Vikingská sekačka na trávu: benzínová, elektrická, s vlastním pohonem

Trh se zahradní technikou je plný slavných značek sekaček na trávu. Spotřebitel si může vybrat jednotku podle požadovaných parametrů. Z této odrůdy se neztratila benzínová sekačka na trávu Viking, sestavená v Rakousku. Nyní došlo ke sloučení této značky se známou společností STIHL. Společnost Viking představila spotřebiteli řadu 8 sérií, včetně více než 40 druhů sekaček na trávu.

Co značka Viking nabízí spotřebiteli

Značka Viking se více specializuje na techniku ​​sečení trávy. Jedná se zejména o sekačky na trávu s benzínovými a elektrickými motory. Výrobce vyrábí více než 40 typů těchto strojů. Typ motoru zjistíte podle písmenného označení:

 • E - elektrický motor;
 • B - benzínový motor.

Pokud označení navíc obsahuje písmeno M, má jednotka funkci mulčování.

Benzínové sekačky

Řada benzinových sekaček na trávu Viking je největší. Zahrnuje stroje na zpracování velkých i malých ploch, mulčování, speciální a profesionální stroje. Každá třída obsahuje modely různých sérií, které se liší jejich charakteristikami a výkonem.

Důležité! Viking nabízí elektrický startér jako příslušenství pro benzínové sekačky i jiný typ pohonu.

Hlavní součásti benzínové jednotky

Zařízení benzínových sekaček Viking se prakticky neliší od analogů jiné značky. Základem je rám, kde jsou nainstalována kola. Tělo je vyrobeno z kovu, který je odolný proti korozi a mechanickému namáhání. V závislosti na modelu může být sekačka vybavena zadním pohonem. Pod tělem je instalován řezací mechanismus ve formě dvoulistého nože. Jeho konstrukce se liší v závislosti na účelu sekačky:

 • mulčovací modely jsou vybaveny rovným nožem;
 • jednotky s lapačem trávy mají nůž s omotanými hranami, pomocí kterého je pokosená vegetace hozena do koše.

Na těle benzinové sekačky je nainstalován motor. Spojení s řezacím zařízením zajišťuje přímý pohon. Motor na krytu je otevřený bez ochranného krytu. Toto uspořádání pomáhá zajistit optimální chlazení vzduchem.

Benzínová jednotka je ovládána rukojetí. Pro větší pohodlí je vybaven nastavením, aby jej obsluha mohla nastavit do své vlastní výšky. Pokosená vegetace se shromažďuje v lapači trávy. Čím efektivnější je stroj, tím prostornější je koš. Jakýkoli sběrný koš je vybaven indikátorem plnosti.

Pozornost! Sekačky určené pouze pro mulčování nepřicházejí bez kolektorů, protože nejsou nutné. Řezaná vegetace je nožem nakrájena na malé kousky a poté položena na povrch trávníku. V budoucnu se z něj získá hnojivo.

Existují univerzální modely benzinových sekaček s funkcí zachycování trávy a mulčování. Pro normální sekání trávy se stroj používá s košem. Je-li nutné provést mulčování, je sběrač trávy odstraněn a vývod trávy je uzavřen zástrčkou.

Recenze benzínových sekaček Viking

Nabídka benzínových sekaček na trávu je rozsáhlá, proto stručně zvážíme významné zástupce:

 • Sekačky na trávu pro malé a střední obdělávané plochy jsou prezentovány ve třídě, která zahrnuje tři řady. Každý model má jiné vlastnosti, ale všechny mají stejný výkon.Jednotky jsou navrženy pro péči o trávník o délce 1,2 km2... Zde můžeme rozlišit modely: mb 248, mb 248 t, mb 253, mb 253 t.
  Video poskytuje přehled modelu Viking MB 448 TX:

 • Benzínové sekačky Viking určené k údržbě velkých trávníků patří do šesté řady. Jednotky se vyznačují vysokým výkonem a většími rozměry. Konstrukčně se podobají modelům druhé nebo čtvrté série. Vynikajícími zástupci jsou: MB640T, MB650V, MB655GS, MB650VS, MV650VE MB655V, MB655G.
 • Společnost Viking představila mulčovací sekačky na trávu jako modely bez lapače trávy. Tím se jednotky liší od svých protějšků. Tato řada zahrnuje modely: MB2R, MB2RT MB3RT, MB3RTX MB4R, MB4RT, MB4RTP.
 • Speciální sekačku na trávu představuje jeden model - MB6RH. Designovým prvkem jsou tři kola namísto tradičních čtyř. Díky tomuto zařízení je jednotka schopna sekat vysokou vegetaci.
 • Kolekce sekaček na trávu Viking má profesionální model, ale pouze jeden. Ačkoli je spotřebiteli prezentována ve třech verzích: MB756GS MB756YS MB756YC.

Výrobce se neomezuje pouze na uvedení pouze benzínových modelů. Dále se podíváme na elektrické sekačky Viking.

Zařízení elektrických sekaček na trávu Viking

Hlavní rozdíl mezi těmito jednotkami spočívá v tom, že elektrická sekačka na trávu má místo spalovacího motoru elektrický motor. Aby to fungovalo, musíte být připojeni k elektrické síti, takže kabel bude neustále tažen za stroj. Tělo elektrických modelů je vyrobeno z plastu. Tyto jednotky mají obvykle nízkou spotřebu a jsou určeny pro sekání malých trávníků v blízkosti domu.

Podívejme se na několik elektrických sekaček:

 • ME 235 - určen pro sekání malých trávníků. Vyznačuje se kompaktními rozměry a nízkou hmotností asi 13 kg. Tvar paluby umožňuje odstranění vegetace kolem lůžek.
 • ME 339 je téměř obdobou předchozího modelu. Rozdíl mezi sekačkou spočívá ve větší pracovní šířce a ve funkci mulčování.
 • ME 443 - má pracovní šířku až 41 cm. Elektrická sekačka je schopna zpracovávat plochu 6 akrů. Sada obsahuje mulčovací mechanismus.
 • ME 360 je konvenční elektrická sekačka na trávu s funkcí nastavení výšky sečení vegetace. Model je určen pro zpracování pozemku až 3 akrů.
 • ME 545 je nejvýkonnější elektrická sekačka. Jednotka je schopna zpracovat graf až 8 akrů. Sběrač trávy má kapacitu 60 litrů. K dispozici je funkce mulčování.

Velkou výhodou všech elektrických sekaček na trávu je tichý provoz a žádné výfukové plyny.

Video poskytuje přehled benzínových a elektrických sekaček Viking:

Všechny sekačky na trávu značky Viking splňují evropský standard kvality a vyznačují se dlouhou životností.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce