Jak selat prasátko

Je velmi důležité spálit prase po porážce. Jedná se o stejný nezbytný postup jako ořezávání jatečně upraveného těla, ale ihned po porážce ho spálte, dokud je jatečně upravené tělo ještě teplé.

Proč potřebuješ zpívat

Je nutné prase správně ožehnat, nejprve se zbavit kůže ze štětin. Očištění navíc často předchází kouření a ovlivňuje kvalitu sádla. Pokud je prase poraženo k prodeji, je nutné ho okouzlit, aby bylo možné ho prezentovat.

Možnost odstranění chloupků částečně ovlivňuje kvalitu tuku. Pokud hodíte sele, sádlo získá určitou chuť. Jatečně upravené tělo se obvykle doporučuje kouřit a solit ihned po rozpálení.

Teoreticky nelze mladé prase dehtovat, ponechat štětiny a během vaření můžete jednoduše odstranit kůži. To však naruší používání vepřové kůže. Materiál Bristly není vhodný pro oblékání a zpracování a je téměř nemožné zbavit se vlasů na již ochlazené pokožce.

Metody odstraňování chloupků

Pokud se rozhodnete použít kůži, musíte si vybrat, jak odstranit strniště. Je zvolena nejpohodlnější a nejpřístupnější metoda. Zbavit se strniště se doporučuje jednou ze 4 metod:

 • sláma, štěpky;
 • plynový hořák;
 • opalovací lampa;
 • opaření.

Každá metoda má své vlastní nevýhody a výhody. V každém případě je však třeba postupovat opatrně, věnovat pozornost procesu. To je zásadní. Je důležité pokožku nesušit ohněm a kostru nevařit odstraněním strniště vodou.

Existují alternativní metody - čištění kůže chemickými látkami. Nedoporučuje se to však dělat doma. Kromě toho stojí za zmínku škodlivost těchto metod.

Zpěv sele nestačí. Je nutné seškrábat saze, spálené štětiny. Obvykle používejte škrabku, nůž, čepel. Alternativní metody - tuhý kartáč a brusný papír nejsou dostatečně účinné, po procesu zůstane většina štětin a spálení.

Důležité! Je obzvláště důležité správně selat prasátko farmářům, kteří nevyužívají služby jatek. Některá jatka dávají majiteli úplně hotové, poražené tělo.

Jak správně spálit prase plynovou pochodní

Spalování prasete plynovým hořákem je výhodné, protože můžete vysoce kvalitně vyčistit těžko dostupná místa. Další výhodou je, že si můžete vyrobit vlastní plynový hořák na jatečně upravená těla prasat. Pryskyřice by měla být provedena podle následujícího schématu:

 1. Jatečně upravené tělo se umístí na pódium, nejlépe na záda, nohy od sebe.
 2. Po zapnutí plynového hořáku je pokožka postupně spálená.
 3. Postup se doporučuje opakovat dvakrát - spálit, seškrábnout, opakovat.
 4. Přitom dbají na to, aby pokožka nevyschla. Bubliny tuku označují stupeň poddajnosti.

Plynový hořák pro prasata je bezpečnější než hořák. Hořák se nezahřívá. Nevýhodou této metody je jednoduše vyschnout pokožku, kromě štětin ji ošlehat. Můžete zkazit horní vrstvu slaniny.

Jak vyrobit plynový hořák pro prasata

Absence nástroje doma je důvodem k tomu, abyste si zařízení sami vyrobili. Hořák pro zpěv prasat lze vyrobit ručně. Design obsahuje následující prvky:

 • pouzdro (kov);
 • tryska;
 • reduktor;
 • uzel k zajištění plynové láhve;
 • regulátor pro řízení přívodu paliva;
 • plynová hadice;
 • páka;
 • pojistka proti plameni;
 • hlava.

Podrobné výrobní pokyny jsou demonstrovány v mnoha videích. Vytvářejí plynový hořák pro prasata vlastními rukama podle následujícího schématu.

 1. Nejprve je vyrobena rukojeť. Je přípustné použít starou rukojeť páječky, zbytečné trubky. Rukojeť musí zůstat studená.
 2. Vytvořte ocelové tělo. Je přípustné použít mosaznou tyč o průměru 2 cm.
 3. Dělič je vyroben ze stejné tyče, 4 otvory jsou vytvořeny pro cirkulaci kyslíku. Nedostatek kyslíku znemožňuje spalování.
 4. Dělič je tlačen silou do těla. Musí být nainstalována vnitřní příruba s mezerou.
 5. Vytvořte trysku. K tomu se používá kovová tyč. Slepý otvor je vytvořen vrtákem o průměru 2 mm. V překladu je vytvořen otvor 4 mm. Jsou raženy pomocí mola, broušené brusným papírem.
 6. Na konec trubky je připevněna redukční hadice (guma, tkanina), která je zajištěna svorkou a šroubovákem. Hadice je převzata ze speciálních materiálů, její použití je riskantní.
 7. Poté nastavte optimální tlak v připojené plynové lahvi.
Důležité! Domácí plynový hořák je vhodný pro zpívání selat stejným způsobem jako zakoupený. Rozdíl je v úrovni zabezpečení. Zakoupený model je zárukou, že nástroj splňuje požadované normy.

Jak ošívat prase nebo prase se slámou

Spalování prasete se slámou se považuje za hrubou, ale jednoduchou metodu manipulace s jatečně upraveným tělem. Někteří doporučují použít tuto metodu pouze tehdy, když je jatečně upravená těla připravena pro sebe a selata na prodej jsou chována jinými metodami.

 1. Jatečně upravené tělo je umístěno na zemi. Vhodný je žáruvzdorný stůl, ale půda je pohodlnější, odstraňování popela, škrábání štětin bude pohodlnější na neomezeném prostoru.
 2. Bok přikryjte slámou, zapalte. Spalování by mělo být monitorováno. Silný plamen by měl být sražen pytlovinou.
 3. Popel ze spálené slámy je odstraněn spolu se spálenými štětinami. Je vhodné použít další nástroje.
 4. Jatečně upravené tělo je obráceno, akce se opakují. Je důležité rovnoměrně položit slámu na obě strany sele.

Správný výběr prasete se slámou je docela jednoduchý. Pokud je to nutné, vyměňte slámu za tenké osiky. Spalte prasátko dřevní štěpkou rychleji než spalující slámu díky vysokému ohni. Seškrábat saze, štětiny by měly být důkladně škrabkou. Někteří lidé doporučují drhnout tvrdým kartáčem, ale metoda je neúčinná.

Jak dehtovat prase nebo prase s hořákem

Metoda hořáku je podobná metodě plynového hořáku. Rozdíl je v tom, zda bude sele ošetřeno propanem.

 1. Jatečně upravená těla prasete jsou pro větší pohodlí umístěna na stole. Je pohodlnější nechat velké prase na zemi.
 2. Zahrnout hořák. Doporučuje se upravit teplotu před spálením selat.
 3. Opatrně ořezejte štětiny, a to i na těžko přístupných místech. Opálka si bude vyžadovat čas, vezme v úvahu nutné přestávky, bude to trvat déle než čištění prasete plynovým hořákem.
 4. Kostra se podle potřeby převrátí. Uši, hlava a ocas jsou zvláště pečlivě ošetřeny.
 5. Někteří doporučují provést pryskyřici dvakrát a pokožku vyčistit co nejdůkladněji.

Pamatujte, že hořák se zahřívá. Budete si muset dělat přestávky v práci, některé hořáky explodují z přehřátí. Proces bude trvat déle než hoření slámou nebo plynovým hořákem. Výhodou hořáku je schopnost ošetřit selata důkladněji než u jiných metod.

Oškrábejte kůži, nejlépe čepelí, škrabkou, nožem. Je však důležité si uvědomit, že kůže by neměla být poškozena. Pokožku nelze přesušit; je také nutné ji ožehnout, než pokožku spálíte.

Důležité! Dmychadlo, plynový hořák umožňuje hluboce zpracovat jatečně upravené tělo, dát masu aroma a chuť. Je vhodné brousit slámou, ale bude těžké hořet hluboko.

Jak okouzlit prasátko pro chuť

Po odstranění štětin se doporučuje provést další pečení, které dodá sádlu a masu specifickou vůni.

 1. Jatečně upravené tělo zbavené štětin je vypalováno, dokud nezčerná. Záda, nohy, břicho se ošetřují déle.
 2. Nalijte vodu přes pokožku, aby byla měkčí a pružnější. Díky vypalování je pokožka křehká, houževnatá a křehká.
 3. Korpus otočte, postup opakujte. Prasátko musí být rovnoměrně pečené, jinak se vůně a chuť u různých kusů budou lišit.
 4. Kopyta se odstraní zahřátím plamenem hořáku. Jsou odstraněny nošením rukavic pro domácnost, aby se zabránilo popálení.

Výsledkem je aromatická sádlo, maso, připravené ke kouření, solení. Je povoleno zmrazovat suroviny, vyrábět mleté ​​maso, používat podle vlastního uvážení.

Odstranění ochlupení

Obarení štětin selat je k dispozici pouze na zvířeti, které bylo právě zabito. Pokud lze ořezávání provést kdykoli, když je sele ještě teplé, mělo by se okamžitě začít s opařením.

 1. Připravte si vanu s horkou, ne vroucí vodou. Objem závisí na velikosti prasete.
 2. Jatečně upravená těla se spouští pomocí lan.
 3. Sele je neustále krouceno připojeným lanem. Celá kůže by měla být rovnoměrně namočená.
 4. Po čekání na změkčený stav kůže (štětiny by se měly snadno uvolnit) je kostra odstraněna.
 5. Oškrabte štětiny škrabkou a čepelí. Nástroje by měly být udržovány ostré, bez rzi a poškození.
 6. Místa, kde je separace špatná, se podle potřeby několikrát nalévají horkou vodou. Vroucí voda je zakázána.

Metoda opařování se často používá, pokud se v budoucnu neplánuje solení nebo kouření jatečně upraveného těla.

Důležité! Odstranění strniště ze selata není nutný postup, pouze žádoucí. Pokud je plánováno další použití kůže, je nutné vlasy odstranit.

Závěr

Volba způsobu spálení prasete je na farmáři. Výběr často souvisí s osobními preferencemi, objektivní faktory neberou všichni v úvahu. Existují však lidé, kteří řezají jatečně upravená těla bez pryskyřice. Prodávat strniště není zakázáno, i když si kupující může myslet opak.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce