Grilovací udírna na kutily z plynové lahve: kresby, fotografie, videa

Udírnu na grilování pro kutily z plynové láhve si může vyrobit každý, kdo se zabývá svařováním. Design je často multifunkční, na kterém je možné vařit pokrmy podle různých receptů. Existuje několik možností pro takové kuřáky. K výrobě jednoho z nich potřebujete obvod, 2 až 3 válce a chuť pracovat.

Možnosti designu

Udírna je uzavřená komora se suspendovanými produkty. Kouř z kouřového generátoru je přiváděn potrubím. Toto schéma je přijatelné pro udírnu za studena uzenou. Druhá konstrukční varianta má obdobně uzavřenou komoru. K vytváření kouře není zapotřebí kouřový generátor. Kamera je instalována nad topeništěm. Oheň ohřívá jeho dno, kvůli kterému dřevní štěpky začnou doutnat. Toto schéma se používá pro horkou uzenou udírnu.

Multifunkční udírna se skládá ze 3 válců

Rozdíl v typu kouření udírny není omezen. Často jsou multifunkční, což vám umožňuje připravovat další pokrmy:

  1. Ohniště. Zařízení je žlab, kde můžete vařit grilování na jehle. Je vyroben z vodorovně uloženého válce s bočním výřezem. Na pánev zevnitř můžete svařovat zarážky a položit na ně rošt. Nyní je k dispozici k použití jako grilování. To však není vše. Segment vyříznutý z boční police válce není vyhozen, ale je upevněn na stejném místě pomocí smyček. Ukázalo se, že je to kryt. Pokud gril vybavíte grilem a nahoře ho zakryjete, změní se na gril.
  2. Místo pro kotel. Topeniště nemusí být použito pouze k vytváření kouře v udírně. Je také multifunkční. U svisle umístěného válce je horní zátka odříznuta. V díře je ponořen kotel, ve kterém se vaří pilaf, rybí polévka a kulesh.

Multifunkční udírna se obvykle skládá ze tří válců: 2 velkých a jednoho malého. Velký balónek je umístěn svisle. Hraje roli udírny, kde dochází ke kouření za studena. Druhý velký balón je položen vodorovně za ním. Hraje roli udírny, kde se kouří horké, a používá se také pro grilování, grilování a grilování. Další v řadě je třetí malý balón, který je také umístěn svisle. Hraje roli topeniště a místo pro kotel. Všechny nádoby jsou navzájem spojeny kouřovým kanálem vyrobeným z kovové trubky.

Důležité! Kouř je ze všech tří nádob odváděn komínem. Trubka je svařena do horní části válce, který funguje jako udírna pomocí technologie kouření za studena.

Klady a zápory návrhů

Pokud existuje touha postavit kouřovnu z plynového válce vlastními rukama, musíte přemýšlet o všech výhodách a nevýhodách takového designu. Pokud existuje více pozitivních momentů, můžete svůj nápad bezpečně proměnit ve skutečnost.

Z pozitivních aspektů existují:

  1. Jednoduchost designu.Je snazší svařovat multifunkční udírnu z hotových kovových nádob, než ji stavět z cihel.
  2. Mobilita. Navzdory své působivé hmotnosti je udírna mobilní. Pokud ji dáte na kolečka, pak ji může jedna osoba rolovat z místa na místo na dvoře.
  3. Dlouhá životnost. Válce jsou vyrobeny z tlustého kovu. Udírna vydrží nejméně 10 let a při dobré péči vydrží na celý život.
  4. Estetika. Udírnu lze nejen svařovat, ale pečlivě vyčistit švy, natřít ohnivzdornou barvou a ozdobit kovanými prvky. Struktura bude zdobit místo odpočinku poblíž altánu.

V blízkosti udírny můžete upravit pracovní desku na krájení jídla

Mezi nedostatky lze vyzdvihnout nemožnost vykonávat práci při absenci svařovacího stroje a svařovacích zkušeností. Nevýhodou je potřeba komplexních opatření k čištění nádrží od plynu a kondenzátu.

Výběr a příprava válců

Ideál použití plynové láhve je dán jeho charakteristikami. Má vhodný průměr - 300 mm, silné kovové stěny. Ve skutečnosti se jedná o hotovou kameru. Velké kontejnery se používají k sestavení udírny, grilování. Z malého válce je vytvořena topeniště a místo pro instalaci kotle.

Kondenzát je vypouštěn z válců a důkladně promyt vodou

Kromě plynu je uvnitř nádrže kapalný kondenzát s velmi štiplavým zápachem. To vše musí být odstraněno otevřeným ventilem. Likvidace se provádí mimo obytné oblasti a zeleně.

Dalším krokem je odšroubování samotného ventilu. Pevně ​​sedí na niti. Bude to vyžadovat hodně úsilí. Po odšroubování ventilu otvorem je válec naplněn vodou a ponechán jeden den. Kapalina s nečistotami kondenzátu je vypuštěna. Nyní jej lze řezat pomocí brusky.

Rada! Po opláchnutí je vhodné válec spálit nad velkým ohněm, aby se zcela odstranil zápach kondenzace.

Pravidla pro kutily

Až budou kontejnery připraveny, můžete začít montovat udírnu. Nejprve je připraven diagram, vybrány vhodné materiály a nástroje. Musíte si pamatovat na bezpečnostní opatření, protože sestavování udírny z plynové lahve vlastními rukama je spojeno se svařováním a ostrou bruskou.

Bezpečnostní inženýrství

Po uvolnění plynu a hořlavého kondenzátu se lahve odříznou. Jinak může dojít k výbuchu. Při práci s bruskou je nástroj umístěn tak, aby byl řezací kotouč nalevo od těla. Jiskry by vám měly létat pod nohama, nikoli opačným směrem.

V průběhu otáčení disku je řez vždy prováděn sám od sebe.

Bruska se používá nejen k řezání, ale také přepíše svařovací švy brusným kotoučem. Nástroj je umístěn tak, aby byl disk v úhlu 15 o do ošetřené oblasti.

Pozornost! Během řezání a broušení je zakázáno sundávat z brusky ochranný kryt.

Výběr modelu a výkresu

Montáž udírny začíná designem. Výběr schémat je zde malý. Model studeného a horkého kouření je sestaven ze tří válců. U udírny využívající technologii horkého kouření potřebujete dva kontejnery.

V závislosti na zvoleném schématu budete k sestavení udírny potřebovat dva nebo tři válce.

Příprava nástrojů a materiálů

Kromě samotných válců je pro udírnu připravena trubka a kolena o průměru 80-100 mm. Potřebujete roh, ocelový plech o tloušťce 4-5 mm, trubku s úsekem 15 mm pro nohy. Pokud má být udírna mobilní, kola jsou připravena. Budete také potřebovat kliky na dveře, tyč z nerezové oceli na rošty.

Svařovací stroj je hlavním nástrojem při montáži udírny

Z nástrojů potřebujete svařovací stroj, brusku se sadou řezacích a brusných kotoučů. Budete také potřebovat elektrickou vrtačku, kladivo, dláto a svinovací metr.

Postup

Sestavení grilovací udírny na kutily z válce se provádí v určitém pořadí. Nejprve jsou obrobky označeny a rozřezány. Pak je vše svařeno.Finále je aranžmá a dekorace.

Značení a řezání válců

Uspořádání kontejnerů bude záviset na tom, jaký typ udírny je zvolen. Nejprve stojí za zvážení nejjednodušší konstrukční varianta fungující podle technologie horkého kouření, která se skládá ze dvou válců.

Pod takovou udírnou je balón umístěn vodorovně. Kromě toho bude hrát roli grilování, grilování a grilování. Na celé boční polici je vyříznuto velké obdélníkové okno. Na koncích komína a kouřového kanálu ze spalovací komory jsou vyříznuty kulaté otvory.

Ve velkém válci je před začátkem spojů, kde jsou konce zaobleny, vyříznuto okno po celé délce boční police.

Malý topeniště lze umístit vodorovně nebo svisle. V prvním případě je obdélníkové okno podobně vyříznuto v boční polici. Na takovou pec však není možné instalovat kotel. V případě potřeby je balón umístěn svisle. Odřízněte pouze horní zátku a uvolněte místo pod kotlem. Na boční polici jsou pod dmychadlem a dveřmi pece vyříznuta dvě malá okna. Navíc je pro kouřový kanál vyříznut jeden kulatý otvor.

Další možnost je obtížnější. Udírna, která pracuje na technologii studeného a horkého kouření, se skládá ze tří válců. Topeniště a gril jsou provedeny přesně jako v předchozí verzi. Ve schématu je pod studenou kuřáckou komorou přidán pouze třetí válec. Je umístěn svisle před grilem. Do kontejneru je vyříznuto okno pro nakládání produktů. Umístěte jej na stranu v horní části nádoby. Na délku je to asi polovina balónu nebo trochu víc.

Horní zátkou pod komínem je vyříznuto kulaté okno. Kanál pro přívod kouře bude umístěn na boční polici válce ve spodní části - pod nakládacím okénkem. Zde je pod trubkou vyříznuto podobně kulaté okno.

Kromě toho je třeba do topeniště nařezat rošty. Mohou být vyrobeny ze silné kovové desky vyvrtáním mnoha otvorů. Kouřovody jsou malé. Trubka o průměru 80-100 mm je řezána na délku 20 až 50 cm, délka komína je nejméně 1 m.

Vydržet

Aby bylo možné kouřit na grilu z plynových lahví, je konstrukce posazená na stojanu. Jeho výška se nastavuje podle jeho vlastní výšky. Stacionární verze stojanu je považována za konstrukci s nohami. Svařte to z trubek. Ujistěte se, že máte propojky, aby se nohy nerozdělovaly.

Pro mobilitu udírny lze stojan umístit na kola. Jsou převzaty ze starého kočárku, kolečka nebo jiného zařízení.

Ve stojanu můžete nainstalovat dvě kola vpředu a z trubky vzadu přivařit nohu

Jako hotový stojan je vhodný rám z kočárku, kolečka, mechdoyky a dalšího zařízení. Důležitou podmínkou je pevnost a stabilita konstrukce.

Montáž a svařování konstrukce

Montáž udírny začíná instalací prvního válce na stojan. Kvůli stabilitě jsou ovládací páčky vyráběny svařováním k rámu stojanu. Do kulatého otvoru se opaří komínové potrubí. Na svém druhém konci je vložen druhý balón s otvorem. Spoj je opařen.

Pokud má udírna tři komory, udělejte to samé. Kus trubky je vložen do otvoru druhého válce. Svařte potrubí. Třetí válec je umístěn na druhém konci trubky s otvorem, zpracován svařováním.

Když je celá konstrukce svařena, multifunkční kuřák je bezpečně přivařen ke stojanu

Kryty, rukojeti, mřížky

Další prvek je přivařen na rošty kouřového generátoru udírny. Jsou umístěny uvnitř malého válce mezi dveřmi topeniště a dmychadlem. Rošty lze odnímat umístěním na přivařené podpěry z rohů.

Uvnitř kuřácké komory jsou přivařeny podpěry roštů, na které budou umístěny výrobky. Jsou vyráběny na třech úrovních. Na spodních podpěrách ve spodní části válce je umístěna miska na vypouštění tuku. Mříže jsou položeny na druhé a třetí vrstvě. Jsou svařeny z nerezové tyče.

V případě potřeby můžete v udírně vyrobit tři úrovně roštů na jídlo

Vyříznuté segmenty z bočních polic válců se používají pro dveře udírny, topeniště a víko pro grilování. Na jedné straně jsou připevněny běžnými dveřními závěsy. Na druhé straně okna je přivařena zarážka, aby křídlo nespadlo do vnitřku válce. Na každé dveře je instalováno madlo z neohřívacího materiálu.

Příprava na grilování, grilování, grilování

Držáky jsou uvnitř grilu svařeny. Podobně je na nich položena síť na grilování a grilování. Aby bylo možné grilovat na grilu, nakrájejte řezy bruskou v krocích po 10 cm podél konce přední desky pod špízy. Na opačné straně, kde jsou připevněny závěsy víka, jsou vyvrtány otvory pod špejle, ustupující od konce desky o 1-2 cm.

Rada! Optimální je položit na dno grilu silnou perforovanou desku ze silného kovu. Během spalování uhlí bude hrát roli roštu.

Instalace komína

Komín je přivařen na konec prvního válce, který funguje jako udírna. Pokud se jedná o konstrukci uzenou za horka s horizontálním uspořádáním komory, pak se z otvoru nejprve vyjme koleno a shora se na něj přivaří trubka.

Z vodorovně umístěného válce je komínová trubka odstraněna kolenem

U studené uzené udírny je válec umístěn svisle. Zde, bez ohybu, je trubka jednoduše svařena vložením do otvoru na konci.

Výroba polic, spojovacích prostředků

Pohodlí práce s udírnou zajišťují police. Mohou být vyrobeny ve formě desky stolu, umístěné pod grilováním na příčnících stojanu. Je vhodné ukládat na police potraviny, štěpky a dřevo.

U dříví a třísek je ve spodní části stojanu udírny umístěna police

Při grilování nebo grilování musí být maso otočeno. Příslušenství pro toto podnikání by mělo být vždy po ruce. Lze je zavěsit na háky přivařené k tělu udírny.

Dokončování

Aby udírna nevypadala jako hromada kovu, dodává se jí estetický vzhled dokončením. Nejlépe vypadají dekorace z kovaných prvků. Rukojeti a police mohou být také vyřezány ze dřeva, což jim dává krásný tvar.

Kované prvky zdobí samotný stojan udírny, a pokud je to žádoucí, přivařte je na tělo válců

Stavební broušení a lakování

Nestačí brousit samotné svary. Válce jsou pokryty obyčejnou červenou barvou. Když udírna začne fungovat, lakovaný materiál z topení začne zčernat, hořet, vydávat nepříjemný zápach hoření. Veškerá stará barva musí být očištěna. Nejlepším způsobem je připevnit kovový štětinový nástavec na brusku nebo vrtačku. Vyčistí tělo kuřáka do lesku.

Pokud kuřák není natřený, kov bude po čase rezavět. Pro tyto účely se používá speciální termální barva, která nevybledne.

Co a jak můžete kouřit na grilu z plynové láhve

Design je považován za multifunkční, vhodný pro různé pokrmy. Pilaf, rybí polévka a další první jídla se vaří v kotlíku. Pánev je žádaná po grilování. Grilované a grilované steaky, klobásy, zelenina.

V udírně jsou ryby zavěšeny za ocas

V udírně se kouří všechny druhy masa, ryb, polotovarů, sádla. Produkt je předem naložen syrový, solený nebo lehce uvařený. Udírna používá technologii kouření za studena k uzení sýrů, zeleniny, ovoce a hub.

Pro získání různých příchutí produktu jsou ke kouření vybrány třísky z určitých druhů dřeva.

Závěr

Kutilská udírna na kutily z plynové lahve může být vyrobena a instalována pod vrchlíkem. To je nejlepší místo, protože je chráněno před srážkami střechou. Produkt lze vařit i za špatného počasí.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce