Jak postavit terasu v zemi

Útulné místo k odpočinku s přáteli a společně s rodinou se dnes v zemi nazývá terasa. A stojí za zmínku, že to není absolutně nový koncept, který vstoupil do našeho života. Starověcí římští boháči měli podobné architektonické prvky. Dnes je v zemích, kde je po celý rok slunce a teplo, například v Latinské Americe a Středomoří, terasa v zemi nutností. To platí i pro naši zemi, protože všichni chceme trávit čas v krásném prostředí země. Terasa je často zaměňována s terasou, a to není překvapující, ve svém vzhledu se podobá přesně terase v zemi. Terasa je však vždy umístěna výše od úrovně terénu. Pokud jde o terasu, je to součást místní oblasti. Velmi často je součástí krajinářský design v zemi... Pokud uvažujete o uspořádání podobného místa k odpočinku ve vašem venkovském domě, pak vás tento článek bude zajímat. V něm se naučíte, jak si vyrobit patio v zemi vlastními rukama. Zvažujeme, ve kterých stylech jej můžete provádět a jak dělat všechno správně. Pokud jste připraveni, můžeme začít!

Relaxační terasa - jaké to je

Nejprve podrobněji naznačíme, o jaké terase v zemi jde. Chcete-li to provést, můžete si vzít kousek papíru a vytvořit malé náčrtky. To vám umožní vytvořit si vlastní koutek relaxace a rekreace. Jak jste již pochopili, terasa v zemi je místem k odpočinku. Jedná se o dobře vybavenou oblast, kterou lze umístit mezi houštiny krásných kvetoucích a popínavých rostlin. Toto místo je určeno k duchovnímu i fyzickému odpočinku v zemi.

Je důležité, aby terasa ve venkovském domě pro relaxaci měla velmi pohodlný nábytek, oblast byla vydlážděna přírodním kamenem nebo dřevěným materiálem a kolem byly vysázeny krásné květiny, stromy a další výsadby. Vytvořený koutek na chatě pro odpočinek od přírodních materiálů a živých rostlin rozhodně nenechá vaše hosty lhostejnými. Navíc v horkém období bude terasa u dacha dobrým místem k odpočinku a slunění. Je to velmi výhodné, když je k dispozici také malý stolek, na který můžete dát koktejly. Nainstalujte poblíž dětské pískoviště, aby si vaše děti mohly užít také krásy přírody v zemi.

Rada! Je obzvláště dobré vybavit terasu ve venkovském domě pro relaxaci, pokud pracujete v městském prostředí po celý týden.

Víkendové příjezdy a posezení na terase u chaty vás naplní pozitivními emocemi a pozitivní energií.

Odrůdy teras

Ve skutečnosti neexistují žádná omezení ani přísná pravidla týkající se designu terasy v zemi. Nabízíme vám jen několik zajímavých možností. Například terasa v zemi s vlastními rukama, jak je vidět na fotografii, může mít tvar písmene P nebo L. Mimo jiné se terasy v zemi liší v následujících typech:

 • Balkón.
 • Terasa s grilem v zemi.
 • Na zadní stěně domu.
 • Z přední strany.
 • Terasové solárium pro relaxaci.
 • Víceúrovňové a další.

Fantázie zde nemá žádná omezení. Je však důležité vzít v úvahu některé nuance zde. Formy ve tvaru P nebo L jsou tedy oprávněné, protože ze všech stran je oblast terasy ve venkovském domě zcela skrytá před zvědavýma očima. Můžete přemýšlet o tom, že východ z něj nasměruje vaše hosty do obývacího pokoje nebo jiných oblastí v zemi. Pokud je poblíž instalován gril, pánev nebo jiná konstrukce, je důležité, aby kouř z ohně nefoukal do rekreační oblasti. Proto je nutně postaven komín.

Skvělou volbou je terasa s bazénem na venkově pro relaxaci. I když máte malou letní chatu, terasa pro relaxaci u malé nádrže a v kombinaci svěží zeleně a kvetoucích květin vytvoří ideál velkého venkovského sídla. Pokud je nádrž určena ke koupání, měli byste se o vrchlík starat, aby se nepřehřál a nevyhořel na slunci. Existuje také myšlenka, že u vchodu je instalována malá fontána, originální alpská skluzavka, sádrové sochy, stylové ploty a podobně.

Co když máte v blízkosti domu velmi malou plochu? Pak je původním řešením víceúrovňová terasa v zemi. Toto řešení také vyzdobí fasádu domu. Můžete uspořádat balkonovou terasu, to je, pokud vám balkon umožňuje uspořádat místo pro relaxaci. Dalším nestandardním řešením v zemi je vytvoření posezení na střeše. Samozřejmě, pokud je střecha plochá. Ale všechno tu není tak jednoduché, protože je důležité koordinovat řadu problémů se staviteli. Pokud střecha nevydrží celé zatížení, může to mít za následek špatné zkušenosti.

Rada! Nedoporučuje se vysazovat listnaté stromy kolem terasy v zemi. Když je čas na podzim a listí se rozpadne, budete se muset každý den potit, abyste rekreační oblast vyčistili.

Další originální nápad osloví skutečné romantiky. V tomto případě rekreační oblast na venkově by měl být v romantickém stylu. Například můžete instalovat tlumená světla, blikající svíčky, klidnou hudbu a to vše pod širým nebem. Pro zamilovaný pár si nelze představit nejlepší romantické prostředí v zemi. Zde si určitě budete moci dobře odpočinout a užít si příjemné minuty.

Existuje několik originálních návrhových pokynů pro uspořádání terasy v zemi pro relaxaci:

 • Japonský styl a kamenné podlahy.
 • Rustikální styl s proutěným nábytkem, dřevěnými lavicemi a malebnou pergolou.
 • Středomořský styl s bílými prvky, terakotovými květináči a dřevěným podstavcem.
 • Maurský styl zahrnuje živé barvy, barevné mozaiky a podobně.

Výběr správného místa

Než v zemi postavíte terasu, musíte přemýšlet o vhodném místě. K tomu je obvykle mezi domem a zahradou vyhrazen prostor. Z tohoto důvodu, pokud jste ještě nedokončili stavbu svého domu, přemýšlejte o místě k pobytu předem. Terasa v zemi, fotografie v tomto článku vám pomohou zjistit, kde je nejlepší to zařídit a jak to zařídit. A zde není nutné opakovat vše pod karbonovou kopií. Oživte své nápady a budete je mít při práci v zemi.

Pokud je váš dům ve tvaru písmene P, jsou vytvořeny všechny předpoklady pro terasu. V tomto koutě můžete vytvořit ráj skrytý před zvědavýma očima. Hlavním požadavkem je řádné plánování celého území.

Ve většině případů je v blízkosti domu dekorativní dvůr. To však není nutné. Je to pohodlné a praktické z několika důvodů najednou. Například, když za vámi přijdou hosté, bude pro vás snadné nosit pamlsky z domova. Pokud je terasa daleko, pak budete muset hodně a sem chodit s lahůdkami. Toto rozhodnutí má také nevýhodu. Pěstování rostlin, stromů a možných struktur zablokuje okna před slunečním zářením.

Vzhledem k tomu se mnozí rozhodnou postavit dekorativní roh v zadní stěně domu, kde nejsou prakticky žádná okna. V takovém případě se ujistěte, že v blízkosti této oblasti jsou dveře. Zjednoduší to nejen vaši práci s ošetřováním hostů, ale také vám umožní rychle se schovat na bezpečné místo v případě špatného počasí.

Při výběru místa mimo jiné nezapomeňte vzít v úvahu následující tipy a triky:

 • Vybrané místo ve venkovském domě by mělo být nepřístupné vnějšímu hluku z ulice.
 • Je žádoucí, aby tato oblast měla dostatek stínu. V opačném případě si díky slunečnímu záření nebudete moci dovolenou užít.
 • Lze použít pohyblivé obrazovky a mřížoví. Mřížky a stacionární ploty také vypadají originálně. Tyto struktury mohou být zdobeny popínavými rostlinami.
 • Je skvělé, pokud se terasa ve venkovském domě pro relaxaci nachází poblíž malé nádrže.

Samostatně je třeba říci o velikosti a tvaru dekorativní zóny v zemi. Pokud chcete trávit čas sami, pak vám bude stačit roh do 3 m2... Pokud máte v plánu setkat se a komunikovat s hosty, proveďte výpočty pro 1 osobu 4 m2.

Výběr materiálů pro povrchovou úpravu

Základem každé terasy pro relaxaci v zemi je dětské hřiště. Může být vyroben z různých materiálů. Nejdostupnějším materiálem je beton. Navíc je to také odolný materiál, který zvládne vysoké mechanické namáhání. Nejjednodušší možností je instalace betonových desek. Přírodní kámen nebude vypadat o nic méně působivě. Několikrát překoná beton ve své kráse. Tvar kamenů může být velmi odlišný, což dá základně zvláštní vzhled.

Základnu můžete také vydláždit dlažebními deskami. V tomto případě to bude dostatečně silné a spolehlivé. Díky moderní technologii mají dlažební desky různé barvy a odstíny i tvary. To vám umožní vytvářet různé kombinace přímo pod nohama.

Pokud jste příznivcem přírodních materiálů, pak je dřevo pro vás. V tomto případě můžete použít speciální zahradní palubu, což je 50% dřeva a 50% PVC. Tento materiál je několikrát lepší kvalitou a trvanlivostí než běžné dřevo.

Pokyny pro vytvoření terasy pro relaxaci

Nejprve by tedy místo, které jste si vybrali, mělo být oploceno kolíky. Odstraňte horní úrodnou vrstvu půdy až do hloubky 150 mm. Poté výkop naplňte pískem a důkladně ho utlačte. Dále můžete pokropit vodou. Ujistěte se, že je povrch relativně rovný.

Rada! Místo by mělo mít mírný sklon, aby déšť netvořil kaluže.

Lepší je, aby veškerá voda odtékala do zahrady. Stačí uspořádat svah do 3 °.

Na pískovém polštáři lze pokládat dlažební desky nebo betonové desky. Pokud zvolíte dřevěnou podlahu, buduje se malý systém kulatiny. Výsledkem je, že plocha terasy v zemi by měla vyčnívat mírně nad úroveň půdy. V procesu uspořádání základny zvažte také průtok vody, možná budete muset provést odvodnění nebo vybudovat podzemní odlivy.

Poté můžete začít vyrábět baldachýn, který vás ochrání před spalujícím sluncem. Jako podpěry lze použít dřevěné sloupky. Horní část může být pokryta průhledným polykarbonátem nebo markýzou.

Jako dekoraci můžete postavit živý plot z podměrečných rostlin. Původní myšlenkou jsou rozdělené mixborders, podlahové vázy nebo samostatné kapsy na výsadbu. Mimochodem, pokud dáváte přednost jehličnatým jehličnatým stromům, pak vás po celý rok potěší krásná terasa na dacha pro relaxaci. Pokud jde o rostliny, můžete zde vysadit levandule, citrony nebo mandarinky, rozmarýn, vavříny a podobně.

Aby stěny nevypadaly šedě a nenápadně, mohou být zdobeny květináči s nasturtiem, ampelovými petúniemi a begónemi. To vše vytvoří nádherný koutek pohodlí a klidu pro tělo i duši.

Pokud jde o výběr nábytku, pak byste zde neměli dávat to, co vám přišlo pod ruku. Řiďte se estetickými faktory a praktičností. Nábytek není jen památkou umění, ale mělo by být pohodlné sedět, ležet a trávit čas s přáteli po dlouhou dobu. Z tohoto důvodu věnujte zvláštní pozornost tomuto prvku interiéru.

Užitečné rady a tipy

Existuje několik užitečných tipů, které jsou zaměřeny na to, jak levně a krásně vybavit vaši venkovskou terasu pro relaxaci. Chcete-li například blokovat nepříjemné sousedy, můžete nainstalovat přenosný plexisklový oddíl.Pokud ve vašem domě žijí vojenští lidé, můžete zavěsit maskovací síť.

Pokud se terasa na chatě pro relaxaci nemůže nacházet na kopci, musíte určitě udělat odvodňovací systém. Jinak bude místo odpočinku neustále vlhké. Pokud není možné vytvořit malou nádrž, můžete zakopat malou pánev do země a krásně ji vybavit. Půjde o rozpočtové řešení pro vytvoření miniaturního rekreačního rybníka.

Závěr

Takže zde jsme zvážili všechny funkce, jak udělat terasu v zemi s vlastními rukama pro relaxaci. Je dobré, pokud máte svůj vlastní projekt, který vám umožní krok za krokem vytvořit kousek ráje ve vaší domácnosti. Navíc vložením malého rozvržení můžete v průběhu času něco změnit. Bude mnohem snazší udělat všechny tyto skici na kousku papíru než na již postavené terase v zemi pro odpočinek. Ve fotogalerii v tomto článku stále najdete mnoho originálních nápadů pro vytvoření dekorativní oblasti pro rekreaci. Doufáme, že vám tento materiál pomůže splnit si sen a budete moci strávit dovolenou v organizovanějším a pohodlnějším prostředí. Dále vám doporučujeme sledovat připravený videomateriál, abyste konsolidovali celou teorii.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce