Virus pro včely

Stejně jako lidé jsou včely náchylné k virovým chorobám. Včelaři používají k ošetření svých oddělení drogu "Virusan". Podrobné pokyny k použití "Virusan" pro včely, vlastnosti drogy, zejména její dávkování, skladování - o tom později.

Aplikace ve včelařství

Virusan se používá k profylaktickým a léčebným účelům. Používá se k léčbě onemocnění virové povahy: citrobakterióza, akutní nebo chronická paralýza a další.

Složení, forma uvolnění

Virusan je bílý prášek, někdy se šedým odstínem. Dává se včelám jako potrava. Jedno balení stačí na 10 včelstev.

Složení léčiva zahrnuje následující látky:

 • jodid draselný;
 • česnekový extrakt;
 • vitamin C nebo kyselina askorbová;
 • glukóza;
 • vitamin A;
 • aminokyseliny;
 • biotin,
 • Vitamíny skupiny B.
Pozornost! Díky tak velkému množství účinných látek je lék účinný proti většině virů, které infikují včely.

Farmakologické vlastnosti

Přínosné vlastnosti přípravku Virusan pro včely se neomezují pouze na jeho antivirovou aktivitu. Tento lék má také následující účinky:

 • stimuluje růst hmyzu;
 • posiluje imunitní systém;
 • zvyšuje odolnost včel proti patogenním mikroorganismům a dalším škodlivým faktorům prostředí.

"Virusan": pokyny

Virusan se používá jako krmivo pro hmyz. K tomu je smíchán s teplým rozpouštědlem (cukrový sirup). Teplota sirupu by měla být přibližně 40 ° C. Na 50 g prášku se odebere 10 litrů rozpouštědla. Připravená směs se nalije do horních podavačů.

Dávkování, aplikační pravidla

Tento lék se používá v době, kdy se rodiny aktivně množí a budují sílu, před hlavní sbírkou medu. Virusan je nejúčinnější v dubnu až květnu a srpnu a září. Postup se opakuje 2-3krát. Interval mezi ošetřeními je 3 dny.

Dávka se počítá podle počtu rodin. 1 litr sirupu stačí na 1 včelstvo. Po krmení se výsledný med používá obecně.

Účinky na korek, kontraindikace, omezení použití

Je zakázáno používat lék méně než 30 dní před zahájením hlavní sbírky medu. Rovněž se nedoporučuje používat „Virusan“ pro včely na podzim, než odčerpáte med na prodej zboží. Dodržováním těchto pravidel si můžete být jisti, že se droga nedostane do produktu.

Při dodržení pokynů nebyly u včel pozorovány žádné vedlejší účinky. Při přípravě roztoku by měli včelaři nosit rukavice a zcela zakrýt svá těla, aby se Virusan nedostal na kůži. Jinak může dojít k alergické reakci.

Doba použitelnosti a podmínky skladování

Skladujte „Virusan“ odděleně od ostatních zdrojů a produktů. Prášek se hromadí na tmavém a suchém místě, mimo dosah dětí. Nejlepší skladovací teplota je do 25 ° C.

Důležité! S výhradou všech výše uvedených pravidel bude lék trvat 3 roky.

Závěr

Pokyny k použití přípravku „Virusan“ jsou známy všem zkušeným včelařům. Koneckonců, je široce používán nejen k léčbě virových onemocnění, ale také ke zlepšení celkového stavu rodin. Výhodou léku je úplná absence vedlejších účinků za předpokladu, že jsou dodržovány pokyny.

Ohlasy

Popov Anton Viktorovich, 47 let, Oryol
Virusan používám pro včely dvakrát ročně - v květnu a září. Velmi účinný lék! Moji obvinění nikdy neměli virovou infekci.Kromě toho se včely po krmení aktivněji množí, zlepšuje se kvalita mateří kašičky.
Zaichenko Alexander Borisovich, 60 let, Moskva
Asi 15 let mám včelín v Moskevské oblasti. Kolik léků jsem během této doby nevyzkoušel! Ale nejúčinnější pro mě byl „Virusan“. Včely stojí za to několikrát nakrmit a virus je pryč. Pro účely prevence to také fungovalo dobře.
Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce