Teleskopická sněhová škrabka

S příchodem zimy mají majitelé soukromého sektoru a pracovníci veřejných služeb nový zájem - Odklízení sněhu... Kromě toho je nutné vyčistit nejen chodníky, ale také střechy budov. K provádění těchto prací bylo vynalezeno mnoho nástrojů. Každá sněhová škrabka má jiný tvar, velikost a materiál, ze kterého je vyrobena.

Odrůdy lopat na sníh

Nejběžnějším a nejznámějším nástrojem pro odklízení sněhu pro každého jsou lopaty. Tvary a vzory tohoto nejjednoduššího inventáře se neustále zdokonalují. Moderní modernizované lopaty mají sklopné rukojeti, jsou vyrobeny z lehkých materiálů a jsou dokonce vybaveny kolečkem.

Začněme naši recenzi zařízení na odklízení sněhu dřevěným nástrojem. Tato lopata se vyznačuje širokou lopatkou a dlouhou rukojetí. Místo škrabky lze použít klasický model. Aby se zabránilo oděru hrany lopatky z překližky, je orámována ocelovou páskou.

Důležité! Nevýhodou dřevěné sněhové frézy je absorpce vlhkosti. Lopata z mokrého sněhu ztěžuje.

Kovové lopaty jsou spolehlivější, ale pohodlí jejich použití závisí na materiálu výroby. Běžná ocel není vhodná pro nástroje. Vodou nasáklý sníh se bude neustále držet lopatky a náchylnost ke korozi. Pozinkované lopaty nekorodují, ale pokud zůstane ochranný povlak neporušený. Hliník je vynikajícím materiálem pro lopatu na sníh. Taková kovová lopatka je odolná proti korozi, nízká hmotnost a nepřilne dobře ke sněhu.

Důležité! Mnoho lidí považuje nedostatek hliníkových lopat za silný rachot, který je slyšet při odhazování sněhu.

Kompozitní plast je oblíbeným materiálem pro moderní lopaty na sníh. Sníh se nedrží takového kopečku, je docela odolný a hlavně je lehký. Plastové lopaty nekorodují ani neabsorbují vodu z mokrého sněhu. Okraj lopatky je chráněn před otěrem ocelovou hranou. Při opatrném přístupu vydrží plastová lopata pět let.

Důležité! Při silném mrazu se zvyšuje křehkost plastu. Lopatka nesmí být klepána nebo deformována, jinak by praskla.

Skládací plastová lopata je nejčastěji žádaná nadšenci automobilů. Nářadí se vejde do kufru a můžete ho vždy nosit s sebou. Rukojeť se skládá ze dvou částí spojených kloubovým mechanismem. K upevnění prvků v provozuschopném stavu je na rukojeti posuvné pouzdro.

Další varianta skládací lopaty se liší konstrukcí rukojeti. Byl vyroben teleskopicky. Podobný inventář je vhodný pro přepravu v kufru automobilu. Můžete si s sebou vzít lopatu do dacha v tašce.

Viděli jste lopatu na sníh na kolech? Ano, existují takové příklady. Přesněji řečeno, design má jedno kolo s velkým průměrem. Je připevněn k rukojeti na ose v bodě, kde je umístěn kloubový spoj dvou prvků rukojeti. Roli lopatky hraje plastové vědro, které je lopatou a zároveň škrabkou. Rukojeti jízdního kola jsou připevněny k druhému konci rukojeti. Během práce osoba obíhá kolem místa nářadí a sníh se shrnuje do kbelíku. Pro vyložení stačí zatlačit rukojeti dolů. V této době se lžíce se sněhem zvedne a hodí ji dopředu.

Škrabky na sníh

Po lopatách je druhým populárním nástrojem pro odklízení sněhu škrabky.Tento typ inventáře má podobně jednoduchý design s rukojetí nebo složitý mechanismus na kolečkách.

Začněme revizi modelů s nejjednodušší škrabkou, přezdívanou škrabka. Nástroj pro odklízení sněhu má také jiný název - škrabka. Škrabka se skládá ze širokého kbelíku, ke kterému je připevněna rukojeť ve tvaru písmene U. Během provozu je škrabka tlačena dopředu rukama. Sněh se shromažďuje v kbelíku, který se poté vykládá sklopením škrabky.

Důležité! Plastová brzda je vhodná pouze pro sypký sníh. Škrabka nepřemůže upečenou nebo ledovou hmotu.

Pro ty, kteří chtějí škrabku použít jako lopatu, přišli výrobci s upraveným nástrojem. Designovým prvkem je tvar lopatky. Vědro může odhazovat a házet sníh.

Škrabka šneku je mechanizovaný nástroj pro odklízení sněhu. Jeho výhodou je, že není nutné vykládat sníh. Pracovním mechanismem škrabky je šroub se spirálovými noži. Během rotace připomínají mlýnek na maso. Muž tlačí škrabku před sebe. Rotující šnek hrabá ve sněhu a odhodí ho na stranu. Nástroj je účinný pouze k odstraňování uvolněného sněhu do tloušťky 15 cm. Nezabere silnou a napečenou vrstvu.

K bourání velkých sněhových ploch byl vytvořen ruční buldozer na čtyřech kolech. Konstrukce škrabky připomíná vozík s rukojetí. Čepel je připevněna vpředu. Úhel řízení je regulován tyčí. Tato mechanizovaná škrabka zvládne i zledovatělý sníh.

Manuální buldozer na dvou kolech se snadno manévruje. Škrabku lze snadno zvednout pomocí rukojeti, abyste překonali nerovnosti na silnici. Existují modely s nastavitelnou a nenastavitelnou rotací čepele.

Elektrické sněhové škrabky

Elektrické škrabky pomáhají účinně bojovat proti sněhovému závěje. Mohou být konstruovány jako kompletní sněhová fréza nebo jako malý drtič s prodlouženou rukojetí. Pracovním mechanismem je šnek. Elektromotor je zodpovědný za jeho otáčení. Spirálové nože naberou sníh, rozdrtí ho a poté ho rukávem odhodí daleko na stranu.

K čištění se používají elektrické škrabky sníh ze střechy, ale s takovým nástrojem nelze vylézt na šikmou střechu. Sněhové frézy a ruční drtiče čistí velké ploché střechy výškových budov a průmyslových budov.

Teleskopické sněhové škrabky pro šikmé střechy

Odstraňování sněhu ze střechy vždy představovalo spoustu problémů. Je obtížné vylézt na kluzký povrch jednoduchou lopatou, ale ze šikmé střechy můžete obecně odletět. K vyřešení tohoto problému existuje speciální konstrukce škrabek s výsuvnou rukojetí. Teleskopická rukojeť umožňuje škrabce dosáhnout nejvyššího bodu šikmé střechy přímo ze země. Osoba roztáhne rukojeť podle principu skládacího rybářského prutu na požadovanou délku. Samotný design škrabky může být vyroben ve formě kusu obdélníkového plastu, kolmo připevněného k rukojeti. Nevýhodou takové škrabky jsou vysoké mzdové náklady a také riziko poranění hlavy sněhem padajícím ze střechy.

Teleskopická škrabka má pohodlnější konstrukci, jejíž pracovní část je vyrobena ve formě rámu. Na spodní překlad je připevněn dlouhý pás z plachty, plastu nebo jakékoli syntetické tkaniny. Během práce osoba tlačí rám podél povrchu střešní krytiny zespodu nahoru. Spodní prvek rámu odřízne vrstvu sněhu a sklouzne dolů k zemi podél závěsného pásu.

Práce se škrabkou na rám vyžaduje minimální práci. Na nástroj může tlačit i starší osoba nebo teenager. Rám nepoškodí střešní krytinu. Při přibližování k hřebenové tyči musíte být opatrní. Silným zatlačením škrabky jej lze odtrhnout a pak budete určitě muset vylézt na střechu.

Nevýhodou teleskopické škrabky je její omezený rozsah.Škrabka je nutná pouze k odstranění sněhu ze střechy. Už to nebude užitečné pro žádnou práci.

Pravidla pro výběr zařízení pro odklízení sněhu

Nesprávně zvolený nástroj může nejen prodloužit dobu odstraňování sněhu, ale také způsobit bolesti v zádech i kyčelním kloubu. Před nákupem nebo výrobou škrabky se musíte seznámit s nadcházejícím objemem práce. Poté se určí typ nástroje s přihlédnutím k jeho konstrukčním vlastnostem:

  • Hmotnost je důležitým parametrem. Zvláště - to platí pro lopaty. Lepší je upřednostnit plastové nebo hliníkové modely. Čím lehčí je lopata, tím menší úsilí musíte vynaložit na odhazování sněhu. Škrabky a radlice na kolečkách jsou na cestách snazší. Část jejich váhy spočívá na rukou člověka.
  • Velikost lopaty ovlivňuje rychlost čištění. Čím je širší a hlubší, tím více sněhu dokáže zachytit při jednom průchodu. Je však třeba mít na paměti, že bude nutné zvýšit úsilí, což přispěje k rychlé únavě. Snadné ovládání nástroje závisí na velikosti a tvaru rukojeti. Špatná rukojeť přetíží lidské tělo při práci, a to i při použití malého kbelíku.
  • Tvar a konstrukce lopaty ovlivňují pohodlí nástroje a kvalitu čištění. Pracovní část všech škrabek a lopat je dodávána s jednou nebo třemi stranami. První typ lopaty je určen spíše pro odhazování sněhu. Házení s takovou lopatou je nepohodlné, protože jedna výklopná záď není schopna pojmout hodně sypkého sněhu. Další bočnice druhého typu lopatky zabraňují vypadávání sněhové hmoty po stranách. Existují domácí škrabky i bez zadní strany. Nebudou moci házet sníh, ale pouze ho posunout vpřed. Při výběru škrabky na škrabku nebo plastové lopaty je třeba se ujistit, že jsou zde výztuhy. Zvyšují sílu lopatky a navíc slouží jako lyže. Díky těmto pruhům se lžíce ve sněhu snáze pohybuje.
  • Hrany se obvykle instalují na lopaty a škrabky. Hliníkový pás se používá na plastové a dřevěné lopatky. Chrání pracovní plochu před otěrem. Plastové hrany jsou odnímatelné. Takové trysky se rychle opotřebovávají, ale jsou potřebné pro jemné čištění dlažebních desek, střešní krytiny, lakovaných předmětů. Ocelová hrana je navržena tak, aby odstranila zamrzlý a napečený sníh.

S ohledem na všechny uvažované nuance se ukáže, že si vyberete pohodlný a efektivní nástroj pro práci.

Video poskytuje přehled lopat na sníh:

Mnoho majitelů je zvyklých vyrábět vlastní zařízení na odklízení sněhu. Ukázalo se, že není horší než protějšek továrny, a někdy ji dokonce překonává.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce