Zázračná lopata na sníh se šnekem

Odstraňte sníh jako obvykle lopata tvrdé a dlouhé. Takový nástroj lze použít na malé ploše. K čištění velkých ploch se používají mechanická zařízení pro odklízení sněhu. Řekněme, že pokud používáte lopatu se šnekem pro odklízení sněhu, pak lze práci provést několikrát rychleji as nižšími mzdovými náklady.

Odrůdy lopat

Navzdory širokému spektru šnekových lopat mají tyto nástroje mechanismus podobný konstrukci a principu činnosti - šnek. Je to on, kdo je zodpovědný za zachycování, drcení a házení sněhu. Pokud vezmeme v úvahu tento nástroj pro odklízení sněhu obecně, pak lopatka šneku pro odklízení sněhu je:

 • Jednostupňový model má pouze jeden šnek jako pracovní mechanismus s kruhovými noži zkroucenými ve spirále. Během otáčení bubnu lopatky zachycují sníh, drtí ho a přivádějí k lopatkám, které protlačují sněhovou hmotu skrz výstupní pouzdro.
 • Dvoustupňový model má podobné zařízení, pouze před odhozením sněhu prochází sníh rotorovým mechanismem. Rotující oběžné kolo ztrácí hmotu svými lopatkami a pomocí proudu vzduchu ji vytlačuje výstupním pouzdrem.

Podle typu pohonu je lopatka šneku:

 • Funkčnost ručního nástroje připomíná škrabku nože, pouze sníh v jeho těle je broušen šnekem. Pohon zde představuje fyzickou sílu operátora. Muž jednoduše tlačí lopatu před sebe.
 • Mechanický nástroj je poháněn motorem. Může to být navíc elektrický nebo spalovací motor. Mechanická lopata nemusí být vybavena motorem, ale slouží jako tažné zařízení pro malotraktor nebo malotraktor. V tomto případě je pohon šneku připojen k motoru hnací jednotky. Dosah odhazování sněhu v motorové lopatě může dosáhnout 15 m. Ruční nářadí takové parametry nemá. Jednoduše odstrčí sníh stranou. Mechanické lopaty šneku se liší typem pohybu:
 • Nástroj bez vlastního pohonu má místo kol obvykle lyže. Vychází z tlačného úsilí člověka. Motor je odpovědný pouze za otáčení šneku.
 • Nástroje s vlastním pohonem jsou k dispozici na kolech a pásových drahách. Tyto stroje se pohybují samy a osoba ovládá pouze rukojeť.

Navzdory podstatným rozdílům v konstrukci je princip činnosti jakékoli lopaty šneku stejný.

Když se sněhová fréza začne pohybovat, bez ohledu na typ pohonu, rotující šnek zachytí sníh a poté ho odhodí z pouzdra. Vrhací vzdálenost závisí na rychlosti pracovního mechanismu. Obsluha nastavuje směr hodu otočným hledím.

Důležité! Změna úhlu vrchlíku ovlivňuje vzdálenost házení sněhu.

Zázračná lopata šneku FORTE QI-JY-50

Obyčejná lopata může vyčistit malou plochu sněhu, ale přesto je tento proces pracný. Hmota zachycená kbelíkem musí být zvednuta před vámi, aby byla odhozena na stranu. Velká zátěž z takové práce jde do paží a zpět. Navrženo ručně zázračná lopata je mechanický nástroj pro odklízení sněhu. Charakteristickým rysem jeho konstrukce je šnek nainstalovaný uvnitř skládky.

Model FORTE QI-JY-50 je důstojným představitelem tohoto nástroje. Samotná čepel je vyrobena z odolného plastu. Šířka záběru - 60 cm, šnek je připevněn k čepeli. Začíná se otáčet, když člověk před sebou tlačí lopatu. V tomto okamžiku spirálovité čepele uchopí sníh a odhodí ho na stranu. Díky šneku člověk vynaloží menší úsilí na tlačení lopaty.To snižuje zátěž páteře.

Rada! Ruční zázračná lopata je účinná při odstraňování čerstvě napadaného sněhu. Pokud toho není příliš mnoho, stane se práce na čerstvém vzduchu snadnou rozcvičkou.

Konvenčně lze rozlišit dva typy sněhové pokrývky, se kterými si zázračná lopata poradí:

 • Venku je mráz a země je pokryta načechraným sněhem do tloušťky 15 cm. Není lepší počasí pro práci s ručním nářadím. Lopata se snadno pohybuje po povrchu země a šnek zachytí celou tloušťku krytu. Při práci musíte najít správný úhel sklonu nástroje vzhledem k zemi. Šnek se nesmí dotýkat země, jinak zabrzdí.
 • Sněhová pokrývka byla zabalená a v noci narostla na 30 cm, lopata si s takovou vrstvou neporadí. Šnek se jednoduše zasekne ve sněhu a nebude se otáčet. Pouze silný člověk může fyzicky přesunout takovou tloušťku. Starší lidé nebo teenageři tuto práci nezvládnou.

Z druhé situace však existuje východisko. Řemeslníci se naučili upgradovat lopatu FORTE QI-JY-50. Za tímto účelem je před šnekem ve výšce 15 cm připevněn další nůž. Když osoba začne tlačit na tento kombinovaný nástroj, přední škrabka seškrábe z vrchní vrstvy sněhu. Lopata, která následuje zázrak, snadno zachytí zbývající 15 cm silný kryt.

Samostatně vyrobená mechanická lopatka šneku

Tovární sněhové frézy jsou poměrně drahé, takže mnoho řemeslníků vyrábí mechanické lopaty sami. Motor lze použít elektrický, ale je nepříjemné ho připojit k zásuvce. Kabel je navíc neustále zamotaný pod nohama. Najděte nejlepší vzduchem chlazený benzínový motor. Motor z malotraktoru je perfektní.

Výroba mechanické lopaty se provádí v následujícím pořadí:

 • Musíte najít hřídel pro šnek. Obyčejná kovová trubka o tloušťce 20 mm bude stačit. Na okrajích jsou přivařeny čepy, na které jsou namontována ložiska uzavřeného typu č. 305. Okamžitě se musíte rozhodnout pro typ pohonu. Pokud se jedná o řemenový pohon, pak je kladka umístěna na jednom z čepů. Pro řetězový převod použijte řetězové kolo z mopedu nebo jízdního kola. Ve středu trubky jsou svařeny dva ocelové plechy o rozměrech 12x27 cm. Budou hrát roli lopatek. Kruhové nože lze řezat z dopravních pásů nebo pneumatik automobilů. Budete potřebovat čtyři kroužky o průměru 28 cm, které jsou k hřídeli připevněny otočením směrem k čepelím.

  Dobré kruhové nože jsou vyrobeny z oceli. Pokud na nich odříznete zubatou hranu, šnek snadno nasaje sníh s ledovou krustou.
 • Rám mechanické lopaty je svařen z rohů. Můžete použít šroubové spojení. Na rámu jsou propojky, které slouží jako úchyt pro motor.
 • Vědro je ohnuto z ocelového plechu o šířce 50 cm. Protože průměr nožů je 28 cm, půlkruhové tělo uvnitř by mělo mít výšku 30 cm. Boční stěny ze silné překližky jsou připevněny nýty nebo šrouby. Druhá možnost je lepší, protože je možné v případě potřeby lopatu rozebrat. Ve středu bočních stěn jsou vyříznuty otvory a zde jsou přišroubovány náboje ložisek. Z horní části lopaty je pomocí skládačky vyříznuta díra o průměru 160 mm. Měl by být umístěn uprostřed těla, těsně nad lopatkami. K otvoru je připojena pozinkovaná odbočka. Na něj se nasadí návlek na odhazování sněhu.
 • Před sestavením všech součástí mechanické lopaty musíte dokončit pohon. Pokud je na hřídeli šneku umístěna hvězdička, musí být vývodový hřídel motoru vybaven podobným dílem. Totéž se děje v případě použití kladek.
 • Sestava lopaty začíná instalací šneku uvnitř lopaty. Za tímto účelem je hřídel s ložisky vložena do nábojů připevněných k bočním prvkům skříně. Hotová lopata se šnekem je přišroubována k přední části rámu. Na výstupní potrubí se umístí pozinkovaná nebo PVC trubka se štítem.
 • Motor na rámu je umístěn tak, aby bylo zachováno vyrovnání hnacích řemenic nebo řetězových kol. Úchyty motoru musí být pohyblivé na rámu.To umožní optimální napnutí řemenu nebo řetězu.
 • Podvozkem mohou být kola nebo lyže. První možnost je rozumné použít pro vozidlo s vlastním pohonem. V tomto případě bude od motoru vyžadováno, aby provedl další pohon na dvojkolí. Je jednodušší nasadit auto bez vlastního pohonu na dřevěné smyky. Lyže budou snáze chodit ve sněhu a nebudou propadávat ve velkém závěji.

Po smontování všech součástí lopaty zbývá pouze připevnit ovládací rukojeť. Je vyroben z trubky o tloušťce 15–20 mm. Poskytují jakoukoli formu, která je pro operátora vhodná. Obvykle se podobá písmenu „P“ nebo „T“.

Video ukazuje domácí sněhovou frézu:

Motor mechanické lopaty se spustí po kontrole všech součástí. Šnek se musí uvnitř lopaty volně otáčet rukou a nože se nesmí zachytit o jeho stěny. Po vyzkoušení je vhodné pohonné jednotky z důvodu vlastní bezpečnosti zakrýt krytem.

Rychlost odklízení sněhu lopatou šneku je vysoká. Pro člověka se taková práce stane užitečnější zábavou na čerstvém vzduchu než nudnou činností.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce