvářejí velmi originální vzhled obrázku. Chcete-li to provést, naneste barvu pozadí na hlaveň, poté naneste větev thujy nebo jalovce na zeď a nastříkejte barvu přímo na větev. Výzdoba je úžasná.

Umístili jsme aktualizovaný hlaveň na web

Malovaný dekorační prvek lze maskovat nebo z něj vytvořit akcent. Pro maskování se dobře hodí větvičky vrby, kousky mechu, živé rostliny na záhonu nebo na zahradě. Sušené větvičky vrby jsou namočené, naostřené a utkané. Mech je vázán na hlaveň provázkem. Výška postroje se volí podle okolní krajiny. Pokud je velikost natřeného hlavně velká, je vykopána do země. Spodní část je zároveň obalena polyethylenem nebo fólií, která ji chrání před vlhkostí.

Pokud nádoba na barvení prosakuje, nespěchejte ji vyhodit. Koneckonců může sloužit nejen k uchovávání vody. Co lze postavit z malovaného sudu v zemi?

Nejprve záhon.

Jakákoli barva a zbarvení. Velmi populární zápletka je dívka a chlapec.

Dětem se tato možnost líbí. „Kostýmy“ a „tváře“ lze malovat jakýmkoli stylem, dokonce i z různých období. U květinového záhonu nemalovejte hlaveň rostlinami. Lepší je zvolit geometrické vzory, zvířata nebo ptáky.

Zahradní domky jsou druhou oblíbenou možností, kde se používá malovaný sud. Lze jej použít k uložení zahradního nářadí. Na kousky linolea lze natřít barel.

Užitečné rady

Kromě pozorování technologie lakování musíte znát některé nuance. Především:

 1. Čerstvě natřený sud se do obydlí nepřivede. Nechte to venku nebo ho vložte do stodoly.
 2. Nepokoušejte se přesně reprodukovat obraz, který jste někde viděli. Lepší přidejte svou kreativní představivost a vytvořte jedinečné mistrovské dílo.
 3. Vyberte složitost výkresu podle svých možností. Tento proces by vás neměl nudit.
 4. Dbejte na konzistenci barviva a materiálu, na který se nanáší. Vyberte pouze barvy odolné proti vlhkosti.
 5. Aby byl dekor na sudu delší, zakryjte jej nahoře bezbarvým lakem.
 6. V blízkosti lakovaného válce neprovádějte stavební práce a práce v domácnosti s rozpouštědly a kyselinami. Nechtěně můžete zkazit výkres.

Není těžké malovat barel v zemi vlastními rukama. Na tomto procesu se mohou podílet i děti. Navrhnou jejich báječné fragmenty a pomohou je přivést k životu. Použijte kontrastní řešení. Namalujte sudy v různých jasných barvách a pak bude dacha vždy lehká a útulná.

Možnosti malování:

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce