Dmychadlo: recenze modelů, recenze

Někteří lidé milují podzim pro své nepokoje barev a mimozemské kouzlo, pro jiné je nesnesitelné dívat se na každoroční umírání přírody, ale nikdo nebude tvrdit, že v každé zahradě na podzim bude vždy co dělat pro neúnavné ruce, které jsou připraveni udělat vše pro to, aby na jaře byla zahrada znovu oživena a potěšena svěžestí a krásou. Šustící a pestrobarevný koberec spadaného listí je dobrý pouze za slunečného a klidného počasí as výskytem dešťů, rozbředlého sněhu a silného větru, který víří a vrhá všechnu tuto krásu na okolní budovy, podívaná spadaného listí přestává potěšit oko. Navíc, pokud si vzpomenete, že zbytky rostlin v původní podobě jsou nejlepším útočištěm pro mnoho nepřátel zahrady, budete je chtít co nejdříve odstranit. A je nejlepší jej nejen odstranit, ale také zpracovat, aby mohl i nadále sloužit zahradě.

Není to tak dávno, kdy se objevily jednotky, které byly jednoduché ve svém designu, což může usnadnit obtížnou práci zahradníka, nejen vyčistit zahradu rostlinných zbytků, ale také ji zpracovat. To znamená, že na výstupu dostanete hotový materiál pro mulčování postelí nebo stavbu hromady kompostu. Populární pověst nazývá tyto jednotky zahradní vysavače analogicky s domácími zařízeními. Koneckonců, jak plocha ošetřeného povrchu, tak objem odpadu mimo dům jsou zcela nesrovnatelné s domácími podmínkami, proto lze práci zahradních vysavačů provádět nejen na základě elektřiny, ale benzínu pro tyto účely se také používají spalovací motory. Stojí za zmínku, že modely zahradních vysavačů s benzínovými motory existují již dlouhou dobu, ale díky svým vlastnostem byly používány hlavně profesionály při čištění velkých předmětů: parků, ulic a náměstí. Zahradní vysavač se skartovačem pro soukromé použití je ale stále novinkou, která si však rychle získá srdce zahradníků i letních obyvatel.

Provozní režimy

Nejoblíbenější modely mezi uživateli jsou vybaveny kompletní sadou dílů, které umožňují zahradnímu vysavači pracovat ve třech režimech.

  • Režim foukání nebo ventilátoru vytváří silný směrovaný proud vzduchu, který vám umožňuje foukat různé rostlinné odpady do jedné hromady, zametat nečistoty z cest a střech a dokonce zapálit oheň v troubě.
  • Režim sání připomíná provoz běžného vysavače. Obvykle se používá poté, co byly zbytky rostlin seskupeny do samostatných hromádek. Často má příliš malý povrch potrubí, aby mohl nasávat rozptýlené nečistoty.
  • Režim sekání je obzvláště užitečný pro ty zahradníky, kteří na svém místě používají zásady ekologického zemědělství. Není třeba kupovat samostatný mechanismus - zahradní vysavač je schopen nasávat nasávané odpadky sám a na výstupu najdete hotovou homogenní hmotu, kterou můžete použít k získání organických hnojiv.

Komentář! Tato funkce snižuje objem odpadu a umožňuje sbírat více odpadu najednou.

Zahradní vysavače - jaké jsou

Existuje poměrně málo klasifikací zahradních vysavačů. Například podle způsobu použití se všechny takové jednotky dělí na:

  • Manuál;
  • Batoh;
  • Kolový.

Obyčejný letní obyvatel nebo majitel malého osobního pozemku o rozloze 6-10 akrů se bude zajímat především o ruční vysavače.Vzhledem k tomu, že jak batohy, tak zejména kolové modely zahradních vysavačů jsou pravděpodobně profesionálním zařízením vytvořeným pro čištění velkých ploch.

Ruční vysavače

Tyto jednotky jsou poměrně malé a lehké - od 1,8 do 5–7 kg, takže nejlehčí z nich lze ovládat pouze jednou rukou. Pro snazší použití jsou obvykle vybaveny pohodlnou rukojetí a ty, které jsou těžší než 4 kg, mají navíc nastavitelný ramenní popruh, který usnadňuje přepravu zahradního vysavače na jakoukoli vzdálenost. Ruční modely se obvykle snadno obsluhují, všechny mechanismy se pochopitelně zapínají a vypínají a komponenty se odebírají a mění.

Nejsou však vhodné k čištění ploch nad 10 akrů, protože jak samotný zahradní vysavač, tak i naplněný pytel na odpadky způsobí na záda příliš velké namáhání. A pokud je sáček na zeleninový odpad malý, bude muset být příliš často protřepáván nebo měněn.

Kromě toho, protože při navrhování těchto zahradních vysavačů výrobci původně postupovali z relativně malých objemů čištění, je výkon motorů používaných v ručních modelech nesrovnatelný s jinými vysavači. Ačkoli ruční zahradní vysavače mohou používat elektrický nebo benzínový motor. Modely s elektromotorem mají pouze jednu nevýhodu - připojení k zásuvce a elektrickému kabelu, což může být v některých případech nepohodlné. Jinak jsou tiché, lehké, snadno ovladatelné a bezpečné pro životní prostředí.

Příkladem takové jednotky je zahradní vysavač Worx wg 500 e. Přes nízkou hmotnost 3,8 kg úspěšně kombinuje všechny tři hlavní funkce zahradního vysavače a k přepínání z jednoho režimu do druhého nemusíte používat žádné nástroje. Vše se děje pouhým dotykem spínače.

Mít elektrický zahradní vysavač s vrtulníkem Worx wg 500e je k dispozici 7 režimů rychlosti pohybu proudu vzduchu, které vám umožňují upravit rychlost foukání a sání tak, aby z odpadků nevysávaly nic zbytečného. Výkon se tedy může pohybovat od 2,5 do 3 kW.

Maximální rychlost proudění vzduchu je 93 m / s, objem koše na látky je 54 litrů, poměr drcení rostlinných zbytků je 10: 1.

Mezi zahradními ručními vysavači jsou také bezdrátové modely. Jsou pohodlné v tom, že mohou pracovat bez elektrického kabelu. Jejich síla však zpravidla zůstává hodně žádoucí. Kromě toho existuje jen několik modelů, které úspěšně kombinují všechny tři funkce zahradního vysavače: sání, foukání vzduchu a broušení. V naprosté většině případů jsou výrobci bezdrátových zahradních vysavačů omezeni pouze na jednu funkci - foukání, díky čemuž se těmto jednotkám nejčastěji říká jednoduše foukače.

Pozornost! Mimo jiné je také krátká provozní doba na jedno nabití bezdrátových zahradních vysavačů, která se u různých modelů pohybuje od 15 do 60 minut.

Benzínové zahradní vysavače jsou považovány za výkonnější a mobilnější než elektrické, ale jejich manuální možnosti jsou stále výkonem a výkonem srovnatelné s elektrickými protějšky. Hlavní nevýhodou benzínových zahradních vysavačů je hluk a vibrace během provozu. A celkový obraz nezlepšují ani výfukové plyny. Můžete si ale dovolit přestěhovat se s ním do kteréhokoli vzdáleného rohu zahrady a nenechat se vyrušovat, abyste se nabili energií.

Champion GBV 326S je dobrým příkladem ručního zahradního vysavače poháněného benzínem. Navzdory benzínovému motoru nevydává tento model příliš hlasitý zvuk, pravděpodobně kvůli nízkému výkonu motoru 750 wattů. Přesto se docela dobře vyrovná s úkoly, které jí byly svěřeny, foukat zeleň, nasávat ho a sekat.

Funkce tohoto šampion dmychadla gbv 326s je poměrně velký průměr potrubí, což snižuje problémy spojené s ucpáváním listy. Hmotnost tohoto modelu je 7,8 kg, což u benzinových vysavačů není tolik. A dodávaný ramenní popruh usnadňuje práci.

Hodnocení zákazníků elektrických zahradních vysavačů

Zpětná vazba od kupujících zahradních vysavačů s drcením je spíše pozitivní. Mnozí poukazují na to, že i přes dobrý nápad samotná montáž a provedení vysavačů nesplňují jejich naděje.

Oleg, 48 let, Samara
Samotný nápad se mi v zásadě líbil a koupil jsem si zahradní vysavač - 3 v jednom -, abych se už nemusel na podzim bláznit s čištěním prostoru. Jako dmychadlo si myslím, že by mohl fungovat lépe, ale jako vysavač se vyrovná se svými povinnostmi. Je pravda, že dlouhé větvičky často ucpávají potrubí, ale zdá se, že vše lze snadno odstranit a vyčistit. Nejlepší na tom je, že obsah sáčku nalijete přímo do kompostu a neznáte žádné starosti.

Igor, 32 let, Dmitrov
Překvapilo mě, že motor je docela silný, snadno zvedne i malé hrudky hlíny a kamenů. Neexistuje však žádná ochrana proti přehřátí a do motoru se dostávají malé částice. Po několika hodinách provozu byl motor pokřivený a sedadla musela být demontována a narovnána. A v práci jsem obecně spokojený, i když jsem očekával to nejlepší.

Tatiana, 39 let, Tula
Práce s ním mě opravdu bavila, všechny režimy fungují skvěle, ale když je mokro, nepoužívám ho. A tak je lehký, tichý a pohodlný. A v zimě se tím rychle odstranil i sníh z verandy. A pak se dokonce dostal na střechu. Obecně jsem spokojený.

Závěr

Mnoho nedávných vynálezů ne vždy splňuje očekávání spotřebitelů, ale je třeba si uvědomit, že každá věc je určena pro určitý druh práce. A pokud vám to nevyhovuje, pak se tomu druhému může velmi líbit.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce