Bivarool: návod k použití

Bivarool je chemická látka určená k léčbě a prevenci vararózy u včel. Aktivní vlastnosti léčiva jsou zvýšeny přítomností fluvalinátu v účinné složce. Aktivní prvek je složka prostředků, které se používají k ochraně plodin před škůdci. Droga byla vyrobena za pomoci ruského ministerstva zemědělství.

Aplikace ve včelařství

Varroatóza je chronické parazitické onemocnění. Původcem je roztoč Varroa. Nemoc ještě nebyla plně pochopena, takže neexistuje způsob, jak se jí úplně zbavit. Existují však nástroje, které při zpracování systému dávají dobrý výsledek. JSC „Agrobioprom“ vyrábí Bivarool pro včely.

Bivarool: složení, forma uvolnění

Lék se prodává ve formě skleněných lahviček a ampulí o objemu 1 ml a 0,5 ml. Látka má olejovou konzistenci. Fluvalinát je aktivní složka přípravku Bivarool.

Farmakologické vlastnosti

Přípravek Bivarool pro včely se vyznačuje výrazným akaricidním kontaktním účinkem. Zničí dospělé Varroajacobsoni. Zabraňuje vzniku populací klíšťat rezistentních na léky.

Návod k použití

Ošetření včel pomocí Bivaroolu je zajištěno s příchodem podzimu a jara. Když okolní teplota klesne pod + 10 ° C. Měli byste však mít čas na dokončení procedury 10-14 dní před zahájením procesu čerpání medu. Pak bude možné vyloučit vniknutí chemických částic do medu. Před přípravou směsi Bivarool nezapomeňte vybalit.

Rozpusťte Bivarool pro včely v poměru 1: 1 ve vařené vodě při teplotě 40 ° C. Ampule o objemu 0,5 ml bude vyžadovat 0,5 litru teplé tekutiny. Míchejte, dokud se neobjeví homogenní směs mléčné barvy. Pro usnadnění se roztok natáhne 10 ml stříkačkou. Po týdnu proces zpracování opakujte znovu.

Dávkování, aplikační pravidla

Při pravidelné léčbě některými prostředky si roztoč Varroa vytvoří stabilní imunitu. Proto mnoho včelařů v recenzích často doporučuje střídat Bivarool s jinými chemikáliemi pro včely z roztočů. Objevují se nové metody a možnosti provádění ošetření.

Pokud kombinujete Bivarool s vodou podle pokynů, pak se pod vlivem nízké teploty částice látky jednoduše usadí na rámech. Aby se tomu zabránilo, je nutné přidat 60-65 ml petroleje do již připravené chemické směsi o objemu 0,5 litru. Vše důkladně protřepejte. Výsledný roztok se nalije do kouřových děl. Díky petroleji bude kouř suchější a pronikavější. Tryskové letadlo je obsluhováno dvakrát s časovým intervalem.

Ve spodní části úlu je předem vložen papír potřený vazelínou. Tato technika je nezbytná, protože klíšťata se rozpadají, zatímco jsou ještě naživu. Není třeba očekávat okamžitý účinek. Výsledek bude viditelný za 12 hodin.

Při zpracování včel pomocí vodného roztoku Bivaroolu pomocí kouřové pistole lze petrolej nahradit rostlinným olejem. Obě metody se opakují po týdnu.

Bivarool a Bipin: což je lepší

Mezi spotřebitelskými recenzemi je obtížné určit favorit mezi Bivarool a Bipin. Tyto fondy jsou si navzájem velmi podobné. Metoda a návod k použití jsou stejné. Rozdíly jsou složení a dávkování. Léčivou látkou přípravku Bipin je thymol, který je také koncentrovanější.

Nežádoucí účinky, kontraindikace, omezení použití

V recenzích včelařů jsou informace, že při používání Bivaroolu podle pokynů dochází ke zdravotním problémům včel. To je možné, pokud nedodržíte dávky uvedené v doporučeních pro tento lék. Vedlejší účinky a kontraindikace nebyly stanoveny. Med po zpracování včel může být konzumován.

Důležité! Omezení použití: nedoporučuje se zpracovávat včelstva se silou menší než 5 ulic.

Doba použitelnosti a podmínky skladování

Bivarool pro včely může být skladován v zapečetěných originálních obalech nejdéle 3 roky od data výroby. Po uplynutí této doby ztrácí látka své vlastnosti a může být nebezpečná. Datum výroby je uvedeno na obalu.

Ve skladovací místnosti by měla být teplota vzduchu udržována v rozmezí 0-20 ° C, vlhkost ne více než 50% Doporučuje se nevystavovat lék přímému slunečnímu záření po dlouhou dobu. Vyloučit přístup k dětem nebo zvířatům. Je nepřípustné, aby se do obalu dostala vlhkost.

Závěr

Bivarool je účinný a bezpečný prostředek v boji proti roztočům u včel. Nezapomeňte na doporučení k použití.

Ohlasy

Oleg Petrovič, 39 let, Nevinnomyssk
Koupil jsem Bivarool. O měsíc později s ním ošetřil včely. Na první pohled spadlo hodně klíšťat. Později jsem viděl, že tam byly mrtvé včely. Někde hrst pro rodinu. Teď nevím, jestli je dávkování špatné, nebo je s drogou něco špatně.
Pavel Alexandrovič, 47 let, Omsk
Přečetl jsem si recenze a komentáře k Bivaroolu. Koupil jsem to před pár dny, chci to zkusit. Používal Bipin neustále a byl potěšen. Musíte však střídat fondy a vybírat s různými účinnými látkami.
Sergey Alexandrovich, 38 let, Perm
Nedávno zpracované důkazy s Bivarool, ale neviděl klíšťata. Možná tam nejsou, nebo se to prostě nestane. Po 7 dnech druhý postup. Tentokrát dám na spodní část bílý papír, abyste viděli výsledek.

Dát zpětnou vazbu

Zahrada

Květiny

Konstrukce