Pchelodar Cobalt: návod k použití

Kvůli nedostatku životně důležitých vitamínů a mikroelementů v těle včely onemocní, jejich produktivita klesá. Kobalt, který je obsažen ve vitaminovém doplňku "Pchelodar", je pro ně obzvláště důležitý. Jak tedy podat drogu a v jakých dávkách.

Aplikace ve včelařství

Včelaři používají „Pchelodar“ jako profylaxi infekčních a invazivních onemocnění, která lze přivést z jiných včelínů. A také k doplnění zásob kobaltu a zvýšení imunity hmyzu.

Sirup má pozitivní vliv na vývoj včel, stimuluje růst rodin, zvyšuje váhu dumat ve stadiu larvy.

Důležité! V důsledku aplikace krmení "Pchelodar" na jaře a na podzim je možné vypěstovat potomky o 30% více než obvykle.

Jak nedostatek kobaltu ovlivňuje včely

Kobalt, který je součástí vrchního obvazu „Pchelodar“, je pro včely životně důležitý. Jeho nedostatek ztěžuje syntézu vitaminu B12, což vede k hladovění bílkovin a sacharidů. Mladý vypadá pomalý a nemocný. Nedostatek vitamínů postupně vyvolává pokles tělesné hmotnosti, rozvoj anémie, která vede ke smrti.

Složení, forma krmení

Kromě kobaltu obsahuje „Pchelodar“ také vitamíny a sacharózu. K dispozici ve formě světle žlutého prášku. Baleno ve fóliových sáčcích o hmotnosti 20 g.

Farmakologické vlastnosti

Vitamíny zvyšují odolnost včel proti nepříznivým podmínkám chovu, zvyšují produktivitu medu. Kobalt se podílí na krvetvorbě, zlepšuje vstřebávání vitamínů, obnovuje metabolismus bílkovin a uhlíku.

„Pchelodar“ pro včely: instrukce

Krmení včel tímto léčivým přípravkem není obtížné. Podle pokynů se přípravek "Pchelodar" podává společně s cukrovým sirupem. Zkušení včelaři doporučují krmit hmyz brzy na jaře a koncem léta, kdy se rodiny připravují na zimu.

Prášek se podává před hlavní sklizní medu, pokud je v úlech nedostatek včelího chleba nebo pylu.

Dávkování, aplikační pravidla

"Pchelodar" se chová podle pokynů k použití, aniž by došlo k porušení dávkování. Vysoce koncentrované řešení škodí zdraví včel a je smrtelné.

Rozpusťte drogu v teplém cukrovém sirupu, který se připravuje v poměru 1: 1. Teplota kapaliny až 45 ° С. Na 10 litrů sirupu použijte 20 g prášku.

Vlastnosti vrchního obvazu:

  1. Na jaře se sirup nalije do horních podavačů 2-3krát v intervalu 3 dnů. Spotřeba drogy je až 0,5 litru na rodinu.
  2. Pro krmení rodin pomocníků v časném jarním období se sirup podává každý druhý den po dobu 2 týdnů. Velikost porce - až 300 g.
  3. Na podzim, po sběru medu, se "Pchelodar" krmí dávkou 1,5-2 litrů na rodinu.

Slabě koncentrovaný roztok nebo nedostatečné dávky nemají žádný účinek, ale krmení je zbytečné.

Nežádoucí účinky, kontraindikace, omezení použití

Nedoporučuje se dávat sirup ve velkém množství nebo příliš dlouho. Cobalt přináší včelám nejen výhody, ale také poškození. Je třeba poznamenat, že porušení pokynů vede ke snížení zdiva. Včelí královna může úplně přestat snášet, mladé larvy umírají. Pokud včelař pokračuje v podávání drogy, je pozorována smrt celého plodu.

Rada! Aby se zabránilo následkům, kobalt se krmením střídá s běžným cukrovým sirupem.

Nebyly zjištěny žádné další vedlejší účinky. Veškerý med, který byl nasbírán během krmení kobaltem, není pro člověka škodlivý, pokud je používán správně.

Doba použitelnosti a podmínky skladování

Doba použitelnosti léku "Pchelodar" je 2-3 roky od data výroby. Těsnost s práškem však musíte otevřít těsně před přípravou sirupu ve včelíně.

Prášek by měl být skladován na suchém a tmavém místě, kde teplota neklesne pod 0 ° C. V létě by místnost neměla být větší než + 25 ° С.

Varování! Prášek musíte skladovat pouze v původním obalu.

Závěr

"Pchelodar" je účinné krmení, jehož použití zvyšuje hustotu včelstev, zlepšuje imunitu hmyzu a snižuje riziko infekčních chorob. Abyste však nepoškodili, musíte jej používat pouze v doporučených dávkách.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce