Oxyvit

Znamená Oksivit pro včely, jehož instrukce obsahuje informace o způsobu aplikace, vyrábí ruská společnost "API-SAN" LLC. Chemický výrobek patří do kategorie látek s nízkým nebezpečím, pokud jde o jeho účinek na lidské tělo. Vhodné pro zpracování včelích úlů.

Aplikace ve včelařství

Oxyvit se používá k léčbě zkažených chorob u včel. Předepište lék, když se objeví příznaky evropského a amerického faulbroodu. Pomáhá s dalšími nemocemi včel. Mechanismus účinku antibiotika je zaměřen na boj proti bakteriální infekci. Díky vitaminu B12 jsou aktivovány ochranné procesy v těle včely.

Složení, forma uvolnění

Hlavní účinnou látkou je oxytetracyklin-hydrochlorid a vitamin B12, pomocným prvkem je krystalická glukóza.

Oksivit se vyrábí pro včely ve formě žlutého prášku s nepříjemným zápachem. Baleno v hermetických sáčcích po 5 mg.

Farmakologické vlastnosti

Hlavní účinky drogy:

  1. Má bakteriostatický účinek.
  2. Oxyvit pro včely zastavuje reprodukci gramnegativních a grampozitivních mikroorganismů.

Návod k použití

Jarní zpracování:

  1. Lék se přidává do těsta z cukru a medu (Kandy): 1 g Oxyvitu na 1 kg Kandy. Pro jednu rodinu stačí ½ kg doplňkových potravin.
  2. Krmení sladkým roztokem: 5 g léčivého prášku se zředí v 50 ml vody o teplotě +35 ° C. Poté se směs nalije do předem připravených 10 litrů sladkého roztoku. Podíl cukru a vody je 1: 1.

Letní zpracování.

  1. Směs pro postřik včel. Na 1 g chemikálie bude zapotřebí 50 ml vody o teplotě +35 ° C. Prášek se míchá až do úplného rozpuštění. Poté se výsledná směs míchá ve 200 ml roztoku cukru, který se připraví z vody a granulovaného cukru v poměru 1: 4.
  2. K poprášení medového hmyzu budete potřebovat směs: 100 g práškového cukru a 1 g Oxyvitu. Poprášení se provádí rovnoměrně. Chcete-li úplně zpracovat jednu rodinu, potřebujete 6-7 g prášku.

Dávkování, aplikační pravidla

Oxyvit pro včely se používá ve formě postřiku, krmení, poprášení. Nedoporučuje se kombinovat postupy s čerpáním medu. Lékařská opatření se přijímají po převodu rodiny do jiného, ​​dezinfikovaného úlu. Pokud je to možné, musíte vyměnit dělohu.

Důležité! Ošetření se opakují v intervalech jednoho týdne. Pokračujte, dokud příznaky úplně nezmizí. Dezinfekce nástrojů. Spalují včelí odpadky, podmore.

Dávka přípravku Oxyvit pro včely je 0,5 g na rodinu se silou 10 úlů. Účinnější metodou je postřik. Spotřeba směsi je 100 ml na 1 snímek. Doporučuje se použít jemný sprej ke zvýšení účinku.

Nežádoucí účinky, kontraindikace, omezení použití

Při použití přípravku Oksivit podle pokynů nebyly zjištěny negativní reakce. Avšak 2 týdny před odčerpáním medu by léčba přípravkem měla být zastavena.

Varování! Při práci s drogou byste měli dodržovat pravidla osobní hygieny. Nekuřte, nepijte a nejezte jídlo. Včelař musí nosit rukavice a kombinézu.

Doba použitelnosti a podmínky skladování

Dlouhodobé skladování přípravku Oksivit pro včely je povoleno v kompletně uzavřeném obalu. Je nutné vyloučit kontakt léku s potravinami, krmivy. Omezte přístup dětí. Místnost, kde je léčivý přípravek skladován, musí být tmavá a suchá. Optimální teplotní rozsah je + 5-25 ° С.

Doba používání stanovená výrobcem je 2 roky od data výroby.

Závěr

Oxyvit pro včely, jehož instrukce vám nedovolí dělat chyby v boji proti chorobám faulů, je účinným prostředkem. Chemický výrobek nemá žádné kontraindikace. Antibiotikum však musí být použito před nebo po odčerpání medu. Při zpracování hmyzu nezapomeňte na osobní ochranné prostředky.

Ohlasy

Alexander Olegovich, 46 let, Kirov
Několikrát jsem koupil Oksivit pro včely a použil ho k zamýšlenému účelu. Pomohlo to perfektně, nebyly žádné vedlejší účinky. Hmyz se rychle zotavil. Po aplikaci nedošlo k hromadnému moru. Dobrá volba se v zásadě vyplatí vzít.
Dmitrij Borisovič, 33 let, Stavropol
Nechápu, proč je Oksivit pro včely potřebný. Můžete to udělat bez antibiotik. Koneckonců, zbytky léčivé látky spadají do medu. Analýza ukazuje přítomnost i mikro dávky. Poté nebude možné produkt hromadně předat.
Gleb Viktorovich, 51 let, Soči
Lék Oksivit pro včely je vysoce kvalitní droga. Vypořádá se s úkolem rychle. Nanáší se dvakrát stříkáním. Lék byste však neměli zneužívat. Antibiotické částice v medu mohou vyvolat záchvaty u alergiků. Používejte pouze v naléhavých případech.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce